V zápase o titul majstra sveta v boxe, ktorým sme sa lúčili v predchádzajúcom filme, rozhodcovia ako víťaza určili Apolla, hoci spravodlivejšia by bola remíza. Tesne po zápase sú obaja súperi na ceste do nemocnice, a keďže Apollo (Carl Weathers) sa necíti ako víťaz, v jeho plánoch už má pevné miesto odvetný zápas. Rocky (Sylvester Stallone) má však celkom iné ciele a výzvu na odvetu odmietne. Po prepustení z väznice sa chystá požiadať Adrian (Talia Shire) o ruku, kúpiť veľký dom a dať si od športového boxu na určitý čas odpočinok. No aj taký zlatý mešec, aký dostáva športovec za účasť v zápase o majstra sveta, má svoje dno. Rocky je na mizine a nezostáva mu nič iné, len prijať Apollovu výzvu a opäť vstúpiť do ringu. Tréning bude tvrdší, dlhší a náročnejší, pretože nasledujúci zápas bude pre Rockyho jeden z najťažších. Iný výsledok, než víťazstvo nad Rockym, si totiž Apollo ani nepripúšťa. (TV Markíza)

Tongo

Já prostě musím říct že tohle druhé pokračování Rockyho je určitě minimálně stejně dobré jako první díl ale já si myslím že je možná i lepší . Humor ve filmu sice trochu polevil,za to však příběh se mi o hodně víc líbil ,protože Rocky má konečně za co bojovat , za svou ženu a za své novorozené dítě. Prostě jsem neočekával že druhý díl bude až tak dobrý :) 5 hvězdy 85% ()

play@peace

Tak tenhle díl se mi líbil asi nejvíc. Tam, kde jednička zaostávala, to je zde dovedené k dokonalosti. Akorát má tenhle film smůlu, že jednička byla první :-) ()

Benilta

Oproti prvnímu filmu, který měl šťávu a nápaditost, je to zklamání. Dávám sice 3*, ale hodnotím jen jako velice slabý nadprůměr. Proto si kladu otázku, co mě nutí ty 3* dát? ()

pecicomix

není to jednička, ale i tak se zde (kupodivu) dočkáme pěkného zápasu. vlastně i lepšího než v jedničce.. avšak co se přidalo do zápasu ubralo se od příběhu... průměrný film u kterého nevadí, že si ho necháte ujít(i když... ten zápas za to možná stojí;) ()

Dispa

Dvojka je sice slabší, ale i tak má svoje kouzlo. Rozhodně klesá úroveň a zdá se být jen tahákem na prachy, ale lidi to žerou a mě to taky pořád baví... ()

Tom87

Trochu slabší díl než ten první, ale opět o boxerovi s velkou odvahou a pylným tréningem a zaslouženým mistrovským titulem. ()

Lazy87

Sice to navazuje na předchozí díl, ale je to už moc kýčovité. Na začátku mě to vůbec nechytlo, bylo tam přeromantikováno a jak běžel Rocky a za ním kupa harantů, no nevím. ()

jsozze

Tak a po kazdom komercne uspesnom filme musi prist v Hollywode sequel, to ze bolo tych sequelov viac ako dost je vtipne a ze nebol urobeny z Rockyho aj prequel je......... No uvidime. Dvojka je uz oproti jednotke viac komercna, ale stale je to ten Rocky z chudobnej stvrte, ktory sa svojou tvrdou pracou snazi naplnit americky sen. Financne problemy, vratenie spat do ringu, aby sa postaral o manzelku a syna, jednoducho Stallone vie v scenari vykreslit tazky zivot jednoduchych obycajnych ludi. Filmova hudba opat skvela. ()

Pavlisko83

K věčné slávě chybí už jen krůček, ten ke kterému měl Rocky tak blízko v "jedničce". Kdo jiný jej dokáže udělat než právě tento "italský hřebec"?!!! ()

RADX1

Oproti prvnímu dílu zde máme méně psychologie a více "pohádkového" příběhu. Naštěstí zbytek kvalit z prvního dílu zůstal. A téma bylo vybráno dobře. Aneb co jiného by jste si přáli než odvetný zápas s Apollo Creedemi? Potěšilo mne, že zakoneční není hned tak jasné a záporňák není oproti Rockymu žádná směšná "hadra". ()

pantak

Není nad to se podívat na film v původním znění s titulky.To co předvedl Václav Tittlbach jako komentátor zápasu je na zvracení! ()

jericho001

Dvojka je trochu slabší než jednička,ale pořád je na co se koukat.Rockymu trochu narostl hřebínek a tak utrácí jak se jen dá,jenže život je svině a tak mu nezbývá nic jiného než o5 zase vlézt do ringu.Mezitím než vleze do ringu tak se ožení s Adrianou a boxuje jen tak na udržení fyzičky.Jenže pak Adriana dostane krvácení a poté co se jí narodí malej Balboa,tak upadne do komatu.Rocky se modlí,pak se Adriane probudí a řekne hřebcovi aby vyhrál.Tréninky o5 dobré,jedna z nej pasaží když běží a s ním asi tak 800 děcek a do teho hraje Gonna fly now.A závěrečny souboj s Apollem je znovu skvělý.Akorát co mě trochu neštimuje,tak to je dabing Vaška Titellbacha.Jinak vše o.k ()

apep

Sly dokazuje ze neni jen vyjmecny scenarista,ale je to i vynikajici reziser.Nehlede na to jaky podal v jednicce i ve dvojce herecky vykon....one of the best actor of the century FOR ME ()

cooler

První díl měl určitě lepší scénář,ale jinak nešlo o žádné veledílo.Druhý díl nenabízí nic nového,ale nechybí zde humor,láska,dramatická chvíle a závěrečný souboj je dobře a napínavě natočený. ()

HFCJ

Prvá polovica,hlavne zásluhou Rockyho mimóznych hlášok super,ale hneď,ako začne riešiť problémy so zrakom,stráca to tempo,aj keď záverečný fight tomu ešte stihne pridať nejaké body. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers