Minority Report

• Česko Minority Report (viac)
Sci-Fi / Akčný / Thriller / Mysteriózny
USA, 2002, 145 min (Alternatívna 140 min)

Réžia:

Steven Spielberg

Predloha:

Philip K. Dick (poviedka)

Hudba:

John Williams

Tom Cruise, Colin Farrell, Samantha Morton, Max von Sydow, Patrick Kilpatrick, Kathryn Morris, Lois Smith, Peter Stormare, Jessica Capshaw, Tim Blake Nelson (viac)

Je rok 2054 a vina je trestaná skôr, ako dôjde k samotnému zločinu. Elitná jednotka Ministerstva spravodlivosti s pomocou jasnovidcov, ktorí dokážu určiť páchateľov, zabraňuje zločinom. Jej veliteľ John Anderton vôbec nepochybuje o svojej práci, až kým sa sám nestane hlavným podozrivým... (RTVS)

Naby

Nápad se mi líbil a zpracování bylo taky dobré. Rozhodně to nebylo předvídatelné, jako některé jiné filmy. Napětí a logická posloupnost se Stevenu Spielbergovi rozhodne povedla. ()

Merzin

Původně jsem dal za 4, ale nakonec jsem musel přehodnotit... Ano některé pasáže jsou opravdu odzbrojující, ale kam zmizel P. K. Dick??? Vždyť to má takřka opačnou atmosféru jak jeho knihy/povídky a to se ani nebavím o finálním "dojáku"... Takže nakonec lepší trojka, ale hlavně smutek z dalšího filmu který zůstal hodně hodně pozadu za svými možnostmi :((( ()

LB-goulem

Film me naprosto pohltil. A i pres jeho delku si nepamatuju moment, kdy bych si rikal, at uz to skonci, ze je to dlouhe. VUBEC! Scenar pro me osobne velice zajimavy. Celkem jsem se zamyslel nad tim, ze s neustalymi ochranymi prostredky sice lide ziskavaji bezpeci, ale naopak ztraci svobodu. Tom Cruise se mi v teto roli libil. ()

moorks

Tenhle film mě fakt kdysi hodně dostal a moc se mi líbil. Nejsem moc přiznívec scifi, ale ten film byl vyborně udělaný. Spielberg je vynikající tvůrce, jehož um se asi nikdy neztratí a dokázal to i v tomto filmu. A nesmím zapomenout na skvělé trio Cruise, Farrell a Sydow. Je to příjemná záležitost žánru scifi. ()

chatwenna

No... Asi jsem očekávala až příliš mnoho. S přivřeným pravým okem je to za 4*, bez dobrého námětu by to bylo max 3*. Na můj vkus to bylo příliš překombinované, až se ztrácela pozornost od hlavní dějové linky. Tom Cruise nemá absolutně žádné charisma, vypadá v každém záběru stejně studeně... A hlavně - bylo to dlouhé. Ten film prostě nemá takovou duši, aby zvládl zaplnit 138 minut. ()

rene75

Miluji konce, které lze vykládat různými způsoby - stejně jako v Blade Runner i zde je to možné. Oceňuji vizionářské ztvárnění světa (zdá se, že Cruisova ovládací rukavice se velmi ujala). Na můj vkus ale trochu chladné... ()

Scooby..

Ne, tak tak tohle ne! Dobrá a zvučná jména není záruka dobrého filmu nebo mi je Tom Cruise a Steven Spielberg hodně špatná dvojka. Vzpomínám si na Válku světů a to taky nebylo nic moc. Každopádně by pan režisér měl asi brát meně drog jelikoš některé jeho nápady a vize co jsem v tomhle filmu viděl byli vážne hrozné ( blitkobušek a pod. ) ne že by mě to nějak vadilo, ale na Spielberga je to hodně slaboduché. Nemohu hodnotit více, slabých 50% ()

aldairek

Po delší době jsem si film znovu pustil a musel jsem změnit hodnocení ze 4 na 5 hvězdiček. Scéna výměny očí s následnou policejní kontrolou je svou atmosférou naprosto přesná Dickovým knihám. ()

Anatar

Jeden z mých oblíbených filmů. I po několikáté se na něj člověk rád podívá. Skvěle vytvořená, trochu (no možná víc než trochu) orwellovská budoucnost, hudba, scénář i herecké výkony dobré. Vlastně nemám, co bych tomuto filmu vytkla. 90% ()

míšapes

nějakej převrat v dějinách filmu to není, ale příjemně strávenej čas jo. že je Spielberg pan režisér tu rozvádět nemusím, Tom Cruise ušel, Max von Sydow potěšil. film má velmi slušnou atmosféru. trochu mi vadily logický lapsy a nedotažený situace, naopak jsem si užil občasnej (černej) humor a Peter Stormare, ten nezklame nikdy. ()

Snakes

Viac, než samotný film, ma zaujal jeho námet. Spracovanie v štýle lietajúcich "Power Rangers" mi miestami trhalo kútiky, a dokonca ani Williamsova čisto orchestrálna hudba mi tu úplne nesedela. Verím, že keby boli pod filmom podpísaní Nolan, Zimmer a DiCaprio, oslovil by ma viac. Čím rozhodne netvrdím, že Spielberg a Williams sú horší. Tom? Ty horší si. ()

complex

mám veľmi rád takéto scifi filmy, aj keď nie sú dotiahnuté do úplnosti, ale stále má to čo do seba... zaujímavé herecké obsadenie, ako napríklad colin farrell v úlohe mierneho záporáka a hlavne zaujímavo zatočený dej, ktorý ku koncu prekvapí... len opať škoda amerického happy endu... inak naozaj nemám čo výtknúť, teda okrem nenápadných skrytých reklám ()

shinlove

Omlouvám se tomuto filmu, Spielbergovi i Cruisovi, že jsem tento geniální film viděl až s 10 letým zpožděním! :( Je jedno, jestli si myslím, že Matrix je jedničkou mezi sci-fi, protože tohle je naprosto úžasné, stěžejní a úchvatné, od začátku do konce. Jedním shlédnutím se tento film zařadil mezi nejlepší, které jsem kdy viděl! To, co Steven s Tomem udělali a John podkreslil opět unikátní a jedinečnou hudbou se nedá ani slovy popsat. Je to nádhera, která nemá obdoby a která si zaslouží několikeré opakování. 5* ()

Boris_Britva

Úžasné sci-fi s unikátním námětem, ve kterém se osobně přímo vyžívám. Miluju filmy, kde je motiv lidských duševních schopností posunutých o úroveň výše. To vše je uchopené s takovou grácií a hereckými výkony, že nemůžu jinak, než za 5*. ()

Další těla pod Neesonovy náhrobky

Další těla pod Neesonovy náhrobky

19.02.2013

Březnový start natáčení se blíží a krimi-thriller A Walk Among the Tombstones rychle nabírá obsazení. Ale nejdříve stručně o projektu: film je adaptací jednoho ze sedmnácti románů, které uznávaný… (viac)

Spielberg plánuje válku s roboty

Spielberg plánuje válku s roboty

14.01.2012

„Vládce snů“ je právě uprostřed natáčení historického životopisného dramatu Lincoln s Danielem Day-Lewisem v hlavní roli, ale už ví, na co se vrhne pak. Jeho dalším filmem bude adaptace románu… (viac)

Worthingtonův poslední zločin

Worthingtonův poslední zločin

14.05.2011

Zhruba před rokem byl Sam Worthington spojován snad s každým chystaným blockbusterem. Dnes jako by se na něj Hollywood snažil zapomenout. Ano, právě v těchto dnech natáčí pokračování starořecké… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz