Neboj sa, zlatko

• Česko To nic, drahá (viac)

Žena v domácnosti z 50. rokov (Florence Pugh) žijúca so svojím manželom (Harry Styles) v utopickej experimentálnej komunite sa začína obávať, že očarujúca spoločnosť môže skrývať znepokojujúce tajomstvá. (Continental film)

sQelle

Tak nám naše milovaná Třináctka vyrostla v paní režisérku. Baví mě ta rozmanitost, kde ve scénách hledám filmy, které se mi s nimi pojí. Chvilku tam člověk vidí Pulp Fiction, pak zas La la land, pak Pleasentville nebo Truman show a nakonec je tam šmrnc Mechanického pomeranče a Kill Billa. Jasně k těmhle filmům to má daleko, ale má to přesně ty momenty, které umí chytit a držet. Jediné co to lehce kazí je výkon Harryho Stylese, i když jak píšou rumory, tak si někteří jeho výkony užili (mrk, mrk, Harry). Florence Pugh se snaží, celý film táhne jako blázen a pak přijde Harry s jeho výrazem štěněte a celou tu krásu sesadí. ()

Lukoboss

O. Wilde tady vyniká především po režisérské stránce a docela tak překvapuje, protože se jedná víceméně o její prvotinu. S tím herectvím už je to trochu horší, i když tady je spíš ve vedlejší roli, takže to divák pravděpodobně nějak přežije - teď si ale říkám, že problém možná nebylo ani tak její hraní, jako její umělohmotnej vzhled. Já nevím, jestli to byl záměr, anebo tak fakt momentálně vypadá, no člověk skoro nestačí zírat... Jinak je snímek nádherná stylovka z období "staré, pěkné, barevné Ameriky", výprava je fakt povedená a celkově mě na tom zaujala asi nejvíc (třešničkou na dortu je pak D. Von Teese a její legendární vystoupení!). No, pak se dostáváme k tomu tajemnu, který tam od začátku prosakuje, protože přece nic nemůže být tak ideální jak na růžovým obláčku. Čím víc se pak dostáváme k závěru, trochu to začíná ujíždět, ale troufám si říct, že O. Wilde ty opratě nakonec s odřeným uchem udržela, ustála to a dovedla snímek do zdárnýho konce. Tentokrát bych ty stížnosti a námitky zase tak moc nehledal. ()

666Carnage

Olivie Wilde natočila ambiciózní snímek, u kterého jsem takový zvrat opravdu nečekal. Parádně natočeno se slušnou dávkou paranoie a hlavně s úžasnou Florence Pugh. Dvě hodiny parádní podívaná, kde se ani chvilku nenudíte. Měl jsem film na seznamu co chci vidět ale čekal jsem od něj úplně něco jiného. Díky tomu je film o stupeň lepší než jsem doufal. 80% ()

Hanys_

Skandály kolem natáčení ověnčené psychodrama, které ale vůbec není tak špatné, jak by člověk po těch neshodách na place čekal. Lubetique kouzlí a Wilde mě za kamerou začíná zajímat čím dál víc. 7/10 ()

tterez

Na mysli mi během pár minut vytanuly Stepfordské paničky, ale moc mě tento snímek nevtáhnul. Prvních 90 minut bylo jen zdlouhavé trápení, kdy se diváka snažili napínat. Aspoň jsme u toho ale mohli koukat na krásnou Florence. Rozuzlení na posledních 30 minutách bylo dobré, ale otevřený konec na domyšlenou mě lehce zklamal. Podle mě to mohla být parádní příležitost to celé pozvednout. Za mě: 52% ()

Renfield

To se to většinu filmu buduje, trefně lehce naznačuje, aby v závěru bylo vše neuvěřitelně doslovně vysvětleno a tím vlastně pohřbeno. Potom například postava Franka (a nejen jeho) působí docela směšně. On byl tím tajemným v pozadí, tím do něhož se nevidí, který mluví pouze v nezbytně nutných případech, aby najednou v jeden moment přešel do módu "tak já vám to teda řeknu"? Chris Pine je i na malém prostoru výborný, jeho upozadění mi kvůli výše zmíněnému dává smysl a do příběhu tím zapadá, až do té chvíle. Podobně jako fantastická Florence Pugh, jejíž Alice také více věřím ženu, která něco tuší, odhaluje, zároveň se však propadá do víru halucinací, než řekněme akční hrdinku. Právě ty halucinace, právě to rádoby dokonalé, až idylicky kýčovité okolí kolem připomene ty nejlepší z bytových hororů. Tady se právě pouze naznačuje a propadá, čemuž dopomáhá i hudba Johna Powella. Zase jeden z těch samostatně hůře poslouchatelných soundtracků, co však ve filmu tvoří atmosféru scén. A že je opět v té větší části výborná... Tady to hold chtělo pokračovat v naznačování a tím nechat závěr více na divákovi. Nebo alespoň vymyslet něco originálnějšího, když už s tím bylo nutné jít ven. 65% ()

Klajnik odpad!

Když totiž divák zjistí, co za touto variací na Stepfordský paničky jest, tak je to natolik trapnej, že ho to nepřekvapí ani citově nesevře. Postavy, ani jejich vztahy mě vůbec nezajímaly. Zbytečnej film. Ztráta času. Možná jsem ale prostě jen muž, kterej nedokáže docenit tu hluboce prozíravou reflexi toho, že muži chtějí své manželky jen držet v kuchyních. Neříkám, že to téma není irelevantní a nemůže být zpracováno dobře. Může - ale tady se to nepovedlo. Mnohem lépe člověk udělá, když se podívá pouze na trailer. Ten se docela povedl. ()

Marius_ss

Úplne zbytočný, po technickej stránke kvalitný film, ktorý mi nič nedal, a ktorý len kopíruje lepšie "Stepfordské paničky". Ľudia, čo tomuto dávajú 5 hviezd asi očividne veľa filmov nevideli :) ()

PanTumnus

Nepřiznaný nový remake Stepfordských paniček, který se nejmenuje Stefordské paničky pouze proto, aby jste jako divák mohli hádat jak to celé dopadne. (Pointa je aktualizovaná) Poslední akt celý film solidně zabíjí svou uspěchaností a nelogičností. Dokonce tak moc, že se divákovy retrospektivně rozpadnou v hlavě i první dva akty, jednoduše proto, protože, jak už jsem psal, nelogický konec, donutí přemýšlet nad dalšími nelogičnostmi a během pěti minut se celý snímek řítí k zemi, jako domeček z karet. ()

Flopik

Olivia ako režisérka a na jej prvotinu vôbec nie zlé. Príbeh filmu ste už niekde videli a postupom času vám bude jasné o čo sa viac menej bude jednať. Filmárska práca je odvedená na jednotku, herecky to je tiež skvelé a Florence žeriem. Vzhľadom k dĺžke filmu to má pomalé tempo čo nie je úplne najšťastnejšie a radšej by som prijal o 20 minút kratšie, ale zato pútavejšie rozprávanie. Vyvrcholenie a odhalenie o čo ide v pohode. Celkovo medzi 3-4* ale ako prvotina palec hore. Len nabudúce možno menej pesničiek (bolo ich snáď 1000) a menej bozkávania (tiež neustále). ()

kamil.i

Olivia Wilde sa aj pri svojom druhom režijnom počine javí ako talentovaná tvorkyňa a zrejme sa jej filmy oplatí sledovať aj v budúcnosti. ()

nonick1

Novodobé Stepfordské paničky coby povedené retro sci-fi se skvělým vizuálem a hudbou z padesátek. Snímek má již od začátku stísněnou atmosféru, takže divák tuší, že na tom barvotiskovém bezchybném ráji něco není v pořádku, a přestože se tvůrci nakonec dostali do slepé uličky logických paradoxů, je to u mě na čtyři hvězdy. No a s přihlédnutím k tomu, že na režisérské židli seděla Olivia Wilde, dávám jednu hvězdu navíc. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Avatar připomněl, kdo je králem kin

Avatar připomněl, kdo je králem kin

26.09.2022

Už to nepotrvá moc dlouho, a James Cameron (Titanic) si na konto připíše další miliardový hit. A vůbec přitom nevadí, že druhý Avatar přichází více než 10 let po premiéře jedničky, jak totiž nyní… (viac)