Ted Lasso

• USA Ted Lasso
Komédia / Dráma / Športový
USA, (2020–2023), 23 h 55 min (Minutáž: 29–78 min)

Jason Sudeikis, Brendan Hunt, Stephen Manas, Nick Mohammed, Bronson Webb, Juno Temple, Hannah Waddingham, Jeremy Swift, Teresa Mahoney, James Lance (viac)

Jason Sudeikis je Ted Lasso. Trenér amerického fotbalu. Přestože s evropským fotbalem nemá žádné zkušenosti, stěhuje se do Anglie, kde ho najali, aby trénoval fotbalový tým. Půjde to, „jako když Lassem mrská“, i když jsou hráči cyničtí a město nepřátelské? (Apple TV+)

Ivoshek

Samotná základní myšlenka je natolik mimo realitu, že se na ní dala postavit jedině bláznivá komedie. Jakože hodně bláznivá, taková ta, kde je od začátku jasné, že to je celé blbost a tím pádem se tu může dít cokoli. Jenže tady to skáče z crazy komedie do seriózního módu a místy tomu chybí tempo. V půlce třetího dílu mě to přestalo bavit. Na druhou stranu si myslím, že jako standardní komedie na 90 minut by to fungovat klidně mohlo. ()

Morholt

Hned na začátku mě Sudekis a spol. nakazili dobrou náladou a ta mě nepustila až do konce. Pokud tedy nepočítám těch pár dramatických momentů, které jsem s hlavními hrdiny intenzivně prožíval, protože tuhle partičku si nejde nezamilovat. Teda kromě Tartta. To je šmejd! :D Snad nikdy jsem filmovému nebo seriálovému týmu nedržel v tom rozhodujícím zápase palce takovým způsobem jako Richmondu. Už se třesu na další série. Nanananananananana nana náá Dani Rojas, Rojas! Dani Rojas! 100% ()

BrooksW.Here

"Football is life." _____________ Parádny liek na zlú náladu, ktorý určite sadne aj tým, ktorí úplne neobľubujú filmy a seriály so športovou tematikou (do tejto skupiny ľudí určite patrím aj ja 😅), naozaj si neviem predstaviť, že by sa našiel niekto, komu by tento seriál nesadol – Ted Lasso totižto predstavuje perfektný feel-good koktejl, ktorý dokáže človeka vynikajúcim spôsobom rozosmiať (ehm, Roy Kent 🤬😉), dojať, ale aj krásne zahriať pri srdiečku... Okrem toho je plný neskutočne sympatických postáv, z ktorých si každú skôr, či neskôr zamilujete, či už chcete alebo nie (okrem tých záporných, samozrejme...) – najväčším plusom je asi to, že takmer žiadna postava tu nie je navyše (no niektoré tu predsa len vystupujú o niečo častejšie) a takmer každá jedna z nich sa vám doslova zaryje pod kožu a v závere sa nebudete chcieť s nikým z hlavnej partie rozlúčiť (teda aspoň tak sa to stalo v mojom prípade). Absolútnou špičkou sú určite Roy Kent a Jamie Tarrt (vo finálnej sérii tvoria naozaj brilantne zladenú dvojicu) a spolu s nimi aj samotný Ted Lasso, kouč Beard, Nate The Great, no tiež aj Keeley a majiteľka AFC Richmond Rebecca – ale takto by sa o tých postavách dalo písať asi donekonečna, pretože všetky sú výborne napísané a ani jedna z nich nie je vyslovene nesympatická (týchto šesť, ktoré som vymenoval, to je iba špička ľadovca, v skutočnosti sú tu úplne všetky postavy parádne). No najväčším plusom tohto seriálu je aj tak niečo úplne iné... Prvýkrát v živote ma skutočne bavilo pozerať sa na futbal, pretože v Tedovi Lassovi je to podané neuveriteľne pútavým a miestami aj poriadne napínavým spôsobom, pri čom sa takmer nikdy nedá predvídať, ako daný zápas nakoniec dopadne – a v tom vždy spočívalo čaro tohto seriálu, a spolu s ním aj tá chémia medzi divákom a postavami, pri čom sa hlavným hráčom naozaj nedá nedržať palce... To, že tvorcovia Teda Lassa svoj výtvor nadmieru milujú je vidno v takmer každej scéne, a to je naozaj krásne, pretože takáto vášeň pre remeslo (ak sa to tak dá vôbec nazvať...) robí finálny výsledok ešte o niečo kvalitnejším... Nedá mi to, ale musím spomenúť aj to, ako sa tvorcovia v tomto seriáli pekne vyhrali aj s LGBT+ tematikou. V iných filmoch a seriáloch mi príde, že býva väčšinou celkom prvoplánová a vkladaná na silu, ale v Tedovi Lassovi pôsobí úplne prirodzene a dokonca aj celkom premyslene – za to si tento seriál určite zaslúži pochvalu... Udeľujem mu 9 zlatých rybiek z 10 a dúfam, že tento rok opäť vykradne nejaké tie Emmy... To je odo mňa všetko... _____________ "I do love a locker room. It smells like potential." ()

ScarPoul

Just Belive. Väčšina mojich rozhovorov o súčasnej tvorbe má skôr nihilistický a cynický podtón. Nepáči sa mi veľmi, ako sa pristupuje k príbehom, postavám a ako aj vysokorozpočtové filmy a seriály skĺzavajú do scenáristickej šedi. Ted Lasso je možno sofistikovaným klišé, so starosvetskými postavami a naivným pohľadom na svet, kde skôr za rohom nájdete pochopenie a happyend, ako skutočnú realitu, ALE v tejto dobe a v tomto období, kedy realita naozaj bolí a kedy sa skutočné hodnoty tak trochu vytrácajú, je v tomto smere Ted Lasso takým milým úsmevným pripomenutím, že ľudskosť je ešte stále cool a má všemožné atribúty na to aby dojala, rozosmiala a trošku uľavila utrápenej mysli. Jeden z tých seriálov, ktorých originalita tkvie v tom, že postavy v seriály pochopíme, spoznáme a budeme im držať palce. A dakedy stačí k príjemne stráveným večerom len to. Sudeikis a Temple fantastický. 1.séria 85% Kvalitatívny posun späť. Dôvod? Príliš veľa motívov, ktoré sa ku koncu začnú trieštiť, rozpadať a zauzlovať, čo síce vytvára podmienky pre vyvrcholenie v tretej sérií, ale zároveň to uberá na tej pohodovosti s ktorou ten seriál tak dobre narábal. Ted Lasso prestáva byť hlavnou postavou a je len častokrát sledovateľom udalostí na ktoré nemá žiadny vplyv. Funkčné stále v detailoch - či už sa jedná o Roya alebo vnútorný svet hrdinov, ktorý je prezentovaný po troškách ale my si aj napriek tomu dokážeme  o nich vytvoriť akú takú predstavu. Zauzlovanie na konci som čakal a zároveň som bol ním sklamaný. Aj napriek uveriteľnej motivácií, som čakal niečo sofistikovanejšie. Ako medzi článok medzi sériami to vie pripraviť živnú pôdu pre vyvrcholenie. Ale ako celok mi to prišlo uťahané, a bez pamätnej scény. A epizóda o Beardovi a jeho nočnom putovaní bola bizarná, zbytočná a do konceptu seriálu absolútne nezapadala. 2.séria - 60% Máloktorý seriál si môže dovoliť zmeniť dĺžku jednotlivých epizód z pol hodiny na 60 minútové časti. Tedovi to ale nejako neubližuje. Ak ste to pozerali až do tretej série, tak máte všetky tie charaktery radi a užívate si každú jednu minútu s nimi. Oproti, pre mňa slabšej druhej sérií, je táto tretia príjemným vykúpením. To, ale samozrejme neznamená, že to nemá chyby. Má a je ich celkom dosť - nevyváženosť emócií, niektoré nie úplne doklepnuté línie a niektoré zbytočné dejové odbočenia a miestami až rozprávkové vyriešenie skutočných problémov. Ale vo výsledku je to strašne príjemný a pozitívny seriál. Paradoxne veľa emócií ide od iných postáv. Nie od Teda. On to len svojou prítomnosťou zlepuje dokopy. Kopec krát som sa na tom s chuti zasmial aj s chuti poplakal.  Takmer 95% času to pôsobilo autenticky, ľudsky a malo to množstvo momentov, ktoré podľa môjho skromného názoru potrebujeme vo filme alebo seriály vidieť, aby sme si pripomenuli silu empatie a dobro. Myslím si, že práve preto je Ted Lasso taký úspešný. Lebo nám to takmer v každej jednej časti pripomína. Vďaka za to! 3.séria 90% A Roy Kent rules! ()

ArsenalEagle

Nenápadný seriálový klenot, který se ze začátku tváří jako hodně milá komedie, ale postupem času převáží vážně kvalitní dramatická složka a humor jde lehce do pozadí. Neuvěřitelně příjemný seroš z londýnského prostředí, z prostředí fotbalu (i když ten hraje druhé housle), ze kterého máte po každém dílu skutečný feeling good. Kromě Teda nabízí Lasso velké množství zajímavých postav, od Rebeccy k Jamiemu s Royem. A právě Roy Kent, bezpochyby inspirovaný jmenovcem Keanem, si v podání Bretta Goldsteina usurpuje každou scénu. Po třetí (a s vysokou pravděpodobností poslední sérií) můžu říct, že jde o jeden z nejlepších comedy-drama seriálů, které existují. Je jedno, že fotbalové prostředí je neuvěřitelnou utopií, vztahy postav, jejich vývoj a hloubka, všudypřítomný humor a emoce, to jsou nepopiratelné kvality. AFC Richmond mi bude chybět. Lasso skončil v tom nejlepším. ()

Makky

Theodore Lasso je juniorský tréner amerického futbalu a jeho príbeh začíname sledovať v okamihu, kedy cestuje do Anglicka, pretože dostal ponuku viesť malý futbalový klub v Priemier League. Hoci o skutočnom futbale toho vie málo, brutálnym optimizmom postupne nakazí celý prehnitý klub, ktorému má pomôcť v boji o záchranu. Seriál je ohromná pohodovka a hoci neprišiel s ničím novým, čas v spoločnosti tunajších postáv bol veľmi fajn. Pevne verím, že novú sezónu uvidíme čo najskôr. ()

Trevor

Veľmi sympatický seriál o jednom trénerovi a jednom klube v ktorom sú naštrbené vzťahy a jeho majiteľka si kontroverzným angažovaním amerického trénera zahráva s osudom klubu s veľkou tradíciou...veľmi dobre zvládnutý vývoj postáv a vzťahy medzi nimi, možno sa mohlo trochu viac deja odohrať aj na trávniku ale na druhej strane aj vďaka tomu že sa tak nestalo sme sa dočkali príjemného seriálu zo zákulisia futbalu ktorý možno ani druhú sériu potrebovať nebude. Takto sa zapísal veľmi dobre a niekedy treba v najlepšom prestať. ()

Dexter1

Ted Lasso nie je bohvieako vtipný alebo zábavný seriál, je však neskutočne príjemný a skvelo sa pri ňom naberá nová energia. Veľmi pozitívny seriál, v ktorom sem-tam vyskočí nejaký ten mráčik. Každopádne, dobre zahrané, výborne natočené, v hlavných myšlienkach inteligentné a koniec koncov je to zaujímavá cesta von zo smutnej nálady. ()

M.i.k.e

tohle mi neskutečně sedlo do nálady.Začátek sice trošku na vodě a říkal sem si,že někoho jako Ted Lasso bych asi brzo poslal někam,ale postupem času se mi jeho bezbřehý optimismus zaryl pod kůži,stejně jako jsem si zamiloval i ostatní postavy.Je to vtipné,hodně vtipné,milé,příjemné,dojemné,smutné a takové zvláštním způsobem pravdivě dospělé,že těch 10 dílů jsem dal během chvíle a teď mi bude tahle série chybět...90% ()

William_

ŽIVOTNÍ ROLE JASONA SUDEIKISE! Úchvatný seriál (nejen) z fotbalového prostředí, který se řadí k tomu nejlepšímu, co na službě Apple TV+ v současné době najdete, a který je zpracován na jedničku a je díl od dílu lepší a lepší. Seriál si dost často utahuje z rozdílů a stereotypů mezi Američany a Brity, a právě tyto narážky, vtípky, připomínky jsou ten zlatý materiál, který mě po celý seriál neskutečně bavil. Postavy se Vám zažerou pod kůži a oblíbíte si je. Naučíte se spoustu motivačních a fotbalových frází jako například "Believe in believe" nebo "Football is life". Do toho skvělé herecké výkony již zmíněného Jasona, který si zde svou roli naplno užívá a je to takový dobrák hozený do válečného písku. S optimismem zvládá každou překážku a zvládá svou povahou strhnout i ostatní, aby hráli jeho hru.  Vyzdvihnout musím i Hannah Waddingham - šéfku klubu, která se své role zhostila na výbornou a ještě se na ní skvěle kouká. Zkrátka doporučuji plným počtem všem, nejen fotbalovým fanouškům a kéž by tak pozitivních seriálů bylo více. Svět je potřebuje. Svět potřebuje víc lidí jako je Ted Lasso. 5/5. ()

Lexonka97

Geniálně zábavné a pozitivním. Naprosto skvělý humor, který mi sedl do vkusu. Jeden z nejvtipnějších seriálů, který ovšem dokáže probudit slzy. A to jak štěstí a radosti, tak i smutku. Úžasné metafory, jazykové hříčky a plno motivace. Všechny tři série držící si kvalitu a originalitu. Postavy do kterých se zamilujete. Přesně to a mnoho dalšího má výborný Ted Lasso. I pro nemilovníky fotbalu, kteří se o sport vůbec nezajímají jde o skvělý zážitek, který nelze nedoporučit. ()

shyster

Trvalo mi cca 4-5 dílů první série, abych se chytil na daný styl seriálu, ale pak už je to ten správný feelgood seriál. Očekával jsem tedy od toho něco ve stylu Okresního přeboru, takže mě v zásadě překvapilo, jak se tu minimálně řeší samotný fotbal. V 1. sérii mi scházelo vícero vtipů. V 2. sérii už se to rozjíždí víc hlavně díky Royovi. Zároveň ale ve 2. sérii mi vadilo několik zbytečných scénaristických berliček, které z některých postav dělaly blbce. Konec však navnadil na 3.sérii. ()

Pajky3

1. série - Fotbal mám rád a tak jsem měl radost, když jsem se dozvěděl o komedii z fotbalového prostředí. Střet americké a anglické kultury vydá na tisíce vtípků a slovní hříčky jsou perfektní. Zápletka a její vývoj funguje. Ted Lasso a jeho optimismus je nakažlivý a celkově postavy (Roy Kent je super) a jejich obsazení je vydařené. Chytlavá znělka a celkově padnoucí hudba tomu taky sedí. Je to příjemné sledovat podle mě se z tohohle originálního nápadu dá ještě spoustu vytěžit a těším se na víc. 2. série - Zatímco první řada se koupala v nezničitelném optimismu, tak druhá přináší jiný tón a vyznění. Ale to nutně neznamená, že je to špatně, protože i díky tomu si postavy procházejí vývojem. Favoritem u mě zůstává Roy Kent, ale celé obsazení má co nabídnout, jen vývoj Nata mi úplně neseděl. Jinak je vidět, že díky úspěchu se mohlo zatlačit na licence klubů a známější hosty jako Lineker nebo Henry. Jsem zvědav, co přinese třetí řada a rivalita s West Ham United, snad se i díky tomu vrátí víc do popředí fotbal jako takový. 3. série - Podle mě se Ted Lasso rozloučil skvěle. Obzvláště závěr poslední epizody proměňoval jednu gólovku za druhou. Každá z postav si během třetí řady prošla nějakým vývojem a většina linek mě bavila. Pár mi jich přišlo slabších, nebo nevyužitých (záporák Nate a jeho ultra rychlé vykoupení), ale celkově jsem byl spokojený s tím, čeho jsem se dočkal. Seriál až do konce dávkoval pozitivitu a optimismus a takových seriálů je jen pár, takže i když třetí řada nebyla tou nejlepší, tak jako celek si Ted Lasso zaslouží oslavné komentáře a několika násobné vidění. Parta z Richmondu mi bude chybět, ale zase bude radost se k nim někdy vrátit. ()

Flynn

Ackoli pred serialem jsem herce Jasona Sudeikise fakt nemel v oblibe, tak me chytl od 1.dilu. Po 2 seriich mohu rici, ze je to pro me asi nejlepsi feel good serial. Snad si udrzi kvalitu. BELIEVE. Tak po dokoukane 3.serii musim uznat ze Ted Lasso je proste boží. Krasne podano, uzasne postavy vcetne těch vedlejších a ačkoli ve 3.serii do serialu primichali docela dist homo temat, tak je podali docela s gracii a dalo se to zvladnout. ()

PavelVanekArt

Po letošních Emmy jsem si říkal, co za sračku zas posbíralo tolik ocenění. Aha, debilní fotbalovej seriál. Paradoxně jsem se do seriálu pompár epizodách zamiloval a úplně chápu, proč to dostalo tolik ocenění. Skvělý postavy, příběh underdog týmu, mix US a UK kultury, nepředmětné ale zábavné dialogy. Na to, jak je mi fotbal srdečně u prdele a je i v tomhle seriále, beru to jako druhou nut(d)nou kolej a hnací motor příběhu, ale už jen ta pestrost toho, že UK fotbalovej tým trénuje trenér Amerického fotbalu, kterej o Evropským nic neví, ale umí skvěle nabudit a držet morálku i ducha týmu. Postavy a jejich přednes je největším tahákem pro mě, ať už jde o samotného užvaněného Lassa, mlčenlivého podivína Bearda, patolízalskou Indickou krysu, tvrdýho Roye Fuckin Kenta nebo sexy ředitelku a její pravou ruku Keeley. Fotbalovější části jsou za mně slabší, o to víc silnější jsou ty, kde se ani neobjeví míč. Za dosavadní sezóny 4* a.k.a 85% EDIT: a i po třetí sezóně se skóre nemění. Vynikající seriál a důstojně ukončený. ()

BoXBe

Všechno, čím jsem nečekal, že seriál Ted Lasso bude, tím je a čím víc tím je, tím je lepší. Buduje charaktery, královsky baví a udržuje solidně vysokou laťku, přinejmenším po celou první sérii, kterou jsem teď dokoukal. Vryl se do paměti, zůstane určitě vryt na dlouho, tím jsem si jistý a určitě bude tím sitcomem, ke kterému se s chutí budu vracet. Takových není mnoho, času není nazbyt. Ale s touhle partičkou je to fakt do pohody. ()

majo0007

Hurá! Po dlhom čase konečne zase seriál, ktorý zvysoka sere (rozumej ignoruje) na hnutie LGBT, MeToo alebo Black Lives Matter. Niektoré Tedove hlášky sú na ucvrknutie. (Apple TV+ už objednalo 2. season) ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Kultovní komedie Vybíjená se dočká dvojky

Kultovní komedie Vybíjená se dočká dvojky

28.04.2023

O dvojce slavné komedie Vybíjená s Vincem Vaughnem a Benem Stillerem se spekulovalo už roky, nyní se ale projekt zdá být konečně realitou. Studio 20th Century potažmo Disney film čerstvě odkleplo a… (viac)

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů