Väzenie Alcatraz bolo považované za miesto, z ktorého sa nikdy nikomu nepodarilo utiecť. Všetkých, ktorí sa o to pokúsili, zadržali, zastrelili, alebo sa utopili v zradných prúdoch Sanfranciského zálivu. Frank Morris však bol majstrom útekov - podarilo sa mu to už niekoľkokrát a od chvíle, kedy sa do Alcatrazu dostal, nemyslel na nič iné... (RTVS)

bari68

Po zhliadnutí tohto únikového väzeňského thrilleru môžem s kľudným svedomím konštatovať ,že Escape from Alcatraz môže stáť v jednom rade s Shawshankom. ()

Kuny27

Film zachycuje velmi přesné údaje o postupu Franka Morrise, jak utekl z Alcatrazu, Film je velmi dobře zpracován, a diváka dokáže zavést přímo do jeho situace. I přes několik filmových chyb, jsem byl z filmu nadšen. Pokud budeme brát film s rezervou, tak nás velmi nadchne… ()

Cracker

Zo začiatku sa mi zdalo že film sa strašne vlečie, ale po chvíli sa to krásne rozbehlo. Pripadalo mi to akoby Výkupenie z väznice Shawshank miestami využívalo tento snímok. Bolo tam dosť podobných momentov ktoré nechcem ďalej rozvádzať... Veľmi som prial hlavným hrdinom aj keď v reále a po morálnej stránke by tomu asi tak nebolo:) Asi najviac ma dostalo ako ma film vedel napínať -prídu na to? neprídu, chytia ich? nechytia...- a celá tá atmosféra skvelé. Konflinkt s Wolfom sa mi zdal celkom premárnený mohli to trocha zdramatizovať, a takisto aj Angličan mohol dostať vo filme viac priestoru. Ak to zhrniem celkom ma to prekvapilo a dá sa povedať že aj pobavilo :) ()

Pyth

Pro me jeden z nejlepsich vezenskych filmu (ktery me k tomuto tematu de facto privedl). Jako maly jsme si hravali na utek z Alcatrazu prave podle tohoto filmu, pecka ()

bruceman7

Nejvíce mě na filmu zaujalo, jak byla znázorněna atmosféra v jedné z bývalých nejhlídanějších věznic světa. Značný rozdíl oproti tomu, jak jsou věznice znázorňované v jiných filmech. Vězni se zde (zpravidla) kamarádí, dozorci nejsou (zpravidla) svině, vězni nejsou (zpravidla) bezdůvodně tejráni, nestřílí se. Poklidný film, poklidný (ale napínavý) útěk, kvalitní Eastwood. 6/10 ()

KoRner

Ak by neboli takmer všetci väzni takí klaďasi, tak by som uvažoval aj o piatej *. Napätie je našponované na úplné maximum, niketoré scény pri prechádzaním stien nedajú vydýchnuť. Clint je výborný a Fred Ward dokonca o pár rokov neskôr použil podobnú fintu s Lesliem Nielsenom :D ()

Loki_Six

"There are 12 counts every day. Sometimes l think that's all this shit hole is, one long count. We count the hours, the bulls count us, and the king bulls count the counts." ()

LEATHERFAC

Natočené skvěle - jen mě tu iritovalo trochu víc než obvykle to pojetí: hodní vězni - zlí bachaři a zlý ředitel věznice. Nejlíp střežená věznice USA a všichni jsou tu vlastně omylem a ouplný nevinňátka že... ()

Han22

Útěk z Alcatrazu jsem viděl jednou cca před 20 lety a teď znovu. Nebyla to a není srdcovka, klasika či psycho jako pár jiných vězeňských filmů. Není tu strhující příběh či herecké výkony, žádní sympaťáci co nevinně sedí, žádná velká šikana od bachařů či spoluvězňů. A ani žádný geniální plán útěku. Ale to co tu je spolehlivě funguje. Vězni jsou normální muklové, většina z nich je v pohodě, jen jeden je magor. Bachaři dělají jen svoji práci, správce dokáže být pitomec (portrét) ale jinak je normální. Hrdina v podání Eastwooda je málomluvný drsňák, který se o sebe umí postarat, k lidem se chová slušně, ale rozhodně není neviňátko. Podstatný je, že to nenudí, samotný plán útěku ze Skály se rozjede za půlkou, je napínavý, ale víceméně realistický a končí v souladu s tím, jak to proběhlo ve skutečnosti. Zkrátka tradiční chlapácká Eastwoodovka, která v pohodě dosáhne na 4*. ()

cold

Zábavné, ale místy dosti neskutečné. Přesně jak má odpočinkový film být. Natočené podle skutečné události? To se ani nechce věřit. Některé kreace jsou opravdu k smíchu (vrtačka z větráku? :-). Když nad těmito drobnostmi přivřete oči budete se mile bavit. Místy jsem pozoroval, že nejlepší film z tohoto žánru - Shawshank (tedy režisér) , se z tohoto dílka nechal něčím inspirovat a proto přidávám jednu hvězdičku. ()

Theraphosa

Eastwood se svým typickým obličejem, který značí že vám neřekne ani hovno i kdyby ho měl plnou pusu. Nejvíce ze všeho mě ovšem udivilo to, že i když se celý děj odehrává v Alcatrazu, tedy v zavřeném prostoru, nenudil jsem se. Děj je perfektně propracovaný a Eastwood tomu dodává vážnost typu "všechno de když se chce". 70% ()

Teg

Tak teď už mi Shawshank nepřipadá tak originální. To že okopíroval skoro polovinu zápletek je jasné, nicméně dotáhl do dokonalosti myšlenku, která zde není tak zřejmá a Divák je upoután celou druhou polovinu filmu k probíhajícím přípravám na útěk. Velmi atmosferický... spolu s Frajerem Lukem to nejlepší, než přišla Zelená Míle a Shawshank. ()

Frakira

Moc se tam nemluví a kdo viděl Sahwshank či ještě "modernější" Prison Break, asi ho už nic moc nepřekvapí. Ale v tehdejší době to musela být fakt bomba, v dnešní době už spíše filmová klasika. ()

cab

Napinavy thriller, kde Frank (drsny mazak Clint Eastwood) planuje utek z vezeni z ktereho se jeste nikdy nikdo nedostal. Jasne dany dej je i presto vyborne zpracovan a odsypa. Vynalezavost cloveka nezna mezi. 75% ()

Tessie

Moc povedený film, kdybych jej viděla před Shawshankem, asi bych hodnotila hvězdou navíc. Nemůžu se však ubránit srovnání, i když je mezi filmy rozdíl 15ti let. Mám ale za to, že Clint Eastwood film tak úplně neprodal, jak se to povedlo charakterům postav Morgana Freemana a Tima Robbinse. Proto nakonec končím na třech hvězdičkách. I tak to však hodnotím jako velmi povedený kousek, který stojí za to vidět. ()

Reckon

Tento film by se dal nazvat průkopníkem mezi vězeňskými filmy. Jde vidět, že Stephen King byl tímto snímkem hodně ovlivněn a hodně věcí se dá najít tedy v pozdějším Shawshanku a i Zelené míli. Při útěku jsem cítil obrovské napětí, i když jsem věděl, jak to dopadne. (8/10) ()

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Dnešní květnový pátek třináctého bohužel přináší jednu smutnou zprávu pro svět filmu, ve věku devětasedmdesáti let totiž odešel americký herec Fred Ward, známý z filmů jako Chvění, Sedm neohrožených… (viac)

Režisér Padesáti odstínů se chystá na útěk

Režisér Padesáti odstínů se chystá na útěk

07.08.2018

James Foley (Padesát odstínů temnoty, Padesát odstínů svobody) se čerstvě upsal režii chystaného vězeňského thrilleru Alcatraz. Snímek je inspirovaný skutečným příběhem Franka Lee Morrise, který v… (viac)