Ted Lasso

• USA Ted Lasso
Komédia / Dráma / Športový
USA, (2020–2023), 23 h 55 min (Minutáž: 29–78 min)

Jason Sudeikis, Brendan Hunt, Stephen Manas, Nick Mohammed, Bronson Webb, Juno Temple, Hannah Waddingham, Jeremy Swift, Teresa Mahoney, James Lance (viac)

Jason Sudeikis je Ted Lasso. Trenér amerického fotbalu. Přestože s evropským fotbalem nemá žádné zkušenosti, stěhuje se do Anglie, kde ho najali, aby trénoval fotbalový tým. Půjde to, „jako když Lassem mrská“, i když jsou hráči cyničtí a město nepřátelské? (Apple TV+)

Fr

„MŮJ BÝVALÝ MANŽEL SKUTEČNĚ MILOVAL JEDINOU VĚC: TENHLE KLUB. A TED LASSO MI POMŮŽE SROVNAT HO SE ZEMÍ. CHCI TOTIŽ RUPERTA MUČIT. BUDE MÍT POCIT, ŽE MU PRDEL OJÍŽDÍ ODŘENÁ KRIKETOVÁ PÁLKA. DOVNITŘ A VEN, ZNOVU A ZNOVU, V NEKONEČNÉ SMYČCE. JAKO GIF.“...“ /// Slovní humor, vycházející z neznalosti prostředí a z ústřední zápletky – tedy intrik… Fotbal trochu jinak – a víte co? Vono je to víc než jen o čutání a o komedii. Má to takovej hezkej lidskej přesah, je to plný optimismu… prostě, kam se na to sere ta naše kapr liga! A tak končím zvoláním: „Ted Lasso do každý kabiny!“ (upřímně a od srdce) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Přemejšlím, že zničím týmu fanouškovskou základnu. 2.) O fotbale nemám ani šajnu. Ale jsem optimista. 3.) Thx za titule „Tomáš Slavík“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

KevSpa

Mé obavy po trochu rozpačitém úvodním dílu se naštěstí nevyplnily. Od třetí epizody je to naprosto bezchybná fotbalová komedie, která vyloženě pohladí po duši. A Jason Sudeikis je v roli věčného optimisty výborný. ()

Radyo

Ted Lasso začal jako lehce rozverná fraška ze sportovního prostředí, zjednodušující fungování týmu z Premier League na poloamatérskou úroveň, asi i kvůli snadnějšímu vtažení diváka do děje. Šablonovité postavy si snadno oblíbíte a mnohé scénky jsou opravdu hodně zábavné. Ve druhé řadě se ale začnou dělat psychologické rozbory a zábava se odsouvá na druhou kolej, nicméně stále ještě drží tvůrci slušnou a vysokou úroveň. Do třetí série už ale vstupujou 'moderní témata' progresivismu a počáteční zábavné díly se Zavou dostanou vážněji pojaté 'mladší sourozence', z nichž už čiší na všechny strany úlitba někomu v pozadí seriálu. Celkově je to tak na 70%, ale nechám 4 hvězdy, hlavně za první sérku a za díly se Zavou. ()

Malarkey

Feeling good komedie o týpkovi, kterej v životě neviděl fotbal (na rozdíl od amerického fotbalu) a dostane nabídku z Premier League, aby tam trénoval jeden klub. Pak také o majitelce klubu, která po těžkém rozvodu získala klub a na úkor bývalého manžela ho chce zničit. Deset dílů srandy, relaxu, ale i situací, které by ve vrcholovém fotbalu v životě nenastaly. Takže hodně pohádka, ale příjemná pohádka. Jason Sudeikis tu, coby trenér, hraje klasického přeangažovaného a přeemotivovaného Američana (a la Oprah) a hraje ho fakt dobře. Náraz s, pro Američana, emotivně chladnou Evropou prostě nemá chybu a určitě se budu těšit na další série. ()

Djkoma

Jediný seriál, který bych dnes dokázal doporučit svým rodičům i svému synovci. Ted Lasso je zázrak, který pohladí a překvapí. Je to svět ne fotbalu (míč, trávník, lidi v dresech, víme?), ale lidí, kteří mají svá trápení, své radosti a osudové příběhy. Jason Sudeikis vytvořil postavu, která ho přežije a bude ikonou. Myslím, že i on sám někoho takového potřeboval, pro svůj vlastní osobní příběh (rozvod s Olivií). Jsem ze srdce rád, že právě Jason měl odvahu ukončit seriál po třech sezonách, které uzavřely většinu příběhových oblouků a dovolí postavám žít své životy. Žádné ždímání slz, kapesníčků a peněženek se nekoná, ve světě Teda Lassa by to přeci ani nešlo. ()

Adrian

Ak sa niekedy bude vyhlasovať súťaž "treba odísť v najlepšom", tak Ted Lasso bude určite jedným z finalistov. Záverečný diel 3. sezóny (a 3. sezóna ako celok) bol emočný rollercaster par excellence. Ďakujem. ()

Superpero

Megapříjemný, pohodový seriál. Ted Lasso je totální optimista a dobrou náladu dokáže převést i na mě :) O to víc oceňuji, že mu tvůrci házeli klacky pod nohy a i když se mu třeba v životě něco kurvilo, furt byl na všechny až na výjimky dobrák. Z vedlejších postav byl asi nejlepší stárnoucí, věčně nasranej kapitán mužstva. ()

novoten

Kdo visí na anglické Premier League dnem i nocí a bude chtít nahlédnout za oponu, nebude se stačit divit. Pohádka o tom, jak hloupý Honza přišel do Richmondu a začal na jeho lavičce působit v nejsledovanější fotbalové lize světa, je ve sportovní stránce opravdu pohádkou a dochází v ní k situacím, které na trávnících nevídáme, kluby se rozhodují chvatně a hráči si dovolují kousky vpravdě nemožné. Jenže tenhle kritický pohled jsem nechal záhy za sebou a s hlavním hrdinou začal poznávat jednotlivé charaktery. K někomu jsem si hledal cestu dlouho (Rebecca, Jamie Tartt), někoho jsem měl rád hned (Keeley, Beard) a někdo se okamžitě stal jednou z mých nejoblíbenějších seriálových postav vůbec (Roy Kent a samozřejmě i sám Ted). V tomhle klubu je totiž tolik radosti, tolik překvapení a tolik nečekaných momentů, kdy z naprosto banální situace vyleze dokonalý vtip nebo silná emoce, která mě spolehlivě rozbulí. Po celé tři sezóny jsem (téměř) všem fandil a získal v klubu se psem ve znaku spolehlivý životabudič, který obrazovky opouští rozhodně příliš brzy. Činí tak v uzavřeném a dopointovaném finále, které dokáže nenápadně připomenout snad každý opakovaný vtip nebo mezi fanoušky nejoblíbenější momenty. A takové malé domů já mám nejraději. ()

Dudek

Seriál z prostředí fotbalového týmu je něco, co bych asi nikdy nebyl ochoten sám od sebe sledovat, kdyby se kolem nepřehnala vlna pozitivních reakcí. A jsem za ní rád. Ted Lasso totiž patří ke špičce toho, čemu se teď říká "feel good". Tenhle bezelstný děj plný brutálně odzbrojující pozitivy má totiž kvality, které dokážou diváka totálně smést. Z hlediska diváckého zážitku jeden z nejpříjemnějších zážitků poslední doby. ()

sheen

Tak jsem to sjel celé a pěkně rychle :) dnes jsem dal přednost finále tohoto seriálu před posledními díly 3 série Zaklínače 3s, nepamatuji si kdy naposledy jsem sjel celý seriál tak rychle. Je to prostě neskutečná pecka. Sudeikis je pan herec, těch herců, hereček  a charakterů je tam samozřejmě více. Brett Goldstein jako Roy Kent byl naprosto parádní, Juno Temple byla okouzlující. Není to úplně o fotbalu, ten tam hraje druhé housle. Potěšily mě camea známých fotbalových osobností, třeba King Henry, Pepík, Mike Dean a další. Je to fakt škoda, že to skončilo, loučení bylo těžké. Tady opravdu skončili v tom nejlepším a na vrcholu, seriál každou sérii gradoval. Jako fanoušek Arsenalu a PL jsem byl opravdu mile překvapen. BELIEVE! PS : Fútbol is Life :) ()

liskam

Perfektně zahrané, vtipné a skvěle natočené. Žádná scéna mi nepřišla zbytečná a nebo trapná. Prostě pecka. za mě 88% a 5* ()

DwayneJohnson

Za začátku mě Ted svým optimistickým chováním a pozitivním přístupem strašně vytáčel, ale jak se blížil poslední díl, zjistil, že to, co se mi dřív tak zajídalo mě teď ale neskutečně baví. Prostě naprostá pohodovka, vyšperkovaná super vybranými postavami a ještě lepším soundtrackem. Moc se těším na další sérii a .............. ligu.(oblíbené postavy Ted, Rebecca, Roy, Higgins, Jamie, Nathan, Keeley, Dany Rojas) ()

Geralt z Rivie

Seriál o fotbale, který je na kilometry vzdálený realitě. Není to o fotbale, ale o věčném optimismu trenéra Teda Lassa, který dokáže nakazit všechny kolem sebe i diváky. Football is life! ()

Arsenal83

Za tri časti som sa ani raz poriadne nezasmial a tak napriek dobrému hercovi aj téme to nechávam ležať. Myslím, že by nebol celkom zlý nápad to natočiť ako celovečerák a vtesnať tam to najlepšie zo seriálu do dvoch hodín. A trochu vycibriť tie fóry. ()

Marze

Laskavy odpocinkovy serial o pratelstvi a soutezive povaze sportu. Naivni americky maskulunni dobrak davajici najevo sve city v Britanii, tak zapaleny, vrely, vlidny a vtipny , s pomoci lidovych mouder dostatecne motivuje tym, ktery se doposud sotva udrzel v prvni lize. Poznate tak, na cem v zivote zalezi. Ve treti serii se pribeh tristi mezi dost postav. ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Kultovní komedie Vybíjená se dočká dvojky

Kultovní komedie Vybíjená se dočká dvojky

28.04.2023

O dvojce slavné komedie Vybíjená s Vincem Vaughnem a Benem Stillerem se spekulovalo už roky, nyní se ale projekt zdá být konečně realitou. Studio 20th Century potažmo Disney film čerstvě odkleplo a… (viac)

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů