Dannyho jedenástka

• Slovensko Ocean's Eleven: Dannyho jedenástka (viac)

Danny Ocean (George Clooney) je „zlodej“ vysokého rangu - elegantný, nadpriemerne inteligentný s kombinatorickými schopnosťami. Rád sa hrá, jeho hry však nie sú obyčajné, Danny hľadá vzrušenie vo víťazstve nad zložitými bezpečnostnými systémami. Krátko po prepustení z väzenia dá dohromady „jedenástku“, čo znamená, že osloví desať chlapíkov „s rovnakou krvnou skupinou“, s ktorými chce naraz prepadnúť tri kasína úlisného Terryho Benedicta (Andy Garcia), skrývajúce vo svojich sejfoch 150 miliónov dolárov - kartové eso a svojho najlepšieho priateľa Rustyho Ryana (Brad Pitt); vreckového zlodeja Linusa Caldwella (Matt Damon), rovnako šikovného ako bol svojho času jeho otec; zdatného pyrotechnika Bashera Tarra (Don Cheadle); Reubena Tishkoffa (Eliott Gould), ktorý o jedno zo svojich kasín prišiel práve kvôli Benedictovi; bratov Virgila (Casey Affleck) a Turka (Scott Caan) Malloyovcov, skvelých šoférov; kartového podvodníka Franka Cattona (Bernie Mac), ktorý sa zamestná v jednom z kasín ako krupiér; Saula Blooma (Carl Reiner), ktorý sa na zaslúženom odpočinku zúfalo nudí, a tak si rád strihne úlohu zámožného obchodníka so zbraňami ubytovaného v jednom z hotelov; Livingstona Della (Eddie Jemison), ktorý „miesta činu“ dokáže dokonale prešpikovať plošticami a tiež „pozerať na prsty“ bezpečnostnej službe kasín; nuž a na záver i mimoriadne ohybného akrobata Yena (Shaobo Qin), ktorého úloha bude vskutku zaujímavá... Terry Benedict mimochodom žije s Dannyho bývalou ženou Tess (Julia Roberts)... Je to len zaujímavá zhoda okolností, náhoda - alebo motív? To vie len on. V každom prípade riskuje nielen svoj život, ale aj možnosť opäť sa zblížiť s Tess. Ak sa mu však jeho takmer neuskutočniteľný plán podarí zrealizovať, potom naopak získa všetko...! (TV Markíza)

Lacike

Prijemny heist film s hviezdnym obsadenim, pricom kazdy z nich dostane prilezitost zaziarit. Clooney a Pitt su sympatickí vodcovia, Damon roztomily zlodej, Garcia perfektny zaporak a Robertsova tu je tak akurat, aby mi nezacala vadit. Film má cely cas pohodovu atmosferu a lupez je dostatocne zaujimavo prevedena s prekvapivou pointou. Proste prijemny film, ktory nenudi a zakazdym dostatocne zabavi. Jedine, co ho poskodzuje, su dve mizerne pokracovania. 8/10. ()

sarume

Nadprůměrná krimi komedie , podobná skládačce , nadprůměrně obsazená , ale zas kvalitě to nepřidá , spíš to na mě dělá dojem , že si banda kamarádů chtěla spolu zahrát a jen jakýmsi nedopatřením, jsou to taky velké hvězdy:) Je to vtipné, je to místy překvapivé a profesionálně odvedené. Nic víc nic míň. ()

Ai.ma

Příjemný film. Ale to je asi tak všechno. Další díly už jsou něco jako třikrát posraný spodky. Každej chce vidět, jak to vypadá, ale ve skutečnosti všichni ví, že je to o hovnu. ()

PROROK14

Svižný, nenudiaci film s dobrým koncom. Na tú partiu hercov sa dobre pozerá a celkovo je tento film jeden z tých lepších krimi trilerov. ()

Borrtex

Co si člověku vybaví, když se řekne "Klasická akční krimi vloupačka?". Mě osobně se vybaví tento snímek. Perfektně naplánovaná loupež jednoho z nejstřeženějších trezorů uprostřed Las Vegas. To co hodně dělá tento film tak dobrým je určitě naprosto dokonale sehrané herecké obsazení. Brad Pitt, George Clooney, Matt Damon a zbytek týmu hráli po celou dobu ve stejné harmonii a dokázali se perfektně dostat do role profesionálních lupičů, kteří vykrádají na profesionální bázi. Celé to ještě příjemně přichutila Julia Roberts, která ztvárnila "spokojenou" manželku miliardáře. Děj nebyl nijak složitý na pochopení, ovšem nebyl ani průhledně jednoduchý - byl zkrátka zcela na míru. Co víc si přát? :-) Výborná partička, výborné naplánování, výborná režie a to celé ještě zaobaleno do hodně příjemného soundtracku, který tomu dodal potřebnou atmosféru. 95% ()

Tommassi3

"Pustili mě !!" - "Pustili tě ??" - "Z vězení !! Vzpomínáš, jak jsem ti šel pro cigarety a už se nevrátil ??" - "Už nekouřím.." ;) ()

bouncer

Tak tohle mi šmakuje! Možná trochu okoukaný námět, ale jinak paráda. Skvělí herci, děj, který má spád atd. Proč to dále omílat, koukněte se na to, pokud jste ještě neviděli... ()

Terva

CITÁT - Pane Ocean, co hodláte dělat, budete - li propuštěn ? Vítejte v Las Vegas - hřišti Ameriky. DIALOG - Mám otázku, řekněme, že půjdeme do pokladny přes bezpečnostní dveře, a dolů výtahem, co nepojede, a přes ozbrojenou stráž a k trezoru, co nejde otevřít a kamery nás neuviděj a potom jen tak odejdeme ze sto padesáti miliony dolary ? Jo. Tak fajn. Vždy mě zaráží, že jdou krást a výdaje jsou tak obrovské, že se divím, kde na to berou. Trio herců Cloney, Pitt a Damon byl perfektní tah a určitě jsou hlavním lákadlem tohoto snímku. Zato k Julii Roberts mám výhradu, do filmu se moc nehodí a v některých záběrech trochu připomene mladého Lamberta. Ten přiblblej úsměv a protáhlý obličej, celej Highlander. Film má napětí, vtip, akci a zajímavé vyvrcholení. CITÁT - Říkáte tomu Black Jack, ale hrajou to jen běloši........... Na snímku je nejhorší hudba, mě ta monnotónost strašně vadila. Hudbu má na svědomí David Holmes. ()

moviesfan

Chytré, svižné i zábavné. Nestačí? Tak si přidejte velmi, opravdu velmi kvalitní obsazení a máte vydařený film. Parťáci mají styl, který je na úrovni. Baví mě jejich nápady a suchý humor. ()

Blofeld

Jak říká Isherwood... Já bych jen vzkázal těm, kteří kritizovali bvýkon Julie Robertsové: co VÍC podle vás asi měla dělat? Zahrála přesně to, co měla. A ještě za to dostala jen dvacet dolarů. ()

villon17

Samé hvězdy, samé prachy. Překladatel názvu asi nebral číslovky, ale to zdaleka nic neubírá na propracovanosti a píli všech, kdo se na snímku podíleli. ()

Marek1991

So zlodejinou nemusíte súhlasiť ako ja, ale tých zlodejov si zrejme obľúbite tak ako ja. Či to bola najväčšia a najlepšia lúpež v Las Vegas vôbec, si nemyslím, keďže realita je taká, že dnes sa kradne tak, že vám aj majiteľ potrasie rukou, ale ako film to bolo skvelé. Výborná a niekedy krásne trefná komédia, ktorá oplýva výborným obsadením. Toto všetko len preto, aby ste ženu presvedčili, že ju máte najradšej na svete a že ten, o ktorom si ona myslí, že je pre ňu ten pravý, je schopný ju vymeniť za hlúposti. Štýlová zbytočnosť, no perfektne nakrútená, povedzme že nadpriemerný film. ()

corpsy

Nečudo, že sa snímok stal vo svojej dobe obrovským svetovým hitom. Nasvedčovalo tomu už iba hviezdne obsadenie. A ku tomu svižný scenár, ktorý nenechá vydýchnuť a štýlový soundtrack. A to všetko bez nejakých okázalých trikov a akčných scén. Niekedy sa vystačilo aj bez toho ( že je tak PODFUKÁRI ? ). ()

draculca

Tak tohle je opravdu boží - od začátku do konce. Ten kdo to vymýšlel musel být génius. A herecké obsazení? Je třeba to komentovat? ()

Marsik

NOVA CINEMA HD - No konečně! Trvalo mi to "pouze" 15 let :) a konečně jsem Dannyho parťáky zčíhnul. Byla to pohodová svižně odsýpající krimi komedie se spoustou známých tváří. Co víc si tedy přát? Vadu na kráse to ale mělo - loupež proběhla vlastně bez jediného většího zádrhelu, prostě strašná pohodička. Ale jinak se na to hrozně dobře koukalo a díky TV Nova jsem si po půlnoci mohl dopřát snímek v HD kvalitě se skvělým českým dabingem a bez jediného přerušení. Umístění na 267. místě mezi nejoblíbenějšími filmy docela chápu. 80% ()

Tryskomyš

Shodou okolností je to dnes druhý film s Cloonym, který jsem viděla. A kupodivu se mi také nelíbil. Přestože je zde spousta prvotřídních herců, děj je velmi špatný. Je nesourodý, nemá to švih ani akci. Divím se hodnocení i oblíbenosti u uživatelů CSFD. Takových filmů víc, a přestanu sledovat televizi. ()

hous.enka

Tlupa týpků se rozhodne vyloupit kasíno. Přípravy mě příliš nebraly, ale samotná loupěž byla udělaná pěkně a poutavě. Trochu mi chyběl ženský element v Dannyho jedenáctce a nevytáhla to ani Julie coby Dannyho bejvalka. ()

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

21.01.2024

Není to tak dávno, co jsme tu psali novinky ohledně světa Dannyho parťáků. George Clooney (Gravitace) se totiž nechal slyšet, že existuje hotový scénář, který by byl přímým pokračováním posledního… (viac)

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva

17.09.2022

V požehnaném věku devadesáti pěti let zemřel americký herec Henry Silva, jenž díky své nezapomenutelné tváři a zejména svým ostře řezaným obličejovým rysům byl fanouškům znám hlavně prostřednictvím… (viac)

Gosling a Robbie opět spojí síly

Gosling a Robbie opět spojí síly

20.08.2022

Hvězdy chystané Barbie Margot Robbie (Vlk z Wall Street) a Ryan Gosling (Blade Runner 2049) se znovu shledají. A to vlastně už velmi brzy, Gosling se totiž podle všeho čerstvě upsal chystanému… (viac)