Neboj sa, zlatko

• Česko To nic, drahá (viac)

Žena v domácnosti z 50. rokov (Florence Pugh) žijúca so svojím manželom (Harry Styles) v utopickej experimentálnej komunite sa začína obávať, že očarujúca spoločnosť môže skrývať znepokojujúce tajomstvá. (Continental film)

annihilation

Kdyby měla Olivia Wilde alespoň špetku slušnosti a oznámila, že natáčí "Stepford wives" s jinou scénografií, tak mi ušetřila dvě hodiny času. (P.S.: Dost mě pobavilo, že spousta lidí nechápe konec a hledá jeho vysvětlení.) ()

Juto

,,Neboj sa, zlatko" recykluje množstvo nápadov a obrázkov z iných filmov, ktorým sa snaží naplniť sviežim, novým sociopolitickým uhlom pohľadu. Nedokáže však prekonať svoj dosť zjednodušený príbeh a sklamanie, ktoré v konečnom dôsledku nezodpovedá jeho vybudovaniu príbehu. 6,5/10 ()

campix

Dobová nuda. Tady nejde nic moc jiného říct. Od začátku mi nebylo Don't Worry Darling vůbec sympatické a do konce se můj názor nezměnil. Twist je dle mého názoru trošku nedostatečný a vůbec se mi nelíbila chemie ústředního dua. Jestli tohle měl být vstup Harryho Stylese do filmového světa, tak se to úplně tak nepovedlo a Olivia Wilde se jako režisérka po nadějných začátcích posunula trošku jiným směrem. ()

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ Byla to taková stylovka jako Harry? Ok, to je trochu kryndž. Po dlouhé době, jsem byl v kině na něčem, co jsem i chtěl vidět, protože, to co vpouští do kin poslední roky není nic jiného než sračka, nebo naopak je to tak na hovno období, že to prostě nestihnu. No, přesunem se konečně k snímku. Natočený pěkně, Florenc se fakt hodí do těhle "dark" filmů, je to ekšly i podobnej chaos jako Slunovrat, nebo prostě taková ta zvláštnost či co. Ale pojďme si to konečně shrnout. Film má pomalejší tempo, seznamujeme se s obyvateli projektu "Viktory", kde se prostě lidé mají tak supr čupr, že je, obzvláště manželky, vůbec nesere, že jejich capci každej den zmiznou, a pak při návratu jen dostanou večeři v podobě lízačky, jak je to krásně prezentováno. Avšak pozor, přijde na scénu černoška, černej Petr celyho filmu, teda co.. která jim tu pohodu zkazí a náš Puk si toho všimne, začne ji to vrtat až tak moc hlavou, že vleze kam nemá a už se veze jako tramvaj (i neveze). Baj d wej přechody mezi projektem a realitou byly dobře vymyšlený i to provedení not bed. No a tu se dostáváme k tomu menšímu háčků, Oliva sice ukazuje, že režírovat umí, ale to vysvětlování bylo celkem pejn, ještě když vidíš stylovýho, pardon, toho ajťáka nebo co to vlastně měl ten Harry bejt, jednoduše si tu "pohodu" vyměnili v realitě - teď von seděl doma u PíSí a nedočkavě čekal až mu někdo vleze na klín, avšak nedostal ani píči, chápeš ne. A to je celej film pánové, chudák nadržený Herďa byl tak lounly, že se prostě přihlásil do projektu, kde uvěznil i svou nebohou manželku. Jojo, ten konec je trochu wird, nebo já ho tak moc nežeru. Však i ta část ve filmu je borink. Ale jako celek, když na chvíli nevidím ty vysvětlovací skills, tak se na to dá mrknout. :) ()

Deyw

Uzasna Florence utira kredence a stara se o jednoho zkurvence..💕 Bylo to fajn, pribeh vklidu ale tahlo se to jak smrad z kanalu, konecne vyvrcholeni bylo uspokojive, ale celkem lame..takze florence to tahne je roztomila a nevim..uz to nechci videt 😒 ()

Radiq

Nemůžu říct, že to není zajímavé. Alespoň do doby, než dojde k rozuzlení. Mezi náma - ono to bylo celkem jasné, že to tak dopadne, protože... co jiného chcete furt vymejšlet. Na Florence Pugh se dívá dobře, hlavně když se zrovna netváří jak kakabus a je zrovna sexy. To byl kompliment, kdyby něco. A na štěstí to nebyl romantický film, jak na mě působil plakát k filmu. ()

NiWi

To co na první pohled vypadalo jako romantické drama je vlastně mysteriózní thriller, což divák zprvu nečeká a pozitivně mě to překvapilo. Řemeslně velmi dobře zpracovaný film, příjemně natočený, nasvícený, prosluněná atmosféra říznutá tajemstvím dobře zvládnutá. První polovina slušně buduje napětí a pokládá otázky, na které ale druhá polovina zas tak dobře neodpoví, a finální rozuzlení je dost urychlené a odfláknuté. I přesto jsou zde hlavní motivy zřetelně vidět, a myšlenky které má film předat se dají jasně definovat, jen tomu chybí určitá finesa a řekl bych režisérská vyzrálost. Film je navíc docela roztahaný a působí delší než ve skutečnosti je, i když se na něj dobře dívá. Florence Pugh opět skvělá. ()

Nivenx

Takový polomatrix. Do půlky filmu zajímavé a zvláštní. Čím více začne film odhalovat svá tajemství tím více chybuje! Herci i téma v pohodě. ()

sugythesugar

Olivia Wild ma veľmi milo prekvapila, keď pred pár rokmi poslala do kín svoj režijný debut Booksmarts a tešil som sa na jej nasledujúci projekt. Po traileroch sa zaradil medzi moje najočakávanejšie filmy roku. Ja samozrejme (narozdiel od zahraničných recenzentov) oddelujem autora a dielo, takže nebudem kvóli zákulisnej dráme zhadzovať dopredu tento film. Naneštastie film so skvelou technickou stránkou a velmi slušnými hereckými výkonmi docela sklamal. Atmosféra je skvelá a štylizácia do 50.-60. rokov je precízna až nepríjemne (úmyselne) sterilná, ale výsledná pointa je natolko povrchná a prvoplánová, až ma to priam mrzelo. Teraz nemyslím plottwist, ale myšlienku, ktorá za filmom stojí. Tu vám určite nebudem prezrádzat a film by ste si aspoñ kvôli atmosfére mali pozriet. Až na mierne prepalenu stopáž (20 minút by kludne mohlo skončiť na podlahe strižne) a už spomínané "posolstvo" je Don't worry, Darling príjemný thriller. 6/10 ()

Triple H

Škoda, že film bude navždy spojený s jeho pomerne turbulentným natáčaním a problematickými vzťahmi  a objektívne asi aj určitým zlyhaním Olivie Wilde ako režisérky. Pretože príbeh je to nie zlý a dalo sa v ňom vyhrať s viacerými vrstvami, hoci pointa potrebovala ešte trochu prekopať a nechápem ako je možné že Olivii Wilde ten scenár vyhovoval takto. Lebo len jedna zmena a z aktuálnej pekne spravenej, ale béčkovejšej, žánrovky mohlo byť niečo o dosť viac. Ponúka sa porovnanie s Midsommarom - v hlavnej úlohe Florence Pugh ako žena, ktorá nasleduje partnera do svojskej idylickej komunity, pod povrchom ktorej sa skrýva ale niečo iné, pričom ona je jediná kto to vníma a postupne jej z toho začína preskakovať. Rozdiel je ale v tom, že Aster mal všetko precízne premyslené a kládol dôraz na detaily a rôzne nuansy a lepšie pracoval s hercami a postavami, Don't worry darling je dôrazu na detaily a nunansy prosté a postavy a ich vzťahy sú síce funkčné, ale akosi nevyužité (rovnako tak herci, kedy Florence Pugh je obzvlášť v druhej polovici veľmi dobrá, ale mohla predviesť ešte niečo viac). Formálna stránka je pekná, ale aj tam som úplne nepochopil prečo je vo filme snažiacom sa o atmosféru konzervatívnych 50. rokov toľko moderných obletov kamery, prečo sa viac nevyhrávame s tou pleasentvillovskou atmosférou 50. rokov, prečo sa ten dej tak ponáhľa. Škoda, že to úplne neklaplo, lebo toto mala byť pre režisérku veľká coming out party, na čo som jej ja aj celkom držal palce, ale nakoniec je z toho síce slušne spravený film, ale akýsi neukáznený, poznačený cirkusom počas natáčania a výsledok, príbeh a pointa vlastne nezodpovedajú hypeu a očakávaniam. ()

UhLee

(7,5/10). Kdyby si Black Mirror udělalo dítě se Slunovratem, tak by vzešlo něco jako Don’t Worry Darling. V prvé řadě bych chtěl říct, že mi docela trvalo než jsem se na ten film naladil. Vůbec jsem nevěděl do čeho jdu a ze začátku se tam není čeho chytit. Jak začala Olivia postupně vykládat karty na stůl, tak už se můj zájem znatelně zvýšil. Obavy z toho, že to bude nudná romantika z předměstí opadly a já si to mohl konečně začít užívat. V první řadě bych chtěl ocenit klaustrofobické záběry kamery, které začaly naznačovat že tohle nebude jenom tak a že je někde zakopaný pes. Moje tvrzení akorát potvrdila výborná atypická hudba, která se jednotlivými tóny zabodávala hluboko pod kůži a podkreslovala herecký koncert Florence Pugh. Když jsme u těch herců, tak nemůžu nezmínit Harryho Stylese, který byl hned od prvních záběrů totální Watermelon Sugar. Konečně dostal v nějakém filmu pořádný prostor. Je to vážně všestranný Brit, který má před sebou neskutečnou budoucnost. Sice bych si vedle něj dokázal představit někoho jiného než právě Florence, ale to je asi otázka vkusu. Olivia Wilde by dle mého měla zůstat primárně u režie, protože mi její role přišla dost na sílu a zbytečná. Když došlo ke konci filmu na lámání chleba a konečně jsme pochopili důvod halucinací hlavní hrdinky, tak jsem byl upřímně dost překvapený. Asi nejvíce v šoku jsem byl ze samotného Harryho, který byl k nepoznání. Viděl jsem už hodně podobných filmů, ale tady nebyly žádné náznaky, kterými by se k odhalení mohl divák dopravovat. Nevím jestli je dobře nebo špatně. Jsem fanouškem skrytých nápověd, takže možná že nám tam Olivia mohla nechat pár drobečků. Don't Worry Darling je tedy kvalitní jednohubkou, který si pohrává se zajímavými nápady a tancuje na hranici několika žánrů zároveň dláždí cestu jak Harrymu v jeho herecké kariéře, tak Olivii v té režijní. ()

Cedr

Moc pěkné produkční hodnoty, po všech stránkách solidně koukatelná Florence Pugh a chytlavá premisa, která bohužel vyšumí do udundané a strašlivě zdlouhavé druhé poloviny plné zklamání a nenaplněných očekávání. Snaha byla, ale ženy opět dokázaly, že patří před kameru a ne za ní (nebo psací stroj). Sorry jako. ()

Script

Ne Dont worry, ale Wake up! Ten název by byl výstižnější. Ve filmu padali jisté dobré nápady nad vytvořením creepy scén jako je scéna se zrcadlem a oknem co zužuje prostor. Pak film kazili momenty jako je nelogická autonehoda v poušti, kde diváka napadlo milion jiných variant jak to mohlo dopadnout jinak a nepůsobilo by to vtipně, nebo moment vzdoru vedlejších protagonistů, které se vám tolik nezapsali do podvědomí, že vůbec existují. Závěr mi obecně kazí jeden chybějící závěr, který utnula černá obrazovka, aby ještě diváky donutili polemizovat nad tím jak by to pokračovalo, jenže všichni věděli jak to skončilo. Atmosféra filmu dobrá. Být o kus lépe zpracované zakončení, tak jsem na čtyřech z pěti. ()

Tosi

Línej film, kterej chtěl bejt zajímavej. Je v něm hodně záhadnejch scén který něco naznačovaly, ale málo který byly vysvětlený, nebo rozvinutý. I tak si myslím, že to byl slušnej thriller. ()

Avathar

Iste, inšpiráciu to čerpalo z mnohých iných filmov a myšlienkovo to nie je nijako zvlášť originálne. Ale natočené je to parádne, Florence Pugh a Chris Pine sú skvelí (hoci Pinea mohlo byť viac) a na moje prekvapenie to slušne zmákol aj Harry Styles (akurát v jednej vyhrotenejšej scéne mi pripadalo, že to tak úplne nedáva). Podmanivá atmosféra, kamera aj hudba. Finále mohlo byť intenzívnejšie, ale aj tak spokojnosť. Režijne mi to po väčšinu času pripadalo veľmi sebavedomé (snáď aj viac ako Booksmart) a Olivia Wilde má ako režisérka určite budúcnosť. ()

Lachtaan

Opět jeden z těch filmů, kde mnou cloumá dilema, k jakému hodnocení se nakonec ubrat, když se to na té vyšší škále pohybuje akorát na 7/10. Don’t Worry Darling mou pozornost poutalo poměrně dlouho, kvůli zalíbení do Florence Pugh hlídám už nějakou dobu všechny její projekty a ani tady nešlápla vedle. Jen to na mě celé působilo místy dost krkolomně, mnohdy skvěle temně a občas tak, že logiku nedávalo vůbec nic. Konec už je pak v klasickém stylu odbytí alá “domyslete si sami”. [viděno na HBO Max 5.2.2023] ()

Johnny.ARN

Akože áno, porobí vás to pekne, pokiaľ tomu venujete plnú pozornosť. Jedným dychom treba dodať, že skrátená minutáž by tomu dodala viac tempa, ktoré tu bolo žalostné a potenciál drama-thrileru na rozsah a tému žalostne nevyužitý. Obsadenie ale fajn a dá sa to prežiť do konca. 3 z 5 ()

bubun

Jak už tu někteří psali, takový mix mezi Stepfordskými paničkami a Matrixem. I přes značnou nedotaženost a pár nelogičností jsem si to hodně užila, atmosféra, ta šílená americká 50.léta, kamera, výprava a kostýmy (ta barevnost!), hudba, herci, všechno... Jo, bavila jsem se. Člověk nesmí čekat nějakou "genialitu" v rozuzlení. Pak si to může bez problému užít ;) ()

hanagi

Nic nového nepřinášející variace na Stepfordské paničky, kterou táhne nahoru herecký um a přirozené charisma Florence Pugh. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Avatar připomněl, kdo je králem kin

Avatar připomněl, kdo je králem kin

26.09.2022

Už to nepotrvá moc dlouho, a James Cameron (Titanic) si na konto připíše další miliardový hit. A vůbec přitom nevadí, že druhý Avatar přichází více než 10 let po premiéře jedničky, jak totiž nyní… (viac)