Všetko, všade, naraz

• Česko Všechno, všude, najednou (viac)

Žena v strednom veku sa nudí so svojím manželom, začína neznášať svojho otca a veľmi si nerozumie s dcérou, ktorá zase pre zmenu začína neznášať ju. Jej práčovňa smeruje ku krachu a úradníčka z finančného úradu jej k tomu hodila na krk daňové priznanie. Práve sedí na daňovom, keď sa zrazu objaví jej manžel z inej dimenzie a ukáže jej, že má stovky ďalších paralelných životov a nie každý z nich je takýto naprd. Vedľa seba totiž existuje množstvo paralelných vesmírov a všetkým teraz hrozí smrteľné nebezpečenstvo. Na hlavnú hrdinku tak čaká niečo ešte desivejšie, než sú dane, pretože jedine ona môže zlo s veľkým „Z“ zastaviť. Má totiž schopnosť prestupovať alternatívnymi vesmírmi, nasávať z nich schopnosti a zručnosti svojich paralelných ja a tie potom použiť na záchranu všetkých svetov. V jednom je filmovou hviezdou, v inom kuchárkou, v ďalšom majsterkou kung-fu, niekde má namiesto prstov párky, inde si úradníčku z finančného úradu vzala za ženu a niekde je zase obyčajným kameňom. Na všetky svoje ja sa môže napojiť a žiť naraz nespočetné množstvo rozličných životov. (Bontonfilm SK)

DaUr

Není to dokonalé a zvlášť ve druhé třetině to trochu ztrácí dech, na druhou stranu si ale od Paralelních světů nevybavím nápaditější, originálnější a zábavnější film. Režisérské duo po svém obdobně rozkošném debutu dokázalo s násobně menším rozpočtem to, co Marvel se svými aktuálními pokusy o multivesmír ani zdaleka ne. ()

Lachtaan

Vizuálně nepředstavitelně propracovaná ujeťárna, o níž zprvu skoro nikdo nevěděl, aby se díky konečné distribuci i do našich končin trochu (a právem!) zviditelnila. Kdo totiž miluje zběsilý střih, šílené tvůrčí nápady a nekonvenční zápletky, tuhle bláznivinu si užije s úsměvem od ucha k uchu. Najde se tu množství přebytečných úhybek do nesmyslna, jinak ale můžu jedině doporučit! ()

Ryuuhei

Prý si film užije jen ten, kdo si o něm nic předem nezjišťuje. Podmínku jsem splnil a jednoho večera, pozván na VIP promítání, jsem vyrazil, abych celý tento skvost vyzkoušel na vlastní bulvy. Zaplněn všemi možnými gastronomickými ohavnostmi jsem zaplul do sálu a brzy se stal svědkem něčeho nevídaného. Od cca půlhodiny mi nezbylo, než jen trpět návalem dalších a dalších nesmyslů, které možná neztrácely na kreativitě, ale ani nešetřily zbytečnostmi a absurditou. Poté, co ruka mého kamaráda sedícího po mé pravici začala ladně sjíždět po mém velice choulostivém ovládacím panelu a uvádět tím mou sedačku z polohy vleže do sedě, jsem pochopil, že už nejsem jediný, kdo má s filmem ohromný problém a nebýt velké investice, možná bych vzal nohy na ramena stejně, jako dva arabští návštěvníci v řadě za námi, kteří to vzdali už po první hodině (a dobře udělali). Výkvět kinematografické žumpy. Obsah mého přeplněného žaludku na plátně. ()

Johnny.ARN

Stále menšia píčovina ako Tenet, povedzme si na rovinu. Ale kým sa to rozbehne, no mal som chuť, asi dva krát, to veru že aj vypnúť. Potom keď sa to rozbehlo, už asi len raz. Toto vám normálny človek nevymyslí, to musel byť niekto na kvalitných drogách. A zvyšok fetoval prvú ligu v postprodukcií. Prečo neni na začiatku, že film nevhodný pre epileptikov? No ale celkovo, malo to myšlienku, síce plytkú, ale malo, herci si tam dali tiež skúšku z herectva a celé je to v takom priemere. Aj je to zaujímavé, ale je to aj dlhé, furt niekto kecá, no veď viete. Potom ale príde záver. A ten si to vypapal úplne. Krásne podané to, že dajte ľuďom čo chcú. Nemuselo to mať síce dve hodiny, ale vyšlo im to. Skoro mi až slzička ukápla. Druhý krát to ale nedám, mám však silné podozrenie, že toto zobere niekoľko sošiek. A zvládli to len s lezbami a bez zberačov. Tomu hovorím úspech, dostať toľko nominácií. Solídne 4 z 5 ()

YumiOkami

"In another life, I would have really liked just doing laundry and taxes with you." ... herci úžasní. skvělá kamera, choreografie, scénář, kostýmy. při jednom záběru (respektive záběrech) jsem nemohla skoro dýchat. brečela jsem. si kámen, máš místo prstů párky, si master kung-fu, si uznávaný kuchař. nebo si nic. řešíš daně, rozpadá se ti manželství a nemáš dobrý vztah s tvojí vlastní dcerou. ale pořád máš něco, pro co můžeš žít... přemýšlela jsem, jestli filmu dát čtyři hvězdičky, nebo pět. problémy, problémy... pak jsem viděla to tříhvězdičkové, či dokonce jednohvězdičkovké hodnocení a úplně se zděsila! dobře, někdy se vám nemusí líbit všemi vysoce hodnocený snímek, ale! dávat tak málo hvězdiček je ubohost. co se vám líbí víc? hmm? ulice? pusťte si radši ulici. ve výsledku hodnocení nic neznamená. možná, kdybych byla v jiném vesmíru, na jiné planetě, v jiném čase, tak bych měla stejně trapný vkus na filmy jako vy. nicméně já jsem tady. a rozhodla jsem se dát tomuhle nádhernýmu mistrovskýmu dílu pět hvězdiček. protože fuck it. žiješ jenom jednou. v tomhle vesmíru. teď. tady. 🥯 ()

JimmyII

Uf. Celou dobu jsem se snažil se chytat a orientovat ve vesmírech a nacházet nějakou vnitřní logiku… A nepodařilo se mi to. Ale pak jsem se stal šutrem a začal si užívat bezbřehou fantazii Danielů. Je to sranda, je to crazy, je to plný odkazů a vlastně to má i co říct. Jestli si to zaslouží všechny ty Oscary nevím, ale bavil jsem se. ()

filmmovier

Je to sranda, zábava a svěží podívaná, kterých opravdu moc není. Jsou tu vynikající herci, je vidět, jak si to všichni užívají (pozitivní energie se přenesla i na mě), je tady kupa skvělých nápadů (šutry), vizuálně a výtvarně tomu není naprosto co vytknout, scénář dokáže mnohokrát velmi příjemně překvapit a celek je opravdu velmi, velmi divácky a neuvěřitelně sympatický. Výsledek je opravdu velmi příjemným filmovým překvapením, kterému bych se bohužel asi ještě chvíli vyhýbal, kdyby nevyhrálo všechny Oscary. Proč to vyhrálo všechny Oscary ale přesto naprosto nechápu, zejména herecké kategorie jsou pro mě nevysvětlitelné, ale co už. Tahle hravá záležitost od neuvěřitelně nadějných tvůrců by přesto byla nesmírně sympatická i bez nich. Bavil jsem se! 75 %. ()

ivan bohatyr

Nechal jsem se zlakat docela vysokym hodnocenim a tim ze je akcni sci-fi, ale nevim no, slabe. Akce takova "divna", cely pribeh takovy zmateny. Prislo mi to jako hodne divny nepovedeny matrix. Takova neucesana smeska vseho, ktera v souctu udela nesmysl. ()

mikestiff

Pokud by to na konci až nesnesitelně nenatahovali, tak dám plný počet. Tak svěží počin u kterého jsem se tolikrát málem uchechtal k smrti aby dnes člověk pohledal. Bravo! Až mi bylo strašně líto, že v celém kině sedíme úplně sami! ()

Pavlínka9

No dop*dele! Co to bylo??!!! To byl nejšílenější masakr, který dával smysl, který jsem kdy viděla! Obdivuji extrémní představivost režisérů a scénáristů! A taky Yeoh, protože ona je fakt dobrá! :) Nedokážu pochopit, jak "lákají" do takového filmu herce, protože já bych nerozuměla asi v jediné větě... Dejte tomu mnoho cen, protože tohle buď budete nesnášet a nebo milovat :) Svět s kameny? Boží. Svět s párky místo rukou? Pakárna, ale možná? ... ()

elanius

(22/2023) / Vcelku triviálna message podaná vcelku chaotickým spôsobom, rovno priznávam, že nie som úplne nadšený. Ako keby originalita a chaos a zastierali fakt, že tu niekto úplne nevie čo chce sprostredkovať (alebo to vie a vie, že toho nie je moc). Kreativita je hlavným lákadlom filmu, mňa pobavili hlavne referencie na všelijaké filmy (space oddysey!:). Asi najviac ma bavila prvá trištvrte hodinka a potom som sa už cítil presýtený. Niekedy je menej viac. (6/10) ()

Brain-D

Skoro!!! Svou inovativností a originalitou se tvůrci opravdu rozjeli. Je to svým způsobem něco nepopsatelně skvělého a ne jeden člověk to bude srovnávat s druhým Doctorem Strangem, kterého to opravdu podle pár názorů z doslechu opravdu strká hravě do kapsy. Nicméně nebyl jsem unešený, jak bych čekal a rozhodně plánuji repete. Jak mi bude vše zapadat více do sebe, tak jsem si jistý, že by snímek mohl s klidem apelovat na film roku, protože ty ambice, tam jsou. Jen jsem je ještě všechny nestihl zpozorovat. 80% ()

hroubek

Výborný originální film s krásnou myšlenkou zabalený do extra zajímavého pojetí. Režiséři Dan Kwan a Daniel Scheinert předvádí jeden geniální nápad za druhým, krásně nám tím ukazují, že kreativita ještě neumřela a za málo peněz může vzniknout hodně muziky, pokud někdo opravdu chce a nedělá věci jen pro peníze. Tvůrci si vyhráli nejen s režií, ale hlavně se scénářem, který je obdivuhodný. To jakým způsobem je to vymyšlené a natočené mě neustále překvapovalo, imponovalo mi to a hlavně mě to bavilo. Režiséři dokáží během par minut míchat žánry, přijít s vymazlenou akční scénou nebo úderným dialogem, ve kterém se řekne vše o podstatě o lidského bytí. Těch nápadů a originálních věcí je tady opravdu hodně. Velkou zásluhu na tom, že to takhle dobře funguje má výborná kamera Larkina Seiplea a střih od Paula Rogersa, který neměl snadnou práci. Kwan a Scheinert mi znovu dokazují, že mají šťastnou ruku při obsazování. U Švýcaráku měli Paula Dana a Dana Radcliffea, zde sice nemají, tak hvězdné obsazeni, ale to vůbec ničemu nevadí, jelikož všichni herci tady předvádí skvělé výkony. Michelle Yeoh je perfektní a já jsem místy nestačil koukat, co všechno předvede (emoce, akční scény, různé polohy). Ke Huy Quan má velmi vděčnou roli a je v ním naprosto dokonalý a je to právě on, kdo si ukradne jeden z nejlepších momentů filmu. Stephanie Hsu svou roli zvládla s přehledem a má několik výborných momentů. Dost se mi líbil výkon Jamie Lee Curtis, jelikož je dost dobrý a má zajímavý vrchol. Mám z tohoto filmu velkou radost a těším se až ho někdy uvidím znovu, jelikož na poprvé mi spoustu věcí určitě uteklo, ne všechno mi úplně sedlo a cítím, že na podruhé si to divák lépe užije. Ta kadence nápadu je místy až moc, ale to je cena za nejoriginálnější film za poslední dobu. Všechno, všude, najednou je moc povedený film, který se mi hodně moc líbil. ()

Eleanor05

Příšerně přeplácaná a ulítlá blbost, která by možná fungovala v jedné civilní rovině bez dalších dimenzí, jen jako sociální drama. V současné podobě je to ale tak "over the top" a nevkusné, že mě to úplně minulo. ()

Antek

V prvé řadě je třeba vyjádřit obrovskou vděčnost za A24, která produkuje veskrze originální filmy a bez níž by bylo ve filmovém světě podstatně smutněji. I proto na sebe každý film z této stáje strhává velkou pozornost. Nejinak tomu bylo v případě „Everything Everywhere All at Once“, jehož uvedení vyvolalo tak neskutečný hype, že snad ani nebylo možné, aby tato očekávání naplnil. Tradičně přepálená asijská poetika se až sveřepě mlátí se západním vyprávěcím stylem. Divoký pelmel všemožných nápadů, které autoři střílejí s kadencí tuctu na vteřinu, vede pak k tomu, že namísto husí kůže vyvolává spíše pocit nudy. V tomhle případě by rozhodně svědčilo ubrat nohu z plynu a nechat větší prostor samotným postavám, než je jen zběsile přesouvat z místa na místo (v tomto případě z patra do patra), abychom před závěrečnými titulky dostali to nejjednodušší moralistické ponaučení ve stylu tradičních disneyovek. Jednička za formu, příště by bylo fajn věnovat tu samou pozornost obsahu. ()

VanTom

Konstrukt nekonečna alternativních životů / vesmírů jedné průměrné přepracované majitelky čistírny potřeboval mnoho, opravdu mnoho vysvětlování, než se na konci projevil ve své prostotě scvrknuté do univerzální rodinné hodnoty. V obou případech zejména jej táhnulo živelné herectví výborné Michelle Yeoh, podpořené neméně znamenitými Ke Huy Quanem a Jamie Lee Curtis. Mezidobí jinak zahltili autoři takovou kreativitou, bizarními úlety (ne vždy úplně provozuschopnými) i humorným svérázem na hraně, až z toho šla hlava kolem – naštěstí převážně v dobrém. Kameny rulez! ()

Nový film dua Daniels má datum premiéry

Nový film dua Daniels má datum premiéry

01.03.2024

Poté, co zběsilý mix žánrů a témat od studia A24 pod názvem Všechno, všude, najednou doslova smetl loňský 95. ročník předávání Cen americké Akademie filmového umění a věd a kromě hlavního Oscara za… (viac)

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

22.03.2023

Je to teprve pár dní, co se režijní duo známé jako The Daniels (Daniel Kwan a Daniel Scheinert) zasloužilo o Oscara za nejlepší režii a vlastně i nejlepší film na 95. ročníku udílení cen Akademie.… (viac)

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou