Steven Grant, vľúdny zamestnanec darčekového obchodu, začne mať výpadky pamäte a spomienky na iný, cudzí život. Časom zistí, že má disociatívnu poruchu osobnosti a delí sa o svoje telo so žoldnierom Marcom Spectorom. Ich nepriatelia sú im v pätách a tak sa musia naučiť pracovať so svojimi komplexnými identitami. Navyše sa ocitnú uprostred smrtonosnej záhady medzi mocnými egyptskými bohmi. (Disney+)

Adaaamecek

Ach jo. Start skvělý. Střed nudný. "Předfinále" úžasný a finále tragický. Neskutečně nevyvážený seriál. Isaac je naprosto skvělý ale to bohužel nestačí. Rozhodně se nejedná o nejhorší MCU seriál, ale blízko k tomu bohužel má. 6/10. ()

Predator77

75 procent, Pro mě je moon knight rozhodně kvalitním seriálem, a přináší do marvel světa zase něco jiného a ve výsledku se spíše jedná o psychologický , lehce hororový a dobrodružný kousek sem tam z menší dávkou akce a humoru, dál rozhodně musím vypíchnou skvělí herecký výkon oscara isaaca který do svojí role dal snad opravdu všechno ale ani jeho úhlavní nepřítel v podaní ethana hawka není špatný, jenom teda co bych mohl vytknout tak je celkem dost uspěchané finále kde se všechno děje dosti zkratkovitě tak že si myslím že ta stopáž se tady mohla trošku natáhnout protože my dost přišlo že je tady hodně co vysvětlovat ale tak třeba se ještě dočkáme nějakého pokračovaní bud v podobě celovečerního filmu nebo 2 série, tak že ve výsledku jsem ze seriálem spokojený a doufám že nám marvel nabídne víc takových seriálu ale i filmů. ()

Scaevola

Takže klasicky po marvelovsku: Egyptský námět i prostředí romaticky dobrodružných filmů bez problémů utáhnou vše včetně digitálních božstev a bělostného blázince. Hlavní hrdina působí sympaticky ve své roztříštěnosti, byť jeho problém není ani zdaleka tak horrorově přitažlivý, natož realistický, jak by se mohl zdát. Naopak hlavní antihrdina s tváří E. Hawkea je bolestně nevyužit a v závěru se nelogicky mění na obyčejného násilníka. A konečně přestřelené finále s bojujícími giganty a variací na Wonder Woman je k smíchu a zdá se být sestříháno z úplně jiného seriálu, jako by už nezbyly peníze na další díl, což je u Myšáka spodivem. Vyplývá, že nebýt poslední epizody, hodnotil bych o dobrou hvězdu výše, jenže takhle se nedá nic dělat. Uvidíme, odkud na nás Mr. Knight vykoukne příště... ()

HanzoBureshi

Moon Knight je dle mého názoru zatím nejhorší marvel seriál, ale není to až takový mega propadák. Začátek mě dost uchvátil, poté to začalo upadat tak, že mi to připomínalo Bohové Egypta z Wishe a to už je co říct. Ta linka s tou minulostí a v tom blázinci byla super, a hudební soundtrack byl taky dost epic, ale to je všechno a ani to finále mě neuchvátilo. Pro mě zklamání. Mé hodnocení: 50% ()

SamGee

Najnovšou minisériou od Marvel Studios je Moon Knight. Táto netradičná marvelovka nemá veľkú prepojenosť s MCU, ale ponúka temnejší tón.  O čom však pojednáva dej?      Steven Grant (Oscar Isaac) pracuje ako predavač v britskom múzeu. Jedného dňa sa dozvie, že má superschopnosti od egyptského boha aj roztrieštenú osobnosť. Aby tých problémov nebolo málo, musí bojovať so záhadným kultom, ktorý má v úmysle vypustiť egyptského démona do nášho sveta.     Tento miniseriál vyniká v prezentovaní egyptskej mytológie a charakterovom vývoji hlavnej postavy, ktorý nestráda humor, emócie a autentický pohľad na duševnú chorobu.     Oscar Isaac si kradne scény pre seba a darí sa mu odlíšiť jednotlivé charaktery u svojho protagonistu, či už ide o ustráchaného Stevena alebo drsného Marca Spectora. Jeho herecký výkon si určite zaslúži nejaké ocenenie. Chválim aj herca Ethana Hawka, zloducha tejto série, ktorý zapôsobí na divákov svojou charizmou. Vedľajšie postavy sú v poriadku, ale nie sú ničím prekvapiví.     V prvých troch epizódach akcia, špeciálne efekty a hororové prvky zaostávajú, ale v druhej polovici série sa už zlepšujú. Čo sa týka zvyšku technickej stránky, prekvapila ma hudba, kamera, kostýmy a výprava.       Moon Knight dokáže zaujať divákov aj bez pomoci Avengers. Stačí mu, keď ponúkne fanúšikom komiksoviek výrazného herca, zaujímavý námet a reálne znázornenie psychiky človeka.       Príbeh: 8/10,  Herci/Postavy: 9/10,  Hudba: 7/10,  Akcia, špeciálne efekty, hororové prvky: 6/10,  Kamera, kostýmy, výprava: 8/10  Celkovo: 8/10. ()

VktrCZ

Okey, oficiálně jsem objevil svůj nový oblíbený MCU projekt, protože tohle....O můj bože. Do teď jsme od MCU byli zvyklí na hloupou akční jízdu. Jasně byly tu pokusy o něco nového, ale vždy to bylo tak Nějak MCU. Ale tohle je něco naprosto nového, epického a já to miluju. Ať už se jedná o hlavní téma. Což je rozdvojená osobnost, šílenství, či schyzofrenie. Nebo o celkové zpracování, kameru, atmosféru, komornost a hloubku. Moon Knight pojednává o chlápkovi, kterej se upíše, že bude sloužit a bojovat za egyptského boha Chonsua, že bude jeho avatrem. Jenže Marc, jak se tento týpek jmenuje není sám, má rozvdvojenou osobnost. Tohle téma mě strašně bavilo. Podle mě čím míň o tom přemýšlím, tím lepší a unikátnější to je. Ještě musím vyzdvyhnout výkon Oscara Isaca, který zde ztvárnil vlastně tři lidi. A jako jeho One Mam Show je to skvělé. Jen CGI zde vázne, ale chápu že je to přeci jen Televizní produkce. ()

david141474

Tak a je to. Po tom strašlivým seriálu Resistance jsem se vrhnul na Moon Knighta. A musím říct, že tohle jsem opravdu nečekal. Skvělý postavy, Oscar Isaac podává famózní výkon. Má to taky 100x lepší díly než měl seriál Wandavision. A co je na tomhle seriálu nejlepší, tak jsou songy. Mezi nejlepší songy seriálu určitě patří Más Allá Del Sol, Man Without Love a El Melouk. Más Allá Del Sol je jeden z nejlepších songů, který zazněli v Marvelu a to je či říct. No prostě jsem ohromen. Po Resistance, který mě opravdu zklamalo, mě tohle hodně překvapilo. Nejlepší seriál od Marvelu. 10/10 Níž nejdu! ()

DJMaroko

Nejsem znalec toho světa a komiksu samotného, dost jsem se v tom ztrácel. V podstatě mi jen hlavou běželo pořád to samé Proč, Kdo, Co a Jak. Spousta věci otevřených a nepochopitelných někdy až nelogických. ()

Karbos

Je to tak na pomezí 3/4 ale i to, už je dnes na Marvel vlastně solidní úspěch, takže zaokrouhlím nahoru i z toho důvodu, že se to nesnaží bejt agresivní woke jako dnes už skoro všechno. Pár nesmyslů by se samozřejmě našlo ale nechci se o tom rozepisovat. Hlavní postavy jsou sympatické a některé díly pojatý opravdu originálně, celkově i námět má dobrý potenciál. ()

kishi_SO

tvari sa to ako MCU, ale neni to MCU. Chce to byt horror, ale ma to hrocha z Madagaskaru! Psychosonda schizofrenie, no tu mali asi len scenaristi. Cele zle. ()

UncleMorty

Exotický výlet od MarvelTours do Egypta za doprovodu Oscara Isaaca a jeho tří imaginárních kámošů. Skoro je to škoda, že je Moon Knight jednorázovkou, protože tu máme po dlouhé době originální námět a svět, který není jen o spandexových trenclích a čáryfucích. Samotný příběh o rozpolcené osobnosti hlavního hrdina je zpočátku naprosto nudnou a nezajímavou snůškou keců celou první polovinu, avšak v té druhé vše začne správně gradovat a divák zjistí, že ta story o bipolární (nebo tri?) poruše je celkem cool. Pakliže jsme někdy chtěli novodobou Válku Titánů, pak nám ji Moon Knight v odlehčené verzi dodal. ()

tuctovychlap

preceňované do červených čísel, ako keby drblí a do temnoty anusu zahľadení fans jednotne mávali knižôčkami veľkého Maa..z daného hrnca je to len o čosi lepšie ako ryžožrútske animé, anibé..tu ma aspoň nenapínalo..ale to je tak jediné pozítum nad 50% hodnotenie..ako príjemne to začalo návnadou prvej epizódy, tak to (ne)nápadne skĺzlo do afektovanej neurozity a zaprdeného záveru..skvelý Ch. Jacq (ak by o tomto pičobožskom stvárnení EG vedel) by deň i noc škrípal zubami..napr. Osiris sa v ponímaní marveldisneyclubu stal niečím, čo by snáď zastal aj obyčajný zmrd z poľa v záplavovej oblasti Nílu.. ..HANBA VÁM, slater-moench&co!!! ()

Honzich

Fuu tak tohle bylo zajímavé. Už od oznámení jsem se na tento seriál (stejně jako na všechno z MCU) těšil a když začal vycházet tak jsem si říkal, že bychom tu měli první trošku tamnější projekt? No jak se to vezme. Teď když je seriál už cely venku tak jediná epizoda která vyčnívala z davu byla ta první… Co se tyče zasazeni tak nevíme v jakém období se odehrává jelikož to podle tvůrců NENÍ důležité. Příběh je fajn jak říkám ze začátku to bylo cool ale s každým dalším dílem se z toho stavalo typické MCU a vyvrcholilo to naprosto otřesnou finální epizodou. Postavy jsou nicméně super a všechny jsem si užil za mě verdikt 7/10 ()

Rebel24

Moon Knight je úplne nový hrdina a pravdepodobne podľa toho aj nová séria mala mat úplný nový nádych, štýl a spracovanie. Tvorcovia však zlyhali na úplne všetkých frontoch. Seriál je nielen nezaujímavý príbehom a prevedením réžie, ale čo je na Marvel netypické (aj keď čoraz častejšie) je absencia humoru a najmä veľmi veľmi nekvalitné akčné sekvencie. Seriál držal záujem len v úplne prvej časti, kde zachytáva rozpolteneho muža, ktory ma strach zo samého seba. Odvtedy katastrofa. Nástup bohov Egypta je úplne zúfalý, nepodstatneny, neodôvodneny a všetky následne preludy a bojové sekvencie dotvárajú dojem nezvládnutého projektu. Ak sa toto stane pri serii, tak ďalšie sledovanie je vyslovene nežiaduce (nevýhoda seriálov oproti filmom) a veru sledovaním (v zrýchlenom režime) sa len umocnoval dojem zbytočnosti. Marvel si začína sam kopať hrob svojimi prehnanými ambíciami najmä v seriálovej tvorbe, preto ďalšie projekty (She Hulk, Ms Mrvel...) skôr prinášajú obavy než nedočkavost. Pritom diváci krásne reflektujú svoj dopyt podľa posledných komiksovych úspechov (Batman) kedy sa viac stačilo ponoriť do charakterov postáv než egyptského Nílu. 20% ()

PISTA226

4/10 *Možné spoilery* Dal bych skoro až jednu hvězdu, ale zas je tu herečka May Calamawy, takže ta to zvedá. Píšu jakožto fanoušek MCU. Všemi očekávaný další seriál od MCU, na který už jen kvůli jménu koukne naprosto každý. Tenhle seriál ale měl být v něčem jiný, v něčem odlišný od zbylých filmů z Marvelu, které jsou téměř identické a můžu říct, že opravdu je v dost věcech odlišný. Ale s tím jak to dopadlo bych byl radši za další obyčejnou sólovku se stejným vývojem, ale aspoň nějak vypadající. Režisér Mohamed mi zdovolením přijde jako naprostý idiot, který ač má potřebu nasazovat herce s původním původem a dodržení kultury, tak dokáže bez problému v každičkém dílu tuto kulturu a pohled diváka na Egypt naprosto zničit. Byl jsem naprosto nadšený obsazením dvou herců: Etna Hawka a Oscara Isaaca, které miluju, ale upřímě Hawk mi tu předvedl něco hrozného a sice Isaacovi výkony nebyly špatné, hlavně tedy změny, přízvuky, které jsou úžasné, ale nebyli vždy ani nejlepší a k tomu ho stahuje zbytek seriálu. Asi rovnou řeknu nejhorší věc, ze které se až stydím a to CGI v jakékoli scéně kdekoli. Marvel znám jako mistra v CGI, který téměř vždy se svými penězmi dokáže, když už ne dokonalým příběhem, udělat aspoň hezké koukatelné prostředí, mýticke postavy a efekty. Tady byl každičký efekt pro smých a vypadal tak uměle, jak jen mohl. Postavy bohů byly také dost nekoukatelné. Samotný oblek Moon Knighta je založený na CGI a se zbytkem je jasné, že i oblek bude odporný, jak stylem, tak právě i animací. To se dá ale zvládnout do chvíle, kdy člověka opravdu nebolí pouhý pohled na hlavního hrdinu, co jen stojí na místě. Opravdu každá jeho scéna v obleku je bolest. Na druhou stranu Stevenův oblek není nijak hrozný a i jeho Moon Knight vtipnou verzi jsem si celkem užil. Celá zápletka osvobození Ammit není tak hrozná, ale to jak se k tomu postupně dohrabali a samozdřejmě výsledek je eine grosse Katastrofe. Když sledujete první díl, tak si říkáte, že to nebylo nic moc, ale když to dokoukáte celý, tak jste za ten díl ještě rádi. Hrozně se mi líbilo to hlavni téma více totožností, které jsou samozdřejmě taky v komiksech a ta chemie mezi nimi sice nebyla dokonalá, ale bylo to celkem fajn a dost zajímavé. Nechápu proč musí mít každý egyptský bůh potřebu mít svého avatara v nějakém blbém saku. Všichni tihle avataři byli nezajímavý, téměř ani nic neudělali a jen se ti bozi ztrapnili a ukázali svou neschopnost. Opravdu jsem tu neměl rád Teweret, která by byla sice příjemná, ale kdyby byla člověk a né bůh, který se takhle chovat prostě nemá. Nemá se kamarádit s nějakým smrtelníkem a už vůbec né mu pomáhat se obživit. Proč by jí vůbec zajímal jeho život. Ta scéna jak projede tou lodí tu vlnu písku je fakt špatná. Také když se vtěluje do mrtvol, aby upozornila týpku co ani nezná na nebezpečí, naprosto trapným způsobem. Extrémní část všeho tu nedává smysl a opravdu je to fakt často cringe a vypadá to jak pro malé děti, což ale kvůli snaze narvat tam co nejvíc násilí a krve, být nemá, tak nechápu, co se tu snaží režisér pan Mohamed vytvořit. Ať se rozhodne pro jakou cílovku to je. A né dávat cringe dětské věci do seriálu, který má být drastičtější. Jak už jsem říkal postava Lilly je tu nejlepší z nejhorších a opravdu sem si ji oblíbil. Škoda, že víc nerozvinuli příběh jejího otce. Mám úplně pocit, že seriál nepřinesl téměř žádný zajímavý obsah, ale jen nudnou hloupou cringe, nelogickou, nechutně zpracovanou blbůstku, na kterou by člověk radši zapomněl. Nějak nechápu, jak může tak velká část lidí nevidět tu hloupost ve většině věcech v celým seriálu. Ano jsou tu i malý pozitiva, ale bohužel už jen poslední scény mlácení obří Ammit s Chonsuem na veřejnosti je tak špatná, že všechny pozitiva zastiňuje. Potitulkovka byla až moc napínavá na to jak se vlastně nic nestalo. () (menej) (viac)

Sopholojong

Moslimska marvelovka ("Are you egyptian superhero?"). Skvely pilot v Londyne s muzeovym zakoncenim bitkou Moon Knighta na hajzloch. A potom to ide do "kytek" rovnako ako predchadzajuci Loki, ci Falcon. Najma svojou nerozhodnostou, ci chce tento "seros" byt priamociarou bitvou (Moon Knighta je ale malo), jonesovkou (ani vo vnutri pyramid okolo tych tisicrocnych hrobiek to nema ziadnu atmosferu), psychologickym pitvanim, alebo akymsi spin-offom Eternals so subojmi Bohov. Pri scenach v tej vybielenej psychiatrii som doslova trpel (prehravajuci Hawke, hrosica - WTF?) a ked Harrow zacne v zaverecnej casti slahat tie dymove purpurove blesky, tak som si zase raz musel hlasno zakricat "lacny Hallmark at its best". Dalsi premarneny potencial a nezachrani to ani solidne akcne finale s nastupom "naavatarovanej" Layly. Marvel zobud sa! Tak ako si zabavny na poli kina, tak si odpudzujuci v telke. Oscar Isaac samozrejme vyborny! ()

matous20063

Ahh, extrémně nevyužitý potenciál. Tento seriál byl neuvěřitelně skvělé rozjetý, ovšem se potenciál tohoto seriálu moc nevyužil. A i přesto že první díly byli skvělé, s postupem času to začínalo být nudnější a nudnější. Takhle děj byl skvělý i tak ale mohl být kurva 3x lepší. Tohle mě asi nejvíc štve. Finálový díl mě také hodně zklamal, v tem sem asi dával největší naděje že bude absolutně úžasný, ale nebyl, dost možná byl i nejhorší. Ale nesmím myslet jen na to špatné, Oscar byl naprosto brilantní, zatím asi nejlepší herecký výkon co se týče Marvel seriálů. 75% ()

Daredevil nabírá nové tvůrce

Daredevil nabírá nové tvůrce

29.10.2023

Nedávno vyšla zpráva, že Marvel kompletně překopává svoji televizní strategii a uchýlí se nyní k tradičnímu formátu pilotů, showrunnerů a tzv. writer’s room (menších skupinek scenáristů, kteří mají… (viac)

Daredevila čeká reset, změní se toho ale víc

Daredevila čeká reset, změní se toho ale víc

12.10.2023

The Hollywood Reporter včera přišel s obřím exkluzivním pohledem na současný stav televizní produkce studia Marvel, a pakliže máte jen trochu rádi komiksová dobrodružství okolo Iron Mana a spol.,… (viac)

Tajná invaze má pomalý start

Tajná invaze má pomalý start

30.06.2023

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (viac)