Dcera vyšetřovatelky Magdy Malé Amálka nezvedá mobil. Není ani u žádné ze svých kamarádek. Neozývá se ani její babička Karolína, která ji měla vyzvednout z hudební školy. Když Magda zjistí, co se stalo u Karolíny doma a že tam Amálka není, rozeběhne velké pátrání, do kterého je zapojeno několik policejních složek. Čas neúprosně běží a život Amálky je v ohrožení. (Česká televize)

quokam

Finale dobry, az na odflaknutou prestrelku. S naznaky kupceni unesene dcery do zahranici si tvurci nechali trumfy v rukavu, jenom doufam, ze tak zkusene kriminalisty napadne projit volani z mobilu, co po sobe  zanechal mrtvej. Vidim to na obsah prvniho dilu druhe serie. Samotny konec by jiste potesil samotneho velkeho Schrodingera. 8.5/10. ()

pirduch

No 11 dílů si chystat akci s malou Malou, a pak ji takhle zmršit...to už je ale umění. Ten konec se ale vůbec nepovedl. Kde byli ti zbylí 2 policajti, kde byl Hanuš,když šla Malá za malou,kdo byl v tom černým pytli,když ne Černý? Na Hanuše to bylo moc hubený... Proč si v garáži v zavřeným areálu ještě dodávku plachtuje,a když už, tak proč tak blbě? Nedám odpad, anžto Kameňák a jiný perly jsou ještě hluboko...ale bylo to tak nevěrohodné, že nechápu... To na Kavkách není nikdo, kdo by Zapletala rozpletl z popletala? ()

tata22

Tak konečně to mělo napětí a spád. Nicméně nám nikdo nevysvětlil jaké vlastně byly úmysly Mr.Hanuše. Unesl dceru aby se pomstil, OK ale co měl jako v plánu dál ??? Kdyby chtěl třeba zabít "Malou" tak to mohl udělat už dávno a jednoduše. Kdyby chtěl ublížit té malé dceři  tak proč to tedy neudělal. Proč jí zavřel na opuštěném místě a čekal až si pro něj policajti přijdou ??? Dává to někomu (kromě tvůrců) smysl ??? Mně tedy ne. Je mi líto, možná kdyby tvůrci víc přemýšleli ... to ale po nich jen těžko chtít, že ? ()

fafejt001

Závěr  celé  série  vyšel  trochu  rozpačitě . Na  to ,   jak  to  měl   únosce  naplánované  , tam  bylo  pár  nelogických  věcí . Ale  o  tom psát  nebudu .  To  viděl  pozorný  divák  zcela  určitě . Ta  přestřelka   v  tom  objektu  byla  také  nějak  nevydařená . Jinak  musím  znovu  říci , že  Malá  a  Černý  byli  dobrá  dvojka . Zejména  Špalková  překvapila . A  její  dcerka   co  hrála  Amálku  také . Když  to  tak  celkově  zhodnotím , tak  bych  ohodnotil  * * * a půl *.  Myslím , že  až  to  budou  někdy  opakovat  , asi  se  mrknu  znovu . ()

chrispe

Tak jsme se dočkali a ouchyla konečně dostal prostor.  Začnu tím horším. Čekala jsem zajímavější důvod, proč to dělal, než starou dobrou (ale vlastně nic neříkající) klasiku. A konec... nebyl moc dobře napsaný, ale to je holt kumšt. Asi to autor tušil, proto tam přidal to, co tam přidal a asi doufal, že to odvede divákovu pozornost od toho, jak slabý to je. Jen hádám. Ale celkově se mi tahle poslední epizoda líbila, měla spád (i když geniální zaporák zas tak geniální nebyl) a já ji považuju za nejlepší. A tak v rámci toho, jak jsem hodnotila jednotlivý díly,  hodnotím jak hodnotím.  A radši se už nad tím moc nezamýšlím. ;) ()

• Na železniční stanici Široká Niva hovoří kriminalisté s výpravčí. Na této stanici už ale několik desítek let výpravčí neslouží. Trať má dispečerský provoz a je řízena výpravčím ze stanice Milotice nad Opavou. (smachj)
  • Budova, v níž je unesená dcerka hlavní hrdinky seriálu držena, je bývalá LDN v Kunově, dnes místní části obce Nové Heřminovy. Nachází se poblíž železniční zastávky na svahu nad tratí Milotice Nad Opavou – Vrbno Pod Pradědem, tedy na v ději skutečně popisovaném místě. (smachj)
  • Po 27. minutě jedou Černý (Jiří Vyorálek) s Malou (Petra Špalková) ve služebním vozidle vybaveným výstražným světelným a zvukovým zařízením. Vozidlo ve výjezdu při jejich komunikaci, i přes jejich pozorovatelnou nečinnost, mění tón výstrahy. Tak to nefunguje, vždy je potřeba manuálního zásahu řidiče či spolujezdce. (mikulin)