Natočeno podle neuvěřitelně skutečného příběhu, film osvětluje i ta nejtemnější místa. Po záchraně mladého chlapce před nelítostnými obchodníky s dětmi se federální agent dozví, že chlapcova sestra je stále v zajetí, a rozhodne se vydat na nebezpečnou misi, aby ji zachránil. Když se mu krátí čas, dává v práci výpověď a vydává se hluboko do kolumbijské džungle, nasazuje svůj život, aby ji osvobodil od osudu horšího než smrt. (bianci)

Ingtar2

Taký ten prípad, keď nie len látka, ale aj úvodné titulky sú silnejšie ako celý film dokopy. Caviezel je v koži Ballarda vtipný a veľmi mi pripomínal Sama Worthingtona v Chatrči (to nie je kompliment). Na to ako strašne silno dezinfo scéna vychvaľovala tento film do výšin ide vlastne o úplne priemerný thriller, s príbehom na 75% nezaujímavým a s množstvom scén zbytočných. Keď Caviezel asi desiaty krát spomenul boha, mal som chuť celé to vypnúť. Vlastne každá zmienka o bohu v tomto filme je úplne na smiech ("Nenechám niekoho unášať božie deti"... wut? Čie že sú tie deti?). Hudba je úplne nefunkčná (áno idem proti davu a je mi to jedno). Niektoré scény vyložene kričali ochotníckym divadlom - som prekvapený, že Monteverde neprinútil Caviezela na opakovanie. Na druhú stranu sú tu esteticky geniálne zábery, ktoré by sa v pohode dali použiť ako pozadie a finále so zapojením prvej a poslednej scény ako v 12tich opiciach našťastie funguje. Tl;dr: Nič prevratné, často nudné aj napriek silnej téme a príliš prehypované. A ja som sa tešil, že sa konečne dozviem o tom napojení Bidena na židojašterov z Marsu ktorí deťom pijú očné bielka... tak nič, snáď nabudúce. 65%, 3*. ()

arcticsky

Bože, to je zase "drámo" že by z toho jeden zachrápal...to jen k "technické" stránce věci. A k tomu ostatnímu, co se tady podsouvá jen citát z FB (mírně upraveno): Já být iluminát, tak se na to už fakt vyseru. Konspiruješ, maskuješ drátky, za který taháš, schováváš biolaboratoře do desetitisíce kilometrů dlouhých tunelů plných znásilňovaných dětí a pak tě stejně odhalí nějaká úplně debilní píča z Bohumína se šesti třídami základky... ()

bozka10

Príbeh a odkaz filmu je podstatne silnejší ako film samotný, nič menej o tom to bolo a pre každého rodiča musí byť toto nočná mora.Človek je schopný tích najodpornejších vecí. ()

TheSpearCZ

Čekal jsem od toho teda větší terno, všechno z tohohle filmu smrdělo průměrem až na ten samotnej konec... ten smrděl podprůměrem. Čisté 3* ()

Illy

Song of sick. Twl. To bylo divný. Myslím tím jak na mě ten film působil. Měl jsem trailer nic moc o tom nevěděl kam hele po dlouhý době Caviezel, nějaký osvobozování dětí, to bude cajk. Netušil jsem že se jedná úplně takhle o děti. To já úplně nedávám, tohle je jedna z velmi mála věcí která mi v hlavě smíchá vztek s těžkou depresí a která by mě přinutila vstát a jít působit opravdu velkou... velikou ...obrovskou bolest (fyzickou i psychickou) jiným dospělým spoluobčanům. Jenže tohle bylo ve finále ... já nevím... Jakoby zatím filmem schovával ještě jeden. Jako něco umělého a nakašírovaného. Nemocnýho. Místo abych fandil té straně "dobra", běhal mi jen mráz po zádech. Nebylo mi blbě jen přímo z těch pedofilů... ale ze všeho. A ze všech. Jakoby ten film ukazoval někam... špatně. Šrouby do hlavy. Doprdele to je hrozně těžký popsat.  Ne... žádný zadostiučinění na konci, žádná satisfakce a potlesk... ale úleva. Že to celý ...divný ...už skončilo a že jsem se dokázal nepoblít. ()

Flopik

Myslím, že moje prvé stretnutie s filmom, ktorý sa venuje čisto len tejto téme a možno aj preto nemám problém prižmúriť oči. O to viac, že to je podľa skutočných udalostí. Čo je pre film len dobre, pre svet však devastujúce.  Čakal som to popravde ale oveľa temnejšie, minimálne čo sa prevedenia týka. Myslel som, že budem odvracať zrak, obhrýzať si nechty a bude mi ťažko. Nič z toho sa však nekonalo, a chytiť sa toho niekto schopnejší mohla to byť nepríjemná udalosť rok. Tým nechcem povedať že to je zlé, miestami sa nato pozerá ťažko, miestami pri zamyslení, že sa to skutočne deje vám pôjde slza do očí a hnev vyletí do výšin. Bohužiaľ tých pocitov bolo minimálne a pri tom začiatok bol famózny. Stred nič moc a finále ma nepresvedčilo. Hlavný herec ale skvelý. Za 3*, subjektívne si jednu prihodím. ()

Muel

| Santa Fe Films | Úprimne, Caviezel tu veľmi dobré nehrá, ale filmu to kvalitu nezhadzuje. Pretože Sound of Freedom ma silu v niečo úplne inom. A to v téme. Málo je takýchto filmov a ja som rád, že jeden takýto vznikol, aj za cenu kontroverzie a hoaxov a disinformácií. Je mi ľúto, čo sa o tom filme rozpráva, pretože samotná snímka v podstate politická vôbec nie je a iba poukazuje na problémy unášania detí a pedofílie. Inak je to celkovo skôr rutínne a nie najkvalitnejšie nasnímané, ale emocionálne to funguje, čiže pre emočne založeného diváka, aký som ja, to bude stačiť na mierne nadpriemerný zážitok. Viac TU. | Hodnotenie: 7/10 | ()

Bozvav

Naprosto dech beroucí příběh, jehož námět mi otvírá v kapse celý arsenál kudel. Jsou situace, kdy jsem si zcela bezpečně jistá, že bych neměla problém s tím, někoho zaživa stáhnout z kůže a začala bych od kotníků. Tyto lidské bestie, naprostý odpad společnosti by měl zdechnout v ukrutných bolestech v náruči brutální rakoviny, za čož se denně modlím a je mi to houby platné. Děti podaly skvělý herecký výkon, stejně tak Bill Camp. Horší už to bylo s Jamesem Caviezelem. Ne, že by byl vyloženě špatný, ale takový nijaký, prostě jsem mu ty emoce a nasazení moc nevěřila. Tempo pomalé, až líně, nicméně na míře dramatičnosti to nijak neubralo. Místy až minimalistické pojetí dodávalo snímku na autentičnosti a absence výrazných akčních sekvencí, či nechutných záběrů, jen umocňovaly dojem marnosti nad tím,  že s touto hrůzou nemůžu nic udělat. Možná to chtělo hlouběji zabřednout do samotných praktik obchodu s dětmi, ale vzhledem k tomu, že se vše dělo z pohledu agenta, tak by to asi nevyznělo tak opravdově. Za mne rozhodně počin roku, který Barbie, ani Malá mořská víla rozhodně nepřebije. ()

Dr.Manhattan

Wuau, na rozdiel od Killers of the Flower Moon, toto ma vazne chytilo za srdce. Spominam to, pretoze to bolo tak isto inspirovane skutocnymi udalostami a zhliadol som to dva dni po sebe. Cely cas som si hovoril, ze keby tu mal hlavnu rolu Leo, vystrelolo by to na mesiac v povedomi filmoveho sveta. Uzasne filmove dielo, malo to hlbku, decentne umelecky ladene, dobre zahrate, vyborna kamera a hudba. Naozaj ma to dostalo... a to filmy o unosoch deti nejak nevyhladavam. Okolo filmu sa nesie par kontroverzii, no nejak to neriesim. Film ako taky je uzasny. Chvilky s hudbou a niektore sceny, kde stoji hlavny hrdina, ako by tvoril "zatisie na obraze" su uzasne. Film na zamyslenie. Jeden z takych, po ktorych clovek este nejaku dobu premysla nad tym, co videl... to mam rad. ()

kkarx

Kdo se bál, že to nebude moc dobré a je to jen bublina, tak ho můžu ujistit, že to je velmi dobře odvedený minimalistický temný tichý thriller, který dokáže vzbudit silné emoce. Připomíná to krimithrillery ze 70. let či konce let 90. Tohle sedí přesně Jimovi Caviezelovi, který nemusí říct slovo a umí hrát pohledem. Výborně se na něho kouká. Vyniká hlavně výborný střih a velmi atmosférická padnoucí hudba. Konečně zase někdo, kdo chápe, že hudba může udělat scénu mnohem působivější. Viděl jsem jen v horší kvalitě, ale i tak to zanechalo silný dojem. V celém filmu je přesně jedna akční sekvence a musím říct, že díky tomu o to zapamatovatelnější. 4 silné hvězdy a pátou si rozmyslím až po opakované projekci v lepší kvalitě, jelikož tohle vážně není o dialozích, ale zdá se, že se snaží víc vyprávět obrazem a hudbou a já ten obraz neměl k dispozici. Co se týče těch údajných konspirací (CNN apod. tvrdí, že jde o nějaký Qanon či co), tak vždyť o celém obchodování s dětmi liberální média tvrdí, že to je konspirační teorie a v podstatě jde jen o pár izolovaných případů. A pak můžeme pokračovat a jistě i mnoho dalších věcí označovaných médii za konspirace budou pravdou. Třeba to zabíjení dětí kvůli andrenochromu, o kterém se předpokládá, že má schopnost omlazovat, nevypadá úplně mimo realitu. To není vlastně ani žádné tajemství. Vždyť oni se tím už ani netají, viz Silicon Valley a jejich výzkum -> https://www.newsweek.com/2021/04/16/can-blood-young-people-slow-aging-silicon-valley-has-bet-billions-it-will-1581447.html) ()

Páně

Hlavní na tomto filmu je jeho poselství o tom není sporu. Na to že se to točilo jako podpultové zboží to ujde i technicky. V prvních dvou třetinách nám trochu hapruje narativní stránka a podivný střih. Poslední třetina je pak malinko úlet, ale neva. Jak jsem již psal, poselství je v pořádku. Kéž by se to podařilo natočit o chlup přesvědčivěji a uvěřitelněji. ()

DAPDO

Dost silnej a místama nechutnej příběh na téma obchodování s dětmi a jejich únosů. Jak už bylo ve filmu řečený - kokain můžeš prodat jen jednou, ale dítě můžeš prodat i 10x za den. Škoda, že hlavního představitele hrál někdo, kdo se na tu roli absolutně nehodil. ()

joker30

Film videny. Uprimne cakal som teda vacsiu pecku po tom velkom marketingu, ze ide o obrovske prevalenie skandalu. Ale teda okrem zachrany par deti, co je urcite zasluzny cin tam nic prevratne nebolo. Cakal som, ze sa to bude nejak dotykat tych dlhodobo pretekajucich klebiet o pedofilnych chutkach spiciek Hollywoodu a pod.  Bohuzial ostalo pri ocakavaniach a dockali sme sa len priemernej kriminalky insporovanej skutocnostou. 75% ()

Charlie84

Začít film reálnými kamerovými záběry na unášený děti se střihem na poloosiřelou holčičku hrající ve slumu  bum bum na bubínek...ano, je rozumné nastavit laťku patosu prvními minutami, abychom všichni věděli, na čem jsme. Ale co chcete, když hlavního představitele hraje Ježíš! Je to strašlivě starosvětský, stereotipní, nenápaditý, podle skutečnejch událostí...no jistě...ale v tom, co to je, je to dokonalý. Kdo dá odpad, nebudu se s ním hádat. ()

Cooller

zvěrstvo čeho všeho jsou lide schopni. Adrenochrome, Pizzagate a další "so-called" konspirace spojene se zneuživanim dětí jsou bohužel potvrzené jako skutečné. Fakt že sítě kin např. AMC vypinají při promítání klimatizaci, a vlivná media typu CNN zneuživají svého vlivu k snižení kredibility příběhu, který označují za přiživování QAnon konspirací, velmi naznačuje kdo asi stojí za tímto vším. Film rovněž už v prvnim tydnu překonal zisk nového Indiana Jonese, zamyslete se sami, proč o tom nikdo nemluví. Jak řekl Mel Gibson, první krok k tomu něco zastavit je o tom vědět a začít se zajímat. Všichni by měli tento film chtít vidět a zmíněné věci si následně dohledat. Člověk, který toto s dnes doslova nesčetným množstvím dostupných dukazu smete ze stolu jako konspirace, je hloupý. Takto přesně chtějí aby na to lide nahliželi, nedovolte jim ututlat takové zvěrstvo, dohledejte si informace sami. ()

Ulmos

To je ten film, jehož přívrženci mají být "stádem trumpovských podporovatelů" a jeho kritici zase "obhájci pedofilie"? Ale kdeže, pouze enormní bublina založena na mediálním šumu a nesmyslném škatulkování, která praská hned, jakmile na ní člověk koutkem oka pohlédne. Nesouhlasím s přirovnáním, že je snímek akční, jako domov důchodců, protože v tom se alespoň něco děje… třeba se někomu zlomí berle nebo spadnou zuby do polévky. Tohle je totiž naprosto sterilní patetická báchorka o neporazitelném a bezchybném člověku, který činí nelogická rozhodnutí, prezentujíc se jako druhý příchod Krista. A ne, jenom protože se snímek zaměřuje na velmi vážné a bolestivé téma, tak to neomlouvá jeho fádnost, laxnost a stereotypnost. Vždyť i ten první predátor je tak směšně karikaturní; cožpak jsme se třeba od Klusáka nepoučili, že zrůda může na první pohled vypadat i jako slušný člověk? Jediné, co si z SoF člověk vlastně může odnést je to, že jsou s námi na světě odporní lidé, kteří ubližují dětem, což samozřejmě každý, kdo není ignorant, už dávno moc dobře ví. Jinak to nemá nic. Nemá to sociální jízlivost Lolity, nemá to dokumentárnost Spotlightu, nemá to ani nějakou výpovědní hodnotu jako Stanice Zoo. Natočené uhlazeným způsobem, aby i nejvíce zbožná americká paninka à la Helen Lovejoy neomdlela při pohledu na rozepínání opasku. Dogani byli úplně jiná liga a navíc svou surovostí a upřímností dokázali změnit věci ve své zemi alespoň částečně k lepšímu. Ne jako tady ten glorifikační patvar. A jelikož se snažím vždy oddělovat film od autorů, tak i v tomto případě jsem do hodnocení neprojektoval skutečnost, že na promítacích výjezdech Caviezel opravdu propagoval šílené konspirátorské bláboly, a že pan Ballard je taky tak trošku zmrd (ale věřím, že to si sám v soudný den vyřeší s velkým B). V opačném případě bych šel s hodnocením ještě níž, ale takhle si radši 5-10 let počkám, až o tomto celém bizarním fenoménu natočí výživný dokument na Netflixu. ()