Minority Report

• Česko Minority Report (viac)
Sci-Fi / Akčný / Thriller / Mysteriózny
USA, 2002, 145 min (Alternatívna 140 min)

Réžia:

Steven Spielberg

Predloha:

Philip K. Dick (poviedka)

Hudba:

John Williams

Tom Cruise, Colin Farrell, Samantha Morton, Max von Sydow, Patrick Kilpatrick, Kathryn Morris, Lois Smith, Peter Stormare, Jessica Capshaw, Tim Blake Nelson (viac)

Je rok 2054 a vina je trestaná skôr, ako dôjde k samotnému zločinu. Elitná jednotka Ministerstva spravodlivosti s pomocou jasnovidcov, ktorí dokážu určiť páchateľov, zabraňuje zločinom. Jej veliteľ John Anderton vôbec nepochybuje o svojej práci, až kým sa sám nestane hlavným podozrivým... (RTVS)

Abaka001

Jestli takhle v budoucnu bude vypadat naše policie tak se už ted se bojím o svoje práva. Naprosto super film. Triky dostávaj velkou 1 protože se moc povedli. A hereckém obsazaní škoda mluvit prostě skvělí. ()

JihadJoe

Nápad výborný, natočeno skvěle, ale film mě uspával. Pomalejší rozjezd a zbytečné dialogy, navíc nesmylů v tomto snímků bylo celkem dost. Snad ten největší, kdy si nechá vyměnit oči, ty své staré si kvůli očnímu scanu nechá aby se mohl dostat zpět do pre-crimu: a právě tady je asi ten největší fail, kdy kupodivu má stále přístup do všech sekcí, nikoho nenapadne, když jde o hledáného číslo 1, změnit hesla a vymazat jeho přístupový oční scan. Mechanický hlas ho při očním scanu ještě pěkně uvítá. Ale budiž. Na podobné téma existuje víc lepších filmů, tenhle bohužel bude u mě hodně rychle zapomenut... ()

RoB23

Můj nejoblíbenější sci-fi film. Skvělé obsazení, kvalitní předloha a v režii nikdo jiný než Spielberg - z toho prostě nemohl vzniknout špatný film! ()

peaceNwar

Prepásnutá šanca. Naozaj to mohol byť kult vo svojom žánri, pokiaľ by skvelý námet bol náležite využitý, pokiaľ by odkaz príbehu nebol tak hrozne nejednoznačný a pokiaľ by sa réžia a scenár na konci filmu nezosypala. Začiatok filmu aj zápletka boli veľmi sľubné, bohužiaľ, akoby u Spielberga vo všetkých jeho novších dielach bolo zvykom (WAR OF THE WORLDS, MUNICH, INDIANA JONES IV), vždy sa to celé pokašle pri rozhodujúcom rozuzlení. Čo mi najviac na konci vadilo, bolo, že som čakal nejaký väčší ututlaný zločin z tých záhadných Minority Report a keby som aj prijal túto verziu rozuzlenia, kriticky na konci chýbalo hlbšie vysvetlenie motívov činu a jasné načrtnutie, čo sa celý tento film snažil povedať. Preto to je veľká škoda, že to skončilo tak zle v porovnaní s takým dobrým začiatkom. Mám pocit, akoby ten film nebol dopovedaný. Tri hviezdičky nedávam len preto, že prvé dve tretiny filmu boli naozaj nabušené a až dokonalé a že je to predsaj pán Spielberg. Nabudúce ma už nesklam. ()

Sathana

Dost dobrý film, originální a dobře zpracovaný, jen nemusel být tak zdlouhavý a až moc zamotaný, spíš to škodilo, než by to člověka napínalo. Mimochodem, co když se stane masová vražda, kam napíšou všechny ty ména, když maj tak maličkatý kuličky a musí se to vejít na jednu? :D ()

DansteR

"Sometimes, in order to see the light, you have to risk the dark." Steve opět předvádí své umění tvořít vážně užasné akční sci-fi. Tentokrát opět něco z jiného soudku aneb budoucnost boje se zločinem. Scénář a vizualní pojetí jsou skoro na jedničku, Cruise řádí jako v Nemožné misi a Farrell nebo McDonough tam taky pěkně pasují. Snad jediná výtka a škoda je rozdíl mezi první a druhou půlkou. V první se nasadila vysoká laťka akce a celkového dojmu, který v té drůhe trochu vadne a bohužel to ani úplně nezachrání úchvatný závěr. 80% ()

Jack_F.

Inteligentní sci-fi s kvalitním příběhem. Upřímně nechápu, proč nemá výsadnější(a zaslouženě) postavení, než prázdný a nudný blade runner. ()

jessic

Poměrně sterilní, nezajímavě natočená scifi se zajímavou zápletkou (díky jasnovidcům policie trestá vraždy dříve než k nim dojde) od Spielberga. Technicky a trikově je to docela pěkné, ale slušela by tomu trochu temnější atmosféra ()

vofo

Na tenhle film jsem dělal akci v klubu Abaton, kde se při welcome drinku muselo říkat "tuším, že si dáte...". A já už tehdy opravdu tušil, že to bude jiné sci-fi než jaké bych čekal. Naprosto skvělá zaáležitost, u které mě vadí jediné. Ten finální konec. Ten si Spielberg mohl odpustit. ()

ViiKiNgG

Pro mě je tento film naprostá pecka. Skvělý nápad, dokonalé obsazení a dokonalý Spielberg. Vizuálné vyšperkované prostředí a perfektní zápletka a k tomu i perfektní výkony herců Vás nenechají klidným až do konce. Dal bych i pět hvězd, ale drobné mezery tam byly a některé věci pokulhávaly. Proto "pouze" 4 a půl. ()

Czexx

Mnozí zde ofrňují nad MR nos a dost možná to je tím, že jejich komentáře jsou z let 2002 - 2005, nicméně já jakožto opožděný divák musím při srovnání se současnou tvorbou Hollywoodu tento film vynášet do nebes. ### A když nad tím tak přemýšlím, nemáte taky ten pocit, že tím všudypřítomným technologickým pokrokem lidstva jen zakrýváme obrovský úpadek jeho inteligence? ()

cirkulace

Po delší době jsem viděl Spielbergův film a mohu říci, že jsem byl omámen. Tak skvěle zvládnuté moderní sci-fi jsem vážně nečekal. Myslel jsem, že po A.I. Umělé Inteligenci už to vážně lepší být nemůže. Tohle byl ale jiný film, jiné sci-fi. Tom Cruise sice místy hraničil s Mission Impossible, ale to mi zas tak nevadilo. Spíše bych na filmu pochválil geniální rozuzlení zápletky a v některých scénách opravdu parádní herecké výkony, obzvláště Toma Cruise a Samanthy Morton. A k tomu zvuková stránka filmu od Johna Williamse, u kterého mi místy až mrazilo. A ani mi nevadil ten zatraceně viditelný product placement. Tenhle film rozhodně stojí za projekci. ()

othoson

Velice zajímavá myšlenka filmu, kdy systém může být dokonalý, ale stejně nakonec vždy zklame lidský faktor... Přesto nemůžu dát plný dům, protože tomu prostě něco chybělo... škoda... ()

Taarg

Na první zkouknutí Vám bude film přpadat skvělý. Podíváte se po letech podruhé a zjistíte, že to zas tak boží není, a je dost možné, že Vás budou iritivovat všemožné logické chyby. Jednoduchost a čistota příběhu jich skrývá mnoho. Zvláště nepochopitelné jsou honičky, z nichž se hrdina dostává jako mávnutím kouzelného proutku. Naa druhou stranu Vás budou bavit vedlejší postavy, zejména kolegové Johna. ()

RomanBond007

Zaujímavý film od Spielberga, v hlavnej úlohe Tom Cruise. Spielberg znova dokázal, že mu patria vrchné rebríčky v TOP režiséroch. Origiálny nápad, vidieť budúcnosť a zabrániť tak vražde alebo niečomu horšiemu. Pochmúra atmosféra filmu dodáva ešte väčší efekt, ale stále je podľa mňa lepší film Vojna svetov (2004), čo sa týka vo všeobecnosti. Takže, pri tomto filme sa určite nebudete nudiť, dúfam, ženebudete sklamaní. Ja som určite nebol. 85%!!! ()

Eeve

Jeden z mojich prvých scifi filmov, no mám pocit, že tento kúsok sa natrvalo usadil v pamäti všetkých scifi nadšencov. Tom vo svojej najlepšej forme, no pre mňa bol top jeden z mojich obľúbencov Peter Stormare, nemal chybu :) Samantha Morton takisto vynikajúca, efekty na danú dobu skvelé, ale čo je najlepšie, divák musí pri pozeraní aj kus premýšľať :) Videla som to ešte na starej dobrej VHSke, a vtedy ma to fakt dostalo. Sladký happy end ma síce kus presladil viac, ako som čakala, no ale čo sa od amerikáncov dá čakať :) Každopádne Spielberg je macher, to musí každý uznať. PS: chcem takého jedného "slídiče":) ()

Ilus

Hodně naivní, spíše úsměvná sci-fi hraničící s komedií. Zejména blitkobušky a oči kutálející se po chodbě pobavily. Konec hrozný, nelogický. Celkově sice milá podívaná, ale vážnější pojetí by tématu slušelo víc. ()

xylobrno

myšlenka je při nejmenším zajímavá. technické zpracování je slušné. člověka jen ten film dokáže zvláštním způsobem urazit. a to jen díky tomu, že se pokouší (a daří se mu to) apelovat i na mejnstrýmovější publikum, tím pádem z nás někdy má tendenci dělat debily. a ty "vtipné" mometny ze začátku (honička na lítacích batozích v domácnostech), pardon, ale proč?? no, byla by z toho skvělá kultovka v pravém slova smyslu, kdyby to nechtělo vydělávat penízky. ()

Další těla pod Neesonovy náhrobky

Další těla pod Neesonovy náhrobky

19.02.2013

Březnový start natáčení se blíží a krimi-thriller A Walk Among the Tombstones rychle nabírá obsazení. Ale nejdříve stručně o projektu: film je adaptací jednoho ze sedmnácti románů, které uznávaný… (viac)

Spielberg plánuje válku s roboty

Spielberg plánuje válku s roboty

14.01.2012

„Vládce snů“ je právě uprostřed natáčení historického životopisného dramatu Lincoln s Danielem Day-Lewisem v hlavní roli, ale už ví, na co se vrhne pak. Jeho dalším filmem bude adaptace románu… (viac)

Worthingtonův poslední zločin

Worthingtonův poslední zločin

14.05.2011

Zhruba před rokem byl Sam Worthington spojován snad s každým chystaným blockbusterem. Dnes jako by se na něj Hollywood snažil zapomenout. Ano, právě v těchto dnech natáčí pokračování starořecké… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz