V jedné z okrajových částí Ostravy je nalezeno tělo mladého muže bez dokladů, v teplákovce, bez spodního prádla a v teniskách s rozvázanými tkaničkami. Rozmlácený obličej, stopy násilí na těle. Bezdomovec? Je převezen do nemocnice, kde za pár hodin zemře. Magda s Martinem pátrají po totožnosti oběti i svědcích incidentu. Najdou informace o nelegálních zápasech, o místech, kde se konají, a kolik se na ně nelegálně sází. Je pravděpodobné, že mladík se zápasů účastnil. Podaří se kriminalistům najít toho nebo ty, kteří nelegální zápasy organizují a mají tak na svědomí mladíkovu smrt? (Česká televize)

Mamlas

Zdlouhavé, pomalé, moc zbytečného prostoru pro děti a babičky a jiné okrajové rodinné vykecávačky. Policistka se moc nehodí ke svému manželovi, vypadá jako jeho matka nebo hodně starší sestra. Scénář ani okrajově neodpovídá ostravskému slangu. Místy neposedná kamera. Příběh slaboučký, naivní. O kousek výše než humusoidní Specialisté z Novy, ale i tak dost slabá a nezáživná mizerie. (14%) ()

bearmeedek

Velice slabé, žádná atmosféra. Soukromé linie jen zdržují, jinak neříkají nic. A vůbec největším problémem je ta hlavní postava, kterou hraje Špalková. Takhle má vypadat (myslím chováním) šéfka vyšetřovací skupiny? Tak se podívejte na pár zahraničních filmů s ženskou v čele. Tahle práce prostě musí toho člověka sežrat a poznamenat ať chce nebo ne. Tohle byl náborový klip do pohody. Takže dík a další čas věnuji jiným projektům. ()

bobstock

Nejzajímavější postava zatím Miroslav Hanuš, který byl na place asi minutu a hádám, že to celé potáhne. Dialog u kávy o policejní perspektivě ženy vyšetřovatelky zakončené přirovnáním stíny v mlze? Takhle se normálně baví policisté v Ostravě? Chápu osvětu scénáristy k názvu seriálu, ale proč to tak trapně natlačit hned v prvním díle. Měli si to nechat na jistě dramatické zakončení. Josef Kaluža jako zkušený trenér v rambodílně vtipnej asi málo proteinu. Nakonec i přes studené hraní bez regionálního slangu sledovanost udržím snad proto, že doufám, že se tam někde objeví psychopat Kozub a nebo mě zajímá jak dopadne bosí syn Jirky Vyorálka..čekám nějakej brutální střep na Stodolní. :) ()

rublik05

Na české televizní poměry vcelku slušně natočená kriminálka, jejíž největší slabinou je scénář, kdy z pro mě nepochopitelných důvodů se nadpoloviční většina stopáže zaobírá soukromím hlavních vyšetřovatelů, navíc tyto scény většinou působí úplně mimo, do celkového děje vůbec nezapadají, jen zbytečně odvádí pozornost od těch zajímavějších částí, kterých ale právě díky tomuto nešvaru není zrovna mnoho. Ústřední duo na mě po celou dobu působilo trochu zvláštně, nejvíc mě bavil Jiří Vyorálek, jinak se spíše jedná o průměrné herecké výkony. Prostředí Ostravy se moc vytěžit nepodařilo, teda alespoň v první epizodě, v dalších to možná bude jinak. Příběh nebyl ničím zajímavý, je plný nelogičností, má mizerné tempo, nulové napětí, vlastně ani nevím, proč jsem to dokoukal až do konce. První epizodou pro mě tento seriál končí, svůj čas raději věnuji něčemu smysluplnějšímu. 3/10. ()

daleba

Zatím nic moc... Nepochopil jsem třeba tu strašlivou zápletku ohledně hledání loga z auta! Nevím, třeba PČR nezná Google Lens... Popis warezu jak z roku 2000 - achjo 😂 A čumět půl minuty na to, jak někdo jede autem, to je fakt taky bomba! Takže nezbývá než spolehnout se na Mirka Hanuše, že to tam nějak rozjede! Každopádně myslím, že Devadesátky v neděli budou o několik tříd výš... Tam totiž stačí, aby byly jen z poloviny tak dobrý, jako byly Případy 1. oddělení. ()

• Na samý závěr dílu zní píseň „Bicycle Race“ od skupiny Queen. (sator)
  • Premiéru úvodní epizody sledovalo v průměru 1,68 milionu diváků (15+). Byl to nejlepší výsledek večera a také celého pondělního dne. (rublik05)
  • Malá (Petra Špalková) smaží na pánvi řízky pro rodinu. Na to, aby je měla do zlatova usmažené, ji stačila přesně minuta. (sator)