V zápase o titul majstra sveta v boxe, ktorým sme sa lúčili v predchádzajúcom filme, rozhodcovia ako víťaza určili Apolla, hoci spravodlivejšia by bola remíza. Tesne po zápase sú obaja súperi na ceste do nemocnice, a keďže Apollo (Carl Weathers) sa necíti ako víťaz, v jeho plánoch už má pevné miesto odvetný zápas. Rocky (Sylvester Stallone) má však celkom iné ciele a výzvu na odvetu odmietne. Po prepustení z väznice sa chystá požiadať Adrian (Talia Shire) o ruku, kúpiť veľký dom a dať si od športového boxu na určitý čas odpočinok. No aj taký zlatý mešec, aký dostáva športovec za účasť v zápase o majstra sveta, má svoje dno. Rocky je na mizine a nezostáva mu nič iné, len prijať Apollovu výzvu a opäť vstúpiť do ringu. Tréning bude tvrdší, dlhší a náročnejší, pretože nasledujúci zápas bude pre Rockyho jeden z najťažších. Iný výsledok, než víťazstvo nad Rockym, si totiž Apollo ani nepripúšťa. (TV Markíza)

topi

Pokračování veleúspěšného filmu, který pokračuje, kde zkončil díl první a Rocky je vyzván Apollo Creedem k dalšímu zápasu. Režie se ujal sám Sly a film je opět dokonalý. ()

Derek

v podstate skoro to isté ako jednotka, avšak už to nie je ono a miestami je to i tak trochu nuda, lebo scenár sa tak celkom (ako v jednotke) nevydaril a je to menej zaujímavé. ()

salalala

Na úvod napíšu, že budu hodnotit jen a jen film, protože ten otřesný dabing, co je na Nově, by film shodil strašně dolů a jak tu psal jeden kolega - Vašek Tittelbach tomu nasadil korunu, navíc mluvil takového starého pána, no nic.... Nemůžu si pomoct, ale připadá mi, že Stallone ten film natočil lépe jak Avildsen. Vnesl do toho trošku sociálního dramatu a posmutnělé atmosféry. Ten závěrečný zápas je natočen fakt dobře (i když se samotný průběh musí brát s rezervou, fakt tam dostávají na "kokos" neskutečně), i Rocky je dobře zahraný. Jeho strašný klad je v tom, že si na nic nehraje, ví, že je jen hloupý boxer, který nic jiného neumí. Dobrý je taky Weathers jako Creed, i když Creeda podává spíš jako šoumena než jako boxera. Hudba vynikající, fakt se Stallonemu dvojka povedla...já jsem spokojen, škoda jen, že ji někdy zbytečně natahoval...myslím, že 90 - 100 minut by tomu filmu stačilo. ()

dom156

Po delší době jsem shlédl další díl této legendární boxerské série. Je to skoro jak přes kopírák stejné jako jednička, nicméně mi přišla dvojka o pár procentních bodů lepší. Více není co psát, vše jsem shrnul v recenzi u jedničky. Jen ještě zmíním, že doporučuji. ()

Aleee89

Ano, Rocky, film, vůči kterému jsem měla bezdůvodné předsudky, se opět docela povedl, takže budu hodnotit poměrně vysoko. Stallone ale ani po tomto filmu nebude patřit mezi mé oblíbence, ba naopak se pořád krčí někde na opačném konci pomyslného žebříčku. Postava Rockyho je nicméně velice zajímavá. Na jedné straně působí jako blbeček, který neumí do pěti napočítat, na straně druhé je to chlapík s velkou odvahou a ještě větším srdcem. Příběh a zpracování ok, opět zde zní tradiční melodie. Líbila se mi Talie Shire v roli Adrien. Bohužel konec to mělo tentokrát více americký, i když tam docela seděl a dokonce jsem to Rockymu i přála. Na další díly se rozhodně podívám. Už to nebude jen kvůli tomu, abych udělala další zářezy na pažbě, ale bude to i proto, že se mi ty filmy prozatím líbí. Jenže bohužel vím, že s dalšími jde pak kvalita rapidně dolů... ()

Anglie

Jen o kousek horší než jednička. Obsahem dílu je další zápas mezi Rockym a Apollo Creedem. Herecké výkony normální, hlavní scénou filmu je opět velice dobrý boxerský zápas. ()

fmash

Pořád celkem solidní zábava pro lidi se slabostí pro Slye, ale už to není zrovna uvěřitelný příběh úspěchu, o nestřídmé recyklaci jedničky nemluvě. Ať žije nezlomnej lidskej duch. A sylvestrovská romantika. ()

Carlossss

ACHTUNG! SPOILER!!! Jasně. Je to sentimentální žvást, který kdyby se natočil u nás, tak shoří jak papírové boty, ale je to sakra dobře natočený sentimentální žvást, který hraje na strunu přesně tam, kde je potřeba. Apollo Creed zase podcenil Rockyho. Rocky zase dostal nakládačku a tak dokola a zase znova. Rockymu to nejde. Jééé, on má dítě. Adriana v kómatu. Adriana říka: Vyhrej!! Rockymu to jde. Jde se pomodlit a rozbít černochovi držku. Je to skvělý film... ()

Martin741

U filmu Rocky 2 vystriedal Avildsena na reziserskom poste sam Stallone, ktory si Rocky-ho 2 -ku tocil ako svoj druhy film. Z filmu je uplne evidentne, ze pan Stallone nema reziserske skusenosti, rezia posobi amatersky z kazdeho uhla pohladu. Prva hodina filmu je neskutocna nuda, poriadny dej sa rozbehne az v druhej hodine. Scenar je este dost obstojny, s hereckymi vykonmi Stalloneho a Talie Shire vsak nie som az tak spokojny ako v kultovej jednotke. Skoda. Keby si seria udrzala kultovy status jednotky a vsetky jej atributy /rezia, atmosfera, herecke vykony/, tak sa stanem fandom celej serie bez problemov. Takto ale radsej nie. Za poslednu akcnu scenu /teda boxersky zapas/ davam vsak 70 % ()

Vyhy

O pokračováních si vždy divák myslí, a vlastně s tím i nějak počítá, že budou vždy jednoznačně horší než díl první. U Rockyho se to ale říci nedá, alespoň ne z mého pohledu. Jasně, je to vlastně kopírka dílu prvního, jen s rozdílem, že se už nesnaží sbalit Adrian a na začátku filmu utrácí peníze o sto šest. Přesto to má pořád tu skvělou atmosféru, výtečně zahraného jednoduchého boxera v podání Stalloneho. Samotný zápas je pouze malý detail na konci, spíše tu jde o samotný příběh a vývoj Rockyho. ()

Jino

Opět výborné pokračování. Říká se, že do stejné vody nevstoupíš dvakrát. Rocky ano - stejný soupeř... Tentokrát oba vědí co od druhého očekávat. I když dvojka tak trošku kopíruje jedničku s několika rozdíly (Rocky je slavný a udělal si jméno, bude mít potomka). Opět to Rocky nemá lehké a musí pracovat kde se dá, tak přistoupí na nabídku odvety od Apolla. Rocky 2 je jedno z nejlepších pokračování této víc než úspěšné série a je to tak trochu odrazový můstek pro další díly. Nemluvě o tom, že v některých momentech dokáže diváka citově zmáčknout až musí zatlačit slzu :) ()

Rocky88

Pro mě je dvojka na takřka stejné úrovni jako jednička. Dál rozvíjí Rockyho příběh - ožení se, narodí se mu syn, přestane boxovat a zkouší pracovat. Nakonec to ale dopadne tak, jak si každý přeje - skvělým zápasem. Ta Rockyho konečná řeč je sice hrozně sentimentální, ale co už. Malý kaz. Jeď Rocky!!!! ()

Petoss1

Rovnako dobrá časť ako predchádzajúca. Apollo Creed sa nemôže zmieriť s tým že hoci nad Rockym vyhral diváci a verejnosť si to nemyslí a dávajú mu to jasne najavo. Možu sa začať ďalšie tvrdé tréningy a na konci finálový zápas so sťastným koncom (pre koho ako). 85 % ()

MrPierc

Existenční drama je zažehnáno, ale díky vítězství stoupne sláva i peníze do hlavy a málo kdo to ustojí a Rocky samozřejmě ne. Rozhází všechny peníze a a chová se jako typický zbohatlík. Časem ale zjistí, že peníze dochází a pracovat musí, jenže se vzděláním jaké má on, žádnou práci nedostane. Jeho psychická nestabilita je narušena příchodem dítěte a neschopnost zaopatřit rodinu, aby manželka nemusela chodit do práce. Jeho odhodlání ale nakonec dosáhne vrcholu a začne trénovat !!! Zápas je velmi dobře ozvučen a boxu je mnohem víc než v prvním díle. Skvělá atmosféra, kamerové efekty i hudba. Moc pěkný konec !!!! ()

O´Neill

Druhý díl navazuje přesně tam, kde první díl skončil. Stejně jako u prvního dílu se i zde hraje více na dramatičnost než na samotný trénink, jak tomu je u ostatních dílů, nicméně ani zde to není nijak extra chyba, jelikož i tento díl dokáže perfektně zaujmout a při jeho sledování se rozhodně nenudíte. Navíc ten úžasný soundtrack! Naposledy sledováno v noci z 8.4 na 9.4.2012 v rámci 10ti hodinového maratónu s kamarádem (uživatel Rayl). ()

bourec

Ve dvojce ubylo romantiky, což je logický. Ruka už je v rukávu. První hodina je navíc celkem nudná. Pak přijde trénink, a zápas. To vyvrcholení je typický pro podobnej druh filmu. Slušně si namlátili. Ale je to trochu jako fotbalovej zápas bez obran s výsledkem 6:6. Opět jen průměr. 50%. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers