Väzenie Alcatraz bolo považované za miesto, z ktorého sa nikdy nikomu nepodarilo utiecť. Všetkých, ktorí sa o to pokúsili, zadržali, zastrelili, alebo sa utopili v zradných prúdoch Sanfranciského zálivu. Frank Morris však bol majstrom útekov - podarilo sa mu to už niekoľkokrát a od chvíle, kedy sa do Alcatrazu dostal, nemyslel na nič iné... (RTVS)

zdeny99

Jeden z nejslavnějších vězeňských filmů, do dob ZELENÉ MÍLE a SHAWSHANKU je možná i tím nejslavnějším. Bezesporu je jisté, že právě zde se Stephen King inspiroval pro knižní předlohy zmíněných Darabontových filmů. Především ta malá myška, Volf coby nadržený gay a despotický ředitel jsou jasnými symboly inspirace a dotváří už tak napínavou atmosféru Alcatrazu. To hlavní je ovšem detailně a někdy až neuvěřitelně promyšlený plán útěku, kterému velí v hlavní roli Clint Eastwood. Ten hrál spoustu dobrých rolí, ovšem tahle mu sedla dokonale. Pro mě je to jeho vůbec nejlepší a nejoblíbenější role, tak i film. Otevřený závěr filmu už je jen třešinkou na dortu tohoto excelentního thrilleru. [11191. hodnocení, 373. komentář, 81%] ()

Wargoo

Môj veľmi obľubený väzenský film, s premakaným scénárom, obsadeným, réžiou a atmosférou, ktorá sa dala krájať až do záverečných titulkov. Eastwood ako jeden z mála skvelých a univerzálnych hercov dokázal aj tu dodať postave Franka Morrisa kus so svojho majstrovského ega a duše. 5***** a 90,447%. ()

strikeman

S přihlédnutím k době vzniku snímku mohu s klidným svědomím zarovnat na 80%. Dnes by takovému námětu slušela buď kratší stopáž, nebo méně "flegmatická" režie. ()

kacirek_

Podobnost s Shawshankem čistě náhodná :-) :-) :-) tak to vypadá, že nám Darabont opisoval, i když to teda v Shawshanku ještě o dost vylepšil...Pobavil mě mladičkej Eastwood, který hraje výborně. Je vidět, že je to kvalitní snímek, páč se z něj čerpalo dál, ať již zmíněný Shawshank, či Prison Break...Snímek kvalitní a napínavý, leč pro druhé zkouknutí lehce nepoužitelný. ()

Rokle

Až s podivem zírám na neuvěřitelnou podobnost určitých scén se Shawshankem. Samozřejmě tím u mě nyní "Vykoupení" neklesá, nicméně je potřeba svědomitě přiznat, že tohle bylo natočeno o mnoho let dříve, takže ten, kdo opisoval je jasný :) Ale zpět k filmu... Ten se tváří opravdu chladně, postavy nám nejsou v detailu popsány, jenže tohle je zejména rekonstrukce útěku a v tom je neselhávající. Tempo je přímo neuvěřitelné, pořád víte, co kdo dělá a divák není po celou dobu nijak podveden falešnými kličkami. Záběr se sekyrkou - klobouk dolů v té době. ()

Hapretor

Dobrý návod, jak utéct ze "Skály" - nejbezpečnějšího a nejstřeženějšího vězení světa. Kdyby tam hrál někdo jinej než Eastwood, nevěřim tomu. Velmi záživný film z prostředí vězení, avšak ne za srdce (divácké) chytající. ()

agassi68

Predchodca budúcich hitov ma sklamal hlavne v skladbe väzňov. Tam sa už Darabont poučil a výsledok stál za to. Clint robil čo mohol a hral výborne, ale sám to nevytiahol nad 3.. ()

helloween93

Realistický snímek z vězeňského prostředí, který táhne (jako každý svůj snímek) s typickou postavou Clint Eastwood, který je sympaťák na entou. Na filmu mi zaujala podobnost s pozdějším Shawshankem, budování napětí a taková ta old school atmosféra. Samotný konec mě velmi potěšil, protože dělá snímek zajímavějším. Osud uprchlíků by mě opravdu zajímal....4* ()

Raziel_cz

Přímočarý útěkářský film od režiséra The Killers a Drsného Harryho. Tady by nebylo co řešit, i kdyby hlavní roli neměl Clint Eastwood. Svižné, celou dobu napínavé, se zajímavými postavami, zvraty a skvělou hudbou. V žánru naprostá klasika, kterou později naprosto neskrytě vykradl Shawshank Redemption a všichni mu to sežrali. Což je škoda, protože tohle je podstatně lepší a uspokojivější zážitek. ()

Rathalos

Clovek by ani neveril,ze je to natocene podla skutocnej udalosti,lebo utiect z Alcatrazu bolo nemozne,ale stalo sa a velmi by ma zaujimalo,ci v skutocnosti ti traja vazni prezili alebo nie,ale to sa uz asi nikdy nedozviem,no film je to vyborny a Clinta Eastwooda mam velmi rad...:-) ()

Evander

Útěk z Alcatrazu je slušným filmem, ale je zjevné, že zub času se na něm řádně podepsal. Kdybych film viděl před dvaceti nebo třiceti lety, věřím, že bych byl nadšený, dnes ale nejsem. Film má dost nudných pasáží a i přesto, že stopáž není nikterak přepálená, se děj místy strašně vleče. Největší slabinou tohoto filmu je ale úplně něco jiného, a to naprostá neuvěřitelnost děje. Takto se to prostě nemohlo stát! A to je u filmů tohoto typu dost velký problém. Jinak Clint je sympaťák a je zde i řada dalších hezky zpracovaných charakterů. Věřím, že v tomto filmu si každý svého hrdinu snadno najde. Je jich zde více než dost. Naopak záporáků není tolik a možná i proto se na film příjemně dívá a mezi vězeňskými dramaty v tomto směru silně vyniká. 72% ()

Denny

Výborný film o útěku z velmi dobře střeženého vězení. Povedený jako všechny, kde hrál Eastwood pod vedením Dona Siegela. ()

Redix

Zapomeňte na stupidity jako jsou Útěk z vězení nebo jiné útěkářské filmy a seriály. Tohle je legenda. Tohle je Clint Eastwood v životní roly. NEJLEPŠÍ ÚTĚKÁŘSKEJ FILM! 100% ()

Lucas87

Dnes je to nestárnoucí klasika v čele s C.E, která vykresluje úspěšný pokus o útek z Alcatrazu, který fungoval v letech 1934-1962, Frank Morris měl údajně IQ 133 to je také jedním z faktorů, proč se tento útěk povedl. K filmu je to ten typ film, u kterého znáte šťastný konec, ale zároveň každou minutu doufáte, že sem jim to povede, koluje ve Vás takové podivné napětí jako by jste byli na jejich místě, a to je nepopsatelné kouzlo. V některých místech sem si vzpomněl na Vykoupení z věznice Shawshank. Věřím, že v té době hodně lidí muselo zajímat jak proběhl tento úspěšný útěk z Alcatrazu, takže kina musela být plná. Dále se mi líbilo psychologické vykreslení útěku, např. jak dozorce řekl Morrisovi, že je hlupák ale on mu neměl potřebu to vyvracet a jak se přitom Clint zatvářil to mi potvrdilo, že se do role Franka patřičně vžil. V televizi by měli pouštět takové klasiky ! ()

Stíba

Skvělá vězeňská klasika, jejíž pozvolný rozjezd se postupem času přemění v hutnou útěkovou atmosféru. Alcatraz je legenda stejně jako tihle chlapíci podle kterých je film natočen. Tím chci zdůraznit, že tenhle příběh není smyšlený ale vše se doopravdy sehrálo přesně tak, jak je tu zachyceno. Dotyční se nikdy nenašli a všehny diskuze o jejich utopení či přežití jsou tak jen dohady. Velký dík tomuhle filmu patří taky za to, že byl nespornou inspirací především pro Shawshank, pro mě S Kmotrem nejlepším filmem všech dob. ()

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Dnešní květnový pátek třináctého bohužel přináší jednu smutnou zprávu pro svět filmu, ve věku devětasedmdesáti let totiž odešel americký herec Fred Ward, známý z filmů jako Chvění, Sedm neohrožených… (viac)

Režisér Padesáti odstínů se chystá na útěk

Režisér Padesáti odstínů se chystá na útěk

07.08.2018

James Foley (Padesát odstínů temnoty, Padesát odstínů svobody) se čerstvě upsal režii chystaného vězeňského thrilleru Alcatraz. Snímek je inspirovaný skutečným příběhem Franka Lee Morrise, který v… (viac)