Ve vlakovém kupé je s průstřelem hlavy nalezena vysokoškolská studentka. Kriminalisté nenajdou žádné zavazadlo a vyloučen je i sexuální motiv. Dívka byla nejen mimořádně krásná, ale také inteligentní. Přivydělávala si na brigádách jako hosteska a psala blog. Může být podezření, že pro ni mělo fatální následky něco z toho, co kompromitujícího napsala nebo natočila o VIP návštěvnících firemních večírků, pro Magdu s Martinem dostatečným vodítkem pro vyšetřování? Martinův syn Filip se proti vůli rodičů stěhuje ke své nové přítelkyni Hance. Brzy zjišťuje, že o její minulosti nevěděl vše. (Česká televize)

jungewolf

Celkem slušný rozjezd 2.série. V 1.dílu je pochopitelný posun v rodinných vztazích hlavních postav. Např.: Martin Černý(J.Vyorálek) se dal zase dohromady se svou ženou(P.Beretová), taky přestal kouřit. Magda Malá(P.Špalková) se naopak rozvedla, její ex-manžel(J.Plesl) se dal dohromady se svou kolegyní z filharmonie, čekají rodinu. Její tchyně(R.Rázlová) je po smrti. A šéf mordparty Tomek(D.Viktora) si přestal mixovat ovocné koktejly... . Zavražděnou studentku D.Vrbovou hraje L.Skleničková, ředitele popelářské firmy T.Topiče J.Hána, vraha Ludvíka Maryšku T.Dastlík, Simonu, manželku M.Černého(J.Vyorálek) hraje P.Beretová. Hanku, přítelkyni jejich syna hraje B.Bočková a státního zástupce J.Praderu hraje P.Batěk. ***1.díl je na webu Č.televize : ČT 1, pondělí 8.4.2024, 20.10 . ()

Chudobka

Teď jsem si přečetla oslavnou recenzi na Novinkách, s kterou nemůžu úplně souhlasit. Zatím  nejvýš hodnotím jen výkon Petry Špalkové. Soukromí obou vyšetřovatelů bude zajímavé. Střídavá péče (hrozné!), prázdný byt, nevěrník  čeká přírůstek do rodiny. Chybí babička. Škoda. Syn  Černého se stěhuje k přítelkyni. Tam to asi bude zajímavé. Kde přišla k takovému bytu? ()

Petbrab

Řekl bych, že na vyšší úrovni než díly první řady. Pro oživení zemřela postava Rázové, dobrý kontrast, definitivní rozpad rodiny Špalkové naopak návrat rodiny Vyorálka. V první řadě mi malinko vadil příběh Hanuše, který nás provázel celou řadu. Zde se zdá, že i tady bude příběh skrz celou řadu a to v podobě syna Vyorálka a jeho přítelkyně Bočkové. ()

rakovnik

Tak se nám sešli herci z Poldy, Případů 1. oddělení,  Nejsvětější Trojice a Specialistů. Bohužel poslední jmenovaný seriál tento díl připomínal nejvíce. Obsazení je takové ne úplně skvostné, na druhou stranu byl případ docela zajímavý a hezky natočený. Ovšem jeho rozřešení spíše náhodné - konečně se našel nosič. Jako kriminálka stále průměrné, ale jsem rád alespoň za žárlivého syna, více než mstícího se vězně. ()