Úspešný a slávny Rocky Balboa (Sylvester Stallone) si užíva pokojný rodinný život v ústraní a boxuje už len pre kondíciu so svojím priateľom Apollom Creedom (Carl Weathers). Keď zo Sovietskeho zväzu priletí do USA amatérsky majster sveta, Rus Ivan Drago (Dolph Lundgren) s manželkou (Brigitte Nielsen) a trénerom (Michael Pataki), Apollo neváha a vyzve Draga na súboj, pretože si myslí, že poraziť ho bude hračka. Exhibičný zápas poznačený ideologickou hystériou ruského trénera v mrazivých časoch studenej vojny však dopadne tragicky. Drago v druhom kole nasadzuje Apollovi smrteľné silné K.O., z ktorého sa Apollo už nepreberie a zomiera v Rockyho náručí. Zdrvený Rocky sa rozhodne pomstiť smrť svojho priateľa a okamžite vyzve nebezpečného zabijaka Draga na súboj... (TV Markíza)

S.Quentin QUALE

I když by se mohlo zdát, že čtyřka je jaksi nejkomplexnějším a nejvyspělejším dílem, nemůžu jít na plnej ze dvou důvodů: 1) americká agitka, 2) final fight je zbytečně a hlavně špatně prostříhaný. Hodnotím stejně jako trojku, ale přiznávám, že tento je díky Lundgrenovi prostě o chlup lepší. 85% ()

Ruut

Bylo mi hodně blbě jen při pomyšlení že se chudák Rocky bude muset i mlátičkou Ivanem Dragem utkat. Životní role Dolpha Lundgrena. Zážitek z filmu mi kazí jen šíleně přehnaný americký patriotismus. ()

Allien.9

Je to sice neskutečná agitka, ale po "dobrodružné" stránce je tohle můj nejoblíbenější díl. Robot, zlí Rusové, Apollovo teatrální intro, prostě pecka, pecka, pecka. Tohle nikdy nezestárne! ()

Rominator

Západ Vs. Východ v podobě Rockyho a Ivana Draga. na čí stranu se přídáte? To už je čistě na každém. Dolph Lundgren v nejlepší roli své filmové kariéry. ()

HAL

Rocky IV.......Rocky IV je něco jako Rambo 2 - tady už nejde o nějaké sportování a bojování za svůj sen, tohle je západ versus východ, ve kterém samozřejmě východ nemá nejmenší šanci. Sice to není klasický Rocky, ale i tak je tohle béčko poměrně zábavné. 7/10 ()

mchnk

Teprve po patnácti kolech v ringu a nespočetných ran do hlavy, může člověk pronést slova, která i železnou oponu bortí. A také zbortila. Za pár let už jsme si Rockyho užívali nadabovaného více osobami než pouze jednou. I když v mém případě tahle nostalgie na rané mládí s VHSkami přidělala této úsměvné, protisovětské agitce a holywoodské reklamě na bohatství jednu hvězdičku navíc. ()

mzss1

Nostalgie funguje podobně jako ve trojce, tam zemřel Rockymu jeho trenér Mick, zde jeho dávný soupeř a přítel Apolo. Rocky chce za každou cenu pomstít jeho smrt v ringu a postavit se ruskému boxerovi Ivanovi. Příběh je jednoduchej a žádnou velkou chybu zde nevidim, hudba má v tomto díle jiného skladatele, který se celkem slušně vyrovnal tomu předchozímu, hudba a písničky jsou skvělé. Tréning v horách slušný a závěrečný zápas podařený, ikdyž trošku přehnaný, ale přesto u mě velká spokojenost. 93% = ***** ()

kingik

Stallone opět po čtvrté v ringu a zdaleka ne naposledy. Tentokrát se mu postavil ruský bijec Ivan Drago alias Dolph Lundgren a jeden z nejpodivnějších dílů z celé série je na světě. Vše opět velmi předvídatelné, ale tentokrát nechybí provokující rozměr, ale jinak nic světoborného. Tahle série mě nijak nebere. ()

