Ted Lasso - Série 2

(séria)
Komédia / Dráma / Športový
USA, 2021, 7 h 46 min (Minutáž: 30–49 min)

Remivsremi

Druhá sezóna přinesla trochu změny do celého konceptu. Upozadila tu někdy až do očí bijící pozitivní a neutuchající auru dokonalosti Teda. Dokonce ho na mnoha místech upozadila zcela. Prostor dostaly vedlejší postavy a tuto šanci chytily za pačesy. Přišel čas na emotivní chvíle, kde nechyběly slzy a trocha trudomyslnosti. A seriálu to nijak neubralo, řekl bych že ho to mnohem víc obohatilo. Závěrečné tři epizody byly neskutečné a rád se k nim budu vracet v nadcházejících letech i několikrát do roka. Nemůžu se dočkat Season 3. ()

Soweek

S odlehčeného pozitivního seriálu přepíná druhá série absolutně nepochopitelně na těžce depresivní vlnu běžných větších či menších životních problémů a překážek. Humor a příběhová linka je upozaděna a na scénu nastupují osobní strašáci hlavních protagonistů. Ne, že by to seriál dělal špatně, ale podobných kousků je k mání přehršle a Ted Lasso se dobrovolně vzdal toho, co mu šlo nejlíp. ()

M.i.k.e

první řada byla veskrze pozitivní a přesto nabízela dospělé a dojemné momenty.Druhá jde v tomhle směru ještě dál a i když stále umí být vtipná,nebojí se vážnějších témat a celé vyznění směřuje spíš k sladobolnému a hořkosladkému,přičemž ušetřen není nikdo ze zdejšího stále velmi sympatického osazenstva.Nejhůř dopadl Nate,ze kterého postupem doby udělali tvůrci prakticky záporáka a tak trochu i sám Lasso,který je oproti první sérii lehce upozaďen.Pořád je to nicméně skvělá zábava a po zásluze vlajková loď Applu...85% ()

ScarPoul

Kvalitatívny posun späť. Dôvod? Príliš veľa motívov, ktoré sa ku koncu začnú trieštiť, rozpadať a zauzlovať, čo síce vytvára podmienky pre vyvrcholenie v tretej sérií, ale zároveň to uberá na tej pohodovosti s ktorou ten seriál tak dobre narábal. Ted Lasso prestáva byť hlavnou postavou a je len častokrát sledovateľom udalostí na ktoré nemá žiadny vplyv. Funkčné stále v detailoch - či už sa jedná o Roya alebo vnútorný svet hrdinov, ktorý je prezentovaný po troškách ale my si aj napriek tomu dokážeme  o nich vytvoriť akú takú predstavu. Zauzlovanie na konci som čakal a zároveň som bol ním sklamaný. Aj napriek uveriteľnej motivácií, som čakal niečo sofistikovanejšie. Ako medzi článok medzi sériami to vie pripraviť živnú pôdu pre vyvrcholenie. Ale ako celok mi to prišlo uťahané, a bez pamätnej scény. A epizóda o Beardovi a jeho nočnom putovaní bola bizarná, zbytočná a do konceptu seriálu absolútne nezapadala. 2.séria - 60% ()

Necrotongue

Druhá sezóna se nesla v poněkud odlišném duchu. Zatímco ta první byla fotbalová a pronikaly do ní vztahové záležitosti, v tomto případě šlo spíše o vztahovku z fotbalového prostředí. Nestěžuju si, protože mám fotbal ve stejné oblibě jako brokolici. Mně to takhle vlastně vyhovovalo a celou řadu hodnotím až na výjimky jako vydařenou a zábavnou. Zklamáním pro mě byly třetí a devátá epizoda; třetí jsem byl nucen okomentovat samostatně a devátá vypadala jako houbičkový úlet scénáristy. Kromě Teda a Roye opět vyčnívaly zejména obě hlavní ženské postavy, takže jsem si mohl opět užít Juno Temple, která byla znovu skvělá na pohled i na poslech. Za sebe musím vyzdvihnout vánoční díl, jež byl sice plný klišoidů a kýčoidů (bo Vánoce!), ale zároveň jsem se u něj mohl hlasitě chechtat, aniž bych se cítil jako retard. Takže to shrnu; druhá sezóna byla sice slabší než její předchůdkyně, přesto jsem se výborně bavil a pod čtyři kousky nepůjdu. / Poučení: Nemáš moc rád fotbal? U Teda Lassa to vlastně ani nevadí. ()

• Roli rozhodčího si v zápase zahrál skutečný ostřílený rozhodčí z Premier League – Mike Dean. (ArsenalEagle)