Na nože: Glass Onion

• USA Glass Onion: A Knives Out Mystery (viac)

Maynard.

Tohle brutálně přeplácaný škatulkování bych si asi odpustil : "Mysteriózní / Krimi / Komedie / Thriller / Drama". Asi bych mohl naspat hodně podobnej koment jako u jedničky s tím rozdílem, že tady mi bylo celkem od začátku jasný, že vrah je zahradník. Nikdo jinej to bet nemohl. Je sice hezký sledovat na jednom plátně tolik známých tváří, ale když ten film nemá koule, tak je to škoda. Asi nejvíc se mi líbilo prostředí, kde se to odehrávalo. Ale ten konec, kterej všechno vysvětlil jak pětiletýmu prckoj se hodně nepovedl. Docela se divím, že lidstvo má prachy na další pokračování, když je ta válka :o) ()

sedm.1

Ve většině ohledech se jedná o srovnatelné pokračování s prvním dílem, jenže pro mě osobně má nečekaně tento případ přeci jen ještě o něco navíc, co mě oproti jedničce oslovilo a bavilo víc. Už třeba jen samotný případ, respektive jeho zápletka, mě bavila víc, hodně mě oslovilo i jeho zpracování, které sice nedisponovalo úplně nějakou strhující dynamikou, nicméně i přesto se od nastínění děje, přes představení postav, následný vývoj a až po postupné odhalování karet a výslednou pointu, jedná o zábavnou podívanou, vyšperkovanou výbornými dialogy, působivými dramatickými výstupy, fungujícími odlehčenějšími momenty a mnoha výraznými zvraty, které též působí vážně skvěle. Opomenout pak nemohu ale ani veškeré postavy, které jsou též sakra výrazné, se silnými charaktery a samozřejmě pak i perfektně obsazené. Hanit jinak nehodám ani atmosféru, fajn je i prostředí, takže opakuji, Glass Onion je skvělá inteligentní krimi zábava, která mě překvapivě opravdu hodně oslovila a škoda jen závěrečného rozuzlení, které postrádá koule a hlavně nějakou tu diváckou katarzi při odhalení a zúčtování s ústředním ,,padouchem,, , v tomto ohledu pro mě tudíž scénáristé dost selhali. I tak se ale tento druhý případ vážně povedl a zatímco po prvním díle jsem po tom druhém zrovna neprahnul, tak nyní se na případný třetí už i docela těším. ()

DavidS.

Prázdná manýra, která snobským prostředním evokuje Triangle of Sadness a stylem Branagha a letošní verzi Death on the Nile...Jenže postrádá tu dravost, drzost, zvracení po šampaňském, šestákové pozlátko i pompéznost...Řada věcí zcela nadbytečných/nevyužitých...Craig je mimo bondovské mantinely bezradný a jako americká verze gay Hercula zcela směšný...Co také čekat od režiséra, který nechá Skywalkera dojit nějakou mimozemskou krávu... ()

borec999

Konceptom je dvojka v podstate taká istá ako jednotka, avšak vôbec mi to nevadilo - Glass Onion je znova zábavný, chytrý, veľmi dobre napísaný, zahraný (Craig v hl. úlohe je fajn, Kate Hudson svoju postavu stvárnila dokonale, ostatní herci si tiež odohrali svoje a rezervu vidím iba v málo využitom Bautistovi v komediálnej polohe) a aj prvotriedne natočený film. Craig má po skončení Bonda zrejme ďalšiu sériu, ktorá ho uživí na ďalšie roky a Rian Johnson si utvrdil status tvorca, ktorého určite budem sledovať aj naďalej. Už vopred potvrdené tretie pokračovanie tejto série a ďalší prípad Benoita Blanca ma vôbec nevytáča, ba naopak - už teraz sa na neho teším, pretože tohto konceptu hravej a komediálne ladenej detektívky som sa zatiaľ neprejedol... 80% a silné 4*. ()

666Carnage

Svižná, nápaditá a příjemná detektivka. Už jednička byla super a dvojka to jen potvrzuje. Ať se Rian Johnson drží tohohle typu snímků a od sci-fi ať se raději drží dál. Ale měl by se krotit i zde, aby mu to nepřerostlo přes hlavu a nepřekombinoval to. Craig suprovej a zbytek ansámblu taktéž. 75% ()

Devadesát Dva

Definitivně bych se počítal, mezi big fans prvního snímku, okolo kterého se na konci roku 2019 utvořil slušný hype. Na pokračování 'Glass Onion' mě opět bavil casting, ačkoliv byl přeci jen menší, než posledně a to myslím dost ubralo na potenciálních možnostech zamotanosti příběhu. Ani scénář už takovou sofistikací neoplýval, takže se to na poli více jak dvou hodin místy vleklo, i když vizuálně stejně chytlavé, klasický neduh "dvojek" a pokračování. Snaží se udělat to samé a tlačí na pilu tam, kde tlačit nemají. Ale ono je to pořád zachraňováno Craigovým detektivem Blancem, a herci, kteří jsou schopni na krátkých prostorech svých postav vás tak akorát sdostatek zaujmout. Nuda to není, ale hitparáda taky ne. 7/10 ()

BlackTom

Tie najlepšie ojeby ako Podfu(c)k, Chladnokrvne, Lucky Number Slevin a samozrejme, výborný Podraz, sa dajú pozerať opakovane a v tom je ich čaro. Glass Onion je fajn, ale zároveň tak nahypované, že rewatch už nie je treba. A to je škoda, pretože kasting a chémia medzi nimi je fakt výborný a je vidieť, že si natáčanie užívali. Akurát, že to vyšumí do prázdna. ()

SpaceOdyseus

Tak nakonec to bylo docela zklamani, kde se detektivni linka rozmelnila samoucelnym klamanim a kde mensi pocet postav a vetsi casova sevrenost paradoxne neprospela kvalitnejsimu vysledku. ()

Hanys_

Zatímco první Knives Out se dalo brát jako detektivka, která obstojí v žánru sama o sobě, tak dvojka už je tak trošku parodií na sebe sama. I přes tu mamutí stopáž to ale odsejpá docela svižně, herci do jednoho skvělí, ale ty zvraty tady už nějak neladí a nešokují, jak by měly. 6/10 ()

Nemec

Konečně jsem se dočkal další povídky o velmi sympatickém detektivovi Benointu Blancovi. Obával jsem se toho, že zasazení na tropický ostrov mi bude vadit, a nakonec to byla příjemná obměna. Kamera byla stylově jako v prvním díle, takže já byl spokojen, čisté kompozice, připodobnění filmovému materiálu a jemné, avšak dynamické pohyby kamery. Jediný a asi největší problém jsem měl se samotným antagonistou, který mi nedával smysl, manipuluje lidi skrz to, že jim pomohl k tomu, co chtěli. Ale jak? Pokud je podle příběhu parazit, který se přiživuje na ostatních, tak jak se mohl přiživit na skupině “tupců“, kterým on dopomohl k splnění jejich snů. To jsme prostě nepochopil. Jinak postavy fungujou a mám je rád ♥️. Blanc hrající Amongus byl trochu off, ale zase na druhou stranu nám to povědělo něco o postavě a díky tomu je postava více prokreslená. Za mě je to solidní pokračování, ale v mých očích to nepředčilo první díl, ale rozhodně obstojné a velmi příjemné. ()

merit1

Jednotka bola ako zjavenie. Niečo ako reinkarnácia Agathy Christie v najlepšej forme. Dvojka je ako keď rozpísané dielo velikána dopíše následovník. ()

Prochy38

Možná o hodně slabší scénář, možná méně luxusní obsazení. Ale stejně jsem si to užil. Postavy skvělé, herecké výkony perfektní. Pobavil jsem se. Uvidíme co třetí počin. ()

Rian Johnson už pracuje na třetím Na nože

Rian Johnson už pracuje na třetím Na nože

16.10.2023

Režisér a scenárista Rian Johnson (Star Wars: Poslední z Jediů) zaznamenal se svou detektivkou Na nože takový úspěch, až to vedlo k akvizici práv Netflixem a objednání hned dvou pokračování. To první… (viac)

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů