Clear Riversová (Ali Larterová) jediná prežila katastrofu letu č. 180. Všetci ostatní pasažieri, ktorí rovnako ako ona najprv unikli pádu lietadla, sa neskôr jeden po druhom odporúčali do chladnej náruče smrti. Nezvratný osud si postupne vybral ich životy a vyrovnal tak číslo náhodne prežitých takmer na nulu. Clear vie, že ona je teraz na rade. Že smrť sa na ňu už chystá a len náhoda ich môže zachrániť. Bohužiaľ je jediná, ktorá tomu verí. Všetcia ostatní si myslia, že šok zo smrti jej priateľov bol natoľko silný až stratila súdnosť. Preto ju teraz držia pod zámkom na psychiatrickej klinike, kde si ju môže smrť nájsť pri jednej a tisícej príležitosti. No smrť má zatiaľ inde plné ruky práce. Kimberly Cormanová (A.J.Cooková) má zvláštnu víziu - ona a jej priatelia zomreli na ceste č. 23 pri strašnej zrážke áut, kde lietali časti tiel spolu s kovom a plastovými úlomkami. Bol to nejaký psychický záchvat strachu? Alebo snáď varovanie? Kimberly je na najlepšej ceste do ústavu za Clear. Dožije sa toho vôbec? (oficiálny text distribútora)

Lima

Pouze nastavovaná kaše. Když si odmyslím pěkně zrežírované a promyšlené mordy, zůstane jenom scenáristicky připitomělá zápletka. Některé ty mordy jsou sice výstavní (průlet kmene policejním autem při úvodní megabouračce jsem si musel pustit dvakrát po sobě, to se jen tak nevidí), ale fascinace smrtí, byť sebelépe zinscenovanou, jde jinak naprosto mimo mně. ()

golfista

Na horor jsem se spíš bavil, ale to mi vůbec nevadilo :) Atmosféra z prvního dílu tu sice není, ale zato přibylo černého humoru. Pro mě byl velmi příjemný režisérský přístup k detailům .... Úvodní bouračka je jednou z nejlepších akčních scén, které jsem kdy ve filmu viděl ! ... Celé je to tak na 70%. ()

POMO

Menej atmosféry, viacej prekombinovaný a menej prehľadný dej než v prvom Final Destination. Tiež hektickejšie, náladovo uvolnenejšie a popcornovejšie, s jemnou dávkou čierneho humoru. Dosť brutálne gore. A k tomu najlepšia scéna z celej trilógie - úvodná reťazová autohavária je bravúrne sfilmovaná! ()

KevSpa

Co to provedli s mým oblíbeným teen hororem? Způsoby umírání jsou v pokračování sice napínavé a rafinované, ale ta šílená překombinovanost celého děje bije do očí a degraduje zbytečně slibně se rozvíjející snímek. Navíc po nějaké době se celý tenhle film stává hororovou komedií, což na 90% určitě nebyl záměr tvůrců. Jako komedie je to skutečně vtipné, ale jako horor přitažené za vlasy - nechtěná směšnost tenhle film prostě ničí a je velmi nedůstojným pokračováním výtečného a originálního hororu. To ale neznamená, že jsem se nepobavila. ()

Gemini

Devadesát minut, které utečou jako voda, byť se svižné peřejky občas změní ve "volej". Sice jsem si většinu filmu nebyl jistý, na co se to vlastně dívám, ale poslední záběr mě utvrdil v tom, že je to hodně černá komedie stavějící na všemožně překombinovaných způsobech smrti (něco jako Incredible Machine pro Smrťáka:)) , drhnoucí "jenom" na něčem, co by mělo být příběh. Herecké výkony celkem ujdou a je to zábava - jakkoliv morbidní. Nutno ale podotknout, že tak dobře (drsně) natočenou řetězovou havárii na dálnici jako je otvírací scéna FD2 jsem ještě neviděl. 70% ()

Tosim

I když dvojka v podstatě kopíruje jedničku, stejně je to SUPERBOMBA. Stejně krve, stejně vynalézavé smrti, stejná jízda, stejné napětí. Nemám co bych pohanil. Bezva!!! A ten závěr byla komedie chtěná. Smál jsem se na plné kolo... ()

Djkoma

Výborný snímek, který jede v zajetých kolejích prvního dílu prakticky totožně. Navíc ke slušné atmosféře je přidáno třošku toho Béčka (rozpůlení, rozdělení na tři kousky apod.).Mám rád film o smrti a sérii Final destination obzvlášt. Doufám, že bude i trojka :o) ()

Renton

Scénář: J. Mackye Gruber, Eric Bress .. V podstatě stejné jako jednička. Tentokrát parta lidí unikne hromadné (a výborně udělané) havárii na dálnici. Děj je trošku kostrbatější a překombinovaný jak v pokračováních bývá, takže se objeví i pár trapných rozhovorů. Naštěstí Smrt si dává záležet a vymýšlí ještě lepší popravy pro zúčastněné. Bohužel dostala i mou krásnou Ali, takže případnou trojku už nechci..:) A poslední záběr.. dobrou chuť! ()

Anthony

Slušný průměrný thriller u kterého se nenudíte, ale rozhodně neobstojí při srovnání s mistrovským prvním dílem. Jedničku miluju - pro tajemnou atmosféru, pro zajímavé postavy, pro pocit něčeho tajemného, plíživého, děsivého, neznámého, něco před čím nemůžete utéct a co vás může ohrozit ze všech stran. Navíc jsem i celkem pochopil logiku děje. Zde logika chybí, či je tak překombinovaná, že se v tom ztrácím. Postavy mě až tak nezajímají (ani nejsou tak dobře prokreslené jako v jedničce, hlavně mě mrzí absence Alexe Browninga). Umírá se tu barvitěji, někdy až s vtipem a s velkým naturalismem, ovšem v jedničce bylo více napětí. Úvodní autonehoda je brilantní, ale letecká katastrofa v jedničce byla působivější. ()

DaViD´82

Recyklace dobrého nápadu, který zde již moc nefunguje. Jediným, ale zato pořádným kladem jsou originální a naprosto ulítlé smrti. Sice někdy až přespříliš překombinované, ale zato patřičně gore. Nic jiného u druhého Nezvratného osudu za zmínku nestojí. Snad již jen debilní scénář, ale to se dalo očekávat, že ? ()

Superpero

Hypersračkový příběh a scénář vyvažuje dobré zpracování. Ta úvodní autonehoda je natočená fakt hustě, je opravdu výborná. Herci jsou většinou nesympatičtí a musím se přiznat, že jsem jim přál smrt. Úmrtí jsou natočený taky skvěle a ten konec pohladí na duši každýho milovníka černýho humoru. ()

Tom Riddle

Malilinké riziko zanedbatelných spoilerů. Mhmm.. Pro mě je tenhle film moc příjemným překvapením. Podle mě je Final Destination 2 ohromně důstojným pokračovatelem hodně dobrého prvního dílu, a dokonce ho v lecčem překonává. Způsoby smrti jsou tu rafinovanější, efektivnější a i vtipnější, film má tempo a jednu naprosto odbourávající akční sekvenci, která mi vyrazila dech. Navíc má docela důmyslný příběh, který nečekaně chytře navazuje na první film. Má slušné mladé herce, kterým vévodí má oblíbenkyně, fešná Ali Larter, a jí zdatně sekundující A.J. Cook. Celkově vzato jsou pro mě první i druhý díl Final Destination výborná zábava, balancující na hranici tří až čtyř hvězd. Opět jako u prvního dílu ovšem nakonec dám jen tři, kvůli nešikovnému konci, který naprosto postrádá tu sílu, jakou měl film na začátku. Tedy - velice, opravdu velice silné tři hvězdy. Dodatek z 15. srpna 2007 - po zhlédnutí třetího dílu nakonec svoje rozhodnutí měním na 4 hvězdičky... ()

Fr

nemůžu napsat, že bych byl úplně sklamanej, ale po dobré jedničce, přišla ničím nepřekvapující dvojka. snad jen úmrtí jsou zajímavější. ale já se dívám na horor proto, abych se bál. a tady to vůbec nefunguje. asi stárnu. ()

Dever

Soundtrack Shirley Walker: 1. Dance With Me 2. Highway to Hell 3. Rock'n RollJon F. Hennessy 4. Middle of Nowhere 5. VitaminI Got You 6. Rocky Mountain High 7. Rocky Mountain High 8. My Name Is Death ()

novoten

Pokud jsem u prvního dílu psal, že scénáristé svoje postavy odpravují s morbidním humorem, nevím, co mám napsat tady, protože zde už se způsoby smrti dostaly do místy více, místy méně zábavných extrémů (viz kabely, které nikdo nevytahuje). Tvůrci se ale mohli pokusit zápletku alespoň pozměnit a ne jen průhledně opisovat. První výročí letu nebo záchrana cestujících od havárie ve stylu "vidím bouračku, tak šlápnu na plyn o to razantněji" na zážitku vážně nepřidají. Když se pak začne do klišé zabředávat stále hlouběji a všechny dialogy na téma "Smrt chce dohnat svoje resty" působí velmi směšně, upadá i zájem o další díly. Ten první vypadá ve světle svého pokračování hned o poznání lépe. ()

tron

„Svoj život si riadim sám.“ - „Dám ti to na náhrobný kameň.“ Gore, drsný zmysel pre humor a Candyman Tony Todd sú jedna vec. Druhou vecou je, že je to viac remake, než sequel. Tým sa stráca moment prekvapenia, scenár je (okrem pôvabne zapletených vraždiacich scén) slabý a nezaujímavý, réžia fádna (až na úvodnú masovú dopravnú nehodu, režisér je bývalý kaskadér a fakt sa snaží, ale stále to pripomína Kobru 11) a znepokojivá atmosféra neprišla. Solídny priemer, ale zároveň i rutina a opakovanie sa. Viac v mojej recenzii: http://www.studna.net/reviews/620/ ()

B!shop

Tak pokracovani si nastesti udrzelo vysoce nastavenou latku prvniho dilu. Smrti uz sice nejsou tak vynalezavy, vetsinou proste nejaka vec nekoho zabije a nevidime jako v prvnim dile pomalu kapajici vodu, povolujici nitku atd., ale presto jsou docela napadity, originalni a docela dost krvavy (nektery). Pribeh je skoro stejnej jako v prvnim dile, jen tvurci oba dily vzajemne provazali, coz nevadi, ale taky to filmu nijak nepomaha. Opet nez abych se bal, jsem byl spis napnutej kdo, kdy a jak umre, ale zaroven jsem se dobre bavil. Navic ta uvodni bouracka je proste lahudka. Tohle pokracovani radim zhruba na stejnou uroven s prvnim dilem. ()

Gimli

V podstatě totéž co jednička, jenže už člověk ví do čeho jde, takže se nechává unášet na vlně rafinovanosti jednotlivých velice efektních "nehod" v nadupaném tempu. ()

Krvavá romance pro Kristen Stewart

Krvavá romance pro Kristen Stewart

22.11.2007

Dnes vám nechceme kazit náladu a tak se nebudeme rozepisovat o Nezvratném osudu 4, který bude pod dohledem režiséra dvojky Davida R. Ellise dál ždímat vstupné z krvelačných dorostenců, jimž nestačil… (viac)