Na zahradě svého domu je osmi ranami zastřelen důchodce. Z počtu vystřelených nábojů je zřejmé, že pachatel chtěl mít jistotu, že jeho oběť bude zaručeně mrtvá. Magda s Martinem se pouští do hledání motivu, aby vypátrali, kdo mohl chtít zabít zdánlivě neškodného starého muže. Vyšetřování ukazuje, že důchodce byl kovaný komunista a zase tak neškodným penzistou nebyl. (Česká televize)

sorrow

Motivace vraha těžko uvěřitelná, něčím se trápím 40 let (zemřelé dítě, manželka v blázinci) a na sklonku života se jdu pomstít… Každopádně mě šokovalo, že pracovní život oběti začnou kriminalisté prověřovat až před koncem epizody. Hanuš se mihnul asi na 15 sekund, už asi tvůrcům došly nápady, co by si mohl ještě připravit, takže auto odhlučněno, stříkačka připravena, postel připravena, odposlechy Malé funkční a konečně se dočkáme toho velkého finále v poslední epizodě, kdy dojde k únosu malé Malé a nejsem vůbec na pochybách, že duo Malá a Černý malou Malou zachrání a Hanuše náležitě ztrestají. Holt si divák protrpěl těch 11 epizod plánování únosu a nyní slízne „smetanu“ v poslední epizodě. Určitě bude zase v akci zásahovka. ()

mira007

Zastřelenej starej komouš takže kdo je vrahem je zbytečná otázka, když se jedna jediná postava důchodového věku mihne ve dveřích jen na pár sekund a ještě to je relativně známá tvář. Jako krimi to za moc nestojí, jako vztahovka je to bizarně nudné, jako cestopis po Ostravsku krutě nevyužité. takže nakonec jediné trochu zajímavé a pozitivní bude westernový souboj Rázlová vs Hanuš. A ta Malá Tichá hraje taky supr. ()

chrispe

Na začátku, kdy Malá jen tak leží a kouká, mi přišlo na mysl, jaký to asi je, když vás podvede chlap, se kterým máte dítě a x-let žijete (dle vás spokojeně) a namísto odprošení a snahy věci napravit, vyhodnotí jako chybu vlastně vás. No... a to mi přišlo na tom dílu asi nejzajímavější. Ne, to zas přeháním... po motorkářích mi tento případ přišel mnohem lepší (a asi mi přijde jako jeden z nejlepších dílů seriálu), i když v něm není tématicky nic moc nového. Ale to od tohoto seriálu už ani neočekávám. Každopádně gró případu je hnus fialovej a mě ta motivace k vraždě přitažená za vlasy nepřišla vůbec.  Otázka je, zda pak přišla očekávaná úleva. Osobně si myslím, že ne... věci i tak zůstávají takové,  jak se staly a jaké jsou. 3,5* ()

Crocuta

Odhadnout zápletku mi trvalo asi 5 vteřin. Jakmile se objevil dědek věšící prádlo, ke kterému se kdosi plíží, bylo jasné že jde o starého, dříve vlivného komunistu, který komusi ukřivdil a teď bude po zásluze potrestán. Do omrzení omílané veřejnoprávní klišé, které s počtem opakování a variací jednoho a téhož stále dokola notně ztrácí na zajímavosti a vyvolává skoro už jen zívání. Vymyslet něco nového dá zřejmě práci a ve vyjetých kolejích je to jistější, že? ()

rakovnik

Čím méně rodinných záležitostí, tím lépe. Případ byl v podstatě jednoduchý, vrah nebo jeho komplic se nabídl brzy. Objevila se dokonce cizojazyčná mafie...no, budiž, už jsem si zvykl. Když se ale byť krkolomně vyšetřuje, děj celkem slušně ubíhal. Motivace pachatele ale byla hodně přitažená za vlasy - tedy s ohledem na dobu činu. Únosce dnes vůbec nebyl, což mi nechybí. ()

• V 9. minutě zazní: „Holky těžší to maj,“ což je úryvek z písně „Ptáčata“ od skupiny Brontosauři. (Winster)
  • Domov pro seniory s růžovou empírovou vilkou v pozadí je zahrada a budova obecniho úřadu v Široké Nivě (okres Bruntál), pohled je z příjezdu od východu, tj. z Krnova a Bruntálu. (smachj)