Na nože: Glass Onion

• USA Glass Onion: A Knives Out Mystery (viac)

MrFarmer odpad!

Dvě hodiny sice stylové podívané, ale co naplat když postavy jsou zoufale nezáživné, otravné a scénář kulhá na obě nohy. Oproti prvnímu gentlemansky šarmantnímu dílu se tady dočkáme pouze stokrát okoukané Netflixovské šablony - zlí běloši, dobří černoši a nejméně jeden silný ženský charakter. Craig se zde snazí působit sice chytře, ale jeho role tak nějak vyšumí do prázdna v trošku přeameričténém patosu... ()

Skylwalker42

Jednička byla jaksi originální a měla své osobité kouzlo. Tohle již nemá osobité kouzlo. Je to o dvě hvězdy horší pokračování. Ty postavy byly všechny nesympatické a pointa se dala předvídat už v zárodku. Craig udržel svůj standart. Ale tím končí malé pozitivum. Johsone, Star Wars jsem Ti odpustil, ale tohle? ()

quido_zidle

Ježišmarjá, skoro 2,5 hodiny čtete titulky až se vám kouří od očí a na konci zjistíte, že úplně k hovnu - to bylo jediný překvapení, které se v této "detektivce" stane. Tvl to bylo keců na na jeden fór, na jednu myšlenku, to umí Netflix fakt skvěle. Nuda, kecy, nuda, kecy, nuda, kecy, fór, nuda, kecy...Prvnímu dílu to nesahá ani po nehty u palce! Spoiler: Viděl jsem už hodně detektivek a toto je první, kde vrah není zahradník, ale ten který je téměř od začátku nejvíc podezřelý. A ten konec??? To bylo jak "Už se nám to děcka táhne moc dlouho, musíme to nějak finálně odbouchnout..." Dvě hvězdy za Craiga, Hudson a Granta(!), jinak 140 minut ztracenýho času!! ()

kockodan

Klasická, i když poněkud zdlouhavá hůdanitka. Konflikty, humor i konečná pseudo-katarze nestály za moc.  Vše jakési nemastné nelsané a bez spádu a energie. Chyběla tomu jiskra. Začátek strašně ukecaný a nudný! Jediný kdo mírně pobavil několika dobře napsanými vtípky byla Kate Hudson, ale hloupé blondýny byly vždycky k smíchu, takže to zas taková světoborná řachanda nebyla, a celkově všechny postavy vyšly docela ploché a působily jako hodně vedlejší, ba přímo nedůležité/nezajímavé. Jako např. politička Kathryn Hahn. Její postava kdyby tam vůbec nebyla, tak tím film jedině získá! Jednotliví členové rádoby nesourodé party ničím nevynikali a nezaujali a to jak herecky, tak vývojem svých postav. Opět, marná Hahn. Žanella hrála dobře, jinak docela nůďo! Nechápu z čeho jsou kritici i divácký plebs na Rotten tak posraní že tomu dali 93%! 😲 Za mě tak s bídou na 40%. Jo a ta Serena tam fakt neměla bejt, a to ani virtuálně! Fuj to jsem se lek!  To bylo mega cringe. 🤦‍♂️ ()

tomino28

Nadšení z prvního dílu zde bohužel poměrně rychle vyprchalo. Zrovna u Glass Onion mi klasický přístup "dáme do pokračování všeho více" dvakrát neseděl. Netřeba pak dodávat klasickou poznámku o přehnané stopáži - prvních cca 40 minut zabere nezáživné představování postav a až potom se příběh více či méně rozjede. Když se k tomu přidá slabší zápletka než u jedničky, vychází mi z toho lehké zklamání. ()

Tomas_PO

Veľmi podobne, ako pri jednotke ide o moderné krimi, ktoré mi však subjektívne ako žáner nesedí. No pre tých, ktorým áno, je to jednoznačne film na zhliadnutie. Napriek 2,5h stopáži to zbehlo rýchlo, dokonca tak, že veľa detailov divák nestihne odsledovať. Film priamo na jednotku nenadväzuje, herecké obsadenie je tiež až na Daniela Craiga iné. 2 nominácie na Zlaté Glóby 2023. ()

Heywood

Patřím mezi výjimky, kterým se nelíbila jednička, dvojka je ale o něčem jiném. Když pominu ten soundtrack (Ten Kos hraný Nortonem na kytaru neměl chybu, jako dále ten Bowie), pak výkony herců provedení zápletky a rozuzlení bylo skvělé, Agatha CH. by jen koukala (Chandler by se asi uškliboval). Lokalita excelentní a poselství přímo nadčasové: Ano, zbohatlíci zloději tzv. podnikatelé si myslí, že mohou všechno. A že zákony jsou pro druhé. A dost často to tak vypadá. (Pozn. Netýká se solidních podnikatelů!) Je úžasné sledovat Craiga, jak nechce a opravdu NECHCE být jen Bond. V závěru sci-fi, ale i tak 80%. ()

B0mb4st1c

Kvůli zdejšímu zavádějícímu systému hodnocení, by se mohlo zdát, že tento film hodnotim stejně jako ten předchozí. Neni tomu tak, tento je podle mě slabší. 2 věci co se mi na filmu nelíbily: 1) Dlouhá stopáž 2) Strašně dlouho trvá, až se něco začne dít. Jinak to byla neortodoxně pojatá detektivka se stejně tak provedeném finále. Teď už se neni čemu divit, že Epizoda 8 byla taková jaká byla. Za mě ale nakonec 4 hvězdičky s odřenýma ušima, čili 6,7/10. ()

Muf911

Trochu větší legrace než jednička, ale už méně fikané a překvapivé. Kdybych ale neporovnával s předchozím filmem, tak si to pořad drží skvělé tempo, má to několik nečekaných zvratů a v první půli je to skvělá moderní variace na klasické detektivky Agáty Christie. Druhá část už je úplně jiný žánr a trošku to poslala směrem dolu. Vyvrcholení s Monou Lisou a zdemolováním skleněného paláce vč. Prototypu Porsche 918 umístěného na jeho střeše není můj šálek čaje. ()

moriero

Vlastně až do "grand finále" to bylo za luxusní 4 hvězdičky. Agatha spokojeně pomrkávala. Ale jak nastoupilo postupné loupání slupek cibule, ke kterému divák bez podpory scénáristy neměl šanci dojít (Ionské moře, Duke na motorce), musela Agathě spadnout do oka muška, pokud pořád pomrkávala. A Mona Lisa to zabila úplně. Nejhloupější konec ve stylu - když to nejde rozumem, půjde to silou. A když to nejde silou, půjde to ještě větší silou. ()

Ace.A.T.L.

Tam kde to bylo u jedničky fajn, u dvojky to už tak nefunguje. Postava Benoita ztratila kouzlo a chvílema je až patetická, což hodně sráží celej dojem z filmu. Herecký obsazení zase paráda, jen to je takový......o dost horší. Pořád to je i zábava, jen dost okrouhaná a člověk nesmí čekat toho charismatickýho Benoita, jako v jedničce. Za mě 3* a tak nějak DOPORUČUJU ()

veverysiak

Oveľa slabší odvar Jednotky, lebo toto nemá patričný humor, spád a výkony, napriek tomu chlapi udržali aký-taký nadpriemer a pokiaľ veľmi neporovnávate, dokážete sa udržať pri projekcii, z ďalšieho pokračovania však mám oprávnenú obavu, takže 55%. ()

Rian Johnson už pracuje na třetím Na nože

Rian Johnson už pracuje na třetím Na nože

16.10.2023

Režisér a scenárista Rian Johnson (Star Wars: Poslední z Jediů) zaznamenal se svou detektivkou Na nože takový úspěch, až to vedlo k akvizici práv Netflixem a objednání hned dvou pokračování. To první… (viac)

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů