Všetko, všade, naraz

• Česko Všechno, všude, najednou (viac)

Žena v strednom veku sa nudí so svojím manželom, začína neznášať svojho otca a veľmi si nerozumie s dcérou, ktorá zase pre zmenu začína neznášať ju. Jej práčovňa smeruje ku krachu a úradníčka z finančného úradu jej k tomu hodila na krk daňové priznanie. Práve sedí na daňovom, keď sa zrazu objaví jej manžel z inej dimenzie a ukáže jej, že má stovky ďalších paralelných životov a nie každý z nich je takýto naprd. Vedľa seba totiž existuje množstvo paralelných vesmírov a všetkým teraz hrozí smrteľné nebezpečenstvo. Na hlavnú hrdinku tak čaká niečo ešte desivejšie, než sú dane, pretože jedine ona môže zlo s veľkým „Z“ zastaviť. Má totiž schopnosť prestupovať alternatívnymi vesmírmi, nasávať z nich schopnosti a zručnosti svojich paralelných ja a tie potom použiť na záchranu všetkých svetov. V jednom je filmovou hviezdou, v inom kuchárkou, v ďalšom majsterkou kung-fu, niekde má namiesto prstov párky, inde si úradníčku z finančného úradu vzala za ženu a niekde je zase obyčajným kameňom. Na všetky svoje ja sa môže napojiť a žiť naraz nespočetné množstvo rozličných životov. (Bontonfilm SK)

Snorlax

Jít si svou vlastní cestou, tak má vypadat moderní film, nebát se prozkoumat nová zákoutí, nové vesmíry. Jen nejsem nadšena ze současného trendu filmů nad dvě hodiny. Ani tomuhle to nesluší. ()

dr.horrible

Premýšlal som, ktorý Dan bude z režisérov dominovať; autor preceňovanej pseudoartovej sračky o prdení, alebo jeho spoluautor a zároveň tvorca nedocenenej čiernohumornej pecky o … ani to nenapíšem, všetci si to musíte okamžite pozrieť! Nakoniec zlyhali obaja, výsledok je čisté random bullshit go. Nie je umenie dať dohromady všetko možné, naopak, je neuveriteľne jednoduché pozliepať doslova všetky nezmysly, ktoré vás napadnú, a bez štýlu a zmyslu z nich vytvoriť sebeparodickú šaškáreň. “Preskoč do inej dimenzie - počúraj sa!” povie hrdina a vzápätí vstúpi do miestnosti v koži odetá wrestlerka s prasiatkom na šnúrke a vypustí na policajta modré trblietky. Ja som im to teda nežral. Jedna hviezda za strihové efekty, druhá za odkaz na Wonga a toho mývala. ()

IQ Tiqe

Měl jsem zkazky o tom, že to je hovadina. N8pad byl zajímavej, originální a měl potenciál. Jenže pak některé scény byly za hranou trapnosti a nevkusu. A někdy ve 2/3 se přidala taková míra patosu, jakou jsem snad ještě neviděl a k tomu balík nudy. Chápu, že tvůrce chtěli sdělit nějaké poselství, ale za mě to bylo zbytečně přehnané a myslím si, že i účelové, protože na podobné hovadiny někteří kritici slyší. # příběh *** | hudba *** | humor – | akce *** | napětí * | pustil bych si znovu * ()

Jordan

Dosť podobný prípad ako Richard Kelly, ktorý zaujal originálnym, temným a mierne náročnejším Donniem Darkom, aby potom nezvládol očakávania (svoje aj iných), neustriehol mieru a odpálil pokus "povedať všetko o všetkom" v nezvládnutom a preexponovanom Southland Tales, tak aj Danielovia pocítili momentum, aby ho vzápätí absolútne premrhali a po originálnom, vtipnom a milo bizarnom Swiss Army Man vyhoreli v "lacnej" znôške maintreamovej disney+ bizarností a v novodobej nerd-variácii mid-cultu, ktorá sa rozbieha síce veľmi sľubne, ale od zhruba polovice už iba kvantitatívne vŕši monotónne akcie a dekorácie v algoritme, ktorý sa bez obmeny opakuje až do záveru... a potom do druhého záveru... a do tretieho (či koľko ich tento o hodinu dlhší než by mal byť dlhý film má). A pritom sa dá byť uletený, meta, popkultúrny, postmoderný, transcendenálny a aj zábavný, veď sa pozrime na Edgara Wrighta, na Charlieho Kaufmana, na Wesa Andersona či pokojne povedzme aj na Quentina Dupieux. Toto však naozaj nevyšlo tak, ako by mohlo a ako sa dalo očakávať. ()

Tsuki

I v angličtině s přízvukem, mísící se s replikami v čínštině, v japonském kině pouze s japonskými titulky, to byla jízda! :) Přiznám se, že obzvlášť ty části v čínštině, kdy jsem byla odkázaná jen na ty japonské titulky (v japonštině jsem sice zběhlá, ale v jejím čtení jsem přece jenom pomalejší a některé znaky neznám) byly docela oříšek a pár významů mi kvůli tomu uniklo. Přesto mi v globálu nic nechybělo a byla to nevídaná podívaná, která maximálně poutala mou pozornost, takže dvě a čtvrt hodiny stopáže utekly jako nic. Film má zajímavé paralely s někdejším prvním Matrixem – a tím nemyslím pouze konkrétní podobné prvky (kombinace různých realit/vesmírů, okamžité osvojování si nových schopností…), ale především obecný přístup k tvorbě filmu, který z toho byl cítit. Stejně jako Matrix se totiž nebojí přijít s něčím zcela novým, nestandardním a porušovat jakési zažité zákonitosti filmové tvorby. Například scéna s kameny, která celou dobu probíhá v tichu, čímž umocňuje atmosféru této vzdálené reality, je v tomto ohledu geniální. Přes přirovnání k Matrixu jde však o zcela svébytný, „nový“ film. Na první pohled by měl člověk tendenci vnímat pouze jeho šílenou a zdánlivě chaotickou formu, která nemusí vyhovovat každému (což bude bohužel ten důvod, proč má film rozporuplná hodnocení), ale Všechno, všude, najednou toho ukrývá více a forma není jen samoúčelnou fasádou. Všechny ty bláznivé, nápadité, místy velmi vtipné události a vizuální prvky filmu mají svůj význam a zpětně vidím, jak je film ve skutečnosti promyšlený. Podoba filmu jde totiž ruku v ruce s ústřední myšlenkou, která je vlastně oproti komplikované formě velmi jednoduchá. A v jednoduchosti sdělení je ta krása – v jádru jde o film o důležitosti lásky a laskavosti vůči ostatním. Někdo by mohl říct, že je to skoro až triviální, ale já jsem vždycky všemi deseti pro šíření takové myšlenky. Obzvlášť právě ve zcela nové a neotřelé formě, která podpoří nový úhel vnímání. A tato naprosto bláznivá smršť různorodosti a téměř „nahodilých“ nápadů je přesně to, co nejlépe podporuje onu myšlenku pochopení a přijetí druhých, ať už jsou jakkoli zvláštní či „jiní“. Už teď se těším, až film uvidím znovu, tentokrát s českými titulky, a zároveň jsem vděčná, že japonská kina film se značným zpožděním promítala, protože vidět to na velkém plátně je přece jen jiný zážitek. Taky jsem samozřejmě ráda, že přes rozporuplné recenze měla americká Akademie filmového umění a věd naopak zcela jasno v tom, že tento filmový počin si své oscarové nominace zaslouží naplnit. (Viděno 19.3.2023 v kině Aeon Cinema, Okayama, Japonsko.) ~(4,6)~ ()

Anderton

Množstvo geniálnych nápadov, nemalé množstvo wtf nápadov, originálne spracovaný už dnes nie tak originálny nápad a predpovedateľné finále. O čom celý ten humbuk je, je vám jasné vlastne od začiatku, kedy zisťujeme, že táto rodinka má síce nemalé problémy, ale patria k sebe a tú cestu k porozumeniu si skrátka musia nájsť. Napríklad aj skrz množstvo vesmírov. Film mal síce veľa dobrých nápadov aj vo finále, ale asi nebudem jediný, kto sa v ňom trochu stratil ako v čiernej diere. Najväčšou kritikou hejterov bude asi fakt, že kvôli niečomu tak triviálnemu, ako sú rodinné problémy, nevytvárame nič menšie než nekonečné multiverzum. ()