Snorlax

Místo sportu ideologie, místo inteligentních dialogů stupidní žvásty hodné retardovaných osob, pak už se nelze divit, že v závěrečném zápase, na který krzevá ideologické plky nezbylo moc prostoru, porazil o hlavu menší chlápek toho silnějšího. Pokud tento film budeme brát jako parodii, není to až tak špatné. ()

Aknah

Zvláštní je, jak já si vždycky tak odpočinu u Rockyho, i když je tam všude box a krev, tak nemusim na nic myslet a prostě jen fandim ! Úžasný ! Není co vytknout, tentokrát se mi moc líbila režie, oproti třetímu dílu, takže Stallone si zaslouží rozhodně pochvalu i touhle cestou. Z nepřítele v ringu se stal přítel a ten tu teď není, pomstít ho opět v zápase je podle mě symbolické a zároveň dobrý nápad pro další zápletku. Film mi ubýhal jako vždy svižně. Nemám co bych vytknula, perfektně natočeno, skvělá hudba. Kolos jménem Drago se zabijáckým pohledem a strohými větami, podle mě dost prohluboval zážitek i atmosféru celého zápasu. Co se mi líbilo asi nejvíc, bylo srovnání posilování Draga na strojích a Rockyho v terénu a v naprosto jiných podmínkách. Člověk vidí ty tréninky zas a znova a pořád je tam něco novýho, je vidět, že si na tom Stallone dal záležet. Další věc, co je přínosem na těhle filmech, že tam nejsou zbytečný řeči, osobní problémy, prostě sport, vítězství, překonání sám sebe! Žádný zbytečný žvásty! Nechápu jak toho může tolik vydržet a snýst... O Dragovi: ,,Vidíš, není to stroj, je to člověk"... Drago: He is not human, he is a piece of iron! Ano Drago, máš pravdu, on je opravdu kus železa ! :) ()

Legas

Tento díl drží nad vodou především Dolph Lundgren, který si svým rusáckým záporákem vydobil místo na poli budoucích akčních hrdinů 80. let. ()

InJo

Kouzlo 80. let nebylo snad nikdy silnější! Božský soundtrack, maximálně efektní (a přitom i efektivní) režie, nejlepší (takřka nepřemožitelný) soupeř a neskutečně energický finální souboj (který s reálnými boxerskými zápasy nemá společného skoro nic), to vše pěkně zabalené v nejlepší filmové agitce, jakou znám. Stallone zde p(r)odává laciný sentiment, směšně přehnaný patos (Gorbačov!) a banální ideologické rámce (Západ vs. Východ, příroda vs. technologie) s tak extrémní bezelstností, upřímností a v takové míře, že dříve nebo později veškerou naivitu, kterou je film prošpikovaný skrz naskrz, začnete vnímat ne jako neodpustitelnou slabinu, ale naopak jako jednu z hlavních předností. Tou největší je pak soubor nekonečně opojných scén jako jsou pompézní show před zápasem Draga s Apollo Creedem, nostalgická flashbacková sekvence, frajersky podaný přílet do Ruska či možná nejúžasnější tréninková (dvoj)sekvence, jakou jsem kdy viděl. Rocky IV je skvělý příklad snímku, který je opravdu velice snadné nesnášet a považovat ho za umělecký odpad (a vlastně i špatnou mainstreamovou zábavu), při správném "nastavení" si ho však lze užít jako svým způsobem unikátní filmový zážitek. 90 % ()

LION-MR.T

Po jedničce ten nejlepší díl.Kouzlo 80.let,které se nedá zopakovat. Hudebně asi nejlépe udělaný díl,ze,kterého čiší svaly a skvělý finálový souboj. Skvělé písničky a tak i videoklipy a hlášky. "Když umřel,tak umřel." A hotovo. ()

dzej dzej

Přetavení komplikovaných souvislostí letité studené války a dosud neodtajněných dopingových praktik osmdesátých let do jednoho oslnivě vyblázněného boxerského zápasu. Spolu s Top Gunem vlajková loď amerického filmového nacionalismu osmdesátých let a pro všechny své společenské a politické konotace nejzajímavější díl Rockyho série. ()

