Všetko, všade, naraz

• Česko Všechno, všude, najednou (viac)

Žena v strednom veku sa nudí so svojím manželom, začína neznášať svojho otca a veľmi si nerozumie s dcérou, ktorá zase pre zmenu začína neznášať ju. Jej práčovňa smeruje ku krachu a úradníčka z finančného úradu jej k tomu hodila na krk daňové priznanie. Práve sedí na daňovom, keď sa zrazu objaví jej manžel z inej dimenzie a ukáže jej, že má stovky ďalších paralelných životov a nie každý z nich je takýto naprd. Vedľa seba totiž existuje množstvo paralelných vesmírov a všetkým teraz hrozí smrteľné nebezpečenstvo. Na hlavnú hrdinku tak čaká niečo ešte desivejšie, než sú dane, pretože jedine ona môže zlo s veľkým „Z“ zastaviť. Má totiž schopnosť prestupovať alternatívnymi vesmírmi, nasávať z nich schopnosti a zručnosti svojich paralelných ja a tie potom použiť na záchranu všetkých svetov. V jednom je filmovou hviezdou, v inom kuchárkou, v ďalšom majsterkou kung-fu, niekde má namiesto prstov párky, inde si úradníčku z finančného úradu vzala za ženu a niekde je zase obyčajným kameňom. Na všetky svoje ja sa môže napojiť a žiť naraz nespočetné množstvo rozličných životov. (Bontonfilm SK)

fiasko

Známka: D; Je samozřejmě skvělé, že studio A24, reprezentující artové odvětví filmového průmyslu, dokázalo přitáhnout do kina masy lidí. Problémem však zůstává, že tento film bohužel nenaplnil má, všemi médii vyvolaná, očekávání… stal se právě úplný opak. Režisérské duo, Kwan a Scheinert, spolu již zplodilo jedno podivuhodně šílené dílo, Švýcarák, o kterém pořád nevím, co si mám vlastně myslet. Tato dvojice si řekla, že Švýcarák bylo málo a rozhodli se onu random-meta šílenost vystřelit do astrálních výšin, přitom si něco šlehnout a plně se nechat unášet proudem fantasie… a tak vzniklo Všechno, všude, najednou. Je rozdíl mezi přijitím s něčím originálním formou chytře promyšleného kombinování několika nahodilých prvků tvořících kompaktní celek a splácáním několika různých prvků dohromady bez nějaké souvislosti a většího smysluplného významu a následovným tvářením se, že stojíte za novou klasikou surrealisticky-dadaistického žánru. Všechno, všude, najednou se v jádru celé rozpadá, protože to megalomansky pracuje s milionem různých aspektů a výsledně se filmu nedaří efektivně pracovat ani jedním z nich. Chápu, že téma multiversa je teď dost populární a potenciál těchto typů příběhů a vyprávění je takřka neomezený, způsob jakým je to zde ale ztvárněno, prostě nefunguje. Po finančním úspěchu Všechno, všude, najednou a výhře Oskara za nejlepší film, to vypadá, že se tento styl příběhů a vyprávění stane novým standardem, což nemusí být nutně špatně, jen ať je to příště prosím lépe uděláno… (Pokud se někomu tento film líbil, tak to samozřejmě respektuju, toto je jen můj názor a odůvodněná argumentace, proč se mně tento film právě vůbec nelíbil.) ()

kacir

So zlatými panákmi to ide dole vodou... Niekedy to bolo ocenenie, ktoré zvýrazňovalo kvalitu, nechápem ako toto mohlo získať toľko ocenení, bolo ďaleko lepších filmov ako táto kravina, jemne povedané.. V tom ich výbore asi drogujú....Film a to nie len podľa môjho názoru, nevidel som ho sám, všetci sme to zhrnuli jedným slovom... Debilina! Prepáčte asi sme to nepochopili, alebo náš intelektuazismus nie je dostatočne veľký, aby sme ocenili túto chujovinu. ()

Derseus odpad!

Chápu že Oscars jsou politická událost a v hlavní roli žena, asijské národnosti s dcerou LGBT se hodí... proto bych i pochopil jednoho Oscara, klidně za film, ale SEDM? Za tohle? Slátanina všech možných žánrů- akční scény slabší podprůměr, hororové prvky bez emocí, humor suchý, sci-fi přeplácané, nedomyšlené. Kamera nudná, hudba nevýrazná stejně jako většina herců. Naprosté zklamání, divím se, že jsem to dokázal dokoukat celé. ()

kockodan

No, zaměstnancům IRS (americký berňák) se tento film asi moc líbit nebude. Lidé všude na světě neradi platí daně a chovají nenávist vůči zaměstnancům berňáku, a že je mezi nimi i Dan Kwan je zcela zřejmé z toho jak si skrze postavu Jamie Lee Curtis vybil na všechny tyto státní zaměstnance zlost! "What did you do to me!!!??? Did you staple something to my forehead!!!???" byl pro mě komický highlight filmu! Jinak hodně dětinská, za vlasy přitažená slátanina s katarzními prvky jakéhosi pomyslného rozuzlení emocionálního traumatu asijských dětí týraných nenávistnou přísností, krutostí a perfekcionismem svých helicopter a tiger matek. Jakoby se tvůrci nemohli rozhodnout, jestli natočí klasickou slapstick grotesku, nebo hloubavý marvelák přemítající intošsky o smyslu života. Nevyšlo z toho dobře ani jedno. Ani koncept paralelního multiversa a trhliny v něm, která postavám v hlavě i v "realitě" vše  fatálně a často i komicky pořádně zamíchá, není nic nového, a vidíme tento gimmick dnes skoro v každém filmovém a tv počinu od Moon Knight přes Star Trek až po skoro každý druhý Marvel.  Já proto tedy spíš ocenil opravdu na výsost komickou první třetinu s naprosto dokonalou Jamie Lee Curtis a její physical comedy, protože mě dnes hurónsky a nahlas u TV rozesmát  je velice těžké, ale tomuto filmu se to alespoň na začátku 100% povedlo. Jako, zjebat se brutálně ze schodů a skončit s hlavou probořenou do zdi? Sorry jako, ale tohle by zachránilo úplně každý film! LOL! 60% P.S: Na závěr jedno navýsost rasistické zamyšlení: Kdyby Dan Kwan nezaměstnal ve filmu caucasian esa typu Jamie Lee Curtis a jiné non-asian, tedy bílé herce, byl by výsledek a úspěch filmu, alespoň v EU a USA stejný? Představte si všechny bílé postavy v tomto filmu nahrazené asijskými herci. Byl by film stejně úspěšný a koukatelný bez komedie kterou např. poskytla postava Jamie Lee Curtis? Kdyby babu z berňáku přehrávala nějaká sice skvělá, ale za to asijská herečka? Možná ano, možná ne. Celo Asijských filmů s celo Asijským obsazením je spousta, ale které z nich bodují mezi býlím diváctvem v EU a USA? Jasně že koncept je emigrantská rodina z Číny která se protlouká v Americe, ale klidně to mohla být čínská emigrantská rodina emigrující do jiné, vyspělejší Asijské země. Just sayin'. 🤷🏼‍♂️ ()

Niki_Uzumaki

Čekala jsem něco víc logickýho a propracovanýho (ve smyslu cestování časem, popis přeskakování do jiných dimenzí atd.), ale zklamaná jsem jen trochu. Scény s Raccacooniem mi to vynahradily. ()

Tomko87

Večne šomrajúca majitelka práčovne sa chtiac nechtiac ocitá v boji za alternatívne svety. Pfuuuuu Akože takúto šialenosť som ale nečakal. Normálme mi z toho hlava vybuchla. Je tam vsetko Akcia Dráma Komédia Love story Rodinná dráma Bojové umenia Párky namiesto prstov Alter svety..skurvene veľa svetov. Film je ale strašne dlhý a rúbe na diváka jeden napad za druhým až tak, že začne byť z toho vyčerpaný. ... Ale aj tak. Je to veľká pecka. ()

mouzi

Everything Everywhere All at Once je filmový zázrak, který může být kultem velikosti Matrixu. Marvelovky zašlapává do země - toť nadpis článku na kinoboxu. Tak teda sorry, ale já si během toho stihl vyřídit poštu, podívat se na nový klip Dicke Titten od Rammstein a ještě si popovídat s manželkou a pořád nebyl konec a pořád se nic nezměnilo. Zkrátka tohle je strašně rozplizlé přeceňované nafouknuté nic, které vám zabere přes dvě hodiny času a stejně nakonec odcházíte znudění a nasrani. Abych nebyl škarohlíd, tak myšlenka vážně hezká, ale tvůrci ji prostě nezvládli. ()

Kushina

Tohle bylo až moc složitý i na mě a ve výsledku to nepůsobilo ani kvalitně, ani vtipně. Akce spíš jak z pohádky... No jako pro zábavu se to dalo skousnout, ale jinak nic moc. 50% ()

Rian_witcher

Nejvíce jsem se bavil ve střední části filmu a to hlavně díky skvělému herectví Michelle Yeoh. Potěšil i 93 letý James Hong, známější zvláště pro generaci hltající béčkové videofilmy 90 let minulého století. Pomalejší rozjezd v čínské prádelně a až příliš moralizující a nezvládnutý konec hodně srazily hodnocení. Ale pořád to byla správně šílená ujetá jízda, kde nic není tak, jak se zdá být. ()

petbet1

Je to skôr na 4*, ale to množstvo originálnych nápadov a scén, ktoré vám nevyšumia z hlavy ani na druhý deň, tá miestami absolútna bizarnosť, keď si hovoríte, že tvorcovia museli byť úplne zhúlení, keď toto vymýšľali ma núti prižmúriť oči a napariť tomu aj piatu hviezdu. Chápem ale aj ľudí, ktorý toto ohodnotila ako odpad, lebo rozhodne to neni mainstream a nemusí to sadnúť každému. ()

v.indruchova

Vtipné a nápadité. Bláááznivá komedie která  má nějaké to ponaučení a vztahové problémy, některé vtipy jsou děcké některé skvělé. Akce je. Začátek je chaos a potom se to rozjíždí. Kdo čte mezi řádky bude potěšen. Ukazuje nám správné hodnoty v dnešním zmateném a uspěchaném světe? ()

cubiczech

Prostě wow, takový mega super vizuálně mocný přeplnění smyslů. Prostě mega exploze něčí fantazie, možná fantazie všech a všeho... Jen to je občas prostě docela moc. Ale dlouhou dobu, možná nikdy, jsem neviděl něco tak svým způsobem super. Bohužel se to docela táhne jen aby se to ke konci zas o něco pokusilo, ale to už je trochu pozdě... ale i tak to prostě doporučuju, už jen pro tu krásu a šílenost. Ideálně v kině (než se zas zavřou). Jo a je to delší než by se hodilo... ()

Karbos

Zatím určitě nejoriginálněji natočená genderová, lgtb, vymývárna mozků co jsem kdy viděl. Pustil jsem si to po včerejším zklamání od Dr Strange a světe div se, dostal jsem zase to samé v bledě modrým. (POZOR...Matku, řešící své trable ohledně dětí napříč celým mnohovesmírem (pochop, dcerka je v pubertě, takže na to jeden vesmír nestačí), pak další hromadu ženských problémů, hlavně losser manžela a hell otce, kteří jsou, světe div se, zdrojem 99% všech jejích životních neúspěchů a dvě hromady leseb navrch...ANO TO BYL SPOILER) Navíc ještě s bradavkou na dortu, kdy ta sama matka je v jedné realitě hetero a v další zase lesba, což  samozřejmě dcera taky a dočkali jsme se i dominy, a dost ujetýho fetiše. Chyběly snad jen nějaký cute incestní hrátky s dcerou. Nezbývá, než uznale pokynout hlavou a přiznat si, že co se týče ideologické propagandy, můžou se Trockij s Goebbelsem chytit za ruce a odcuopitat spolu do dětského koutku. Já si teď půjdu rychle prohmatnou bradavky, jestli se z nich náhodou nespustilo mlíko, kopnu do sebe dva panáky whisky a rychle se to pokusím zaspat. ()

Nový film dua Daniels má datum premiéry

Nový film dua Daniels má datum premiéry

01.03.2024

Poté, co zběsilý mix žánrů a témat od studia A24 pod názvem Všechno, všude, najednou doslova smetl loňský 95. ročník předávání Cen americké Akademie filmového umění a věd a kromě hlavního Oscara za… (viac)

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

22.03.2023

Je to teprve pár dní, co se režijní duo známé jako The Daniels (Daniel Kwan a Daniel Scheinert) zasloužilo o Oscara za nejlepší režii a vlastně i nejlepší film na 95. ročníku udílení cen Akademie.… (viac)

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou