Michael Jordan v tomto dokumentárním seriálu otevřeně vypráví o svém životě a kariéře. Obsahuje dosud nepublikované záběry z jeho poslední sezóny v NBA. (Netflix)

ZetDaElO

To aký fenomén boli svojho času Chicago Bulls, dokumentuje už len to, že ľudia si v našej postkomunistickej krajine kupovali páperové bundy s logom Bulls od Vietnamcov. Pri tom nikto nikdy nevidel ich jediný zápas. To bol aj môj prípad a len vďaka Bravu a Športovým novinám na Markíze som nekonečne obdivoval tím okolo Jordana, Pippena, Rodmana a Kukoča. Vďaka tomuto dokumentu sa mi tie postavy konečne zhmotnili. A prečo je tento seriál must see? Vysoko pozitívne hodnotenia aj od ľudí, ktorí príliš nerozlišujú basketbal a baseball. Lepšie odporúčanie neexistuje. ()

oli9

Chtěl bych z Bulls udělat respektovaný tým " povídal jako draftovaný mladíček... A přispěl k vytvoření nejlepšího týmu v dějinách... Super dokument o skvělé éře, milovaných devadesátek. Hodně zajimavých věcí ze zákulisí , což si ani fanoušek něuvědomí, že přijde úspěch a ihned po klaksonu už se musí řešit co v další sezoně .... Určitě tento dokument řadím mezi nejlepší , nejlepší sportovní dokument nejspíš Jinak za mě určitě dobře ,že skončili po tom 6. titulu... ano možná by přišel 7. , 8. ..ale možná taky trápení nebo něco jiného... Odešli jako legendy i když chápu MJ že on si myslel a určitě věřil, možní věděl... že by to vyhráli zase ()

Tomas_PO

Brutááálna paľba, za mňa asi to najlepšie, čo Netflix urobil. Je to proste kráľ seriálov, hudobných a športových dokumentov a toto u mňa prekonáva aj Formula 1: Drive to Survive, či neprekonateľný The Crown. Jediné dve časti dajú možnosť na 1 hviezdu dole (E06) a (E09), pričom v prvej je to najmä kvôli (subjektívne) menej zaujímavej téme. Z MJ-a ide neskutočná charizma, presne taká, akú sme ju vnímali v 90tych rokoch, bez internetu, či sociálnych sietí. Holt, svet vtedy neklamal, influenceri museli niečo vedieť. A niečo viac, hodne viac. Okrem Michaela sa veľa dozvieme o vernom súputníkovi, večnej dvojke Scottie Pippenovi, kontroverznom Dennisovi Rodmanovi, ktorí dostali priestor po takmer jednej celej časti, coachovi Philovi Jacksonovi, ale aj generálnom manažérovi Jerry Krauseovi či majiteľovi Jerry Reinsdorfovi, ktorí pochopiteľne zohrávali v celom procese dôležitú úlohu. Obrovský palec hore zato, že sa dokumentaristom podarilo dostať pred kameru všetkých. Kompletne všetkých (pochopiteľne až na zosnulého Krausea). A to vrátane spoluhráčov, protihráčov, najväčších súperov, medzi ktorými to iskrilo viac, než malo. K tomu SBS-károv, rodinu, dokonca aj Carmen Electru a Baracka Obamu (ktorý tam ale zrovna nechýbal). Verejne sa hovorí o peniazoch, zaujal najmä Michaelov výrok, že hraje pre 'corporation'. Človek by čakal skôr slovo tím. Veľmi, veľmi, veľmi veľa dobových záberov je zo zákulisia, z toho najhlbšieho útrobia - šatňa, autobus, hotelová izba. To všetko kombinované s dnešnými rozhovormi v obývačke vyslúžilých hráčov. Dôsledné zdokumentovanie posledného roku 1998, samotného The Last Dance, sa dá v skutku chápať - na objednávku Bulls či MJ-a. No staršie roky, či bežné ročníky a zdanlivo nezaujímavé zápasy uprostred sezóny, to veruže prekvapí. Jediné vysvetlenie je, že MJ bol taká superhviezda, že už vtedy všetko dokumentaristi zaznamenávali. Každý jeden dôležitý moment, či už víťazstvo, prehra, kontroverzia, potýčka, ešte aj trenírky oblečené naopak, to všetko je podané na dobových videách, rozhovoroch, alebo aspoň rôznych screenshotoch. A všetci zúčastnení sa stále vyjadria. Akokeby v basketbale toho času neexistovala komunikačná politika (rivalita s Pistons, bojkot Reeboku Dreamteamom na OH v Barcelone...). No paráda. Po jednej epizóde dostane priestor aj otec MJ-a a jeho smrť, ako aj epizóda v baseballe. No v každej jednej sa tvorcom podarilo zaznamenať historický moment, taký či onaký. Či už športové víťazstvo/prehru, rozhodujúce vypichnutie lopty, otrava jedlom večer pred finálovým zápasom, skrvavené nohy, potýčku so spoluhráčom na tréningu, alebo posledný spoločný zápas s Pippenom, ktorý Scottie odohral s najväčším sebazaprením na elektródach. A k tomu všetkému veľa cigár, humorou, podpichovania a kamarátstva, aké dnešný šport už nepozná (počas natáčania Space Jam-u vyrobili Warner Brothers MJ-ovi "Mike Dome", aby mohol pravidelne trénovať. A keď sa to roznieslo po štátoch, začali tam chodiť hráči z celej ligy, najväčší súperi, ktorí si len tak prišli zahrať, zatrénovať. Bez rozhodcov, zahrať si s tým najlepším). Zdá, že ho doslova uctievajú aj súperi a ostatné legendy NBA. Zároveň si divák vie vytvoriť celkom podrobný obraz o Michaelovi ako o človeku, jeho ambíciách, tvrdej hlave a neskutočnému odhodlaniu. Niečo podobné, ako v nedávnom dokumente Schumacher. Holt, tak toto sa podarilo. Jeden parádny Last Dance! () (menej) (viac)

Perunwit

Nikdy bych neřekl, že budu koukat na dokument o afroamerickejch baskeťákách. Nemožné se stalo skutečnosti a jsem naprosto nadšen. Jordan je velkej sympaťák co neleze donhadku nikomu (i republikáni nosí tenisky) a navíc jsem si u toho zavzpomínal na školní léta l, kdy někdo chtěl bejt Medžik a někdo Majkl. ()

PeteBuck

O športe neviem nič. O Michaelovi Jordanovi iba to, že bol basketbalista, že sa objavil ako maketa v Sám doma. Takže pre mňa bolo v tomto dokumente novým v podstate všetko. Nejdem hodnotiť objektivitu, ale podľa mňa si pokecali podľa možností so všetkými, s kým sa len dalo. Nebolo to len o Jordanovi, ale v podstate o poslednej sezóne Chicago Bulls (v zostave Jordan, Pipen, Kerr, Rodman, Kukoc), zároveň o sezóne Chicago Bulls s Jordanom, atď.. Zároveň, čo som ocenil, tam bol pohľad nielen na život a kariéru Jordana, ale aj na jeho hráčov, trénerov, manažérov, atď. Čo si budeme nahovárať, je to kus legendy, ale mal more skvelých spoluhráčov, na ktorých sa mohol spoľahnúť a bez ktorých by tie posraté tituly nevyhral, nech už bol akokoľvek dobrý. Ale musím povedať, že je to charizmatický týpek, pre mnohých určite boh. Mňa ten dokument naozaj zaujal, Netflix by sa mal sústrediť aj na dokumentárnu tvorbu, to im celkom ide. ()

JJaannee

Tenhle dokument mě totálně pohltil.. Dlouho jsem neviděla takový dokument, kde bych koukala rovnou na 5 dílů po sobě a těšila se na další.. Vyprávění jeho příběhu a ostatních velikánů NBA je úchvatné.. Už se těším na další díl.. Ta síla a zapálení pro hru..prostě tleskám.. ()

rabbi

Neumím si představit sportovní dokument udělaný lépe...naprostá jízda! Michala Jordána zná každý děcko, tenhle příběh kdejaký nefanoušek basketu ale nemusí. Vidět by ho měli ale všichni.. 100% ()

kikinozka

Já tomu (zatím) při nejlepším vědomí a svědomí dát pět hvězd nemůžu. Pominu, že dokument nepřinesl žádné zásadní nové informace. Je to už přes dvacet let, takže i připomenutí má smysl, zvláště když je to provedenořemeslně takřka dokonalým způsobem. Přesto Last Dance považuji za promarněnou příležitost. Tvůrci údajně měli stovky a stovky hodin záznamů z poslední sezóny devadesátkové dynastie. Dostali bezprecedentní přístup do zákulisí, dvacet let čekali, než Michael povolí je použít...a nakonec byly prakticky k ničemu. K tomu, co natočili, ten přístup vůbec nepotřebovali, ty zákulisní záběry hrají zcela okrajovou roli a roční práce tvůrců z let 1997/1998 byla zbytečná, Nenatočil se převratný dokument o nejslavnějším sportovním týmu (minimálně) své doby. Natočil se místo toho vynikajicí dokument o nejslavnějším sportovci (možná všech dob). Není to málo, ale pro mě to vzhledem k potenciálu není ani dost. ()

KuceraJohny

Wow, tak tohle bylo něco u čeho jsem žasl, bavil, plakal a žil. Hrozně moc jsem se vžil do příběhu Bulls. Dokonce natolik že jsem si připadal jako součást týmu. Nejspíš za to může způsob jakým to bylo natočeno. Opravdu vydařené dílo, s výpovědí všech lidí, jenž mají co říci. Pro mě dokonalost sama. Jediné malinké mínus mi přišlo že kromě pár slov není o Jordanově rodině (myslím tím tu co si založil) ani zmíňka. Čekal jsem že v jeho životě hráli větší roli děti a žena. ()

vladi3

Baskebal ma nikdy nejako obzvlast nezaujimal. Poznam samozrejme tie najvacsie mena, ale to je vsetko.. Hra je pre mna absolutne nezaujimava a nemam ani ponatia o pravidlach... Ale DAMN, tento serial je absolutna spicka v sportovych dokumentoch... Skvele spravene, tony autentickych zaberov, vyborne rozhovory... Nema to ziadnu chybu... ()

PeterVonKV

Skvělý dokument, chtěl jsem na něj koukat sám, ale mou ženu to tak uchvátilo, že na všechny díly koukla se mnou! PS: Nikdy nenaserte Jordana, vezme si to osobně a pak přijde Armaggedon. ()

Movielaik

Neuvěřitelně dobrý, někdy budete šokováni, někdy se budete divit, někdy se zasmějete, ale hlavně...budete totálně nadšeni! Pro všechny sportovce a fanoušky sportu absolutní povinnost! Pět hvězd - bez debat. ()

toos

Nesmírně atraktivní představení jednoho z největšího fenoménu moderních sportovních dějin - dynastie Chicaga Bulls. Michael Jordan z toho pro mě vychází jako vyhrocený a kontroverzní lídr, bez jehož zažranosti, která mnohdy hraničila s posedlostí, by dynastie Bulls nebyla, stejně by nebyl i jeden z kulturních fenoménu 90. let, který vystřelil NBA do závratných ekonomických výšek a masivní celosvětové pozornosti. ()

durkes

Úchvatné a úžasné. Pohľad priamo do kuchyne jedného z najlepších športovcov sveta so všetkými kladmi i zápormi, ktoré k životu svetovej športovej celebrity patria. Michael Jordan bol najlepším basketbalistom na svete, fenomenálny hráč. To že k vrcholu patria aj hviezdne maniere je jasné, ale na druhej strane žiť život hviezdy je dosť náročné. Každopádne tento filmový pohľad som hltal každým dielom. Som spokojný a nič iné ako 100 sa ani nedá dať do hodnotenia. ()

Příběh Dennise Rodmana v Las Vegas se dočká filmu

Příběh Dennise Rodmana v Las Vegas se dočká filmu

30.09.2022

Píše se rok 1998, tým Chicago Bulls se podruhé v historii snaží získat třetí zlatou medaili v řadě, když se rázem jeden z důležitých členů týmu a zároveň excentrický divoch Dennis Rodman rozhodne, že… (viac)

Ben Affleck začal točit svůj nový film

Ben Affleck začal točit svůj nový film

12.06.2022

Minulé pondělí započalo natáčení nového snímku Bena Afflecka (Město, Argo) o tom, jak slavná módní značka Nike v 80. letech uzavřela přelomovou smlouvu s basketbalistou Michaelem Jordanem. Obsazení… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů