Mestečko South Park

• Česko Městečko South Park (viac)
USA, (1997–2023), 118 h 25 min (Minutáž: 16–48 min)

Tvorcovia:

Trey Parker, Matt Stone

Predloha:

Charles Dickens (kniha)

Trey Parker, Matt Stone, Isaac Hayes, Isaac Hayes (a.z.), Jay Leno, Tomorowo Taguči, Jenna Mattison, Elton John, Ozzy Osbourne, George Clooney (viac)

Mabfred

Původně jsem se na seriál díval, když ho dávali na Nově někdy děsně v noci a přiznávám, že mne to nějak zvlášť neoslovilo. Nedávno jsem ho na internetu znovuobjevil a to v originálním znění a musím přiznat, že se mi teď zdá mnohem lepší. Rozhodně v něčem vyzrál jak on, tak i já :-) ()

HuDiator

pamätám, že ako malý 10ročný chlapec som v noci stával o 1nej aby som si každý diel mohol natočiť na video, tak myslím ,že to hovorí za všetko :D ()

Uninstall

Já to prostě miluju občas totálně vypnout a oddávat se lehčímu humoru :-) Tím se rozhodně nepokouším srážet inteligenci autorů, o které není pochyb... ()

PeterFLJilek

Zábava postavená na provokácii a vulgarite, no nie prvoplánovej. South Park je postmoderná hra, ktorej terčom sa stala západná civilizácia, obzvlášť americká spoločnosť. Tento seriál sa nesnaží byť citlivý, ale práve cynický prístup mu neraz pomáha svojsky odhaľovať faloš a rozbíjať predsudky. Môj článok o seriáli: tu ()

MDesign

- "Oh my God, they killed Kenny" - "You basterds!" | Seriál, ktorý pozerám podobne ako Simpsonovcov znova a znova, a stále ma neprestal baviť. Proste humor prezentovaný v South Parku mi sadol tak akurát a z Cartmana som si urobil poloboha. Odporúčam každému zhliadnutie aspoň pár dielov, aby ste zistili či sú podľa vášho gusta. Ak áno, tak máte o zábavu postarané. Priznám sa ale, že ani mne sa nepáčia zrovna všetky série a nájdu sa aj slabšie, priam podpriemerné časti. Nechcem aby tvorcovia s výrobou prestávali, keďže ešte určite majú čo ponúknuť, ale zrovna 5* to nebude. ()

Chudák

Seru na vás, jdu domů. A teď si říkám jestli by si seriál nezasloužil jenom 4 hvězdy kvůli nevyrovnanosti zábavnosti novějších dílů.... ()

mchlumak

Do cca 7. série se jedná o výbornou alegorii, banda kluků se slovníkem dlaždičů se potýká s každodenními problémy dětí i dospělých, občas se děj dotkne i aktuální dění v USA. Ale pozdější série se zvrhávají v politickou satiru, docela často ustupuje vtipnost na úkor brutality. Najdou se i výjimky v nových dílech, ale ty špatné převládají. Mě osobně se navíc nelíbí přidání izometrického rozměru, dřív byly postavičky vidět pouze z boku, z čela nebo shora. ()

Barghest

„Charakter člověka se pozná podle toho, jaké vtipy jej zraní.“ (Christian Morgenstern) Mám ráda pohádky a animáky. Mám ráda sarkasmus a černý humor. Mám ráda satiru, parodii a žerty na cizí i vlastní účet. Mám ráda příběhy s myšlenkou či nějakým přesahem. Mám ráda rebely, provokatéry a lidi, co se nebojí říct svůj názor nahlas. Mám ráda talentované tvůrce, co stojí nohama na zemi a v hlavě to mají srovnané. A Treye, Matta a South Park jednoduše miluji. Oblíbené postavy: Kenny, Mysterion, Kyle. "To je pan Hankey, určitě má potíže!" "Ty vole, jaký může mít hovno potíže?" ()

yaqwsx

South Park je svérázný, což rozhodně není na škodu. Je tu nespočet hlášek a vtipů, které mi ještě dliuho zůstanou v paměti. Jenže; úroveň epizod kolísá - a to hodně. Některé by mohly být pomalu i 6 hvězdičkové naopak některé si zaslouží maximálně 1 hvězdičku. Volím tedy zlatou střední cestu - 3 a půl hvězdičky. ()

rob_troy

Šílený, bláznivý, sprostý, zábavný.. Naprostá seriálová kultovka a rozhodně to nejsprostější a nejšílenější městečko South Park. ()

Kutkey

Doktore proč mi zní všechno jako sraní, muzika, filmy a i když na mě vy mluvíte? Máte velmi vyjímečnou poruchu nazýváme ji Cinický Kokot. Nezpočet dalších hlášek na vás čeká v tomto skvěle sprostém seriálu. ()

brzozin

Ne ne ne já věděl, že na to nemám koukat. No, pokud někdo za vtipné hlášky považuje neustále opakování slov jako je "anální otvor, prostitutka, ženský pohlavní orgán, mužský pohlavní orgán, toaleta" je to jeho věc a já mu to neberu. Taky bych rád poukázal na jeden aktuální společenský problém, a tím je stále rostoucí míra vulgarity. Možná by k jeho řešení pomohlo i to, aby se takovéto filmy netočily. Jedna hvězda za v celku originální animaci. ()

asopnel

Smích léčí a prodlužuje život a South Park mi ho prodloužil snad o několik let. Eric Cartman je naprosto dokonalý, konkurovat mu může snad jen Bender z Futuramy. ()

McMastamind

Koukam, že nikdo z vás si pro samá sprostá slova a "zabili Kennyho, parchanti" neuvědomuje pravou hodnotu Městečka South park. Další tak geniální seriál už totiž neexistuje,dělá si chytrou srandu ze všech a všeho okolo. Trefně se naváží do problémů dnešního světa, často jemně a nenápadně upozorňuje na situace, které i tomu nejbystřejšímu oku zůstávají skryty. Nejlepší je zejší komentář od nejmenovaného primitiva, který tvrdí, že: SP je: "Americká oplzlá tupost neznající míru zdravé sprostosti." HAHAHAHAHAHAHAHAHAAAAA ()

GordonCZ odpad!

Pro někoho kultovní záležitost, pro mě naprosto nevkusný blábol, který se řídí podle hesla "čím to bude vulgárnější, tím to přece musí být vtipnější". ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

21.01.2022

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

06.08.2021

14 filmů, 5 dalších seriálových sezón a navrch k tomu ještě nová videohra. Ano, čtete správně. Tvůrci South Parku Trey Parker a Matt Stone uzavřeli novou megadohodu se společností ViacomCBS, domovem… (viac)

Další peklo na Zemi

Další peklo na Zemi

23.11.2008

Televizní South Park spěje ke svému konci. Trey Parker a Matt Stone sice mají podepsané smlouvy až do roku 2011, ale už teď pomýšlejí na stylové završení úctyhodně dlouho běžícího kresleného seriálu.… (viac)