Frajer42

Dolph Lundgren si svoji roli sovětského robota dokonale úžívá. Rocky IV je pravděpodobně nejlepší díl z celé série. Kontrast mezi druhy tréninku je vtipný. Film je svižný a závěrečné měření sil opět stojí za to. 4* ()

francis

Je to celý překrásně narýsovaný dopředu, průhledný, jasný a ... ultrazábavný. USA proti SSSR - docela mě překvapuje, že na to došlo až ve čtvrtým díle, protože už trojka neměla o čem. Karty byly předem rozdaný, tak si tvůrci v čele se Sylvestrem užívali hru "na Ivany" úplně bez zábran, a na výsledku je to znát. Jednoznačně nejzábavnější díl z celý Rocky série. Pokud ovšem na tu hru přistoupíte taky ("Ivane, bij!", volá filmová manželka Dolpha Lundgrena Brigitte Nielsen. Jako bývalá manželka skutečnýho Sylvestera Stallona asi ví proč). ()

AllShallFall

Rockyho příběhy můžu vidět snad i tisíckrát a vždycky budu překvapen z dokonalého příběhu o boxerovi. A je v celku jedno jaký je to díl. Protože každý díl má své kouzlo. 100% ()

boshke odpad!

Ne, tohle opravdu ne. Už jen plakát, kde je Rocky s vítězným gestem zabalen v americké vlajce (ne že by se tedy čekalo, že dostane na prdel), mluví za vše. Máme tu starého "dobrého" Apolla, kterému zase rupne v bedně, udělá kolem sebe velké haló a po zásluze dostane na budku (fakt jsem ho nelitoval). Divil jsem se , že se u Rockyho nedostavil žádný pocit viny ("měl jsem mu to rozmluvit, nebyl ve formě" či "kdybych tam hodil ten ručník, nemusel by umřít"). Potom máme to úsměvné porovnávání tréninků, kdy si Rocky hraje ve sněhových závějích na sabáka a Drago je zase napojený na počítač. Finální zápas už je jen třešničkou na dortu. To, co Apollo nevydržel kola dvě, vydrží Rocky kol patnáct a navrch ho ještě pošle na zem. Čiré fantasy... Ten politický podtext byl úplně zbytečný a účelový (ostatně jako vždy). O to víc, když byl prezentován v tak směšném světle. První zápas je jednou velkou americkou propagandou se spoustou hvězd a pruhů, kdy Drago ani nenastupuje a je jen vyvezen z podzemí jako nějaké zvíře. Obecenstvo nadšeně mává americkými vlaječkami a bučí na Sověta. To samé se pak akorát v rudém děje v Moskvě, ale tato manifestace už je prezentována záporně ("tak nepřátelskou atmosféru jsem ještě nezažil"). Téměř výsměchem byl závěrečný srdceryvný projev Rockyho, kdy mu aplaudovala celá hala včetně sovětských pohlavárů (WTF?)... Vše, co by bylo u jiných filmů kritizováno, se tu promíjí. Nechápu... 0% ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers

02.02.2024

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (viac)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Boxerská sága o Rockym se před dvěma lety dočkala spin-offu se synem Apolla Creeda. Film za 35 milionů dolarů vydělal 173 milionů a dovedl Stalloneho ke Zlatému glóbu a nominaci na Oscara, takže není… (viac)

Comeback osmdesátkových borců

Comeback osmdesátkových borců

26.11.2008

Dobrá, není to tak úplně comeback, protože hoši vlastně nikam neodešli. Celá ta léta nám zůstali věrní. Jean-Claude, Steven, Dolph. Pořád natáčejí filmy jak na běžícím pásu, ale většina z nich se… (viac)