Clear Riversová (Ali Larterová) jediná prežila katastrofu letu č. 180. Všetci ostatní pasažieri, ktorí rovnako ako ona najprv unikli pádu lietadla, sa neskôr jeden po druhom odporúčali do chladnej náruče smrti. Nezvratný osud si postupne vybral ich životy a vyrovnal tak číslo náhodne prežitých takmer na nulu. Clear vie, že ona je teraz na rade. Že smrť sa na ňu už chystá a len náhoda ich môže zachrániť. Bohužiaľ je jediná, ktorá tomu verí. Všetcia ostatní si myslia, že šok zo smrti jej priateľov bol natoľko silný až stratila súdnosť. Preto ju teraz držia pod zámkom na psychiatrickej klinike, kde si ju môže smrť nájsť pri jednej a tisícej príležitosti. No smrť má zatiaľ inde plné ruky práce. Kimberly Cormanová (A.J.Cooková) má zvláštnu víziu - ona a jej priatelia zomreli na ceste č. 23 pri strašnej zrážke áut, kde lietali časti tiel spolu s kovom a plastovými úlomkami. Bol to nejaký psychický záchvat strachu? Alebo snáď varovanie? Kimberly je na najlepšej ceste do ústavu za Clear. Dožije sa toho vôbec? (oficiálny text distribútora)

Thomick

To už bylo moc! Otravná postava Eugena jako toho zapšklého odmítače teorií o "smrti" mi vůbec neseděla, moc mě nenadchla ani podivná anatomie pár postav (jako například Tima, který se pod nátlakem čehosi doslova sesypal jak hrad z písku pod mou ctěnou nožkou), a že dvojka bude žít fakt skoro jen z nastavované kaše na parádní jedničku, to mě dokonce úplně zklamalo. ()

Ilicka

Mno... Originální mohl být jen první díl, proto mi druhý připadá jako téměř doslovný remake, jen s několika změnami a dvěma herci z prvního dílu. Mé zvrácené já bylo sice potěšeno rafinovaností a nechutností jednotlivých úmrtí, ale kde je ta hrozivě děsivá atmosféra? Skvělá je scéna havárie, u té mě mrazilo. Dál už je to nic moc, dokonce pád skla na chlapce působí směšně a počítačově. Ta myšlenka že všechno souvisí se vším ten film tak nějak stahuje, a předpokládám, že trojka bude o lidech, kteří přežili nehody druhého dílu, jak už nasvědčovala závěrečná scéna, která mi vehnala slzy do očí, smíchu, aby bylo jasno. ()

Ištván87

Ale jo, vcelku se to dalo. Tohle je téměř typická dvojka. Typická ve smyslu, uděláme to akčnější, bude tam víc mrtvých a víc a Víc a VÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍC KRVEEEEE. Ovšem oproti jiným dvojkám se tady aspoň docela pobavíte... Je to spíš za dvě a půl, ale spíš kvůli těm z palce vycucaným pitomostem, jen aby se dalo koukat na to, jak tu všude kolem cáká krev... Jinak dobrý.... ()

ARI50

Dvojka dává úmrtí mnohem větší dokonalost protože začíná krvelačnými jatkami na dálnici, ale tím tenhle skvělý film nekončí protože smrt si pro ně přijde opět a má svůj dokonalý plán jak diváka pobavit. Efekty v tomhle filmu jsou velmi působivé. ()

JASON_X

Druhý díl slavné béčkové série je v některých ohledech lepší než první - například postavy jsou zajímavější a lépe propracované, děj je kompaktnější, akčnější, celý film je tak nějak vizuálně povedenější a drží lépe pohromadě. A má vcelku dobře vymyšlený princip zápletky (provázanost zdejších aktérů s aktéry prvního dílu). Jinak moc se mi líbila předsmrtná scénka s blonďatým výhercem v loterii, výborná byla i návštěva zubaře, surrealisticky nebo lynchovsky zajímavý byl muž s "háky" ve výtahu, vtipná byla "nehoda" s airbagem a trubkou v autě, a naprosto skvělý pak byl konec s grilováním - kdyby se v takovém duchu nesl celý film, jistě bych ho vypětil. A vím, že hledat logiku v béčkových horrorech je nelogické, ale nemůžu si jednu poznámku odpustit (jde o "vidění" hlavní hrdinky na konci): Kdyby měl člověk vizi budoucnosti, ve které udělá něco naprosto nesmyslného, co by ho jinak nikdy nemohlo napadnout, a on to pak právě proto že to viděl udělá, tak jde přece úplně do háje příčinnost! Pokud by vize z budoucnosti zapříčinila naše jednání v současnosti, jednalo by se o porušení (převrácení) kauzality a časový paradox... To by pak mohl mít pravdu Nietzsche se svou teorií o "věčném návratu téhož", nebo budhismus s učením, že minulost, přítomnost i budoucnost stále existují "vedle sebe" vždy v každém jednom jediném přítomném okamžiku... No nic. Jo a ještě by mě zajímalo, jestli arménské příjmení doktorky Kalarjianové mělo navodit asociaci s Doktorem Smrtí Kevorkianem... nejspíš ano. Hm... Tak to byl názorný příklad toho, jaké podnětné úvahy a myšlenky může v člověku vyvolat nějaký hloupoučký oddechový film. / A stejně jako u prvního dílu, i tady po několikáté repríze zvyšuju na plný počet, tahle klasika se mi neomrzí. ()

Lucasion

Nezvratný osud 2 je nepřímé pokračování na jedničku. To co v jedničce trošku vyniklo tak tady je to zabité. Nezajímavý herci, hloupý scénář a pořádná dávka nudy. Zcela mi zůstává záhadou jak toto pokračování má takové slušné hodnocení. Nemůžu si pomoci. Dvojka je nejnudnější z celé série. Zase o krok nechutnější, bizardnější a bohužel i nudnější. ( 30 procent ) ()

Handle

Jednička mi přišla extra trapná, no tohle je alespoň "jen" trapné, ale snesitelné. Připište tam proboha aspoň, že je to komedie! Do hororu má tohle ještě hodně daleko - opět jsem se nebál, někdy jsem se nudil, někdy kroutil hlavou, někdy mě to docela bavilo. Film je to teda o chlup lepší než jednička, ale to neznamená, že jde o něco kvalitního - plus mínus je to průměr. Jo ale musím pochválit kameru, ta se mi líbila. A co se týče těch vražd, bohužel stále vypadají kýčovitě a člověk neví, jestli se jich má bát nebo smát. Poslední scéna je ale opravdu vtipná (a doufám, že to byl i záměr)! :) Prostě dost zvlášní film, který mně osobně moc nesedí. ()

ProjectAlice

Bol som milo prekvapený, nečakal som tak skvelé pokračovanie po výbornom prvom diely. Začiatok ma upútal ešte viac než v jednotke, zaujímavé postavy, film nenudí, skvelé úmrtia (narozdiel od takého tretieho dielu) a skvelý funny koniec. ()

bouncer

Typické pokračování - naprosto neoriginální a nápady vyzírá z jedničky. Přesto má tento film klady a těmi jsou naprosto skvěle vymyšlené a trikově zvládnuté smrti. A to vás udrží u jinak známého děje (tedy pokud jste viděli jedničku). Vždycky když jedu po dálnici, tak si vzpomenu na úvodní scénu - ta je opravdu nezapomenutelná. ()

Terva

Film začíná vzpomínkou na letecké neštěstí, které jsme mohli sledovat v díle prvním. CITÁT - Smrt má svůj plán, do kterého zapadáme....... Tak pomalu pojeďme na dálnici a pozor na stoosmdesátém kilometru, znamení visící ve vzduchu varuje. Mohlo by vás to stát život. CITÁT - Ať už jedeme !!!........ Oproti jedničce, kde měl předtuchu muž s jménem Alex, je to v tomto příběhu dívka jménem Kimberley. Nehoda, která ji postihne je sice krátká, ale pekelně devastující a perfektně ozvučená. A to, co známe z letu číslo 180 v 9:25 před rokem, následuje i zde. Ti co "ošálili" Smrt se pletou do smrtícího plánu. Smrti se to nebude líbit. CITÁT - Protože, když je člověk na řadě, tak je prostě na řadě......... Film opět poukazuje na to jak nebezpečná dokáže být kuchyň a že jídlo dokáže zabíjet. Samolitr, že tu své slovo dostane elektřina, oheň a v malé míře i voda a vítr. Voda tu figuruje v jedné scéně ve spolupráci z elektřinou. CITÁT - Zatracený holuby, kolikrát ta okna budu muset nechat zasklívat ??!!........ Ano v příběhu dostanou své slovo i zvířata. Holuby, psi nebo rybičky. CITÁT - Ty vole, je to psí hovno......... Slyšíš mě, Smrti, ty buzerante !!!! Návaznost na let číslo 180 je v tomto příběhu docela rozhodující. Lehce to vystihuje rčení o efektu motýlích křídel. Své Smrti prostě nikdo neunikne, dnes to budete vy !!! Zítra jdu k zubaři. Musím si dát pozor na znamení. A hlavně na akvárka, ten můj tam má Nema. O nebezpečnosti dopravních prostředků toho bylo napsáno mnoho a zde je důkaz. CITÁT - Hlásím nehodu na silnici 9 A 180 míle.......... Když jsem viděl chování vody v prvním příběhu, kdy vytekla z kohoutku u WC, tak proč nevěřit situacím v tomto filmu ? Vše má přeci ve své moci Smrt. V příběhu totiž vraždí věci, které by spíš měli pomáhat a chránit. V akci tu je protipožární schodiště, airbag, poplašné zařízení nebo vyprošťovací nůžky...atd... CITÁT - Jenom nový život přemůže Smrt. ....... Krásný konec je taky plus. Ve filmu zazní AC-DC se songem "Highway to Hell" ()

Chermy

První nezvratný osud byl celkem neotřelý a zábavný. Nicméně po dalším shlédnutí ztrácí na atraktivitě. Druhý díl je v tomto směru v podstatě stejný. Ani horší ani lepší, přesto dávám hvězdičku navíc za bouračku na dálnici, která nemá chybu a je důvodem, proč si tenhle film s chutí občas pustím znovu ()

moviesfan

Dvojka ničím nepřekvapí, protože jen vyváří z jedničky a už se nesnaží být ani v něčem originální. Tohle je už docela nuda, ale nebýt předchozího snímku, tak bych byl asi poměrně spokojený. ()

JohnCZ

Slabší než jednička. Je tu pár novejch nápadů, ale ty jsou až nechtěně směšný. Naštěstí se dvojka nebere tolik vážně, což dokazuje závěrečná scéna. Chtělo by to ale něco víc, takhle je to jen průměrnej až podprůměrnej slasher. Třetí hvězdu dávám za hodně povedenou úvodní bouračku a některé morbidní smrti. ()

corpsy

Pokračovanie, ktoré ešte viac tlačí na pílu a vlastne tu ide väčšinou len o technicky dokonalé zobrazenie nepríjemných skonov niektorých postáv. Už len za úvodnú diaľničnú havárku si snímok zaslúži maximálne hodnotenie. ()

liquido26

V podstatě to samé schéma jako v jedničce, nicméně i tak mě to bavilo. Máme tu ještě několik brutálnějších a originálnějších umrtí a hlavní postavy tentokrát nejsou teenageři, což beru taky jako docela plus. Hodně se povedla úvodní bouračka. ()

sidzej

Paci sa mi sposob akym dvojka nadvazuje na prvu cast. Nie je to len okopirovany dej s inymi hercami ale vdaka navratu Ali Larter a Tonyho Todda to aj po druhykrat stoji za to. Navyse uvodna automobilova havaria je perfektne nakrutena. Kvalitativne zhruba porovnatelne s jednotkou co je pre pokracovanie hororu viac nez slusna vizitka. Treba vsak podotknut ze finale bolo v predoslej casti zvladnute o nieco lepsie. ()

PauloZ

Nejlepší díl, ale možná proto, že jsem ho viděl jako první. Každopádně je tohle jeden s nejlepších vyvražďovacích filmů co jsem kdy viděl! ()

Krvavá romance pro Kristen Stewart

Krvavá romance pro Kristen Stewart

22.11.2007

Dnes vám nechceme kazit náladu a tak se nebudeme rozepisovat o Nezvratném osudu 4, který bude pod dohledem režiséra dvojky Davida R. Ellise dál ždímat vstupné z krvelačných dorostenců, jimž nestačil… (viac)