Smrt Dicka Longa

• USA The Death of Dick Long (viac)

Dick je mrtvý. Zemřel včera večer po zkoušce kapely a jeho spoluhráči Zeke (Michael Abbott Jr.) a Earl (Andre Hyland) nechtějí, aby někdo zjistil, jak se to stalo. V alabamském městečku se však zprávy šíří velmi rychle a muži po sobě neumějí zahladit stopy. Úřady zatím tělo neidentifikovaly, ale Zekova manželka (Virginia Newcombová) a dcera jsou velmi podezřívavé. (Cinemax)

zdenur

Hodně velké překvapení a chutná jednohubka k večeři. První polovina vtipná a napínavá. Rozuzlení bylo zajímavé, ale i přes upřímnou nadsázku mi přišlo dost blbé a podle mě se dalo uchopit líp, stejně jako závěr, který byl úplně bez chuti. Je škoda, že tvůrci nejeli na stejné vlně jako v první polovině filmu. ()

Rockerman

Připadá mi to jako jeden natočený, ale protože se ne úplně povedl, tak nakonec neodvysílaný díl Farga. Má to coenovský duch i komiku, ale přece jen tomu chybí určitá spontánnost a lehkost. Trochu se neví kudy kam. Ovšem velmi mě bavily obě svérázné policistky i Ezekiel, který se stále víc zamotává do svých lží. ()

Aljak

Jeden z tých filmov, ktoré sú tak trápne a stupídne, až sú napokon dobré :D Vytváranie a obhajovanie vlastného alibi už nemohlo byť priehľadnejšie. Úplne mi to pripomínalo, ako keď nejaké dieťa niečo vyvedie a namiesto toho, aby sa priznalo tak si vymýšľa absurdnú obhajobu, ktorá si sama navzájom odporuje. A presne toto predvádzali aj tí dvaja géniovia Zeke a Earl. Ten ich amaterizmus a absolútne stupídne argumenty sa stali napokon najväčšou prednosťou tohto filmu. Až mi ich bolo ľúto, ako sa zamotali do vlastného vymýšľania alibi. Fajn oddychovka, pri ktorej sa človek celkom dobre aj pobaví! ()

Major776

Že jsou amíci zloději, vrazi, lháři, pokřivení charakteři, perverzáci a vymaštění idioti, kteří si myslí, že podle nich se musí točit celý svět, už ví se dávno. Ale, že o tom ještě točí filmy to bych skutečně nečekal. A na závěr si dovolí ještě tklivou píseň? To jako ty kretény máme litovat? V Uplně Stupidní Américe coz slz v biografu zřejmě ukáplo, ale obecně vzato škoda peněz na totoť. A Vy ctění díváci sáhněte raději po nějaké béčkové komedii. Uděláte líp. P.S.: Kdo tomu dá vícero hvězd je zřejmě perverzák též. Já dal jednu za toho kdo to platil. Ale zřejmě to nakonec bude ten největší úchylák. ()

J*A*S*M

Dick Long je mrtvej. To ví na začátku policie. K úmrtí mu nějak dopomohli jeho dva imbeciní kamarádi Earl a Zeke. To ví na začátku divák. Následně se rozjíždí policejní vyšetřování, přičemž zmínění dva idioti se snaží zamést stopy k nim vedoucí - a moc jim to nejde. Už v téhle fázi je to vcelku fajn a vtipné, ale na mou oblíbenou A24 tak nějak podezřele normální ... No, všeho do času. Od jistého okamžiku jsem jako divák nevěděl, jestli se upřímně smát, anebo si říkat "Ježíš, tohle ne". Je to jako taková kriminální komedie bratří Coenů, ovšem se zatáčkou do weird oblasti, kam si Coeni netroufnou. Opatrné doporučení. ()