Frajer42

Zhruba první polovina tohoto nesnesitelně dlouhého mišmaše je tak neuvěřitelně nudná, že jsem byl donucen sáhnout po prostředcích, které zpravidla symbolizují odpad - musel jsem snímek sledovat zrychleně, abych si zkrátil utrpení. Komických momentů či filosoficky zajímavých myšlenek je tady jako šafránu. Naprosto drtivá většina filmu je enormně překombinovaná sračka. Strašně se mi nelíbil snad kompletní casting s výjimkou šílené úřednice z finančáku. Choreografie soubojů určitě parádní. Bohužel snímek padá na hubu na tom, že si ukousl příliš velké sousto, které ne každý divák zvládne přežvýkat. Je to chaotická a mnohdy smysl nedávající sračka (až na pár momentů), která se snaží tvářit brutálně sofistikovaně, avšak v závěru sklouzne k naprosto předvídatelnému a totálně klišoidnímu finále. [15 %] ()

AppleCore

Sny, touhy, strach, nenávist, smutek, odhodlání, odpuštění, štěstí, naděje, radost, láska, rodina... a mezi tím vším multiverse of madness. Pro kdekoho nepochopitelný, těžko uchopitelný šílenství, pro ostatní – Marvelem znuděný fanoušky filmovýho řemesla - nejoriginálnější a nejnápaditější film roku! Matrix Resurrections done right! "In another life, I would have really liked just doing loudry and taxes with you." ()

MikeCool

Nečekaně parádní sci-fi jízda, s vtipnými prvky, emocionální sondou a opravdu spoouuuustu cestování časem. Výborně odvedená technická část filmu, zejména kamera a velice působivý střih. Možná trošku chaotické. Postupem času jsem se občas ztrácel v "příběhu", respektive v multivesmíru. Je to prostě film, na který se pro úplné pochopení nestačí podívat jen jednou. ()

Kothy

Jsem docela na vážkách. I když to pracuje s tématikou multivesmíru líp než Dr. Strange 2, lepší to podle mě není. Každopádně nápad je to celkem originální. Necestuje se tu totiž fyzicky mezi světy, ale jen si od svých paralelních já půjčujete jejich unikátní schopnosti. Michelle Yeoh tu hraje majitelku prádelny, která má problémy v rodině a taky s daňovým přiznáním. Její paralelní manžel ji zasvětí do tohoto světa nekonečných možností, a pak vše začne. Akční scény jsou dost povedené a originální. Hodně se tu ale mluví, a to je často nuda, hlavně ke konci. Takže určitě zajímavé, ale nic revolučního. "Obuj si boty obráceně." ()

DwayneJohnson

Je to velmi originální, místy hodně vtipné, ale také strašně vtahující. Jakmile to začne přeskakovat z jedné dimenze do další, dostává to celé neskutečný náboj. Prostě netradiční, velmi zábavná věc, která se možná nebude líbit každému, ale mě hlavně v druhé polovině dost oslovila. Vlastně jsem to už tak trošku tušil předem, protože při čtení obsahu jsem narazil na Verbičovo hodnocení a komentář a to jsem si pak už byl skoro jistý, že se mi to bude líbit. Přesně na čtyři poctivé pecky. ()

