Blaník

(divadelný záznam)
Česko, 1997, 95 min (Alternatívna 85 min)

Příčinu silné obliby blanické pověsti v Čechách vidí Cimrman hlavně v zeměpisné poloze naší vlasti. Shodně s Palackým byl si vědom toho, že " jsme tu v Evropě jako zrnko mezi dvěma mlýnskými kameny. Ze západu na nás naléhá imperialismus germánský a z východu nás drtí rozpínavost kolosu velkoruského. Není divu, že takto tísněný malý národ hledá sobě ochrany nadpřirozené, a i zázračné, neboť jedině zázrakem lze tu přežít." (oficiálny text distribútora)

brzozin

Rozhodne jedna z nejlepsich Cimrmanovych her. Vtip, inteligentni humor, satira, hlasky, ktere u nas doma dodnes citujeme. Bohuzel pak uz to slo s timhle divadlem z kopce. ()

kubilov

Jak asi tak můžou vypadat potíže v blanické kanceláři, ve které se přehodnocují varianty jestli do boje vyjet anebo ne? Zvlášť pokud se starej Václavák řídí podle hesla: "Nikdy nebylo tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř." Navíc naprosto dokonalé loutkové divadlo a rozřešení kdo vlastně může za tu prokletou severojižní magistrálu! Seminář i hra zcela perfektní. ()

RafaKrakal

Jediné dílo DJC, kterému jsem nepřišel úplně na chuť. Seminář je tradičně fenomenální, nicméně hra mi přijde lehce nemastná, neslaná a ke konci již i mírně zdlouhavá. Proto musím hodnotit "jen" 4 hvězdami, nicméně i tak se na tuto hru rád v budoucnu znovu podívám. ()

ostravak30

Další výborná hra, která si dělá legraci ze všech postupů a strukturálnosti v Česku. Podlě me je co se týče poukazování na stav věcí v Česku jedna z nejlepších, kterou vůbec vytvořili. ()

Tominni

Sice opět velmi dobrá, ale přeci jenom, v porovnání s vysokou laťkou ostatních her, trochu slabší. Výborný je souboj s meči, líbilo se mi i loutkové divadlo, ale samotná hra je pře jenom o chloupek delší, než by ji slušelo. Ale i tak pobaví i po několikerém zhlédnutí a to je vlastně důkaz samotné geniality tvůrců Járy Cimrmana. ()

Gig

Každou hru génia Járy Cimrmana znám či řrozpoznám podle hlášek. Tu mi stačí si vzpomenout třeba na: Stop! Výměna mečů. Navíc je ti geniální Smoljak coby odbojný Husita. Typický český brumla. ()

sAreOn

Přednáška byla v komornějším duchu, možná i díky tomu, že zde chyběl pan Svěrák. Následné představení bylo ale geniální. Blaník je asi nejlepší hrou. ()

jjjerry

Jsem fanošek Cimrmana, pro mně asi druhá nejlepší hra. Kritika byrokracie je perfektní. Ne tohle se nedá popsat to se musí vidět=) ()

Pjotrik

Tady se vždycky bavím víc u přednášky. Teorie zapamatovatelnosti dat je skvělá, stejně jako rozbor defenestrace. Standard je opět vysoký a vidím to tak na 88%. ()

listo

Pro mne jednoznacně jeden z nejslabších kousků DJM, a to jsem jejich dlouholetým fanouškem. Smát se vyobrazenému čecháčství se mi nějak nechce a některé hlášky (rouno kupříkladu) jsou hluboko pod možnostmi obou autorů. ()