Väzenie Alcatraz bolo považované za miesto, z ktorého sa nikdy nikomu nepodarilo utiecť. Všetkých, ktorí sa o to pokúsili, zadržali, zastrelili, alebo sa utopili v zradných prúdoch Sanfranciského zálivu. Frank Morris však bol majstrom útekov - podarilo sa mu to už niekoľkokrát a od chvíle, kedy sa do Alcatrazu dostal, nemyslel na nič iné... (RTVS)

john.h

Naprosto dokonalá vězeňská podívaná. To nejlepší z žánru. Nadčasová záležitost se skvělým Clintem, která ani v roce 2011 nevypadá zastarale a ani na vteřinu nezanudí. ()

masekjc

I po tak dlouhé době se na tuhle vězeňskou klasiku, kterou podle mého názoru překonává pouze legenda Shawshank, dívá hodně příjemně....Strhující příběh, který jak většina podotkla připomíná již zmiňovaný Shawshank, je ve finále skutečně velmi podobný..Možná bych přidal do porovnání i Zelenou míli, alespoň co se týče zvířecího přítele (myši), která tu také hraje svoji nepřehlédnutelnou roli...V každém případě je to možné připsat bud neoriginalitě scénářů, které se tak navzájem inspirovaly nebo čistě vězeňské realitě, která jak je z filmů patrné nebyla nikterak příjemná a co do seznamování a bratříčkování stejně tak. Ať už vás odrazuje osobní zkušenost s vězeňským prostředím nebo jen nemáte chuť na film z této oblasti, měly by jste podle mne zatnout zuby, překonat se a podívat se na tenhle film, který by vám rozhodně neměl uniknout protože k dokonalosti mu chybí opravdu jen málo. 8/10 ()

Stanix

Po shlédnutí tohoto filmu konečně chápu to přemnožení všemožných adaptací s vězeňskou tématikou (viz Lima). Tady je toho všeho původ, odtud byla čerpána většina inspirace. Tím však nechci tvrdit, že vše po "tomhle" byly jen vykrádačky. Pouze to poukazuje na nesmrtelnost a kvalitu tohoto díla. ()

xenopus

Shawshank se mi příliš nelíbil a teď, po shlédnutí vzdálené předlohy, už vím, proč. Útěk z Alcatrazu totiž divákovi nestaví na odiv citově vypjaté momenty, chvíle radostné a dojímající, momenty překvapení, poklidných zvratů a zejména filozofování nad smyslem života, vinou, trestem, odpuštěním a vykoupením. Útěk z Alcatrazu je prostě o útěku z Alcatrazu, a tak je to správné, tak to má být. Žádná procházka kolem horké kaše, chci zdrhnout, so let's go, boy. Syrový, bez výše uvedených sladkobolných serepetiček, podpořený minimalistickou, nicméně zcela účelnou hudbou. Clintovi s jeho IQ superior prostě fandíte od začátku a co mě osobně dostalo nejvíc, byla závěrečná dvacetiminutovka, při níž se moje tepová frekvence znatelně zvýšila a já jsem si tak mohl vychutnat hutně zfilmovaný a výborně sestříhaný útěk. Rozuzlení mě v první moment zklamalo, ale pak jsem si uvědomil, že takto je to vlastně nejlepší. Klasika žánru, skvělý zážitek, nelze dát méně než 5*. ()

Godhaj

,,Hey! No forks.“ ,,See any?“ Útěk z Alcatrazu je solidní podívaná, která však nejde divákovi příliš naproti. Ačkoliv vězeňské téma svádí k dojemným scénám, tady je nenajdeme, možná i díky postavě samotného Eastwooda, který je drsný za každých okolností. Co mě také zaujalo bylo malé množství dialogů, scénář je až strohý, ale to rozhodně není na škodu. Mně se prostě tenhle způsob nevzrušeného vyprávění hodně líbil narozdíl od přecitlivělého Shawshanku. ()

AshT

Siegelovo vězeňské drama. V hlavní roli Clint Eastwood, který zorganizuje útěk z Alcatrazu. Snímek vychází ze skutečné události a má dobrou atmosféru 80%. ()

Maniik88

Uf to bolo napínavé ako gate. Hoci tu neboli zdaleka nejaké brutálne scény, nejaké trýznenie, zložitý dej ako v Shawshanku a proste existujú lepšie väzenské filmy. No tento má akési svoje čaro, napätie, skvelého Eastwooda a proste je to taký priekopnícky film a veľa od neho odkukali aj v ostatných novších filmoch. Za mňa spokojnosť. ()

Duke90

"Escape From Alcatraz" sice nedosahuje až tak vysokých kvalit jako známější Vykoupení z věznice Shawshank, ale vzhledem k tolika podobnostem je zcela očividné, že měl Stephen King kde "brát". Tento útěk je z poctivé staré školy, kdy se nemusely z provozu vyřazovat kamery nebo obcházet centrální systém zabezpečení. Spojením tří chytrých hlav se zrodil vysoce riskantní plán se špetkou dávky na úspěch. Málomluvné scény s přípravami a poté samotným útěkem jsou napěchované napětím, že by se dalo krájet. Takovým chlapům prostě musíte fandit! Dnes můžeme polemizovat, jak moc úspěšně celá "mise" dopadla. Vyvstávají stále nové důkazy, které nahrávají minimálně bratrům Anglinovým... ()

Zadri

Hlavní hrdina sice ve vězení skřípe zuby proti bezpráví a nespravedlnosti, přesto se však o něm nedozvídám ve filmu vůbec nic. Jak já jen můžu fandit někomu, který si mé sympatie opravdu nezískal. To už mám raději Dextra, který sice vraždí, ale alepoň nám to šikovně vysvětlí. Kdežto Frank koulí očima, ale ve 30-ti slovech se divákovi moc nepředstaví. Navíc se ve filmu sem tam objeví nějaká ta nesmyslnost, a to na zážitku z filmu taky moc nepřidá. Film s koulema, ale bez duše. ()

pekas

Už jen díky tomu, že tento film byl dřív a nejspíš i vzorem mnoha dalším vězeňským filmům, si zaslouží trochu vyšší hodnocení, než bych dal. A tak i když se mi některé pasáže zdály mírně delší, než by mi vyhovovalo, dávám čtyři. ()

Pharlap

Taková malá předzvěst filmu "Shawshank redemption". Samozřejmě to hodnotím v dnešním světle. V době kdy se tento film točil, jsem chodil ještě po hounách :-) Clint E. naprosto skvělej. A velice doporučuji! Patři to k základním filmům, co by měl člověk zhlédnout. ()

blacktomas

Clint Eastwood jako chytrý, drsný Frank Morris. Za celý film se o této postavě zhola nic nedozvíme, snad jen to, že už uprchl z několika vězení a tudíž se ocitl v tom nejlépe hlídaném, v obávaném Alcatrazu. Ale díra se najde všude a už to jede. Jeden z nejlepších snímků z vězeňského prostředí a klasickej Clint. ()

han.ci

Tak mám na kontě další vězeňský film a opět jsem spokojená. Byl velmi napínavý a vůbec nebylo poznat, že je tak starý. ()

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Dnešní květnový pátek třináctého bohužel přináší jednu smutnou zprávu pro svět filmu, ve věku devětasedmdesáti let totiž odešel americký herec Fred Ward, známý z filmů jako Chvění, Sedm neohrožených… (viac)

Režisér Padesáti odstínů se chystá na útěk

Režisér Padesáti odstínů se chystá na útěk

07.08.2018

James Foley (Padesát odstínů temnoty, Padesát odstínů svobody) se čerstvě upsal režii chystaného vězeňského thrilleru Alcatraz. Snímek je inspirovaný skutečným příběhem Franka Lee Morrise, který v… (viac)