silentname

Nebudem sa tváriť, že nechápem tie negatívne ratingy. Včera sme to pozerali s manželkou a vyzerala pri tom, že tiež začína mať film plné zuby a mala pocit, že je to moc prekomplikované. Takže ak ste mali rovnaké problémy, plne vás chápem. No tento komentár odzrkadľuje moje pocity a ja musím povedať, že mňa "Everything Everywhere All At Once" skutočne zasiahlo. Myslím si, že zámer tvorcom vyšiel a ja som sa s ním na konci plne stotožnil. Poviem to takto. Myslím si, že film je dramatický v správnych momentoch, je vtipný v správnych momentoch, má niekoľko zaujímavých zvratov a Michelle Yeoh sa do tejto role absolútne oprela. A dala zo seba absolútne maximum. Občas je to možno príliš absurdné, no koniec koncov aj v realite, kde môžeme dokopy len visieť na špagáte sa asi dá nájsť niečo pozitívne. Nechcem veľmi zachádzať do spoilerov, no myslím si, že tento film si bude potrebné trošku rozobrať. Pozitívne hodnotím casting. Myslím si, že úplne všetci dali do tohto filmu všetko čo mohli. Jamie Lee Curtis ma miestami neskutočne pobavila. A okrem toho je tu v role, kde som si nikdy nebol úplne istý, čo vlastne do toho všetkého chce priniesť. Pretože ju uvidíme v toľkých rôznych možnostiach, že je to celkom zaujímavé. Tiež sa mi páči, že všetko je to postavené na dávke obrovskej absurdnosti. Mám rád absurdný humor a vďaka tomu pre mňa mnohé momentky fungujú. A rehotal som sa na nich a úprimne od srdca. A môže za to najmä aj skutočnosť, že všetci tie momentky berú maximálne seriózne. Nech tu urobí ktokoľvek sebemenšiu kravinu, pôsobí to, že to tak skutočne mali urobiť a berú to maximálne vážne. Myslím si ale, že keby išlo čisto o humor a koncept, tak film by si ma asi nezískal až tak veľmi. Tam vstupuje jeho hlavná myšlienka, ktorá sa nám na konci odhalí. A môžem povedať, že je vždy pre mňa úžasné, keď vidím film, ktorý mi na konci niečo dá. Aby som ale nepísal spoilery, tak to veľmi skrátim. V prvej časti je film vybudovaný ako boj dobra proti zlu. No druhá časť nám geniálnym spôsobom ukáže, že to tak vlastne absolútne nie je. V skutočnosti je to pre mňa boj nádeje s beznádejou. A funguje to veľmi dobre. Pretože spôsob ako nám to film prezentuje patrí medzi absolútne highlighty vo filme, ktoré ma dostali. Môžeme mať miesto prstov hotdogy alebo môžeme byť v realite len dva obrovské kamene. Môžeme byť kdekoľvek, kýmkoľvek a robiť absolútne hocičo... alebo byť aj najväčším lúzrom, ale treba mať ten správny uhol pohľadu. Pre mňa výnimočný film a rozhodne priniesol niečo, čo som neočakával. Klobúk dole. Hodnotenie: A+ ()

Slarque

Absurdní fantastická komedie, která chrlí nápady a neví, kdy se zastavit. Škoda, že si se scénářem nadali tvůrci práci a nezamysleli se nad tím, co je ve filmu důležité a co ne. Ve filmu, kde je možný dialog (a honička) dvou kamenů, je možné všechno. Ale je opravdu potřeba, aby to trvalo 140 minut? Multivesmíry tak i nadále nejlépe využil animovaný Spider-Man. Tuhle hříčku o vztazích v rodině nakonec drží nad vodou jen Michelle Yeoh. ()

Claw

Vždycky jsem měl rád fikci, která se zabývá hypotetickými scénáři, v nichž vidíme, jak by se věci mohly vyvinout jinak, kdyby se stala jedna malá drobnost, místo toho, co se stalo ve skutečnosti. Ve filmu "Všechno, všude, najednou" se nám dostává surrealistického, nadsazeného zkoumání několika možných časových linií v jednom z nejzvláštnějších filmů, jaké jsem za poslední dobu viděl. Tento film si bere na paškál samotný koncept zkoumání multivesmíru a převrací ho na hlavu, někdy doslova a často s humorným výsledkem. Překvapilo mě, kolikrát jsem se u některých pasáží spontánně nahlas zasmál jen z čiré absurdity, ale nikdy jsem neměl pocit, že bych tak činil na úkor filmu. V průběhu filmu vidíme tolik různých zvratů, že je pro mě těžké říct, o čem vlastně jsou. Jedna scéna může zahrnovat realitu, kde mají lidé místo prstů párky, a v jiné se mohou objevit doslova kameny s vytřeštěnýma očima jako varianty našich hlavních hrdinů. Přesto tento film kupodivu vytvořil svět, kde by všechny tyto věci mohly věrohodně existovat. Byla by škoda, kdyby byl film prostě divný jen tak pro nic za nic, ale celá ta podivnost má zde určitou kadenci, díky níž je dlouhodobě přitažlivá ke sledování. Jestli někdo dokáže tento bláznivý, ale skvělý film skutečně držet pohromadě, je to Michelle Yeoh v hlavní roli Evelyn. Už jen sledovat, jak se Evelyn během jednoho filmu změní z frustrované ženy od rodiny, která se snaží vyjít s penězi, v plnohodnotnou akční hrdinku, je docela ohromující výkon. Yeohová nevynechá jediný okamžik, aby se probojovala přes protivníky z neznámých realit a zároveň si vypůjčila schopnosti od svých variantních protějšků. Oba režiséři zjevně věnovali pečlivou pozornost každé scéně tohoto filmu. Většinu času je nám ukazováno několik bleskových momentů, které odkazují na to, jaká konkrétní verze Evelyn může být v určité realitě nebo která z jejích obskurních vzpomínek může být spouštěčem k získání její moci. Nemohu je zde rozebírat příliš podrobně, nejen proto, že se zdráhám prozradit spoilery, ale také proto, že i když to píšu, stále se snažím plně pochopit, co jsem sledoval. Vzhledem ke všem složitě skrytým věcem, které pravděpodobně půjdou lidem přes hlavu, je to typ filmu, který bude vyžadovat vícenásobné zhlédnutí. Věřím však, že je to dobře, protože mu to pomůže získat kultovní status, který si právem zaslouží. Málokterý film uvedený v dnešní době má odvahu jít do všeho s takovou vášní a šarmem, zvláště pak film distribuovaný nezávislou společností, jako je A24. "Všechno, všude, najednou je absolutním triumfem", skutečným mistrovským dílem, jedním z nejlepších filmů posledních let a jednou z nejkrásnějších věcí, které jsem já osobně kdy viděl. Určitě všem doporučuji film zhlédnout a udělat si na něj svůj názor. /95% + FILM ROKU/ ()

eLeR

Dan a Daniel. Títo dvaja. Druhý film od nich a ja si s ním zase neviem rady. Deje sa tam všechno a všude a niekedy aj najednou. Totálna divočina. Len povedzte, prečo som ju nevypla. Asi preto, aby som videla tých posledných 30 minút .. výborných. ()

Arsenal83

Nezmyselný spektátl s obršerednými hercami, ako by už všetci boli po tých opičích kiahňach, ktoré nám tu devianti nanosia. V tých multiverziách sa človek stráca a nejaký hlbší význam chýbal. Divák oslepený vizuálom možno ani nezistí, že je vlastne zmätený. Názov ale dokonale sedí. Tvorcovia ako by chceli do filmu nasúkať všetko naraz. Komédia to nie je vôbec, zábava len náznakom. ()

Chrustyn

Název je vypovídající a film je srovnatelný s talířem na kterém máte najednou tak 15 oblíbených jídel. Všeho je zde moc a divák se přejí tak po hodině filmu a to není ani v polovině. Je to originální a neskutečně hravé ale udržet pozornost po celou dobu je prakticky nemožné a těch podivností je víc, než divák dokáže snést. ()

Marze

Absurdni komedie, kterou tahne vynikajici Michelle Yeohova. Vizual je utok na smysly, hluboky, silny pribeh, vulkan kreativnich myslenek. Rozesmeje vas to, rozplace a prinuti premyslet jak spolu vzajemne zachazime. Ale kreativni chleni s nikam nevede. ()

Nový film dua Daniels má datum premiéry

Nový film dua Daniels má datum premiéry

01.03.2024

Poté, co zběsilý mix žánrů a témat od studia A24 pod názvem Všechno, všude, najednou doslova smetl loňský 95. ročník předávání Cen americké Akademie filmového umění a věd a kromě hlavního Oscara za… (viac)

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

22.03.2023

Je to teprve pár dní, co se režijní duo známé jako The Daniels (Daniel Kwan a Daniel Scheinert) zasloužilo o Oscara za nejlepší režii a vlastně i nejlepší film na 95. ročníku udílení cen Akademie.… (viac)

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou