Neboj sa, zlatko

• Česko To nic, drahá (viac)

Žena v domácnosti z 50. rokov (Florence Pugh) žijúca so svojím manželom (Harry Styles) v utopickej experimentálnej komunite sa začína obávať, že očarujúca spoločnosť môže skrývať znepokojujúce tajomstvá. (Continental film)

SAINTS

Dve tretiny nejasností vzbudzujú v divákovi očkakávania čo sa to vlastne deje?Po 60 minutát začne atmosféra hustnuť a sympatická Alice začne vyšetrovať sama.To sa velmi nepáči jej manželovi.Don t Worry Darling vyjde zo svojej idylky a začne odkrývať nitky,pritlačí na hranicu trileru a v závere nechýbaju ani akčne sceny.Finálná pointa može byť rozporuplná. ()

PlysovyMacko

Variácia na Stepfordské paničky? Film má začal baviť v 90tej minúte, kedy sa začne dej rozuzlovat. Väčšina filmu je nuda plná bizarných vízii. Koniec nedotiahnutý. ()

hrumsrt

Snímek To nic, drahá se dostal spíše jiné pozornosti než, že by někdo vyzdvihoval jeho filmařské kvality. Jelikož především známý zpěvák Harry Styles si přímo na place začal s samotnou režisérkou a herečkou Olivií Wilde, a jak praví jedno moudro, tak jejich vztah nakonec začal být spíše proti prospěchu natáčení. Nápad spojit několik již fungujících střípků napříč legendárními a osvědčenými filmovými projekty pod novým kabátkem a leskem pestřejších barviček.. Tvůrcům se povedlo dát dohromady hodně zajímavou kombinaci herců, kdy všechny spojuje angažovanost na zajímavých projektech, ale přesto jako jednotlivci doposud čekají na něco většího. Především na Chrisi Pineovi jde znát, že si svoji roličku užíval. Nejprve skvělý atmosférický náhled do old-fashion padesátých let, který je podpořen poutavými kostými či parádním hudebním výběrem. Jenže stejně jako v Truman Show, což je jeden z filmů, kterým se insipirují, je ale vše tak okatě růžové, že to divákovi nedá a možná nakažen minulými zážitky, už zkrátka tuší nějakou boudu. Nikam se nespěchá a v tom mysterióznu se všichni důkladně rochní, jediný maják je Florence Pugh, která představuje divákovo zmatení a stejně tak samotnou touhu objevit, o co že hergot jde. Všechno je rozdané dobře, ale s rozrůstající stopáží a až arogantním přešlapováním na místě mám dost, o zhruba půlhodiny dříve než končíme. Příběh graduje, a pak si dá pauzičku a zase.. A když už to máme všichni černé na bílém, tak já stejně nejsem spokojený.. A mám pocit, že to ve finále připomíná jen nesestříhanou jednohubku z Black Mirror, které na podobném písečku tancuje pravidelně.. Není nouze o řadu pomrknutí po silnějších otázkách ať už rasových, tak především těch genderových, tady tomu není, jak je bohužel již zvykem, na škodu, ale dobře podporuje dobu, ve které se pohybujeme. Avšak vyjma jedné kratší konverzační přestřelky mezi Florence Pugh a Chrisem Pinem, jsme toho moc nedostali. Tudíž nejsem ve výsledku zase tolik spokojen, líbivé pozlátko jasně předčilo kyselý vnitřek.. Pomrkáváních po všech Shyamalanech nebo Truman Show, Ztracených atd. nevzniká tolik, ale pořád jde jen o lacinější a hloupější tajemnou jízdu než Vám může dopřád, kterákoli z těchto zmíněných značek. 60% ()

Pete

Mohla to být výtečná metafora o tom, jak je složité se vymanit z toxického vztahu, neuspokojivým výsledkem je však nakonec pouze promrhaný potenciál. První polovina u mě sahala po čtyřech hvězdách, protože se nese v příjemně paranoidním psycho stylu, vyvolávající úzkost v dnešních feminizovaných divácích už jen tím vyobrazením jaksi samozřejmého patriarchátu, a dekonstrukcí americké poválečné rodinné idylky dokonce až připomene raného Lynche. Tvůrci jakoby však čím blíž k závěru tím víc rezignovali na veškeré umělecké ambice, odkryjí doslova vsechny karty, rozbíjí tím pečlivě budovanou stavbu tajemné atmosféry, a dokonce dojde i na nepartičnou honičku jak z úplně jiného filmu. Florence hraje dobře, i když v podstatě stejným způsobem jako vždy, a její postava mi svým místy nesmyslným chováním lezla na nervy. Odnesl jsem si z toho celého tak jen jeden drobný poznatek - čas je neúprosný, a Olivia Wilde, ta kráska, co mě kdysi tak brala, už zkrátka jako herečka není co bývala. Ale to nic, drahá, režisérskou kariéru máš slibně rozjetou. ()

