Stačí letmé a nechtěné setkání s bývalým spolužákem Zavitzem a z úspěšného washingtonského právníka Roberta Deana (Will Smith) se stává "nepřítel státu" číslo jedna. Rozsudek nad ním vynesl vysoký úředník všemocné National Security Agency Reynolds (Jon Voight), který nechal v zájmu demokracie zavraždit kongresmana. Mírumilovný Dean nechápe, proč je z něj najednou štvanec s hordou skvěle vycvičených agentů v patách. K jeho polapení je zmobilizována i nejmodernější technika včetně supercitlivých špionážních satelitů. Proč? Reynolds se domnívá, že Zavitz stačil krátce před svou násilnou smrtí předat mladému právníkovi videokazetu se záznamem vraždy kongresmana. Dean si může na první pohled vybrat - buďto se dříve či později promění v mrtvolu bez totožnosti, nebo rychle vydá zabijákům z NSA to, po čem pasou. Naneštěstí Dean vůbec netuší, že kazeta skončila v jeho tašce s nákupními dárky. Nečekanou pomoc v poslední chvíli získá od bývalého agenta Brilla (Gene Hackman), který se s National Security Agency nerozešel v dobrém. Jaké jsou šance dvou mužů v boji s nejmocnější tajnou organizací na světě? (oficiálny text distribútora)

predators

Trochu mi to připomínalo Bournovo ultimátum. Sice jeho kvalit nedosahuje, ale i tak se jedná o perfektní film, který vás jen těžko nechá oddechnout. Akční scény střídají intriky Národní vyšetřovací služby a příběh, ačkoliv trochu ohrátý, každým okamžikem nabírá na tempu. W. Smith se mi líbil, ale místy mi přišel hrozně chytrý a jindy zase uplně blbý:-) 80% ()

Slartibarkfast

Výborný nápad se podařilo v neskutečně skvělé podobě přesunout na plátno. Určitě jeden z nejlepších filmů, na který člověk vždycky rád vzpomene. Dokonale zvládnuté téma s konspirační teorií. Rychlé tempo, chytré kličky, napínavé až do konce. Prostě to, co člověk od takového žánru čeká. 90% ()

nascendi

Aj keď som film videl niekoľkokrát, pozrel som si ho kvôli komentáru a potvrdzujúcemu hodnoteniu, ešte raz. Naplnil moje očakávania. Okrem zaujímavého a stále aktuálnejšieho príbehu, neutíchajúceho svižného tempa a spoľahlivej trojice hlavných predstaviteľov ma tentoraz upútala aj výborná hudba. Film naďalej patrí k mojim najobľúbenejším, a ak by bolo povinné napísať o každom filme aj niečo negatívne, tak v tomto prípade je to Regina King. ()

eLeR

Klasický akčný thriller, v ktorom je tempo neúprosné a treba byť v strehu, aby vám nič neuniklo. Takže žiadne flákanie vážení. ()

Chrustyn

Perfektní techno-thriller s dokonale padnoucí hudbou, skvělou dvojkou Smith-Hackman a zajímavými kamerovými vychytávkami. Rozhodně se nejedná o akční jízdu (akčních scén je zde pár ale zase stojí za to) ale to vůbec nevadí, jelikož má film takové grády, že nenechá diváka ani na chvilku vydechnout. ()

SeBig

Musím pochválit že to má výtečnej rozjezd, Will Smith sem tam prohodí fajn hlášku a celý ten film je ve stylu Fugitive atd.. první půlka opravdu napínavá a akční, jenže pak už (jak jsem se bál) to mělo pár slabých natažených míst a to už jsem se stíhal i docela nudit.. konec to ale zachránil naštestí. Kdyby se to zkrátilo o tak cca půl hodiny bylo by to mnohem lepší, nemám takovýhle natahovaný filmy moc v oblibě.. to není nic pro mě. Začátek soldní, hereckej ansábl parádní, hudba trochu nevýrazná, ale jinak dost libovoučkej film o naháněčkách. ()

LaciLC

Skvelý thriller dokazujúci, čo všetko sa dnes dá urobiť pomocou počítača a najnovšej technológie. Ani trochu som sa nenudil, aj som sa zabával, ale hlavne som s otvorenými ústami sledoval všetky tie perfektné akčné sekvencie a prakticky celý film. Herci sú výborní, Scott režíruje bezchybne a aj keď sa zdá, že by film mohol byť trochu komplikovaný, určite zaujme každého. Takto má vyzerať správny Thriller pre širokú verejnosť. ()

Crocuta

Film vzniklý dávno před 11. zářím překvapivě dobře vystihuje atmosféru všeobecné paranoie a nekontrolované moci směřující společnost k orwellovským zítřkům. Will Smith a Gene Hackman hrají ještě o chlup výš nad svůj vysoký standart. ()

heyda

Výborné herecké výkony, super nápad, skvělé napětí. Tenhle film prostě chytí, napne a nepustí až do konce. Super! ()

jojinecko

Strhujúci a v napätí nepoľavujúci thriller, ktorý nedá divákovi ani na sekundu vydýchnuť...Na extratriedu typu "The Fugitive" to síce nemá, no v rámci žánru určite výrazný napriemer... ()

Ivoshek

Má to dobré tempo, ale nijak výrazně mne to nenadchlo. Nejspíš proto, že jsem všechny věci už někdy viděl v jiných filmech. ()

Roman.Ticka

Akce šlapala s přesností švýcarských hodinek, někdy pelášila jak o závod s kamerovým střihem mnohdy nad povolenou rychlost. No nic my miláčkové akční tvorby se telelíme blahem, až na to divně pokroucené téma - politické harašení. Zoubek času taky trošku zavrtal hlavně do technických hračiček, ale pohled na sošného Willa všecky nerovnosti zase narovnal. A jako bonus se řešilo pár filozofických otázek, např. Jaké to je být dneska právník, zítra psanec, Jaký je citový vztah k mixéru nebo Jaký je rozdíl mezi kazetou a disketou a ještě lépe Jaké to je mluvit o koze a voze (super pointa). Jako dovětek lze řešit dilema přímo psycho+logické=vtipné: "Buď seš strašně chytrej, nebo úplně blbej." ()

honajz

Na můj vkus zbytečně přepálená stopáž. Jde o takovou příjemnou paranoidní blbůstku, občas více paranoidní, než blbůstku. Některé aktivity špionů jsou k popukání, co oni všechno nezjistí mávnutím ruky. Nebo jak celý štáb i přes mrtvoly pořád věří, že jde o cvičení, úžasné. Ale u akčních špionážních filmů člověk logiku nehledá. O to víc právě škoda té zbytečně dlouhé stopáže, protože v oněch ukecaných a nicsendědjících chvílích ty nelogičnosti a hloupost doslova trčí. ()

MM11

Tak zbytečně komplikovanou zápletku, kde se řekne deset slov i když vystačí tři jsem ještě neviděl. Na druhou stranu právě to nás udržuje v napětí a to je hlavní devizou i dnes moderně střihnutého thrilleru. Will Smith dokázal, že rozehrát štvance dokáže bez pochybností a obsazení vedlejší postavil do role statistů. Nepředvídatelnost na každém kroku, dvě hodiny bez přestávky, chytrá pointa a vyzrálý scénář který byl uchopen tou pravou partičkou lidí. Chybí vám zde něco? ()

anderson

Ku všetkým tu zmieneným superlatívom pridám ódu na český dabing, v ktorom IVAN VYSKOČIL "namluvil" TOMa SIZEMOREa absolútne neprekonateľným spôsobom, a vypointoval tak záverečnú scénu par excellence: "Jo tak vona to natočila sama vláda." :-) A to som TONYho ani RIDLEYho nemal nikdy vo veľkej obľube. (14.11.2006) ()

SOLOM.

Když kvalita české fotbalové reprezentace stojí za hovno a vy znuděně čumíte v sobotu večer na tu „plácanou a slimáčí tempo“, tak následně dostane chuť si pustit něco akčnějšího. No a kupodivu jsem zas po dlouhé době našel v TV něco, na co se dalo dívat. Ač je tenhle filmeček už docela starou záležitostí, já jej viděl prvně. No a musím uznat, že to rozhodně nebyla nejhorší podívaná. Akce slušná, herecké výkony trojice Will Smith, Gene Hackman, Jon Voight velmi dobré, finální přestřelka v restauraci sice směšná, ale jako celek mi to rozhodně zlepšilo náladu a i přes ty otravné reklamy jsem to vydržel sledovat až do samotného konce. Lepší průměr. 70% ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012