Dôstojníci kapitána Pikea sa stratia počas tajnej misie pre Hviezdnu flotilu. (SkyShowtime)

JasonV

Je to tam! Presne to, na čo sme čakali od fiasku menom Discovery. Pilot ponúka všerko to, po čom sme túžili a konštatujem, že tu máme  konečne  dôstojného nástupcu TOS a TNG v novom modernom 4K šate. Ten duch tam proste je a nepokazí ju ani genderovo korektný woke team up na staronovej Enterprise. Viac po prvej sezóne... ()

RobinPM100

Oooo, tak tohle byla velká paráda, první díl, 9/10, doufám, že se zas nenaplní, že po prvnim díle budou shit díly, něco mě říká, že tohle by moh bejt držák. Naprostej opak Picarda, aneb max Star trek každym coulem, nová rasa, nový první kontakt, opět na rozdíl od Picarda, i když se kecalo, tak ne o hovnu, ale bylo to max zajímavý 😄 Námluvy Spocka založený na logice mě dostaly 😄 Hlavně, ať se to drží prozkoumávání planet a kontaktů s mimozemšťany a nespadne to LGBT propagandy ala Discovery. ()

chrustie

Po dlouhé době slušný Star Trek. Trochu zajímavě složený můstek (kapitán, Spock a 5 skoro ženských... nějak si na tu novodobou agitku nemůžu zvyknout, ale účel to asi nějak plní). Animace a masky povedené. Za mě určitě žádný TOP, ale dobře se na to kouká a jsem zvědavý, jak se s tím poperou dal. ()

oiuoiu

Mohlo to být horší! Opravdu, celkem se mi ulevilo, že věc vypadá a rámcově funguje jako Star Trek. Přesto prozatím dávám jen tři hvězdy - zápletka první části není nijak propracovaná a řešení  nikterak objevné, popravdě, je to klišé jako divoké prase. Čili i na Star Trek trochu moc prosté. A zdravotní sestřička, co asi má být krásná, je podle mne dost škaredá.  Nicméně doporučuji a doznávám, že jsem opravdu napnutá, jak budou vypadat další díly. ()

jjjerry

Tento seriál zatím ukazuje jak hrozně těžké je napsat dobrý scénář a zrežířovat to realisticky. Nějak podvědome vše srovnávám s ST TNG a potom je toto slabota. Ten scénář je hrozně děravý, věci do sebe nezapadají. Nemáte hrdinu komu můžete fandit. Základní pravidlo dobrého snímku je "show, not tell" a tady je porušeno tolikrát, všichni všechno okecávají, vysvětlují jak pro hlupáky. Jako říkat na cizí planetě Africké přísloví? WTF jako proč, jen aby byla odškrtnuta položka multikultur? ach jo. Sci-fy ano, ale ne nesmysl prosím. Upřímně mně některé postavy vůbec nesedí, hlavně Melissa Navia je hrozně nesympatická. ()

PeteBuck

Konečne sa tvorci odhodlali k tomu, že vsadia na pôvodný formát: 1 epizóda = 1 ucelený príbeh. A funguje to lepšie než Picard a Discovery dokopy. Žiaľ, stále tam vidím zle napísané dialógy, blbé nápady, nesympatických hercov alebo postavy. Spock mi pripadal smiešne, nabúchaný ako Schwarzenegger a keď sa s kamenným ksichtom ľahol medzi nohy T´Pring, aby si asi v rámci zásnub pekne zasúložili, tak ho vyruší Pike. To som padol od smiechu z kresla. Nechápem, prečo tam potrebovali dotiahnuť milión postáv z pôvodných sérií (Doktor M´Benga - ktorý je tu šéflekár, tak nechápem, prečo ho McCoy vyrazí z postu šéflekára; sestra Chapelová, Uhura - mimochodom, herečka, ktorá ju hrá, sa na Nichelle NIchols nehrabe, dokonca aj Zoe Saldana bola stokrát prijateľnejšia a samozrejme Chief Kyle, ktorý sa nám akosi zmení na Aziata). Tak ma napadlo, že si pôvodný Pike nevedel zvyknúť na ženskú na mostíku, ale tak sme politicky korektní, tak tam Pikovi švacneme čo najviac ženských a najlepšie zo všetkých kútov zemegule, koho zaujíma, že polovica z nich nevie hrať? A čo tam, do prdele, robil Samuel Kirk? ()

Rian_witcher

Krásné počítačové animace, hudba a styl vyprávění se co nejvíce přiblížily stylu původního seriálu Star Trek. Christopher Pike připomíná z 80% Picarda a z 20% Kirka, což zatím vůbec není na škodu. Spock je také věrnou kopií původního seriálu a tak mě začátek série v pohodě vtáhl do svého děje. (spoiler - kdo chce být plně v obraze, měl by vidět 2sérii ST Discovery). Pak se ale objevily mráčky na jinak skvěle modré obloze seriálu. Asi to nebudou mráčky pro tv nováčky, ale mě vadí vizážově obsazení Uhury. Zatím ve všech filmech i seriálech její postava byla vysoká štíhlá sexy chytrá černoška. Zde tvůrci tedy šlápli totálně mimo a obsadili menší obtloustlou herečku. A to platí i pro vsazení podivně vyhlížejícího herce, který ztvárňuje mladého Kirka. Ale šanci tomu dám, protože svět ST je tím, co jsem už jako malý kluk hltal a snil o cestách hvězdným prostorem... ()

Libb

Klasický Star Trek v moderním zpracování, ale bez moderních nesmyslů. Neřeším detaily v příběhu, tohle je prostě klasika. Známé prostředí, posádka na úrovni, dobré hlášky... pokud to vydrží, budu z toho mít Vánoce v květnu :) ()

Dave.Furiosa

Konečně mám pocit, že se dívám na Star Trek. Po trapném Discovery a zklamání z druhé série Picarda, jsem nečekal, že ještě uvidím něco, co bude vzdáleneně připomínat staré dobré TNG. Posádka je celkem fajn, kapitán Pike a Spock se povedli, zbytek ženská posádka plus jeden transgender je asi v dnešní době norma pro každý seriál. Pilot se povedl, jestli to pojede ve stejném duchu, tak budu spokojený. ()

tata22

Souhlas, že takhle má vypadat a vždycky vypadal Star Trek. Proto jsem se stal jeho věrným fanouškem. Po Discovery, která otrávila většinu fanoušků jsem už ani nedoufal v obrat k lepšímu. Né, že by první díl byl nějaký extra objevný či extra zajímavý, příběh byl lehce plytký ale za návrat k původnímu odkazu si jistě zaslouží slušné hodnocení. Doufám, že další epizody nám to vylepší a zase se budu moci těšit na objevování Vesmíru, cizích galaxií i ras, a taky na zajímavější zápletky a větší napětí..... ()

Sidenius

Po dlouhé době návrat ke kořenům. Kapitán enterprise je prostě šprýmař. Spok je prostě suchar i když se snaží. Scénář protkán efekty dnešní doby mi nutí koukat na každou epizodu. Díl ,,pohádka” mi donutil čůrat smíchy. ()

ghoston

Tedy jsem moc rád za další ST seriál, ale ty příběhy jsou dost oldschoolový, nepřináší skoro nic nového. Episodický seriál je více náročný na originalitu i kvalitu příběhu. Taky se tenhle seriál bere moc vážně a dělat humor jen vtipnými hlaškami nestačí. Hlavně ta originalita je problém, ale OK, i tak je to pro mě příležitost si odpočinout od angažovaného Discovery, hlavně tedy od té příšerně patetické komandérky Michael (ona je jednoznačně nejhorší casting v historii Star Treku). Dám tomu určitě šanci. ()

Tethys

Po nekolika dílech žádná sláva… uvidím jak se to rozjede-nebo taky ne. Obsazení ženské části mi nesedí, dialogy jsou nekdy na úrovni pubertální mládeže a ne posádky lode Federace.  Zápletky často infantilní nebo taky ukradené. Je jasné, že není lehké prijít s nečím originálním, ale rádoby psychologické rozebíraní vetšiny postav a vztahů je šlápnutím vedle. Viz ne moc sympaticky doktor M'Benga a jeho virtuální dcera atd. ()

tonysawer

Nepamatuji se, kdy mě nějaký první díl jakéhokoli seriálu dokázal dojmout k slzám a ještě tímhle způsobem. Kurde, tohle bylo boží... prosím, ať to neposerou jako Discovery! Na DISCOvery jsem po 2. sérii hodil bobek, to nešlo koukat  pak už. Picarda mám rád i po druhé sérii, ale tohle je jiná liga a snad si to tu laťku udrží. ()

MIRECSK

No už som ani nedúfal. Star Trek is reborn! A s posádkou ktorú nemáte chuť vyplieskať, pretože sa jej členovia konečne nechovajú ako malé usoplené deti. To ale trvalo. Ja som sa tetelil blahom. Takže za mňa plná paľba. ()