Poručík Pete Mitchell, prezývaný Maverick, je divoký impulzívny mladík a ambiciózny stíhací pilot. Vzdušný súboj s nepriateľským Migom síce vyrieši brilantne, ale zároveň si rozhnevánadriadených neuvážene nízkym preletom. Mladý dôstojník miluje podstupovať riziko, aby prekonal sám seba a traumu zo smrti otca, skvelého letca, ktorý zahynul za nejasných okolností. Napriek tomu - či práve preto - ho s partnerom Goosom vybrali do elitnej akadémie pre stíhacích pilotov zvanej Top Gun. Maverick sa zamiluje do krásnej inštruktorky Charlie Blackwoodovej, expertky na nepriateľské lietadlá. Smrť priateľa Goosea, ktorý zahynul počas skúšobného letu, ho však poznamená. Rozhodne sa opustiť Top Gun aj milovanú Charlie. Postupne stráca svoj talent na vynaliezavé riešenie kritických letových situácií. Po nasadení do bojovej operácie ho čaká nový súboj s nepriateľskými Migmi. V rozhodujúcich chvíľach Mavrick zachráni niekoľkých spolubojovníkov a napokon vyhrá bitku. Bude to stačiťna jeho vykúpenie z hriechov minulosti a začiatok nového života? (TV JOJ)

KorenGeorge

Jedna hvězda za to, že kvůli tomuto filmu vznikly "Žhavé výstřely" a aby jste si je mohli vychutnat nejlépe, jak to jde, je dobré shlédnout i tento tragikomický brak. Nejslabší film Tonyho Scotta. ()

Vosje

Přiznám se bez mučení, že jediným motivem, proč jsem to viděla dobrovolně víckrát než jednou, je letadlová loď a stíhačky. Dokonce jsem překouskla i fakt, že v tom hraje Cruise, kterého nemůžu vystát. Děj filmu mi v hlavě nezůstal ani drápkem, ale letadla byla skvělá. :-) ()

Dezolátos

Tento film je společně s "Na hraně zítřka" mým nejoblíbenějším filmem s Tomem Cruisem. Příběh o letci, kterého představuje Tom Cruise je dojemný a vynikající hudba mu dodává skvělou atmosféru. Doporučuji ()

meda2016

Je to takový dětský film. Kluci milují techniku jako děti. Milují auta a motorky jako děti. A holky! ...tedy představu, že budou jak ten umachrovanej Cruise holkolapkovití. Holky milují letce (průpovídku o ocelových přeskočím). Letci milují představu, že umějí s F14 letět v zrcadle 3 metry od MiGu. Rád bych je viděl, jak to nacvičují! Ale nás kluky to hladí po duši, tak proto 3*...a ještě ...kdyby to točil Spielberg, nebylo by to tak prázdné a nekomediální. ()

PeteBuck

Najprv som videl Horúce strely a potom tento...skvost. Bolo to na ceste z Karlsruhe do Bratislavy, kde sme sa ako študenti archeológie vracali z dvojmesačného výskumu. Keď sme to videli, bežne sme vybuchovali smiechom, pretože sme si spomenuli na scény z Horúcich striel a patrične sme to komentovali. Nikdy nezabudnem uprený pohľad Kelly McGillis na Toma Cruisa a potom zadrie..."Daj si sprchu." Skoro sme zleteli zo sedadiel. Ako som zistil neskôr, po premietaní filmu postávali armádni zamestnanci a ponúkali vstup do armády a k letcom pre nadšených divákov. Výsledok: nikdy nemali taký počet odvedených ľudí. Dá sa to chápať inak ako agitku pre armádu? Nie. Dobrý film? Určite nie. V podstate totálna chujovina, ktorá podľa mňa vznikla preto, aby sa to mohlo nádherne sparodovať v už vyššie spomenutých Horúcich strelách, ktoré boli tak geniálne, ako bola toto sračka roku. Jedna hviezda pre tento debilný film iba za Horúce strely. A Topper Harley je stokrát lepší letec než Pete "Maverick" Mitchell, to mi nikto nevyhovorí. ()

PanPyzamo

Top Gun jsem prostě musel vidět, protože jsem fanda 80. let. I proto se mi film dost líbil, protože jsem dostal, co jsem chtěl a to je atmosféra osmdesátek, kterou hlavně podtrhuje prostředí a ta hudba. Take My Breath Away je prostě lahoda. Z pohledu někoho, kdo ale této době nějak neholduje, tak to pro něj bude asi pouze dobrý, možná i jen nadprůměrný film. Příběhově to za mě nebylo nic moc extra, ačkoliv to nebylo špatné. Pro mě to tahala hlavně ta atmoška a za mě to byl dobrý film, který bych doporučil fandům akčních filmů z osmdesátých let. 7,5/10 ()

panki9922

Jeden z ďalších kultových filmov, ktorý som konečne videl. Nanešťastie som zistil, že som až tak o veľa neprišiel. Tom Cruise tu v úlohe sexi top pilota úplne nefunguje, ale to je len môj názor. Príbeh je jednoduchý, priamočiary, konflikt dvoch alfa samcov a záverečné udobrenie trochu instantné. Od všetkého najviac, sa mi do filmu nehodil tak často omieľaný soundtrack. Srdce ohreje nádherná Kelly McGillis a zábery stíhačiek zo vzduchu. 40% ()

serdehelan

Americká instantná klasika. Mladý Tomík je sebavedomý amík, pre ktorého byť jedno percento z jednoho percenta je málo. Je to frajírek, ktorý nerád ide podľa pravidiel a často na to dopláca, ale inak to nevie. Lepší naborový film do US army existuje len v Hviezdnej pechote. Napriek tomu, má to svoje kúzlo, dnes už retro kúzlo. ()

bonovox

Klasika svojho žánru...ani sa nečudujem že po uvedení do kín prilákal k letectvu tento film množstvo mladých ľudí. Cruise je bol a vždy bude jednoducho frajer. ()

Winster

Mevrik je fakt dobrej! Tohle si řikejte celej film, on je prostě typickej hrdina amerického filmu. Už na začátku si to dává! Má kamaráda..to je takovej nevýraznej nikdo kdo sedí vzadu a schválně holky a kluci co ten má na starost, ha? Má tam soka blondak s brejlema co je teda taky dobrej! Holka sexy bloncka co je chytrá jak vopie (nebudu spoilovat) a samozrejme chyť se židle jeho velitel lítal s jeho tátou. A tadáá máme příběh jak vyšitej. Nezlobte se ale 20 letou intruktorku co poučuje místnost plnou chlapů jak se lítá...Ale co dopadne to jak očekáváte :D tak jupi, V soutěži top gun se nesnazi ani predstirat, že jsou tu i jiní letci...jako jinde. Zde se to točí jen kolem dvou stíhaček. Máme zde i typickou rozlučku s druhým mužem eroplánu. ()

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Top Gun: Maverick letí k dalším rekordům

Top Gun: Maverick letí k dalším rekordům

05.06.2022

Že bude pokračování legendárního Top Gunu úspěšné, se vědělo už dávno. Cruisova pocta létání (a jemu samotnému) ale přesto překonala očekávání a zajistila mu kriticky i finančně nejlepší premiéru… (viac)

Pokračování Top Gunu je prý filmem roku

Pokračování Top Gunu je prý filmem roku

13.05.2022

Na internet čerstvě dorazily kompletní recenze k dlouho očekávanému a také dlouho odkládanému pokračování Top Gunu, a podobně jako reakce ze sociálních sítí v uplynulých týdnech jsou kritické ohlasy… (viac)

Nové detaily o vesmírném projektu Toma Cruise

Nové detaily o vesmírném projektu Toma Cruise

01.02.2022

V roce 2020 bylo oznámeno, že Tom Cruise, scenárista Christopher McQuarrie a režisér Doug Liman plánují natočit vůbec první hraný film kompletně ve vesmíru, do projektu měla být zapojena NASA, SpaceX… (viac)