Po tom, ako uniesli malú Olu, sľúbil detektív Robert Goc (Piotr Adamczyk) jej matke (Marieta Zukowska), že sa nevzdá pátrania po nej, dokiaľ ju nenájde a neprivedie späť domov. Avšak ako roky v pátraní po Oli (Julia Wieniawa-Narkiewicz) plynuli, osamelý policajt, ponorený príliš dlho v špine a svinstve sveta pedofilov, začína zisťovať krutú a nepríjemnú pravdu o sebe samom. (sochoking)

pornogrind

Moje první setkání s tvorbou Patryka Vegy(a rozhodně né poslední). Hodně solidní psycho drama, který se točí kolem pedofílie, dětské pornografie a obchodu s bílým masem. Napínavý od začátku až dokonce. V několika pasážích je to fakt slušnej psycho nátlak. Celkovej dojem kazí snad jen nepochopitelný jednání policie, úřadů, atd. (viz. nechání dětí na ulici, propuštění Olega, atd.) Na druhou stranu kdyby všechno šlo jak má tak je po pár minutách(na hranici) konec filmu. Ale to by byla škoda, protože by divák přišel o tuhle neskutečnou podívanou. Hodně silný 4 hvězdy. ()

Dadel

Film je tak přehnaný, že působí jako parodie. Protože to točili pánbíčkářští Poláci, tak pedofilové samozřejmě musí být satanisti, co pořádají snuff orgie v maskách v honosném zámku ve stylu Eyes Wide Shut. Hlavní hrdina-čestný policajt je takový drsňák, že si to se všemi vyřídí ve stylu Rambo. Plus množství dalších scén, u kterých nevíte, co si o nich myslet (tobogan!). Přesto je film dobře natočený a jistým způsobem zábavný, jen ho nesmíte brát vážně, ale jen jako guilty pleasure. Nejvíc se povedly scény s hlavní dětskou obětí Olou, hlavně její předčasný přerod z nevinné dětské duše ve vygumovanou a cynickou trosku. ()

Aljak

Vynikajúca psychologická thrill dráma postavená na námete únosu malej Oli, ktorú jedného dňa zláka na karamelku jeden ruský pedofilný nechuťák! A tak sa roztáča dlhoročné hľadanie ihly v kope sena vo svete pedofilných zvráteností. Sympatický detektív Robert sa do toho poriadne ponoril, a napokon sám dopláca na svoju zanietenosť do celého prípadu (hoci by to sám o sebe nikdy nepovedal). Film má vynikajúce tempo, hoci sem tam sa tam až zbytočne príliš tlačilo na pílu - a najmä tá záverečná "čistiaca" scéna bola na môj vkus už príliš... Ale inak skvelý film, so silnou témou a ešte silnejším odkazom podaným často úplne bez servítky. 4* ()

Enšpígl

Uf, tak tenhle psychologický očistec pedofilním peklem opravdu nedoporučuji nikomu kdo má malé dítě, protože pak se od něj už nehne na krok. Patryk Vega je drsňák co seká jednu tvrdší mafiánku za druhou, ale tady to je úplně jinej level. Zažere se to do tebe a drtí tě to, strašně moc. Nikdo jsem u filmu necítil takovou tíseň z toho co se ve filmu odehrávalo. Tohle opravdu slabší povahy budou mít dost těžký vydýchat. Jasně jsou tam věci, které mě úplně nesedli, ale emočiní a obsahová podstata je natolik silná, že to přebijí. Jen doufám, že tohel z hlavy vytěsním co nejdřív, protože to tam fakt nechci mít, nepamatuji si kdy mě obsah filmu tak moc bolel, jako tohle. Tohle je teda Patrykův majstrštyk, který každýho kdo má v sobě city naprosto rozseká. ()

verbal

Píchání dětí je určitě fajn katolický koníček, tak asi není divu, že se Partykovi tolik zalíbil. Tudíž po lopatistickém pseudodokumentu angažovaně přichází s lopatistickým pseudofilmem, ve kterém si naprudko zvizualizoval nejen své křesťanské pedofilní fantazie. Abych zase nebyl tolik příkrý, začíná to veskrze snesitelně jako typický bulvární Vega pro „čtenáře“ Blesku a zhruba do poloviny se to dá docela úspěšně vydržet, aniž by si jeden musel napustit kapesník ředidlem, aby si degradoval intelekt na Patrykovu úroveň. Pak však v sakristii lupne, v sutaně hrkne, načež totální lobotomie a rychlokvašné diletantství zvítězí obvyklým prostým, avšak zábavným bulvárem pro solviny, a Vega začne řádit hůř než naspídovaný devadesátkový Olmer, poháněný ryzí klerikální i filmařskou demencí, Bohem a demagogickým antipotratovým agitátorstvím vládnoucí pšontkovské garnitury PISS (Prawo i SS) a používající ty nejretardovanější berličky slaboduchého kýče. Výsledkem je pak přitroublá iluminátská pičočalamáda pro ty opravdu nejjednodušší ožužlávače vlastních palců a honiče nad Lidskými stonožkami, kterým dle zdejších nadšených výstřiků zjevně stačí, když do sebe frajer před kamerou kopne obsah použité šprcky jiného úchylného otyloně, okamžitě pro třísky nevidí les a je to děsně šokantňý a parádňý fylm. Ne, není, je to sice mile explicitně násilná až deviantní a vcelku solidně zahraná, ovšem pořád urážka sebenepatrnější divácké yntelygence a fkusu! Takže pokud si chcete z vlastní vůle, volové, upravit etalon a podívat se na opravdu promakaný, tísnivý, syrový a diváka neurážející film o unášení dětí na prcačku, pak ZAHRADY NOCI. Doufám, že po zchytření hned i přehodnotíte mongoloidní přebušování tohoto poštěváku Ornely Štikové a análního výtěru ze smrdutých hlubin oligofrenní scenáristiky a režie. ()

• V čase 00:07:10 môžeme jasne vidieť na ceste Kia Ceed 2. generácie, ktorá sa začala vyrábať až v roku 2012. Dej filmu sa ale odohráva v roku 2004. (LuciusDLX)
  • Paralelne s filmom vznikla trojdielna miniséria pre televíziu Canal+. (Arsenal83)
  • Natáčanie filmu sa začalo vo februári 2019 v Poľsku. (LuciusDLX)