Mestečko South Park

• Česko Městečko South Park (viac)
USA, (1997–2023), 118 h 25 min (Minutáž: 16–48 min)

Tvorcovia:

Trey Parker, Matt Stone

Predloha:

Charles Dickens (kniha)

Trey Parker, Matt Stone, Isaac Hayes, Isaac Hayes (a.z.), Jay Leno, Tomorowo Taguči, Jenna Mattison, Elton John, Ozzy Osbourne, George Clooney (viac)

Recenzie používateľa kukkik k tomuto seriálu (13)

Mestečko South Park (1997)

Tenhle seriál je kultovka a legenda žánru, který si víceméně sám vytvořil. Naprostá klasika, i když jako každý seriál o tolika sériích má slabší série a epizody, jako celek jde o dokonalý počin, který svým způsobem změnil svět. 5/5 ()

Pan Hankey (1997) (S01E09)

"To je nějaká židovská tradice?" 🤣 Rozhodně jedna z nejvtipnějších a nejlépe napsaných epizod South Parku vůbec.5/5 ()

Boj o rasistickou vlajku (2000) (S04E07)

Bezkonkurenčně jedna z nejlepších epizod celého seriálu. Dějová linka Erika a Wendy překvapivá a emočně vyspělá, dějová linka hlasování o vlajku s hlubokým přesahem, který z epizody dělá nadčasovou záležitost. ()

Season 7 (2003) (S07)

Asi první podprůměrná série pořadu. Další následovaly. 2/5 ()

Všechno o mormonech (2003) (S07E12)

Jedna z nejlepších epizod celého seriálu. Neskutečně vtipná a trefná satira jedné pošahané sekty, doplněná, již tradičně, hravým a kreativním hudebním doprovodem Treye Parkera. 5/5 ()

Hrozinky (2003) (S07E14)

Vtipný díl ale scéna s Buttersovým rozchodem, ta na obrubníku.. Ta je opět velice hluboká a inspirující, což tenhle seriál vždycky posouvalo na jinou úroveň, nad úroveň bezduché zábavy. 5/5 ()

Margariťák (2009) (S13E03)

Další díl, který má překvapivě hlubokou pointu a hloubku. Škoda, že nové sezóny už tuto hloubku postrádají. ()

Nikdy jsem neměl jít ziplinovat (2012) (S16E06)

První polovina epizody je tak nudná, že jsem před lety při prvním zhlédnutí udělal chybu a nedokoukal ji do konce. Ošidil jsem se tak o celý zážitek, jelikož druhá polovina s hranou částí je naopak výborná. 4/5 ()

Back to the Cold War (2022) (S25E04)

Vzhledem k renomé South Parku a vybrané téme byl tenhle díl podivně bezzubý. Velká škoda. ()

Help, My Teenager Hates Me! (2022) (S25E05)

Tahle epizoda byla absolutně o ničem.. a to jsem sám hrával airsoft se staršími teenagery. Co to může říct komukoli jinému absolutně netuším. Zřejmě zase jedna z epizod točených výlučně pro domácí americké publikum. 1/5 ()

Credigree Weed St. Patrick’s Day Special (2022) (S25E06) odpad!

Co začalo jako celkem potěšující satira na dnešní poblázněná americká hnutí skončilo opět kritikou bílých obyvatel a tentokrát navíc ještě Irů a jejich náboženství. Krása South Parku spočívala od začátku v tom, že si nebral servítky s nikým, nebál se jakékoli kritiky ať už měla jakékoli důsledky. Jenže časy se mění a i South Park se stal poplatným době a dalším nástrojem SJW propagandy, směřující z USA do všech stran. Je to velká škoda a hnus, vidět v co se tenhle kdysi skvělý pořad změnil. odpad! ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

21.01.2022

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

06.08.2021

14 filmů, 5 dalších seriálových sezón a navrch k tomu ještě nová videohra. Ano, čtete správně. Tvůrci South Parku Trey Parker a Matt Stone uzavřeli novou megadohodu se společností ViacomCBS, domovem… (viac)

Další peklo na Zemi

Další peklo na Zemi

23.11.2008

Televizní South Park spěje ke svému konci. Trey Parker a Matt Stone sice mají podepsané smlouvy až do roku 2011, ale už teď pomýšlejí na stylové završení úctyhodně dlouho běžícího kresleného seriálu.… (viac)