Stíny v mlze

Česko, (2022–2024), 28 h 6 min (Minutáž: 63–78 min)

Réžia:

Radim Špaček

Scenár:

Zdeněk Zapletal

Petra Špalková, Jiří Vyorálek, Jaroslav Plesl, Regina Rázlová, Anděla Tichá, Tomáš Mrvík, Miroslav Hanuš, Petr Panzenberger, David Viktora, Ondřej Brett (viac)

Dvanáctidílná krimi série odehrávající se v Ostravě a okolí představí kriminalistku Magdu Malou a jejího nového parťáka Martina Černého. Společně vyšetřují kriminální případy z nevšedních míst, silné příběhové linky budou zároveň sledovat osobní životy vyšetřovatelů. Magda musí skloubit časově i psychicky náročnou práci policistky se starostí o rodinu a malou dceru. Martin přišel do Ostravy, aby neztratil kontakt se svým dospívajícím synem, který se do nového bydliště přestěhoval se svou matkou, Martinovou dnes už bývalou ženou. Počáteční drobná rivalita mezi Magdou a Martinem pozvolna přeroste ve vzájemné sympatie a respekt. Oba ale netuší, že Magdu už nějakou dobu sleduje nedávno propuštěný vězeň Hrbek, který realizuje důmyslný plán, aby se jí pomstil za své dřívější dopadení (Česká televize)

Plastík

Když hodnotit, tak v porovnání s něčím kvalitním. Třeba Případy 1. oddělení, nebo britské kriminální seriály. V porovnání je to tedy absolutní srajda. Takhle přece lidi, zabívající se zločinem nemůžou mluvit, povídat si atd. . A pan Petr Panzenberger hraje opravdu otřesně. To se musí nechat, jestli je to cíl, hrát hloupě, tak se to fakt daří. Vyorálek je tady taky takový divný macho. A Malá? Ta je taky extra v debilní herecké pozici. Matka by jí šla, ale vyšetřovatelka jí fakticky nejde. Špalek to vede poněkud mdle. Asi je sám mdlý. Počítám, že to celé klesne pod 53 procent. ()

Malarkey

Říkal jsem si, že musím na novinky České televize být trošku shovívavější. Hlavně jsem si to připomněl cirka v půlce tohoto seriálu. To jsem si myslel, že ho vypnu a už se na něj nechci nikdy podívat. Stíny v mlze totiž není úplně nejlepší kriminálka. Ale ono to dost možná bude i tím, že u nás obecně má obrovskou konkurenci. Začnu u herců. Jirka Vyorálek a Petra Špalková, coby vyšetřovatelé určitě super. Horší je to s jednotlivými příběhy, kde sice kvituji, že ne vždycky je vražda, ale naopak ve většině případů je hromada nelogičností, nesrovnalostí a nesmyslů. O kvalitě natočené akce snad ani netřeba mluvit. Doteď třeba nechápu, co tam ti kluci na té vyhlídce čichali za výpary. Ropáci hadr. Naopak se mi ale neskutečně líbila dcera Petry Špalkový Anděla Tichá, která tu, prý za zmrzku, působila hrozně šikovně a autenticky. V půlce seriálu jsem si navíc uvědomil, že mě vlastně vůbec nezajímá to vyšetřování, ale spíš vztahy hlavních postav mezi sebou a hlavně nosná linka táhnoucí se celým dějem s Mirkem Hanušem. Třeba zrovna Jarda Plesl hrál takového pitomce, že jinému nebylo rovno. Závěrečným dílem mě ale seriál nakonec přesvědčil, že ztráta času úplně nebyl, ale znova bych ho už vidět nechtěl. ()

zette

Jestli mam pro neco slabost, tak jsou to ceske kriminalky. I kdyz za zahranicni konkurenci zaostavaji, me proste u toho domaciho valeni bavi. Tohle je takovy ten nas prumer. Celkem uveritelne pripady, zajimava ustredni dvojice kriminalistu. Urcite nijak neurazi ani postava propusteneho vezne a jeho dejova linie. A jako Ostravak, jsem mel o duvod vice byt spokojeny.-). ()

Lukes15

Jak to zhodnotit...? Začátek slabý, konec výborný.. Celkově bych za to dal asi jen 3, ale za fantastického Jiřího Vyorálka a ještě lepšího Miroslava Hanuše tu hvězdičku přidám. Možná je škoda, že dějová linka s Hanušem byla kromě posledního dílu tak upozaděna.. byla často zajímavější než některé případy v jednotlivých dílech. ()

M1k9

Sympatický vyšetřovatelský tým vyjíždí objasnit většinou poměrně tuctové případy. Mnohem zajímavější je odvetný plán v podání českého Anthony Hopkinse protkaný celou sérií. Tohle mělo potenciál. Tvůrci měli dobré nápady, respektive určitě se nechali inspirovat zahraniční tvorbou, ale jejich realizace byla místy bez velkého efektu. Např. nakoupení oblečení. Na tohle je potřeba nabrat cit a k některým scénám přidat větší gradaci. Scénám chybělo napětí, ale jak jsem zmínil zase to dohnal dobrou chemií mezi herci. Hodnocení je asi trochu nadsazené, ale na českou tvorbu se mi to zdá jako nadprůměr.  S01: 6.5/10  6.5/10 ()

• V obrazu z průzkumu Octavie zavražděného, cca v čase 18:45, kriminalistický technik po otevření kufru připaží holou levou ruku bez rukavice, kterou si v předchozím záběru nasadil. (mikulin)
  • Na cestě k bunkru u Stříbrného jezera (neboli Sádráku) nastupuje Hrbek (Miroslav Hanuš) u opavského nádraží do trolejbusu, který jede do Kylešovic, tedy přesně opačným směrem, než leží Sádrák. (hudys666)
  • Na železniční stanici Široká Niva hovoří kriminalisté s výpravčí. Na této stanici už ale několik desítek let výpravčí neslouží. Trať má dispečerský provoz a je řízena výpravčím ze stanice Milotice nad Opavou. (smachj)

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky