Blade Runner

• Česko Blade Runner (viac)

Začiatkom 21. storočia dosiahla spoločnosť Tyrell vo výskume robotov fázu Nexus. Jej výrobky boli takmer identické s ľuďmi, nelíšili sa ani inteligenciou. Ľudia používali replikanty pri nebezpečných výpravách alebo ako otrokov pri kolonizácii iných planét. Po krvavej vzbure replikant v jednej z mimozemských kolónií bol robotom pod trestom smrti zakázaný pobyt na Zemi. Na plnenie tohto nariadenia dozerali špeciálne jednotky Blade Runner, poverené vyhľadávaním a likvidáciou replikantov, ktorí zákaz porušia. (TV Dajto)

Lukinsons-

Tenkrát bych z toho byl asi odvařenej, ale já to viděl poprvý až teď a tak mi to nepřišlo jako něco extra. Na druhou stranu je to i po tolika letech lepší než většina dnešních Sci-Fi (remake Robocopu, Chappie, Prometheus)... ()

KcarlosK

Totální debilita o ničem. Nenapadá mě prostě nic, co by na tom stálo za řeč. Kultovost to získalo jenom těma sedmi verzema. Pokračování je mi ukradený. ()

radim633

Film na mě hned zapůsobil svou atmosférou. Scénář je vyvážený a dobře napsaný. Samotný příběh o replikantech je velmi originální a nadčasový. Harrison Ford hraje skvěle, ale v tomto ohledu ho překonává Rutger Hauer, jehož koneční proslov je skvělý. A nesmím zapomenout na neméně výbornou hudbu Vangelise. Dle mého názoru nejlépe zfilmované dílo P. Dicka. ()

lineker

Snaha o jakousi hypnotickou, ártovou, atmosferickou sfi-fi Scottovi zcela nevyšla. Ani to nemusel být záměr, ale na mne to tak působilo. Velmi slušný úvod včetně titulku se posléze rozmělní do mnoha zdlouhavých v podstatě nic neříkajících scén a slušná atmosféra pomalu vybublává. Zhruba od devadesáté minuty jsme se začal těšit na závěr. Nikoliv však z důvodu očekávání nějaké pointy. Jen jsem prostě chtěl, ať už to skončí. Těším se na to co s tímhle jistě zajímavým námětem provede Denis. ()

neskvik

Mozno by bolo lepsie pozerat tento film s vypnutym zvukom. Ktovie co si naozaj myslel Ford, resp. herci, ked museli recitovat tu vatu. ()

Konev odpad!

Děj ani krimi, ani akční. Celý natáčený skoro ve tmě. Ve druhé polovině filmu se přes půl hodiny dívám na "honičku" v hotelu, ale jinak opravdu o ničem. Kultovní film? Pro mě ani náhodou. ()

fcapab

I v době kdy film vyšel to bylo pomalé a utahané. Dnešní uspěchané doba ten pocit jen umocňuje. Ale atmosféra a vizuál výborný. ()

Flashback

Ne, prostě ne. Ubraňte se nekončícím horám keců o tom jaká je Blade Runner legenda a komu se nelíbí, ten ho nepochopil....atd. Je to "jenom" příběhově neskutečně primitivní a plytký snímek se, na svou dobu, určitě strhujícím vizuálním kabátem a slušnou atmosférou. Je to úmorně zdlouhavé a čekání na nějaký filozofický přesah nebo zajímavější sci-fi nápad se prostě nevyplatí.............nehledě na to, že tam ani není. Mimch. k čemu je zde vůbec postava Harrisona Forda...........kdyby celý film jenom seděl na zadku a kouřil, tak to dopadne naprosto stejně:D Celá pseudo zápletka je k smíchu. ()

teekanee

Nebudu opakovat všechny zřejmé věci co tu byly řečeny, jako technická brilantnost filmu, jelikož to nemá smysl. K filmu jsem se po dlouhém odkládání dostal poprvé asi před dvěma měsíci. Nevím jestli to bylo momentální náladou neb očím, film mě velice znudil a po půl hodině jsem ho vypnul. Pár dní nazpět, ale startovala dvojka v kinech a já si jí nemohl nechat ujít, kvůli mým oblíbencům, Villeneuve který jí režíruje a Fordovi, který v ní hraje. Dal jsem filmu tedy druhou šanci s tím, že to dokoukám, ať se děje cokoliv. A světe div se, film mě opravdu chytil. Všudy přítomné filozofování mě bavilo, zároveň nebudu zastírat, že jsem ho nejméně polovinu nepochopil. Film určitě, ještě někdy shlédnu. Zatím je to za silné čtyři. 77% ()

PanIncognito

Tuto, jednu z nejlépe hodnocených sci-fi jsem shlédl až nyní a budí ve mě rozpaky. Na můj vkus je dílo až přespříliš depresivní (byť zde jde o záměr), což je do jisté míry i nočním natáčením. Režisérovi nemohu upřít skvělou vizuální stránku a výpravu... z těchto aspektů jsem vskutku nadšený. Harrison Ford je také perfektní, avšak v něčem vidím problémy. Například u většiny herců je vidět, že nevědí, jak své role uchopit. I díky tomu je dílo chvílemi zmatečné. Děj mi také příliš nesedí. Ovšem, jak zmiňuji, z hlediska vizuálního je snímek jedinečným a mistrovským dílem. :-| (viděno v původním znění) ()

Allnerice

Mrzí mě to, ale takové zklamání jsem dlouho nezažila. Jsem hodně velký fanoušek filmů z 80. a 90. let a sci-fi také, takže jsem si říkala, jak to, že mi tento film unikl? Image "kultu" + Ridley Scott + sci-fi - mi navodilo pocit, že se bude jednat o absolutní pecku. Bohužel, nadšení se nekonalo. Natáhlé, snaha o sdělení "myšlenky"?- bohužel takovým způsobem, že se mě to absolutně nedotklo - a to nechovám předpojatost k filmům, které se snaží být trochu "složitější". Hodně lidí zde oceňuje ponurou atmosféru + hudbu. Ponurou atmosféru to mělo, to ano, ale jenom za to nemohu dát 4-5 hvězdiček, když mě film nebavil. Filmů s dobou hudbou znám x- a také nemohu jenom kvůli tomu hodnotit extra vysoko. Když nad tím tak přemýšlím, tak největší problém asi mám s tím, že nevím, o co tomu filmu šlo...jestli chtěl sdělit nějakou myšlenku - jako, že i tihle roboti mají své "city", filosoficky bádají nad smyslem života apod.- tak se bohužel filmu nepodařilo ve mně vyvolat snahu o tom přemýšlet. A to je chyba, dobrý film má ve mně "něco" zanechat- přemýšlění x hodin po shlédnutí filmu k tomu patří. Snaha o akci? Byla to nuda. Snaha o romanci?- nic to ve mně nevyvolalo. Snaha o kvalitní sci-fi? Až moc nevysvětlených, nesmyslných věcí na to, abych to brala vážně. Srovnávat to s Vetřelcem je jako srovnávat Sharknado s Vykoupením z věznice Shawshank;-) ()

BranuliQ

Nudná, nikdy nekončiaca somarina, ktorá aj keď sa tvári neuveriteľne chytro, mňa to skrátka nepresvedčilo. Neviem pochopiť nadšenie tu prítomných a naozaj neverím vlastným ušiam, keď začnú ľudia o tomto výplachu hovoriť ako kultovom filme. Možno som len nebol správne naladený, možno som bol len príliš unavený a preto som neustále zaspával, ale tak či tak, k tomuto filmu sa už nikdy vracať nechcem. Tie dve hodiny mi totiž už nikdy nikto nevráti a dobrovoľne ich opäť určite tak zbytočne nepremrhám. Dvojku si pozriem len kvôli Villenevuemu, vizionár takého kalibru to už naozaj nemôže zmrviť viac. 20% ()

mfanta

80% - To nejlepší na filmu Blade Runner je jeho atmosféra. Režiséru Scottovi se podařilo vybudovat hodně uvěřitelný svět plný vyspělé techniky a zoufalých lidí, kteří z různých důvodů nemohou opustit naprosto přelidněnou Zemi pro lepší mimozemské kolonie. S tímto světem na pozadí se odehrává dramatický příběh lovu replikantů, který má i silný filosofický přesah o tom, na jakém stupni rozvoje už roboti začnou mít stejná práva jako lidé. Z dnešního pohledu (2017) je komické umístění děje do roku 2019. Evidentně nebyl vývoj tak převratně rychlý, jak před pár desítkami let očekávali tvůrci sci-fi filmů. ()

AnnaSophia

Téměř dvě hodiny konstantního okusování nehtů. Film měl daleko do všech ocenitelných aspektů, namátkou sympatické postavy, charismatické záporáky, přehlednost, aha-efekt, hudbu... Neutkví. ()

pretorij

Zkusil jsem to. Fakt ze jo. 2x! Ale to proste neslo. Druhy pokus jsem vicemene prospal a nedokoukal. Zaplat pan Buh, ze tak.- jinak by mi ta hudba asi urvala usi a o obrazu ani nemluvim (tedy o deji ze). Nikdy vic. 1 Hvezdu za to, ze alespon nekdo zacal se Sci-fi ps: pry zvukove vychytavky, tajemne niance..no.. ja mam doma opravdu velmi vyladene a az moc drahe stereo, ktere mi prehralo opravdu asi vse. Ani tak jsem si ale ty naprosto nechutne digitalni a do situace nepasujici steky nejak nemohl vychutnat. Jdu si pustit Twillighty nebo Transformers at i zpravim chut necim oproti tomuhle skutecne epochalnim. Pro kazdeho to skutecne neni. Kdo nevydrzi 117 min. budovani atmosfery na zaverecne titulky- radeji nekoukat. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh

21.03.2024

Druhý Gladiátor našel záporáka

Druhý Gladiátor našel záporáka

17.03.2023

Ano, opravdu se vám to nezdá. Legendární režisér Ridley Scott (Vetřelec, Marťan) brzy začne natáčet pokračování ke svému obřímu hitu Gladiátor z roku 2000. V něm se tentokrát neobjeví Russell Crowe … (viac)

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků

02.12.2022

Zemřel legendární hudební skladatel Vangelis

Zemřel legendární hudební skladatel Vangelis

19.05.2022

Svět filmu a hudby opustila další fenomenální osobnost, jejíž výraznou a zvukově podmanivou tvorbu zná snad každý filmový divák. Ve věku devětasedmdesáti let totiž zemřel legendární řecký hudební… (viac)