Ted Lasso - Série 3

(séria)
Komédia / Dráma / Športový
USA, 2023, 11 h 3 min (Minutáž: 43–78 min)

Soweek

Poslední dobou těch 5 hvězd rozdávám nějak často, ale poslední série Teda Lassa si to prostě také zaslouží. Pryč jsou depresivní témata a vnitřní boje z druhé série, poslední série se opět veze na vyloženě optimistické vlně. Není to žádný zázrak, ale po každé epizodě prostě odcházíte s krásným a šťastným pocitem, protože příběhy AFC Richmond naprosto hřejí na srdci. Pokud hledáte seriál, který Vám vykouzlí úsměv na rtech a zahřeje na duši, Ted je ta správná volba. ()

Morholt

Ve třetí řadě udeřili strážci pokroku a tak se to tu začalo hemžit menšinami. Tvůrcům budiž přičteno ke cti, že se s tím dokázali jakž takž poprat, ale zároveň je fakt, že občas byla jistá nucenost znát. Nicméně Ted Lasso je příliš silná značka na to, aby jí dokázali aktivisté zničit, takže i tady je to mix laskavého i obhroublého humoru, dobré nálady, nějaké té romantiky a v první řadě fotbalu. Poslední díl je pak krásným rozloučením, při kterém musí zaslzet i silnější nátura. No a já pevně doufám, že chrti z Richmondu spadnou do třetí ligy, aby se mohl Ted vrátit a dovést je třeba až do finále LM. 80% ()

grogodil

Preafektované pitvorenie a moralizovanie tento rok vystriedalo až příliš často ten pôvodný uvoľnený, pohodový a ľudsky prirodzený humor prvej série. Takéto až ulepené "one big happy family" sentimentálne finále nebude mať proste ani Vin Diesel. Áno, ten výsledný dojem je stále tak nejak naivne rozprávkový a vlastne príjemné pozitívny, Ted má srdce stále na správnom mieste a jeho nákazlivý optimizmus z toho stále presvitá a na väčšinu týmu budem mať príjemné spomienky, že to bol ten seriálový dreamteam, ktorý vedel na tú hodinku skoro spoľahlivo navodiť príjemnú feelgood náladu, no tretia sezóna už proste citeľne tlačí na pilu až příliš a podaktoré postavy sú už miestami len infantilnými karikatúrami samých seba. Rozhodne nie ukončenie v najlepšom, ale stále rozlúčka so cťou. ()

ScarPoul

Máloktorý seriál si môže dovoliť zmeniť dĺžku jednotlivých epizód z pol hodiny na 60 minútové časti. Tedovi to ale nejako neubližuje. Ak ste to pozerali až do tretej série, tak máte všetky tie charaktery radi a užívate si každú jednu minútu s nimi. Oproti, pre mňa slabšej druhej sérií, je táto tretia príjemným vykúpením. To, ale samozrejme neznamená, že to nemá chyby. Má a je ich celkom dosť - nevyváženosť emócií, niektoré nie úplne doklepnuté línie a niektoré zbytočné dejové odbočenia a miestami až rozprávkové vyriešenie skutočných problémov. Ale vo výsledku je to strašne príjemný a pozitívny seriál. Paradoxne veľa emócií ide od iných postáv. Nie od Teda. On to len svojou prítomnosťou zlepuje dokopy. Kopec krát som sa na tom s chuti zasmial aj s chuti poplakal.  Takmer 95% času to pôsobilo autenticky, ľudsky a malo to množstvo momentov, ktoré podľa môjho skromného názoru potrebujeme vo filme alebo seriály vidieť, aby sme si pripomenuli silu empatie a dobro. Myslím si, že práve preto je Ted Lasso taký úspešný. Lebo nám to takmer v každej jednej časti pripomína. Vďaka za to! 3.séria 90% A Roy Kent rules! ()

Jenda

Jak jsem se těšil po první a druhé sérii na další, tak jsem teď rád, že tohle byla poslední sezona. Taková ta dobrá nálada z předchozích dílů je pryč a třetí série je jednak méně vtipná, ale taky dost dlouhá, a chybí ji ten feel-good element pro který jsem si seriál oblíbil. Opravdu dobrý byl vlastně jen jeden díl a zbytek - i když cením, jak scénáriste přistoupili k některým tématům - jen taková obyčejná unylá nastavovaná kaše. ()

• Ted Lasso (Jason Sudeikis) odlétá z Anglie přímým letem do Kansas City z letiště Londýn Stansted. Nejenže z letiště Stansted nikdy žádný přímý let do Kansas City neletěl, toto letiště v roce 2023 nemělo ani žádné přímé spojení do USA. (machonza)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD