Chyť ma, ak to dokážeš

• Česko Chyť mě, když to dokážeš (viac)
USA / Kanada, 2002, 141 min

Réžia:

Steven Spielberg

Predloha:

Frank W. Abagnale Jr. (kniha), Stan Redding (kniha)

Scenár:

Jeff Nathanson

Hudba:

John Williams

Leonardo DiCaprio, Tom Hanks, Christopher Walken, Martin Sheen, Nathalie Baye, Amy Adams, James Brolin, Brian Howe, Frank John Hughes, Steve Eastin (viac)

Frank W. Abagnale je dnes špičkovým odborníkom, kým však dosiahol 21 rokov, pátrala po ňom polícia mnohých štátov a pre agenta FBI Carla Hanratthyo bol nočnou morou. V šestnástich rokoch sa Frank (Leonardo DiCaprio) od svojich rovesníkov veľmi nelíšil. Ale potom sa jeho rodičia rozviedli a on mal pocit, že ostal sám proti celému svetu a musí sa brániť zo všetkých síl. Robil to spôsobom, ktorý svedčí o jeho celkom mimoriadnych schopnostiach. Nielenže si vyrobil doklady a vydával sa za staršieho, ale prenikol i medzi pilotov jednej z najväčších leteckých spoločností bez toho, aby zložil akékoľvek skúšky. Sfalšovaný právnický diplom mu otvoril cestu ku kariére advokáta a nejaký čas pôsobil aj ako detský lekár. Keďže bol veľmi šikovným falšovateľom šekov, žil v luxusných hoteloch a precestoval veľký kus sveta... (STV)

MELODY

DiCaprio mi jako ženské nic neříká, těžko se tedy kdy vypracuje mezi favority. Pokud se tak kdy stane, bude to patrně pro tento biják! Sympatické retro pohlazení s výbornými hereckými výkony představitelů hlavních rolí. A to i přesto, že jsem slabšák a neunesu trapas, na jehož hraně Leo soustavně balancoval. ()

hemoglobin

Celkom pohodový film, v ktorom som uvidel génia Franka (Leonarda DiCapria), ktorého prispôsobivosť a vynaliezavosť by chcel nejeden človek ! Ja mám proste rád filmy, ktoré sú podľa skutočnej udalosti, a keby mám možnosť si vybrať s kým byť podvedený tak by to bol určite Frank! Pre mňa 94% ()

bakeero

Tyhle retro věcičky mám rád, ale tohle mě trošíčku zklamalo. Při vší úctě ke Spielbergovi, myslím, že se z toho dala udělat zábavnější podívaná. Co mě vyloženě štvalo pak byly jeho klasický rodinný motivy a odkazy. Ten chlápek to snad bez tohodle nedokáže... :-)) ()

Withree

Příjemně skvělá kriminálně komediální oddychovka, která mě velmi velmi bavila. DiCaprio i Hanks výborně padnou do svých rolí, režie bezchybná, ani žádná zrůdná zvrácenost v podobě scénaře (ale tohle si S.S. (no pun intended) umí pohlídat). ()

Lasombra

"Dvě myšky spadnou do smetany. Jedna se hned vzdá a utopí. Ale ta druhá tak silně mává nožičkama, až utluče ze smetany máslo a dostane se ven. A já jsem ta druhá myš." ()

Tyna31

Geniální film, který ještě umocňuje to, že je podle skutečné událost. Je špatné, když fandim vynalézavým lidem jako byl Frank? Možná jo, až mě jednou někdo takový okrade, budu se divit :) ()

haroska

Docela promyšlený detektivní příběh,s docela mile vypadajícími herci a s pár docela vtipnými scénami.Tenhle film je fajn na nedělní odpoledne,ale celý na mě budí dojem ucházející zábavy.Herce,jako jsou L.DiCaprio a T.hanks,jsem zvyklá vídat v lepších,duchaplnějších,kvalitnějších filmech. ()

Oonika

Škoda, že tomuhle filmu chybí nějaká větší akce. Všecko tak přirozeně plyne a najednou je konec a vy ani nevíte, jak je to možné. Musím uznat, že mě Leo příjemně překvapil. Ale.... pořád ho nemám ráda :D ()

Hermanka

Rovnou se přiznám k tomu, že tento film mám schovaný, pro případ že mě přepadne chuť se na něj znova podívat. Bezesporu je, že filmu hodně pomohly skutečné události, kterými si hlavní hrdina prošel. DiCapriův výkon, je více než slušný. Film sleduji pokaždé doslova s napětím, jak se žene děj dál a dál, současně také žasnu a divím se nad příběhem. Pro mě perla mezi filmy. Po skončení závěrečných titulků pokaždé nastne otázka: A je to co jsem právě viděla vůbec možné? ()

Rudyamon

Opravdu fantastický film o dvou protivnících, ve kterém se nevíte rozhodnout, kterému budete držet palce. Nejlepší je držet je oběma. Frank Abagnale (Leonardo DiCaprio) se po rozvodu rodičů rozhodne spolehnout jen sám na sebe a s pár triky, které odkoukal od otce (Christopher Walken) a které zdokonalil a přidal k nim další, vyrazil do neuvěřitelné akce na konci které vydělal přes dva půl milionů dolarů. Falšování šeků a diplomů, práce u leteckých společností i v oboru lékaře, právnícká praxe - prostě život plný překvapení. Ovšem to vše nezůstává bez následků, hledá ho agent FBI Carl Hanratthy (Tom Hanks), který to bere opravdu vážně. Partička, kterou rozehráli pod taktovkou Stevena Spielberga je opravdu hodně dobře koukatelná. Leonardo DiCaprio a Tom Hanks v hlavních rolích byli opravdu skvělí, hodně mě zaujal Christopher Walken, který zahrál otce Franka s hodně smutnou opravdovostí. Zaujalo mě, že se jedná o film natočený podle skutečnosti. Pro skutečného Franka to muselo být zajímavé natáčení, když tak sledoval svou kariéru. Tento film se nepochybně stal dalším z mých oblíbených filmů. ()

10Domik10

Jeden z najlepších filmov, čo sa týka vyváženia dramatičnosti a humoru vôbec. Nádherne zrežírovaná oddychovka, pri ktorej sledujete hon na úžasného pilota, doktora, právnika ale hlavne podvodníka v jednej osobe. ()

danny_21

Příjemná oddychovka inspirovaná skutečným životním příběhem podvodníčka Franka, kterého ne a ne dostat, která nenudí a výborně zabaví. Tom a Leo jako už tradičně skvělí pod taktovkou přesného Spielberga. 85%. ()

Pathrose

Jeden z mých nejoblíbenějších snímků. Leo již zde dokazuje, že má obrovský potenciál. Tento druh filmu bychom zřejmě čekali od kohokoliv jiného než od Spielberga, ale ten režii zvládl výborně. Skvělá hudba v podání Johna Williamse dotváří výbornou dobovou atmosféru a herecké výkony dvou hlavních hrdinů jsou jak na jedné, tak na druhé straně parádní. Budu se opakovat, ale životopisné filmy jsou moje, i když toto je pojaté trošku jinak. A to je dobře. Humorem film jen srší a jedná se o parádní snímek. ()

Chip89

Ano bavilo mě to, nasmála jsem se u toho. Dicaprio se mi v hlavní roli líbil. Pointa celého filmu je dost trefná. Ale proč zrovna Spielberg, který má na mnohem více? ()

Zodiak455

Pěkná oddechová krimikomedie.Rozhodně jsem se nenudil a mnohokrát jsem se i zasmál.DiCaprio s Hanksem to zahráli jako obvykle skvěle :) ()

FerryCFC

Kombinace Di Capria s Tomem Hanksem je jedna z nejlepších skládaček, co ve světě filmu můžete složit. Výborné tempo, neustále se něco děje, žádné hluché místo. Skvělý příběh obohacen tím, že se vše stalo a vybraní herci režisérem s velkým R prodali své schopnosti. Celkem jsem se i zasmál, nejlepší scénou je když Frank jde na letiště a má vedle sebe 8 letušek, kdo viděl jistě mi dá za pravdu. K filmu nemám sebemenší výtky a kdo se chce pobavit nebo žasnout nad tím jak to ten Frank vlastně vše dokázal, tohle je správná volba. ()

Ceberus

Kombinace kvalitní herecké sestavy a poutavého příběhu mohla dopadnout jedině výborně. Hanks sice neměl co hrát a tím pádem ani co zkazit, ale DiCaprio s Walkenem si emotivní chvilky svých postav užili. Pokud si potřebujete odpočinout od napínavých snímků, toto není špatná volba. ()

slidealama

Tento snímek ukazuje to, co mám rád na Spielbergovi. Film sice zachycuje život velkého podvodníka, ale Spielberg si vždycky najde způsob, jak přimět diváka, aby soucítil s postavou. Velký podíl na tom samozřejmě má Leonardo DiCaprio, protože pokud o něm někdo předtím pochyboval, tak po shlédnutí Catch Me If You Can už bylo jasné, že Leo už není jen ten hezounek z Titanicu. ()

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

20.05.2018

Steven Spielberg se rozhodně nefláká. Loni vytasil novinářské drama Akta Pentagon, letos dorazila jeho sci-fi Ready Player One a příští rok se pochlubí Indiana Jonesem 5. Co režisérská legenda chystá… (viac)

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (viac)