Stíny v mlze

Česko, (2022–2024), 28 h 6 min (Minutáž: 63–78 min)

Réžia:

Radim Špaček

Scenár:

Zdeněk Zapletal

Petra Špalková, Jiří Vyorálek, Jaroslav Plesl, Regina Rázlová, Anděla Tichá, Tomáš Mrvík, Miroslav Hanuš, Petr Panzenberger, David Viktora, Ondřej Brett (viac)

Dvanáctidílná krimi série odehrávající se v Ostravě a okolí představí kriminalistku Magdu Malou a jejího nového parťáka Martina Černého. Společně vyšetřují kriminální případy z nevšedních míst, silné příběhové linky budou zároveň sledovat osobní životy vyšetřovatelů. Magda musí skloubit časově i psychicky náročnou práci policistky se starostí o rodinu a malou dceru. Martin přišel do Ostravy, aby neztratil kontakt se svým dospívajícím synem, který se do nového bydliště přestěhoval se svou matkou, Martinovou dnes už bývalou ženou. Počáteční drobná rivalita mezi Magdou a Martinem pozvolna přeroste ve vzájemné sympatie a respekt. Oba ale netuší, že Magdu už nějakou dobu sleduje nedávno propuštěný vězeň Hrbek, který realizuje důmyslný plán, aby se jí pomstil za své dřívější dopadení (Česká televize)

Recenzie používateľa fafejt001 k tomuto seriálu (10)

Klec (2022) (S01E01)

HELEEE  vidˇ,  čoveče  síííla , docela  hustýýýý vidˇ ???   Ostrava  je  KURDE   region  razovity . Tak nechapu  ,  čemu   se  tam    nemluví  jaksik  v  tym  dialektu , kurde . Bo  je  to cele  jakesik  divne . Su  lehce  šokovany . No  fčilek  važněji . . . . .  Mohli  to  klidně  točit  v  Praze  s  tím , že  si  vyjedou  vyšetřovat  do  Ostr. Tak  nějak  bych  to  viděl . Takže  dosti  zklamání . Možná  se  to  nějak  rozjede , ale  moc  tomu  nedávám . Plesl . Rázlová , i ti  mladí  kolegové  mi  tam  nesedí . Prostě  není  to  ono .  Zlaté -   První  oddělení . Sice  Vyorálek  tam  sedne  skvěle  , ale  jeden  to  nevytrhne .  Jo a  navíc  policistka  je  i  skvělá  máma ,  nakoupí  v  supermarketu , usmaží  si  v klidu řízky  a  pak  k  závěru  stihne  i  koncert . Tak  to  už  je  i  na  mne  moc . Scénář  je  fakt  hooodně  slabý . A  jak  odhodil  okatě  tu  pamětˇovou  kartu , či  co  to  bylo  u  toho  skladu  před  zápasem , to  bylo  divné . Jo  to  byla  "  číípííeska " , tedy  GPS . No  jak  říkám ,  žádná  peckoidní  věc  to  asi  nebude . Třeba  se  pletu  .  Doufám ,  že  jo . Tož  zdarec  . ()

Revolver (2022) (S01E08)

Tak špatné to zase  až  tak  nebylo . Přišlo  se  na nevěru manžela  a  Hanuš  málem unesl  tu  dcerku . Zápletka  dobrá  a  a  akce  v  Radosti  , tedy  restauraci  , byla věrohodná .   Vyorálek  a  Špalková   stááále  skvělá  dvojka . Jen  mi  lezou  na  nervy  ti  , trochu  vypatlaní  ,  kluci  ve  třídě . Asi  jěště  dozvuky  z  té  zapáchající  haldy  za městem . ()

243 (2022) (S01E09)

Tak  trochu  spletite  a  zamotane . Houslista  se  opíííl  a  uklízeč  stále  chystá  , asi ,  únos  Amálky . Tchýně  začíná  také  vyšetřovat  . Kdoví  co  bude  příště . Slabší  * * * . ()

Doba (2022) (S01E11)

Lepší  díl  než  ten  s  těma  motorkama . A  říkal  jsem  si  , že  důvod  bude  někde  v  minulosti . Kdysi  se  vůbec  děly  věci .  Kdo  nebyl  s  nima  , tak  byl  proti  nim  a  dali  to  lidem  pocítit . Jo  a  jelikož  jěště  nebyla  dcerka  unesena  ,  tak  bude  , asi ,   i  druhá řada . Uvidíme  co  na  to  Radek  a  Zdeněk . Tedy  scénárista  a  režisér . Logiku  by  to  mělo . Jsem  zvědav  a  napnut . ()

Strach (2022) (S01E12)

Závěr  celé  série  vyšel  trochu  rozpačitě . Na  to ,   jak  to  měl   únosce  naplánované  , tam  bylo  pár  nelogických  věcí . Ale  o  tom psát  nebudu .  To  viděl  pozorný  divák  zcela  určitě . Ta  přestřelka   v  tom  objektu  byla  také  nějak  nevydařená . Jinak  musím  znovu  říci , že  Malá  a  Černý  byli  dobrá  dvojka . Zejména  Špalková  překvapila . A  její  dcerka   co  hrála  Amálku  také . Když  to  tak  celkově  zhodnotím , tak  bych  ohodnotil  * * * a půl *.  Myslím , že  až  to  budou  někdy  opakovat  , asi  se  mrknu  znovu . ()

Královna majálesu (2024) (S02E01)

Tak  na  úvod  dobrý  díl . Chudák  pěkná   holka .  A  přítelkyně  od  syna  Černého  něco  tají  .  Asi  se  to  ve  druhém  díle  rozjede .  Další  zápletka  navíc .  Tak  uvidíme  . ()

Poslední naděje (2024) (S02E02)

Únos  dítěte  a  vražda  manželky  .  Trochu  zamotané ,  místy  člověk  neví  -  kdo  je  kdo  . Jěště  ,  že  to  dobře  dopadlo  a  malá  Ivetka  je  zpět  u  mámy . Zatím  se  mi  zdá  ,  že  první  série  byla  o  něco  lepší  .  Tak  uvidíme  ,  co  bude  dál  . Jo  a  syn  Černého  je  v  průseru  .  Prostě  fotřík  měl  pravdu  .  Jak  tohle  dopadne ??  To  jsem  sám  zvědav  . ()

Snadné cíle (2024) (S02E03)

No  jsem  na  vážkách . Pokud  by  to  bylo  , asi ,  bez  těch  střihů ,  bylo  by  vyšší  hodnocení .  Chápu ,  že  to  muselo  být  nějak  upraveno   ,  z důvodu    tragédie    ,  která  se  stala  vloni   . Zápletka  se  synem  nečekaná  a  napínavá . Ale  občas   postup  při  vyšetřování  trochu  chaotický  a  nelogický ,  třeba  skútry  ,   třeba  ta  účtenka  ve  skútru - dost  nelogické , dále   pouzdra  na  kytary  ,  a  zejména  odpovědˇ  otce  , že  mu   ,  NĚKDO  ,   ukradl ,   bez  poškození  zámku    ,  uzamčené -  4  pušky     a  tak  podobně . Jinak  ovšem  tento   díl  napínavý  . Takže  tři a půl * . ()

Opravdová láska (2024) (S02E04)

Tak celkem to šlo . Mírně  zamotane  a dcerka bude také asi herečka . No a kluk bude  z toho venku  Čeká se jen na Dna z kabelky .  Tuž dobre . Kurde dobre slabší tři *** . ()

Zákony ulice (2024) (S02E05)

Za  mne  je  to  , zatím ,  nejlepší  díl  této  série  .  Tak  zamotané  a  spletité  už  to  dlouho  nebylo  . Klidně  by  z  tohoto  případu  mohl  být  celovečerní  film . Do  poslední  chvíle  divák  neví , kdo  je  vrah .  Nejdřív  si  člověk  řekne -to  je  někdo  z   těch  co  prodávaj  fet ,  pak  ten  z  hospody , dále  bývalý  kolega  z  práce  a  nakonec  je  to  někdo  ,  o  kom  to , ani  vlastně  netušíte  . Zdeněk  to  " pekne   napísal  "   ,  jak  by  řekl  Terazky  .  Opravdu  doooost   dobrý  díl  .  No  , a  Černý  a  Malá ,   fakticky  sehraná  dvojka  .  Kéž  by  byly  takové  i  v  reálu .  Jo  a  ten  slídil  z  GIBSu   ,  mi  lezl  silně  na  nervy  . Doufám  ,  že  tohle  byla  pouze  vymyšlená  postava .  Já  věřím  ,  že  jo . I  když  -  kdo  ví  .   Ale  i  tak  říkám  ,  zatím  nejlepšííí   díl  .  Parááááda  . ()

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky