Nechajte ich všetkých rozprávať

• Česko Nechte je všechny mluvit (viac)

Snímek Nechte je všechny mluvit od režiséra Stevena Soderbergha vypráví příběh slavné spisovatelky (Meryl Streepová), která se vydá na cestu se svými dlouholetými přítelkyněmi (Candice Bergenová a Dianne Wiestová), aby se pobavila a vyléčila staré rány. Připojí se k nim i její synovec (Lucas Hedges), který se o dámy stará a přitom se zamiluje do mladé literární agentky (Gemma Chanová). (HBO Europe)

Olík

Premenstruační boat dramedie aneb Carrie Bradshaw and her friends po 30 letech. Soderbergh je klokan, který skáče ze žánru na žánr, ale tady se netrefil na pevnou půdu. Chartery postav, jejich konání, vzájemné fungování. Na povrchu načančaná plavba napříč Atlantským oceánem, ovšem časem zjistíte, že vaším plavoucí azylem je dřevěný vor. Zřejmě určeno jiné věkové kategorii a dost možná i jinému pohlaví, ale za mne nepříliš sympatický snímek. ()

BOURQUE

Ďalšia spolupráca režiséra S. Soderbergha s Meryl Streep priniesla opäť taký film, ktorému sa musí pristúpiť opatrne. Vo filme „Nechte je všechny mluvit“ je viac rozhovorov medzi viacerými postavami, paradoxne však nehovorí/nediskutuje so sebou tá dvojica, ktorá by to najviac potrebovala. Ich záverečná „konfrontácia“ nie je tak silná a emotívna a ani dostatočne nevyrieší problém medzi nimi. Zachytenie vzťahov medzi jednotlivými postavami na úrovni rozhovorov je priemerné. Mnohokrát sa stane, že niektoré scény sú buď veľ statické alebo nie úplne dokončené (napr. scéna, kde Tyler „prezradí“ Karen, že je do nej zamilovaný). Keď už nič, tak vtedy aspoň vás trochu očarí krása Queen Mary 2 (loď). K filmu by pomohlo, keby bol trochu kratší a hlavne v dialógoch trochu pružnejší. Z hereckej stránky tu nie je väčší problém, Meryl jednoduchá a sebaistá, Candice Bergen by mohla byť oveľa výraznejšia. Mám však pocit, akoby k tomu nedostala ten potrebný priestor. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

Dm1tr1j

Števo Sodenberg keď nepracuje s mafiánmi tak to proste nefunguje.... Toto je tupá snaha o zábavu, ktorá sa síce dobre pozerá ale nikam nevedie. Chodí okolo horúcej kaše medziľudských konfliktov, ktoré ostali neriešené a na konci od tej kaše odíde... ()

papilon395

Meryl Streepová má dar zahrát každou roli tak, že ji věříte pouhé mrknutí oka. Tady představuje osamělou a slavnou spisovatelku, která pluje na lodi do Británie uskutečnit své plány. Literární agentura zaplatila i za spolucestujícího synovce a dvě kamarádky z dob univerzitních studií. A v této malé společnosti během plavby probíhá ona rozmluva z titulku. Děj plyne pozvolna jako vlny za Queen Mary 2 a vlastně se nic převratného neděje. Jenom je každý jiný a touží po něčem jiném. Líbila se mi rada pro synovce: "Neměl by ses stydět za to, že tě někdo přitahuje. Přitažlivost je určující síla ve vesmíru." ()

Brooks

Konverzačka ako od Allena, len modernejšia a autentickejšia. Improvizátorsky uvoľnená, podmaľovaná jemným jazzom od Thomasa Newmana a po väčšinu času veľmi pokojná, až relaxačná. Záverečný dramatizujúci twist je nečakaný, ale filmu dodáva potrebný emocionálny dopad. Po pár nevýrazných kusoch ďalší skvelý Soderbergh, aj keď tentokrát ho ocení ešte užšia divácka skupina než obvykle. ()

Daertelon

Musím uznat, že jsem dost zklamaný. Očekával jsem nikterak velkolepou, ale aspoň dobrou dramedy, dostalo se mi však jen průměrné podívané zahalené do róby luxusu. Režisér dle všeho neuměl herce vést do takových výkonů, jaké bych si představoval, scénář je zbytečně plochý, jednotvárný a povrchní, střih je jak od nějakého neumětele. Ani Meryl nepředvedla, co se na herečku jejího kalibru sluší. Prostě jedno velké zklamání korunované shlédnutím na HBOGO... ()

mirkath1

Jestli takhle má vypadat ženské přátelství po americku, děkuji nechci. Lezly mi na nervy všechny a hlavně lovkyně peněz.Je hodně lehké hodit své životní neúspěchy na někoho jiného. ()

SAINTS

Maly film založeny na dialogoch a inprovizacii.Herecke vykony su samozrejme vyborne.Film obsahuje aj niekolko skutočne krasnych zaberov a scenerii.Tento film nie je pre "každeho" a množstvo ludi ho môže označit za nudny.Každa postava vo filme bola taka bohata,taka ludska...tak skutočne komplikovana a nedokonala ,že to bolo uzačne sledovat.Dobry inteligentny film. ()

iz67

Velice dobrý zacatek, slibujici rozehrani docela pestrych zenskych temat. Ale ta vec se rozpadne do tak siroce rozslapane, ridke, kalhoty spinici, ze to nelze popsat! Tech poslednich 30 minut je nevydrzitelnych. Ano. Ale posledni minuta svou nechutnosti predci vse, takze se 2 hvezdy okamzite a samocinne meni na jednu! ()

PlysovyMacko

Napriek tomu, že sa mi prostredie zaoceanskeho parníka páčilo, nepochopila som o co vo filme išlo. Nemá žiaden dej. Postavy sa rozprávajú o vzťahoch a literatúre. Prebudila ma len smrt. ()

FemmeFragile

Nechte je všechny mluvit je ten suverénně nejdivnější film, jaký jsem za poslední dobu viděla. Nemůžu říct, že by „nejdivnější“ bylo v tomto případě nutně pejorativum. Byly tu totiž divné-špatné i divné-dobré strány, a ve výsledku nelze úplně jednoznačně rozhodnout, které převažovaly. V první řadě je nutné říct, že si po několika minutách začnete všímat jisté banality rozhovorů, kterou byste u filmu zřejmě tradičně neočekávali, ale řeknete si, že je to prostě asi jen nějaký artový film. Teprve když se rozhovory začnou cyklit a v mnohých případech vám není jasné, kam vedou, dojde vám, že artovost tohoto filmu sahá za hranice toho, co obvykle za artový film považujeme. Napadne vás, že to nedává smysl, jako kdyby herci improvizovali. A ono taky jo. Dozvíte se to, až když film skončí a vy googlíte, co to jako mělo být, ale je to přesně tak – tenhle film byl částečně improvizovaný. A je na tom přesně vidět, kteří herci jsou tak dobří, aby si s tím poradili, a kteří se jen topí. Mezi absolutní profesionály určitě patří Meryl Streep, která v Nechte je všechny mluvit hraje se stejnou hereckou zručností jako v jakémkoli jiném – tradičním – filmu, ale zejména její sokyně Candice Bergen těžce zaostává a její motivace a minulost lze z jejích chabých pokusů o dialog jen těžko rozklíčovat. Točí se pořád na tom samém, opakuje se i stejnými formulacemi, a ve výsledku vás zanechá v naprostém rozčarování, jaký její postava měla smysl, měla-li vůbec nějaký. Pointa – respektive její absence – je hlavním mínusem tohoto filmu. Je to komorní film, odehrává se na malém prostoru, vystavěný je na rozhovorech, ale těm kvůli improvizaci chybí spád, který by kompenzoval nudnost prostředí, a ona pointa, která byla hercům asi nastíněna tak vágně a povrchně, že ji prostě nedokázali naplnit. Z celkových 108 minut se asi tak třetinu vlastně docela nudíte, na druhou stranu ale nelitujete – nebo alespoň já jsem nelitovala –, že jste vydrželi až do konce. Film má své mouchy, ale stojí za to ho vidět, pokud máte dvě hodiny času a ochotu vnímat ho trochu nekonvenčně. ()

garry

Stále jsem nedokázal vyjádřit v čem spočívá problém tohoto filmu. Proč je tak divný, užvaněný, afektovaný, pozérský a plný banalit. Pak jsem to pochopil. Režisér je artový intelektuál a scénáristka je spisovatelka vztahových románů. Starší kamarádky celý film cukrují aby na konci vyšly najevo všechny vztahové obludnosti a vzájemné podrazy. Co si od toho režisér sliboval? P.S. Mám pocit, že  podle tohoto filmu natočil Woody Allen Hollywood v koncích :-). ()

bonovox

Steven akosi stráca paru. Opäť ide akokeby na zotrvačnik, žiadne prekvapenie, ani vzruch, našťastie herci stále dokážu aj zo slabšieho scenára film povzniesť aspoň na priemer, v tomto prípade samozrejme Meryl Streep. ()

doriana.g

Mně už tentokrát nebavila ani ta Meryl. Celé se to tak nějak táhlo od ničeho k ničemu. A dost mi vadila i hudba. Zkrátka nesedlo, nenaděláš nic. Dvě za Candice, ta jako vždy mrazivě zářila. ()

Ondak

No tak předem musím upozornit, že pokud bych tenhle film neviděl na HBO, tak bych si ho v životě nepustil. Nejsem ani trochu zastáncem tohoto žánru a tím utrpělo i moje hodnocení. Film je o spisovatelce, která je pozvaná na předávání literárních cen. Jako svoje hosty vezme svoje dvě kamarádky a synovce. Převážná část děje se odehrává na lodi a vlastně celý děj jsou pouze rozhovory k prohloubení postav. Ve filmu se nic neděje a jen se mluví. Pro mě měl film neuvěřitelně hluchá a nudná místa, ale zápletka "co z toho nakonec vznikne?" mě upoutala. Nakonec se nejedná o vyloženě špatný film, jenom ne pro mě. ()

Awer

Úvod vynikající. Takhle by měl v roce 2020/21 vypadat. Totální zkratka, tak rigidně funkční, jak se psala do scénářů už před 100 lety, ale provedená s nenuceností a elegancí. Pak to veskrze pokračuje. Chvílemi malinko amatérsky, myslím, že je tam i pár continuity errors, ale celkově dobře zahrané, originální nápady, solidní dialogy. Bohužel, počínaje návštěvou hrobu jsem úplně nepochopil, co film chce říct. Jak je úvod elegantní, závěr se ani neztrácí v nicotě, ani nic neříká, jako by prostě 14letý talent dostal úkol těch pět minut nějak dotočit a provedl to prostě tak, jak v danou chvíli zvládá. Možná jsem to jenom nepochopil (nebo to určitě taky, protože až tak o ničem asi min. ta poslední scéna být neměla). Ale pořád dobrý. Možná v součtu celkem "průměrný" film, ale v rámci toho velmi rozkolísaný, včetně výšin. ()

JB001

Bavilo mne to víc než manželku, která u toho usnula, ale kdybych to neviděl nic by se nestalo. Na celém filmu mne nejvíc zaujala Queen Mary 2 ()