Binne

Navzdory všem slovům chvály ohledně vizuální stránky filmu - nezaujalo. Postavy jsou protivné a hlavní dva hrdinové mezi sebou nemají žádnou chemii. Příběh je předvídatelný a tím pádem nudný, nenabízí totiž nic víc ani nic nového. ()

Cermicek

Budu hodnej a ty tři tomu dám. Už jen proto, že mi to zkrátilo 13h let🙄. Strašně rádo by si to hrálo na The Island ale na to rozhodně nemá. Scénář zas neni tak nejhorší. Dokonce bych řekl, že vizuálně to patří k nadprůměru. Tentokrát to sráží "herecký" výkony. Co taky chcete, když do "hlavní" role nasadíte boybandistu..🤷‍♂️ ()

Dejvecd

Olivia Wilde je jednoznačne talentovaná režisérka, ktorá určite dokáže spraviť dobrý film. Bohužiaľ v tomto prípade, sa až moc nechala uniesť ambíciami na to vytvoriť niečo prevratné (asi po vzoru Jordana Peela, ten však dokáže s týmto narativom pracovať o poznanie lepšie) až to nakoniec vôbec prevratné nie je. Tento film sa tak moc snaží byť niečo s hlbšou myšlienkou a hlbším tajomstvom, ale tak nejak to postráda oboje. Tento film mal docela zaujímavý potenciál, avšak spôsob akým ho predviedli z toho robí nudnú zabúdačku. // Najskôr sa vrhnem na pozitíva, to bude rýchlejšie. Za prvé, Chris Pine je jediný dobrý herec (očividne) široko ďaleko, fakt ma bavil a dosť som si ho užil. Baletné hypnotické scény, vyzerali dobre a zaujímavo, vlastne celý film je vizuálovo fakt pekný a bolo tu aj pár nápadov čo som ocenil. Zároveň, aj keď je dej veľmi, ale veľmi prvoplánový (to isté aj koniec), tak vlastne celé to vysvetlenie, nepôsobilo nejak zle. Ale to je asi tým, že na zlé veci, sú tu iné faktory. Tými jest, strašne detinská hl. postava, ktorá pôsobí ako keby mala nie o jedno, ale rovno o dve kolieska menej. Celý film sledujeme z jej pohľadu, lenže nám ako divákom to myslí o poznanie lepšie, takže hl. postave dochádzajú očividné veci o niečo neskôr a ešte sú tu vysvetlené jak pre malé decko, pretože tvorcovia si asi myslia, že sme tak hlúpi, že nevieme, kto je záporák a kto ťahá za nitky, dokým nám to sami do tváre nepovedia, to isté aj celá myšlienka filmu, ktorá tak nejak stráca na váhe, potom, čo ju na konci nahlas povedia asi dve alebo tri postavy, pretože priemerne inteligentný divák si to určite nedomyslí, toto plus pár ďalších robia film dosť otravným. Otravný je aj fakt, že aj keď hl. postava vie, že niečo nie je v poriadku, tak s tým vlastne nič nerobí, a len čaká kým jej film sám nepodhodí nejaké indície. Myslím si, že by to bolo pre mňa ako diváka o dosť viac zábavné a zaujímavé, keď by sme sledovali tú postavu reálne pátrať po tom čo sa tam deje, a nie nudne čakať, kým sa stane ďalšia divná vec, tým pádom sa dej posúva dopredu strašne malátne a pomaly. Tiež si myslím, že by bolo o dosť zaujímavejšie ak by bolo do filmu pridaných pár hororových momentov, pretože to by určite pridalo na atmosfére, ktorá tu akosi... nie je! Čo tu tiež nie je, sú dobrí herci (až na Chrisa Pinea). Harryho Stylesa ani komentovať moc nemusím, určite je to dobrý spevák, ale hereckého talentu moc nepobral. Florence Pugh je možno dobrá herečka, ale zatiaľ ma v to nepresvedčila, pretože v tomto filme pôsobí strašne nascriptovane a umelo (ako vlastne celý dej filmu, kde sa všetko deje len pre to že sa dej potrebuje hýbať dopredu ako napr. obvodný lekár nosí vo svojom kufríku lekárske správy náhodných ľudí, alebo teraz musíme odhaliť, že táto postava o všetko vie aby nám mohla vysvetliť to čo už dávno vieme), ale možno to je tým, že je až príliš dobrá herečka, ale čo ja viem, asi som jediný komu príde hranie typu: "natiahnem hlas a pridám nejakú preafektovanú grimasu" divné. // Celkovo je podľa mňa škoda, ako sa tento film podaril. Pretože si myslím, že ak by sa to nesnažilo cieliť až moc na jednoduché 13 ročné tik tok dievčatá, tak by z toho mohol vzniknúť dobrý film. 3/10 () (menej) (viac)

JosefTomas

Dykeovi to jako obvykle bohužel scénáristicky nezvládají. Jejich příběh, pravděpodobně nesplněného snu, dobýt Hollywood, mi už u jejich kompromisního Titaniku II jasně říkal, že tímhle směrem ne. Naštěstí Olivia Wilde se může opřít o perfektní casting, (dokonce i ten Stylový Harrísek ujde), dokonalý vizuál a netypický hudební podkres. Jenže k čemu to, když expozice z počátku zajímavě, ale později až zbytečně dlouho mlží a do hlavy nasouká miliony otázek, na které až do midpointu odmítá odpovědět (a po konci se chce divák ptát o to víc). Bohužel je tak první půlka pocitově dvakrát tak delší, než by měla a v ten moment ztratí většinu svých diváků. Druhá půlka filmu už sice funguje o poznání lépe (třetí akt má dokonce neskutečný drive a zábavu), ale očekáváná katarze, climax, nebo aspoň nějaký epilog nepřijde, stejně jako konec mého ()

cernakus

Nedal jsem to. Snažil jsem se, ale stejně jako Midsomer, mně to i přes moji oblíbenou Florence, děsně nudilo a při rychloprohlížení jsem to zase nepochopil. Což je možná důsledek toho, že to je prvoplánovitě woke kokotina a pak až nějaký film. Protože jsem to nepochopil, tak to nechám bez objektivního hodnocení, subjektivně by to totiž byl jasný odpad. ()

Habanera

Film od počátku poutá barevností, živostí a místy znepokojivými scénami, po kterých hlavní postava začne pátrat. Florence je úžasná, Chrisovi role taky sedla. I když za mě posledních 40 min bylo velmi slušných, závěr byl jaksi vlažný. ()

Marcas

Není to vůbec špatný film. Florence Pugh je naprosto fenomenální a ostatní jí důstojně sekundovali. Maličko jsem se na začátku obával Harryho, ale ten svou roli zvládl taky výborně. Natočeno je to moc hezky, až teda na jednu scénu, kdy se mi z neustále točící se kamery málem zamotala hlava. Co mi tu vadí je pár detailů, které sráží film dolů. Prvně asi to, že finální zvrat lze odhadnout téměř hned na začátku filmu a člověk tak na konci není nijak překvapený. Dále závěr, který mi přišel zbytečně moc uspěchaný a zároveň překombinovaný. Scéna, kdy se tam srazí tři auta mi přišla naprosto zbytečná, nelogická a úplně mě z té sekvence vytrhla. Nemyslím si, že by se na konci film nějak vyloženě rozpadal, ale že by stál na bůhví jak pevných základech se asi taky říct nedá. Mám to na pomezí 3-4*. Nicméně za to, že to je teprve druhý režisérský film od Olivie a já jsem si ho vcelku užil a bavil jsem se, tak dávám 4*. ()

spoock

Zpocatku to vypadalo zajimave, ale s pribyvajici stopazi jsem usinal. Zaver mi prisel dost meh. Harry Styles ma skoro nulove charisma, nastesti to neni film o nem. ()

xxmurphyxx

Celkom solidna vecička od divokej dosky Olivie, ktorá hlavne zo začiatku dokáže zaujať, ale postupne musí aj tomu najväčšiemu pablbovi dôjsť, vo co tady go a tým film začína strácať svoj najväčší tromf, čaro nevedomosti. Nehovorím, že práve ja som presne trafil, alebo každý iný musí trafiť hlavný twist, keďže na výber je minimálne pár variant, ale viac menej všetky sa uberajú podobným smerom. Nechcem spoilovať, takže to tu utnem. Nie, žeby to nebolo zlé, ale čakal som teda niečo o dosť inovatívnejšie, provokatívnejšie. Inak slušná prácička, každý si robí, za čo je platený, žiadny slabý článok tu nie je, no na druhú stranu ani nikto výrazne nevyčnieva. Na jedno pozretie why not. ()

blondboss

Olivia Wilde prišla so zaujímavým snímkom, ktorý tak trochu vybočuje zo štandardnej línie a prináša precízne budované mystérium, ktoré však v konečnom dôsledku vyústi v dosť priemernú až miestami trápnu pointu. Florence Pugh absolútne skvelá voľba. Škoda tej rozpačitej pachuti po dopozeraní filmu. 55 % ()

tsatsiki

Nuda.Jedna velká nuda, divím se, že jsem to dokoukal do konce.Jedinné, co bylo dobré, tak herecké výkony hlavní herečky, Olivie Wilde a Harryho Stylese.A konec byl zajímavý, ale to je tak vše.35%. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Avatar připomněl, kdo je králem kin

Avatar připomněl, kdo je králem kin

26.09.2022

Už to nepotrvá moc dlouho, a James Cameron (Titanic) si na konto připíše další miliardový hit. A vůbec přitom nevadí, že druhý Avatar přichází více než 10 let po premiéře jedničky, jak totiž nyní… (viac)