Chyť ma, ak to dokážeš

• Česko Chyť mě, když to dokážeš (viac)
USA / Kanada, 2002, 141 min

Réžia:

Steven Spielberg

Predloha:

Frank W. Abagnale Jr. (kniha), Stan Redding (kniha)

Scenár:

Jeff Nathanson

Hudba:

John Williams

Leonardo DiCaprio, Tom Hanks, Christopher Walken, Martin Sheen, Nathalie Baye, Amy Adams, James Brolin, Brian Howe, Frank John Hughes, Steve Eastin (viac)

Frank W. Abagnale je dnes špičkovým odborníkom, kým však dosiahol 21 rokov, pátrala po ňom polícia mnohých štátov a pre agenta FBI Carla Hanratthyo bol nočnou morou. V šestnástich rokoch sa Frank (Leonardo DiCaprio) od svojich rovesníkov veľmi nelíšil. Ale potom sa jeho rodičia rozviedli a on mal pocit, že ostal sám proti celému svetu a musí sa brániť zo všetkých síl. Robil to spôsobom, ktorý svedčí o jeho celkom mimoriadnych schopnostiach. Nielenže si vyrobil doklady a vydával sa za staršieho, ale prenikol i medzi pilotov jednej z najväčších leteckých spoločností bez toho, aby zložil akékoľvek skúšky. Sfalšovaný právnický diplom mu otvoril cestu ku kariére advokáta a nejaký čas pôsobil aj ako detský lekár. Keďže bol veľmi šikovným falšovateľom šekov, žil v luxusných hoteloch a precestoval veľký kus sveta... (STV)

Jajar

Naháněčka mezi padouchem a vyšetřovatelem je zpracovaná Spielbergem na pozadí jeho oblíbeného tématu, vztahu mezi synem a otcem. Skvěle vyprávěný příběh o jednom z největších podvodníků všech dob a taky výborná zábava. Hodnocení někde mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami. ()

GlamourCat

Kdyby to mělo trošku lepší obsazení, tak by to byl skvělý film. Trošku možná pro děti, ale to dělá ta Spielbergova věčná dětská naivita. Ani ta mi nevadí, spíš jen herci mohli být lepší, i když je to jakoby herecká elita. Ale v televizi mě to potěšilo a tam mě většinou nic netěší. ()

AloeB

Skutečný Frank Abegnale se musí tetelit blahem, být zahrán DiCapriem, no kdo by nechtěl. A ještě v takovém skrz na skrz perfektním snímku, který je přesně tím, čím má být, na nic si nehraje a přesto se dokáže podat působivě. Film totiž dokázal, že přestože je to pouhá adaptace životopisu, po stránce dramatické vůbec netrpí a namísto nudné autobiografie tak dostáváme působivý střet kontrastů, ať už jde o vztah chudého otce s bohatým synem, nebo hon kočky a myši nudného šedivého agenta FBI s talentovaným výtržníkem. Na závěr jen dodám že ta Amy Adams byla neskutečně rajcovní před těmi šestnácti lety než se z ní stala ta velrybí ksicht, jak ji známe dnes. ()

papaguy

Ze života elitního podvodníka. Poučení z toho plyne - kariéru kariéru je lepší stihnout dost brzo, aby člověk stihl vylézt z lochu a ještě si trochu užil počestného života. ()

ViktorS

Úžasné herecké výkony Leonarda DiCapria, Toma Hanksa A Christophera Walkena určite nie sú jediným lákadlom tohto filmu. Samotný dej, ktorý je, aj keď sa tomu nechce veriť, založený na skutočnosti, vás určite chytí a počas 140 minút sa určite nebudete nudiť. A na začiatku a aj počas filmu nás sprevádza podarená hudba, ktorá k tomuto filmu skutočne sedí. ()

FilipStinef

Můj asi nejoblíbenější film od Stevena Spielberga. Není zbytečně zdlouhavý a nezaměřuje se na zbytečné detaily. Skvělý scénář, skvělí herci, úžasná hudba, podařené komediální prvky. ()

Biopler

Famózna titulková scéna hneď v úvode za tónov brilantného hudobného motívu Williamsa je dnes už legendárnou a pozýva sledovať nevšedný príbeh podvodníka, ktorému normálne to chvíľkové šťastie nemožno nedopriať. Hra mačky s myšou v podaní Hanksa a DiCapria bola príjemná, ale herecky ma najviac zaujal Walken, lebo stvárnil tragikomickú postavu a bol to tak nejednoznačne napísaný charakter, že z postáv najviac vyčnieval. I preto, že postupná hra či dobrodružstvo ústrednej dvojice sa v cca polke stopáže opozerá a už nič svieže neponúka, lietadlovú scénu v závere som už ťažšie prehĺtal. Spielberg je občas zaujímavý (scéna s bankovkami kde sa nám menia postupne prezidenti USA), ale ináč sa bavíme o konvenčne spravenej snímke, avšak inteligentnej, oslovujúcej široké masy a retrom okulahodiacej aj pre kritikov. ()

FeriusParfax

Další film podle skutečné události. To mám ráda. U podobných typů lidí, jakým byl Frank Abagnale cítím spíš úžas než odpor k jejich činům. Musíte mít pod čepicí a dost pevné nervy abyste se do podobných skopičáren pustili. Hezky převyprávěný životní příběh zlodějíčka a policejního ouřady, které hráli perfektní herci. Baštila jsem jim všechno od začátku do konce. ()

Ahsoka

Fascinujúci, ba priam, neuveriteľný skutočný príbeh natočený do filmového diela, ktoré je podľa reálneho Franka Abagnala zhodujúci sa na 80-90%, čo je vo filmarine milimetrová presnosť. Charizmatické duo DiCaprioHanks tu neskutočne hviezdia, je medzi nimi skvelá chémia. Čo obzvlášť oceňujem je strhujúca a chytľavá hudba s detektívnym podtónom od majstra Williamsa, ktorú som hneď po prvom zhliadnutí filmu pridala na svoj playlist. Catch me if you can je film, ku ktorému sa veľmi rada vraciam aj po rokoch, stále baví a stále rovnako inšpiruje. ()

Solly

Hodnocení komedie je sice trochu zavádějící nicméně nejpřesnější. Nejde o nijak šílené gagy u kterých se potrháte smíchy, ale bavíte s celou dobu. Moc se mi ten film líbil a je to pohodová podívaná ve které není vlastně žádná záporná postava. ()

catt

Příjemný, chytrý film, který si na nic nehraje. Přitom jde o velmi pěknou podívanou, která není jenom hereckou šou obou hlavních představitelů, ale celkově dobře stvárněným příběhem. PS: "recenzenty", kteří od filmu "čekali víc", ale přitom dají kdejaké sračce víc hvězdiček, bych normálně střílel ()

Odpadlik

No Spielberg prostě nezklame, perfektní dobová atmosféra, příběh, herci, má to humor a důvod k zamyšlení jak jsou někdy lidi důvěřiví, což ostatně známe i od nás a ze současnosti. ()

kubal18

Perfektní Leonardo DiCaprio a neméně dobrý Tom Hanks v komedii o geniálním podvodníkovi, který najde přítele ve svém pronásledovateli. Kdo z nás nechtěl být alespoň jednou v životě pilotem, nebo doktorem.. ()

fandalehy

Tohle je filmová třešnička na dortu a já smekám před DiCapriem, kterým jsem před zhlédnutím tohoto filmu celkem opovrhoval. Opravdu skvěle to Steve natočil. Ostatně jako vždycky :-) ()

AndewMX

Vynikající pohodový film. I přes dlouhou stopáž nenudí ani chviličku. Leonardo DiCaprio definitivně dokazuje, jak je skvělý herec. Standartně skvělý Hanks, Walken a samozřejmě Spielberg. ()

waska

Filmy podle skutečné události mám rád, a nemusí to být ani superfilmy. Tenhle je hodně dobrý. Přes počáteční averzi k DiCapriovi ho mám docela rád a začínám si myslet, že je to opravdu dobrý herec. Role mu sedla jako ulitá. Tom Hanks, to je klasika. Je příjemné sledovat honičku sympatického podvodníčka a sympatického agenta FBI. ()

haWranka

Moc milej film, neuvěřitelně lidskej. Ze začátku jsem byla sice mírně zmatená těma časovýma skokama, ale velice rychle jsem si všechno vyjasnila. Pak už jsem se jenom kochala výbornými výkony hlavních představitelů. Leo zase dokazuje, že škatulku slaďouše z Titaniku si rozhodně nezaslouží. A konec mě moc potěšil. ()

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

20.05.2018

Steven Spielberg se rozhodně nefláká. Loni vytasil novinářské drama Akta Pentagon, letos dorazila jeho sci-fi Ready Player One a příští rok se pochlubí Indiana Jonesem 5. Co režisérská legenda chystá… (viac)

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (viac)