V okolí Ostravy se množí násilná loupežná přepadení seniorů. Modus operandi je stejný. Magda na základě popisu možného pachatele varuje přes média veřejnost. Společně se svým parťákem Martinem jdou zprvu po podobných případech přepadávání seniorů. Mezitím ale dojde k dalšímu napadení, tentokrát už smrtelnému. Martin je přesvědčen, že se jedná o téhož pachatele, ale Magda to zpochybňuje, schází jí motiv. Zvláštní je, že byl použit nůž, který se obvykle používá na porcování zvířecího masa. Skutečný pachatel chtěl, na rozdíl od předchozích případů přepadení, nejspíš opravdu zabíjet. (Česká televize)

honajz odpad!

Hele, Specialisté jsou aspoň tou neschopností poldů zábavní, jenže tohle se tváří vážně jak opoziční politik před volbami. V minulém dílu i zde umožňují pouliční kamery zoomování na drobné objekty v obraze s dokonalým zaostřením. Policie vůbec nejprve nepátrá po rodinných vztazích a příslušnících rodin. Policie opět nastoupí na nějakého bývalého podvodníčka, pohrozí mu ty ty ty, a on zase řekne, tak jo, tady máte potřebnou informaci, zas to klišé paní, která zařve, když uvidí mrtvolu, policie nezajistí všechny důkazy, policie pořádně nepátrá v minulosti oběti a podezřelých, laborka má testy DNA hotové do odpoledne (!), fakt asi největší faux pas, když to běžně trvá tak dva dny, laborka z fotek (!) pobodaného koně určí, že nůž byl podobný jako ten u vraždy důchodkyně (!), jako fakt jedna blbost za druhou. Vedlejší linie opět o ničem - manžel svezl kolegyni a jeli spolu v autobuse na zájezd orchestru, postava Hanuše se stihla oholit a přidat na nástěnku dvě fotky a koupit (z čeho?) dodávku a dvě figuríny, babička má asi Alzheimera, fakt děsivé a napínavé, kam to asi povede. Myslím, že ani manželka, která tomu dala druhou šanci, už koukat nebude. Jinak díky za Kozubův štěk a žel Špalkové k lepšímu dojmu z jejího herectví nepomůže ani, kdyby ukázala kozy jako v jiných filmech. ()

quokam

Toho uvodniho narkomana odflakli, nejak na to, aby na neho poslali zasahovku, vlastne nic nemeli, byt rozumim tomu, ze scenarista potreboval prostor v dilu na skutecneho vraha. Kozub byl opet presnej, narozdil od toho Jiricka mladsiho, ten posledni vyslech se mi zdal mimo. A mimo to: Chlapik slysi hlasy a jeho psychiatricka, ktera s nim ocividne dlouhodobe pracuje, o tom nevi? To se mi nezda nejak duveryhodne. Mimochodem, uz starej Columbo ucil, jak poznat cigaretu, ze ktere se kouřilo a ze ktere ne, cigarutu, co tak opatrne sbirali ze zeme, ocividne nikdo nekouřil. 5/10. ()

Jonatána

O něco lepší než první díl, tak o půl hvězdy a za Štěpána (byť tam měl štěk) další půlka. Na Ostravu se mi hezky kouká a stále nechápu, proč si říkají Černý a Malá. Možná nám to má podsunout, že jsou stejně dobří jako Dempsey a Makepeace, Mulder a Scully nebo již zmínění Mach a Šebestová. Nejsou. :-D ()

mira007

Drastické zločiny na seniorech a brutální umučení zvířat .... sakra, co je špatně, že mi nakonec v tomto díle přišlo nejvíc napínavý, jestli ta Rázlová s Alzheimerem vůbec doveze tu malou Malou domů a kolik dílů bude trvat, než Plesl s houslema skončí v posteli s kolegyní Jolanou, protože Špalková na něj nemá čas. Dvě hvězdy za Hanuše jako poslední naději. ()

bobstock

AAAAa Tak aspoň štěk pro ježkožrouta Kozuba. Nechcete to nechat Třem tygrům ať z toho udělají parádní ostravskou parodii pičo. Myslím, že je to vyšetřování hodně úsměvné pro Josefa Mareše a pod. profíky. Vedlejší linky bosí synek a houslista Plesl jsou otravní po dvou dílech. Tlačení významu stínů v mlze bude divákovi připomínáno v každém dílu, bravo. Výběr titulkové hudby po konečné scéně je tragédie teda. ()

• Ve scéně v autobusu sedí Malý (Jaroslav Plesl) na sedačce do uličky a v následujícím záběru už sedí u okénka. (sator)