Stíny v mlze

Česko, (2022–2024), 28 h 6 min (Minutáž: 63–78 min)

Réžia:

Radim Špaček

Scenár:

Zdeněk Zapletal

Petra Špalková, Jiří Vyorálek, Jaroslav Plesl, Regina Rázlová, Anděla Tichá, Tomáš Mrvík, Miroslav Hanuš, Petr Panzenberger, David Viktora, Ondřej Brett (viac)

Dvanáctidílná krimi série odehrávající se v Ostravě a okolí představí kriminalistku Magdu Malou a jejího nového parťáka Martina Černého. Společně vyšetřují kriminální případy z nevšedních míst, silné příběhové linky budou zároveň sledovat osobní životy vyšetřovatelů. Magda musí skloubit časově i psychicky náročnou práci policistky se starostí o rodinu a malou dceru. Martin přišel do Ostravy, aby neztratil kontakt se svým dospívajícím synem, který se do nového bydliště přestěhoval se svou matkou, Martinovou dnes už bývalou ženou. Počáteční drobná rivalita mezi Magdou a Martinem pozvolna přeroste ve vzájemné sympatie a respekt. Oba ale netuší, že Magdu už nějakou dobu sleduje nedávno propuštěný vězeň Hrbek, který realizuje důmyslný plán, aby se jí pomstil za své dřívější dopadení (Česká televize)

Recenzie používateľa chrispe k tomuto seriálu (13)

Stíny v mlze (2022)

Stíny v mlze rozhodně nepatří k něm povedenějším krimi sériím, ale z nějakého důvodu jsem u všech dvanácti dílů vydržela, takže úplný propadák to za mě taky není. Případy byly většinou nic moc, osobní životy vyšetřovatelů taky mnoho nového nepřinesly. Na hlavní dvojku jsem si musela zvykat - na Malou v podání Petry Špalkové o dost déle. Jasně, měla postavu, ke které si asi obecně většina diváků hledá cestu poněkud hůř. Četla jsem i rozhovor na aktualne.cz, kde vysvětlovala, jak to s Malou zamýšlela a proč je taková, jaká je. Chápu, beru. Ale já v první polovině viděla prostě jen takový mrtvý oči a to, že je vyšetřovatelka jsem jí spíš nevěřila, než věřila (ale dost možná je to dáno i stereotypními představami). Linka s panem Hanušem ze začátku znepokojovala, pak nudila, v posledním díle gradovala... ale k tomu jsem se vyjádřila u posledního dílu. Četla jsem tu (hlavně ze začátku) nějaké komentáře, že postava babičky je stereotypní a zbytečná  - to já si naopak Karolínu v podání Reginy Rázlové strašně užila. Je to paní herečka, skvěle se na ni kouká. Prostředí Ostravy mi přišlo spíš nevyužité (a vážně by na to nikdo nekoukal, kdyby hlavní postavy hráli Ostraváci?). Sumasumárum... po opravdu slabé první polovině jsem si k těm postavám přece jen našla cestu a jestli bude další řada, podívám se. ()

Klec (2022) (S01E01)

Zklamání. Naprosto šedivá věc, kterou lze zaměnit s jakoukoli průměrnou i podprůměrnou kriminálkou. Parta spíš necharismatická. U paní Špalkové moc nevím, co si myslet, zamračený pohled pana Vyorálka, aby vypadal drsněji, byl místy spíš k pousmání. Pana Plesla mám fakt ráda, ale přijde mi, že je teď všude! a i kdyžjsou role rozličné,  on je furt stejný. Případ... nuda, šeď, průměr... rozhodně nic co pořádně zaujme. Aspoň u mě to tak bylo. A ano! Víc Ostravy do Ostravy... proč se toho ČT proboha bojí? ()

Hlasy (2022) (S01E02)

O něco lepší jak první díl. I když mi přijde, že ten případ tam byl, aby byl. Chápeme se? Nač se crcat s něčím opravdu zajímavým. Oslovování Černý a Malá je jak pěst na oko,  vůbec jim to nepasuje do pusy. A zatímco na Černého si zvykám, u Malé přetrvávají rozpaky,  protože tam vyšetřovatelku fakt nevidím. Pleslovi předpovídají nevěru, já ji předpovídám jeho ženě, protože jediný, co je na ní zajímavý jsou její pohledy věnovaný kolegovi. A moje teorie o tom, že Hanuš je otec, se spolu s dodávkou vypařila jak pára nad hrncem. ()

Tanečnice (2022) (S01E03)

Těžko říct, zda to bylo fakt lepší, nebo už zapracoval zvyk. Každopádně mi sedlo prostředí. Pan Hanuš začíná být pěkně děsivou postavičkou, vím, že se tu většina těší na jeho linku... no já asi ani moc ne! :D ()

Prank (2022) (S01E04)

Zajímavý téma, byla jsem zvědavá, ale spíš se nudila. ()

Dubina (2022) (S01E05)

Tu chalupu bych brala hned! Za mě tohle byl rozhodně nejzajímavější případ, i když (jo zase budu remcat) stále dost slabý v provedení vyprávění a závěrečné pointě. Motivy Plesla k (pět dílů předem avizované) nevěře jsem fakt nenašla. Kromě velkého sobectví a toho, že je flétnistka kost. Scénáristovi to evidentně stačí a koneckonců není tak těžké uvěřit, že je to v dnešní společnosti naprosto běžný motiv. ()

Hardcore (2022) (S01E06)

Nevím no. Spousta na tom seriálu je málo uvěřitelná. Největší problém mám celou dobu s Malou, ale tady mi dělalo problém i uvěřit scéně se skříňkama, nebo té volavce. Jinak to byl určitě ten ze zajímavějších případů. A z pana Malého je mi šoufl, na tohle prostě musí být žaludek. ()

Dublér (2022) (S01E07)

Vyšetřování fajn (ale třeba scéna, kdy Malá vypění mi přišla až směšná), osobní životy pokulhávají. Pan Hanuš to evidentně chystá rozbalit až v posledním díle... což o to... jen aby ta atmosféra budovaného znepokojení vydržela. ()

Revolver (2022) (S01E08)

Bože ten Malej je ale tragéd. Magda toho v tomto díle dostala naloženo dost. Případ zajímavý. ()

243 (2022) (S01E09)

Sr*č Malej hledá důvody svý nevěry a kupodivu to není u sebe. Pan Hanuš pořád háže zlý pohledy, ale funguje to ještě na někoho? Prostě si jen počkáme na poslední díl a necháme se překvapit, kdo se sveze v autě spolu s malou dcerkou. ()

Závod (2022) (S01E10)

Pro mě opravdu neatraktivní prostředí motorkářů. Osobní linky vyšetřovatelů, u Malé je furt to samý a u Černýho očekávaný synův průser, mě už dost nudí... jsou tam, aby byly... ok. Úchylák stejně zaboduje až v posledním díle... Další! ()

Doba (2022) (S01E11)

Na začátku, kdy Malá jen tak leží a kouká, mi přišlo na mysl, jaký to asi je, když vás podvede chlap, se kterým máte dítě a x-let žijete (dle vás spokojeně) a namísto odprošení a snahy věci napravit, vyhodnotí jako chybu vlastně vás. No... a to mi přišlo na tom dílu asi nejzajímavější. Ne, to zas přeháním... po motorkářích mi tento případ přišel mnohem lepší (a asi mi přijde jako jeden z nejlepších dílů seriálu), i když v něm není tématicky nic moc nového. Ale to od tohoto seriálu už ani neočekávám. Každopádně gró případu je hnus fialovej a mě ta motivace k vraždě přitažená za vlasy nepřišla vůbec.  Otázka je, zda pak přišla očekávaná úleva. Osobně si myslím, že ne... věci i tak zůstávají takové,  jak se staly a jaké jsou. 3,5* ()

Strach (2022) (S01E12)

Tak jsme se dočkali a ouchyla konečně dostal prostor.  Začnu tím horším. Čekala jsem zajímavější důvod, proč to dělal, než starou dobrou (ale vlastně nic neříkající) klasiku. A konec... nebyl moc dobře napsaný, ale to je holt kumšt. Asi to autor tušil, proto tam přidal to, co tam přidal a asi doufal, že to odvede divákovu pozornost od toho, jak slabý to je. Jen hádám. Ale celkově se mi tahle poslední epizoda líbila, měla spád (i když geniální zaporák zas tak geniální nebyl) a já ji považuju za nejlepší. A tak v rámci toho, jak jsem hodnotila jednotlivý díly,  hodnotím jak hodnotím.  A radši se už nad tím moc nezamýšlím. ;) ()

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky