Väzenie Alcatraz bolo považované za miesto, z ktorého sa nikdy nikomu nepodarilo utiecť. Všetkých, ktorí sa o to pokúsili, zadržali, zastrelili, alebo sa utopili v zradných prúdoch Sanfranciského zálivu. Frank Morris však bol majstrom útekov - podarilo sa mu to už niekoľkokrát a od chvíle, kedy sa do Alcatrazu dostal, nemyslel na nič iné... (RTVS)

goodridge

Film ma nesporne kvality to treba uznat. Eastwood to velmi slusne utiahne, ale nic zavratne sa vo filme nedeje. Jedinym napinavym momentom je len utek na konci filmu. Tentokrat som si na svoje az tak neprisiel ale aj tak to stalo za pozrenie to je iste. ()

Onanista

Pomalý rozjezd, ale o to strhující závěr. Napětí se ke konci dalo krájet. Ovšem příjde mi proti logice rozebírání plánu útěku před ostatními vězni a zapojení ostatních vězňů. I tak je Clint týpek a i dnes vypadá prakticky stejně jak v sedmdesátym devátym. ()

Steve661

Velice pěkně zpracované téma útěku, které mě osobně velice zajímá a věřím, že se jim to skutečně povedlo uprchnout. Ale k filmu -> herecky dobře obsazené, i když mi tam trochu chyběl vývoj jednotlivých postav a různých mezilidských vztahů, ale na druhou stranu mi je jasné, že to nebyl (primární) účel tohoto filmu. Hudba krásně vystihuje dění ve filmu. Ovšem v porovnání s filmem Útěk z věznice Shawshank přece jen tento film poněkud zaostává. Nad shawshankem jsem ještě dlouho přemýšlen a ten film mě opravdu vzal. Tady jsem takové pocity neměl ,ale stejně velice nadprůměrná podívaná, kterou všem doporučuji. Ještě stojí za zmínku dokumt o tomto útěku, který se taky vydařil. ()

Marrakech86

jak asi většina píše, jedna z nejlepších rolí Clinta Eastwooda a jedno z nejznámnějších věznic na světě, krásná podívaná, co jiného dodat :) ()

Dudros

napätie v tomto filme sa dá priam krájať a rozhodne ním nešetrili. Výborný herecký výkon Clinta Eastwooda a film, ktorý ma svojou napínavou atmosférou priam vcucol do seba ()

Ajbell

Celkom napínavé i keď nie až tak prepracované ako neskoršie filmy onoho typu. Clint Eastwood znova budil presvedčivý dojem tichého a chytrého hrdinu túžiaceho iba po jednom- tentokrát po slobode. ()

Mr.Neutron

Průkopník útěkářských filmů, bohatý zdroj inspirace následovníků, a to včetně nejlepšího ze všech. Příprava útěku velmi realistická. Ovšem charakter postav naprosto nereálný a velmi nepovedený. Až na dvoutunového teplouška všichni vězni v zásadě děsní sympaťáci a dobráci. Naopak bachaři spíše záporáci. Člověk si říká, zda náhodou nedošlo k omylu v kostymérně. Poselství: 7/10 černých králů doporučuje sedět na nejvyšším schodě ... ()

andy60

V letech mého dospívání to byl film, který se mi pořádně zažral pod kůži. Dnes, s odstupem několika desítek let, už na něj nekoukám s pootevřenou pusou, nicméně příjemný pocit z kvalitní filmařiny zůstává. Jedinou výtku bych snad měl k charakteru vězňů. Jsou zde totiž vykresleni (snad jen s vyjímkou přitepleného hromotluka), jako velcí sympaťáci, kteří se do vězení dostali neprávem. Ale podívaná skvělá. ()

r3musko

Tento film som možno vnímal inak ako bežný divák, keďže som mal možnosť navštíviť Alcatraz. Miestami film pôsobí až dokuemntárne. Páčili sa mi autentické autentické interiéry a napínavá atmosféra. 9/10 ()

mistr97

Útěk z Alcatrazu velmi dobře ukazuje atmosféru v legendární věznici. Obdivovat lze také vynalézavost, díky které vězni dokázali uprchnout. Za to bychom však měli poděkovat hlavně těm třem vězňům, kteří se skutečně dostali ven. Trochu je zvláštní je, že při sledování filmu jsem vězňům přál, přitom ve skutečnosti bych jejich útěk rozhodně neocenil. Každopádně film je povedený, s dobrými hereckými výkony, ale k dokonalosti přece jen kousek chybí. 80 % ()

gggggg

Film som vnímal z dvoch častí. V prvej polovici sa nič extra nedialo, tvorcovia nás oboznamovali z postavami a hlavné slovo mali veľmi dobré dialógy. No v druhej polovici, začal útek naberať reálne kontúry a začala sa aj poriadna dráma, podporená dobrou hudbou. ()

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Dnešní květnový pátek třináctého bohužel přináší jednu smutnou zprávu pro svět filmu, ve věku devětasedmdesáti let totiž odešel americký herec Fred Ward, známý z filmů jako Chvění, Sedm neohrožených… (viac)

Režisér Padesáti odstínů se chystá na útěk

Režisér Padesáti odstínů se chystá na útěk

07.08.2018

James Foley (Padesát odstínů temnoty, Padesát odstínů svobody) se čerstvě upsal režii chystaného vězeňského thrilleru Alcatraz. Snímek je inspirovaný skutečným příběhem Franka Lee Morrise, který v… (viac)