Australský specialista na špinavou práci Rake (Chris Hemsworth) jen tak tak přežil události z prvního filmu a teď dostane nový úkol, při kterém půjde o život: má zachránit zbědovanou rodinu nemilosrdného gruzínského gangstera z vězení, kde její členy drží. (Netflix)

sadlokan

Další ze suprherů Tchoř má již dost manuálního bouchání kladivem a popásá raději mašíngany&granáty.A tedy i mesry,pravda. ()

BOURQUE

Nepochybujem o tom, že jak tvorcovia akčných scén tak aj herci/herečky sa nepripravovali na svoju prácu poctivo. Výsledok, napriek snahám, je však z určitého pohľadu menej výrazný ako v prípade prvého diela. Je vidieť, že Joe Russo k napísaniu scenáru venoval ešte menej času, ako minule. Práve ten tuctový žánrový príbeh je jedným z najväčších bŕzd celého filmu. Charaktery postáv sú bez väčších hĺbok a predvídateľné – Chris Hemsworth je ťahúňom a zároveň určitou brzdou filmu. To podobné sa dá povedať aj dialógov. Škoda, že postava Idrisa Elbi nedostáva väčší priestor. Záver pre prípadné ďalšie pokračovanie by nemohol byť otvorenejším. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

mala_kea

Druhý díl Smrtonosné extrakce je prostě lepší. Má sice také pitomý scénář, debilní dialogy, špatně napsané i zahrané postavy - tady se nic nezměnilo. Jenže ty dvě akční pasáže jsou tak pěkně sesynchronizované, nadupané adrenalinem i testosteronem, že musím hodnotit výš, než bych měl. Má se to podobně, jako třeba se Zátahem, nebo Wickem - realita dostává tvrdou nakládačku, přitom divák vypíná mozek a spokojeně přede. ()

aslavey

O dost lepší, než první Vyprstění, jak píše Verbal. Ovšem, příběh zas není potřeba hledat. Prostě čistej akční výplach o ničení škodovek. Choreografie super, snad jen nedokážu pochopit, že některejm těm kevlarovejm zabijákům nestačí několik kulek a bodanců k tomu, aby aspoň hekli a pak jsou tu tací, který majzne 50kilová šťáva pěstičkou do helmy a týpek je na hadry. Každopádně opět cením "jednozáběrovku". Ta fakt stojí za to. A když se k tomu mrknete na "behind the scene", užijete si ji jak víno. ()

agassi68

Má to svoje plusy / akcia, kamera, muzika/aj mínusy /Hemsworth, dej, predvídateľnosť/. Takže kto si chce užiť FPS na easy - nech sa páči.. ()

yvona

Sandro byl prostě debil a sral mě natolik, že jsem nic moc jinýho nevnímala. Ono ani nebylo moc co. Někdy jsou béčkový filmy moc fajn, ale tohle je snad déčko. ()

P.J.2

Zatímco Jenda Wicku se vyčpěl a začal bohužel nudit, tak Hemsthor jede bomby! Vyproštění podle mnohých kope druhou ligu a já zásadně nesouhlasím protože jsem si dvojku, která je o úroveň jinde než jednička, neskutečně užil. Celý film je jedna velká jízda, která prostě chce jen ukázat akční řemeslo a sakra dobře jí to jde. Je potřeba takové filmy vytvářet a přesně pro tyhle projekty má existovat Netflix. Trojku sem a hned! ()

strikeman

No musím říct, že mně se líbila krapet víc jednička - byla taková uvěřitelnější. Tady člověk musel občas násilím vypínat mozek (rozuměj: logika v hajzlu) a kochat se spíše efektními akčními scénami, ačkoli mnohé z nich byly dost přepálené (vlak, bitka na skleněné střeše). Ale akční choreografie ve věznici byla fajn, tipoval bych na inspiraci v Raid 2 ... 75% ()

Razzor_82

"Je ze mě legenda." Vyprstění mozku číslo dvě. Tahle resuscitace zamračeného kladivouna nepřináší nic  nového. Hlavní hrdina se probouzí z klinické smrti a přes šesti týdenní zotavení v Alpách už zase láme vesele protivníkům kosti. Následně je vhozen do gruzínského mafiánského mlýnku a zase vyjde jako vítěz. Na našeho drsného hrdinu jsou tady opět všichni krátcí. Dokonce i ozbrojené helikoptéry plné gangsterů nemají šanci jej trefit. Potěší přímočará akce a bojové scény. Děj je pak klasická patlanice všeho možného made in Netflix. Policajti jsou jen tupé padající figurky. Něco mezi Wickem a M: Impossible. 6/10 ()

kondor77

Hrozně nudnej film. To neúměrně dlouhé čekání na první akci, absence krve (menstruace přítelkyně a můj hemeroid po dobu sledování filmu vyprodukovali více krve než film samotný) mě nutí dát filmu pouhých pět hvězdiček. ()

Johny M.

Jasně, opět parádní akce a zejména choreografie společně s kamerou v první akční scéně je jako z jiný dimenze. Ale celek působí trochu laciněji (možná kvůli lokacím?) a co se týče příběhu... tyhle holky co se spustěj s arabskejma teroristama si fakt žádný politování či záchranu/vyproštění nezasloužej.... proto "jen" 4* ()

tomik99

Nečekaný hit z koronavirového období dostal pokračování a vrací se se vším dobrým (ale i špatným), na co jsme byli zvyklí v jedničce. I když Tyler na konci prvního dílu zemřel, když v té době samozřejmě tvůrci nevěděli o případném pokračování, tak jeho smrt je „vysvětlena“ hned v prvních minutách. Je možná dobře, že se kolem toho příliš nekrouží a film se věnuje hned jiným tématům. Znovu není dobré u tohoto filmu hledat nějakou hloubku. Děj je opět jednoduchý jako facka, ale ono to i tentokrát stačí. Na akční scény se dobře dívá, i když se musím přiznat, že ne se všemi jsem byl spokojený. U některých, především ze začátku filmu, jsem si všiml podivného CGI, kdy jsem zkrátka nevěřil, že byly točeny na jeden zátah. Sam Hargrave přesto pár nápadů v rukávu stále má, a i když není akce oslnivá jako minule, stále se jedná o slušný nadprůměr. Žádná třesavá kamera a veškeré scény jsou přehledné, provedené s dobrou choreografií a většinou točené na jeden záběr. Pokud by někdy došlo na třetí díl, už bych asi tvůrcům neodpustil to samé jen v jiném prostředí, příště bude zapotřebí se posnažit o něco víc. ()

DAPDO

Stejně jako v jedničce tuny akčních scén a o to jde v akčním filmu na prvním místě. Jednička mi ale přece jen připadala víc uvěřitelnější, tady jsem měl občas pocit, že koukám, jak někdo hraje počítačovou hru. ()

Urukhaj98

Tyler FUCKING Rake. Tohle jméno je už na místě si zapamatovat, neboť Hemsworthův australský řezník se s již dvěma povedenými filmy na kontě definitivně zapsal na seznam největších ikon akčního žánru, které však dovedou zaujmout i něčím jiným než jen napumpovanými svaly a obřími bouchačkami. Sam Hargrave dokázal, že to napoprvé nebylo jen štěstí začátečníka, ale že jeho kariéru se vyplatí nadále bedlivě sledovat. Jemu i Chrisovi přeju, aby jim tahle forma vydržela co nejdéle. PS: Ta nepřerušovaná scéna v první polovině filmu je samozřejmě absolutní top, ale jsem vážně zvědav, jak to budou chtít tvůrci trumfnout v již oznámé trojce. 8/10 ()

Fionor

Někdo vzal nepoužitý scenář pro akční film z 80. let a přidal VFX 21. století. Děj/zápletka prakticky vzato chybí, stejně jako osobnost hlavního hrdiny. Dobře se na to kouká, ale filmově je to kulinářský ekvivalent bagety na benzince. ()

Ivo odpad!

Rozpuštěný a vyproštěný terminátor si během pár chvil v horské chatce rychle vymění všechny své rozdrcené končetiny, zapojí se znovu do 15000V zásuvky a jedeme vesele a naplno dál! Tentokrát zase pro změnu prý do Gruzie pro jakési dva fakany a jejich autorku letadlem plným děl, kulometů, minometů a nepřemožitelných asistujících soudružek (a nikoho tam jejich příjezd a aktivní turistický program zjevně ani trošku nepřekvapí). Pak se hned rozprsknou neodmyslitelné ohňostroje tisíců kulek a detonací z jednoho metru (směrem k našemu týmu samozřejmě nekompromisně slepých), duní rány pěstmi i tyčemi po hlavách a přes záda, avšak ani stovky všudypřítomných zlých útočníků našeho geroje a jeho tým v ničem pochopitelně ani trošku nezraní a nezastaví (a nikdo po tom mega střílení ani v náznaku neohluchne). Naopak - ve svém brnění si Kris(tián) stihne ještě sem tam v plné síle cool zašpásovat i dojemně pohovořit, věšet se na jedoucí vlak, řídit vybuchující a kutálející se auta, shazovat vrtulníky, no a pak v pohodě i se zachráněnou mateřskou školkou křepce vyskočit z rozdrceného vagónu, který ve stokilometrové rychlosti narazil někam do stěny. A v klidu, bez šrámu, v plné kondici a za doprovodu dojemné šmytcové hudby všichni hned vesele pokračují do další zastávky, kterou je tentokráte Vídeň, kde též nikoho vůbec nezaujme, že tam po našem nevyčerpatelně vyzbrojeném komandu ještě hromadně dofičí letadla a vrtulníky z Gruzie plné tamějších domorodců a muničních skladů (proč tam po mně kurník minule chtěli pas a vzali mi vodu u security na letišti?). No a už vůbec si tam nikdo nevšímá toho, že tam na sebe 150 vymatlaných vousatců non stop střílí na střechách paneláků v centru a ustřelují (si) Mozartovy koule (jejich mrtvoly se pak uklízejí prosím kam?), narážejí do sebe vrtulníky, rozbíjejí okna a stěny, horolezci se pak věší jednou rukou za střechu, druhou svou milovanou na poslední vteřinu ve vzduchu drží a třetí střílejí. A pak se všichni po pracovní době v poklidu ubytují někde v luxusním pronajatém apartmá ... Jako jeden z 1500 filmů v rámci kvartální produkce lokálního filmového studia někde na předměstí Ugandy - tam by snad ještě šlo přimhouřit čtvrté oko. Ale tohleto fakt seriózně vymýšlejí v té emerice? Dno bezbřehé demence hlubší než Mariánský příkop? Zjevně ano. Tohle bylo nestravitelné i při sledování v nudném plížícím se letadle (které kupodivu po cestě rutinně nevybuchovalo - chyběl jsi mi Chrisi...). Ale třetí Vypleštění se prý už chystá. Minimální povolená délka 205 min. ()

geek.ondra

Akce je parádní a v několika momentech dechberoucí. Všechno ostatní je ale opět zanedbatelně průměrné. Jako akční oddech ale naprosto dostačující práce. 7/10 ()

FanKalEl

Dlhodobá akčná scéna bez strihu tu dobre exceluje ale stále nie tak ako tempo thrilleru prvého dielu. A je to ešte aj hlúpejšie po prvej polovici.. ()

Hpatrik

Paráda! Scénář konečně dává hlavu a patu, a akce oproti jedničce není rozhodně málo. Akční scény jsou nesmírně uspokojivé, šťavnaté a kulervoucí! Solidní čtyři. ()

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

31.05.2024

Sympatický rodák z Austrálie se stále vehementně snaží vymanit se ze škatulky marveláckého Thora. Nejspíš si je velmi dobře vědom toho, že ze slávy boha hromu se věčně žít nedá, proto se snaží… (viac)

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno