Clear Riversová (Ali Larterová) jediná prežila katastrofu letu č. 180. Všetci ostatní pasažieri, ktorí rovnako ako ona najprv unikli pádu lietadla, sa neskôr jeden po druhom odporúčali do chladnej náruče smrti. Nezvratný osud si postupne vybral ich životy a vyrovnal tak číslo náhodne prežitých takmer na nulu. Clear vie, že ona je teraz na rade. Že smrť sa na ňu už chystá a len náhoda ich môže zachrániť. Bohužiaľ je jediná, ktorá tomu verí. Všetcia ostatní si myslia, že šok zo smrti jej priateľov bol natoľko silný až stratila súdnosť. Preto ju teraz držia pod zámkom na psychiatrickej klinike, kde si ju môže smrť nájsť pri jednej a tisícej príležitosti. No smrť má zatiaľ inde plné ruky práce. Kimberly Cormanová (A.J.Cooková) má zvláštnu víziu - ona a jej priatelia zomreli na ceste č. 23 pri strašnej zrážke áut, kde lietali časti tiel spolu s kovom a plastovými úlomkami. Bol to nejaký psychický záchvat strachu? Alebo snáď varovanie? Kimberly je na najlepšej ceste do ústavu za Clear. Dožije sa toho vôbec? (oficiálny text distribútora)

KASUGI

Nejzábavnější díl. Propracovaná a efektní úmrtí, ke konci ale začíná překombinovávat. Každopádně úvodní bouračka na dálnici je naprostá lahůdka. ()

Jaro.Krafcik

Úvodná havárka má niečo do seba,je o dosť lepšia ako letová katastrofa v prvom filme. Ale potom sa celý film vlečie dosť pomaly a vrážd je pomerne málo. Ale aj tak pozerať sa na to dá. Ničím síce neprekvapí ale aj tak.. 3*. ()

stitch7

/// Ještě o kousek lepší než jednička, ale na pět to není. I když to dávalo smysl ve směru, jakým tvůrci chtěli příběh vyprávět, ale to šroubování na jedničku bylo zejména při povídání v autě dost na sílu. Jedna nehoda ke konci taky moc smysl nedávala, efektní ale byla dost. Příjemně překvapil návrat Clear, byť mohl být ve finále využit trochu smysluplněji. Smrt je ale ve dvojce ještě větší mrcha než v jedničce a brutalita mě několikrát až zaskočila! To už se nevidí. Takže spokojenost. Povede se panáčkům příště přijít na ten dyzajn? ()

Kroc

No jak to říct?Dlouho sem se u hororu nenasmála (příklad: konečná scéna: "Ten měl ale kliku..."), ale je pravda že místy mě to děsilo....Neviděla sem jedničku, takže nemůžu moc srovnávat, ale jako samostatný film docela dobrý... ()

Specs

Hlášky: Eugene Dix: - "Smrtko, ty buzerante!" & (Mluví o Clear.) Kimberly Cormanová: - "Počkejte, ona je nebezpečná?" ošetřovatelka: - "Ne, ale myslí, že vy ano." & Kimberly Cormanová: - "Vím, co mám dělat, abych nás zachránila. Musím umřít." ()

deckardx

Pro me prijemne prekvapeni.. Sympaticti herci,skvela akce... Uvodni scena s kladama je vynikajici a poustel sem si ji porad dokola... Trojka se mi sice libila trosku vic,ale kazdy dil ma neco do sebe... ()

jenik71

Smrt má opět svoje plány !!! Tentokrát vše začíná velkou hromadnou nehodou na dálnici (opravdu výborně natočenou). A znovu předtucha a znovu několik lidí, kteří díky varování při ní nezemřou. Pro ty si však zubatá stejně později přijde. A nemilosrdně tasí kosu dalšími rafinovanými způsoby. Tento díl je o malý chloupek horší než ten předchozí. Způsoby smrti jednotlivých postav mi ale přišly trošku více promyšlenější a efektnější. Je to ale stejná zábava jako jednička a proto tedy stejné hodnocení. ()

manonfire

Trumf nad jedničkou. Nápadité a cynicky sadistické. Scéna hromadné dopravní nehody výtečná. Tu snad trumfnul jen pád letadla v Knowing a tanec jéřábu v T3. 70% ()

Jello Biafra

Skvelé pokračovanie, ktoré si dokázalo udržať atmosféru predchádzajúceho dielu. Škoda že po tomto diele už išli jednotlivé dobrodružstvá už len nižšie a nižšie. Tie skony jednotlivých postáv sú fakt dobre spracované a úvodná nehoda na diaľnici mi fakt vyrazila dych svojím naturalistickým spracovaním. ()

Smileface

Final Destination 2 je klasický teen horror s opravdu slušně drsnýma záběrama,ala jak nejefektivněji zabít člověka.Konec je ale opravdu příšerně nepovedený (vyjma posledních 20 vteřin :-) a strhává z celkového hodnocení minimálně jednu hvězdičku. ()

sedm.1

Docela slušné navázání na výbornou jedničku,ikdyž právě ona originalita,jakožto největší trumf prvního masakrování,zde již samozřejmně nefunguje a filmu to dost ubírá,neboť se tak vše smrskne jen na způsob a kvalitu zprovoznění všech postaviček/obětí z tohoto světa.Naštěstí,ony způsoby jsou natolik originální a krvavé,že si dvojka svou pozornost hravě udrží po celou stopáž a hlavně úvodní nehoda/nenehoda je fakt impozantní.Celý film odsejpá jak švih kosou tetky Smrtky,takže nuda nepřichází v žádném případě,zkrátka velmi slušný horrorový standart. ()

Cejny

Začátek je opět parádní, potom už se to celé začíná propadat do průměrných béčkových vod. Přesto si to pořád drží svůj standard a spád, ale už to není tak originální, jako první díl. ()

Kejdlo

Akčnější, černější, stylovější a mnohem zábavnější než vážněji myšlená jednička. Nemám co bych vytknul. Tohle jsou přesně ty filmy, při kterých se moc nepřemýšlí a jen se hlasitě baví. Úvodní masakr a konec je úplná bomba. 8/10 ()

civrss

No ale nezlobte se na mě... tohle se vám opravdu líbilo? Vždyť je to do nebe volající trapárna. Nejenom že to nezkutečně okatě vykrádá první díl, ale... kde je atmosféra? Ta se asi vypařila, když to impotentní režisér natáčel. Většina smrtí je neskutečně vykonstruovaná, snad s výjimkou airbagu a elektrického plotu. Že jsou všichni nesympatičtí až hanba, vyčitat nikomu nebudu, je to u teenage hororů normální. Pokud člověk viděl jedničku, tohle je prostě průser. Ještě, že se ta Ali Carter obarvila, takhle ji to sluší mnohem víc. Snad jediné pozitivum. [2/10] ()

Forsberg11

Tri roky po úspešnom teenagerskom slasheri Final Destination prichádza sequel. A ako už spomenuli viacery, je to typická dvojka so všetkým čo k tomu patrí. Teda môžme sa tešiť na viac postáv, viac vrážd a zamotanejší dej. Bohužiaľ to najdôležitejšie z prvého dielu sa zachovať nepodarilo, atmosféru. Tá sa vytratila už zrejme pri úvodných titulkách a neobnovilo ju ani stretnutie s Tonym Toddom v krematóriu. No napriek tomu som sa bavil a film si dokonale užil. Vraždy už sú rafinovaniejšie, premakanejšie a krutejšie. Hlavný záporák "Smrť" je tentokrát ako keby ešte o stupeň cynickejšia a krvilačnejšia ako v prvej časti. Najlepšia scéna je jednoznačne úvodná búračka, ktorá má asi nikdy neomrzí. Pre mňa príjemná oddychovka, tak ako celá séria. 75 %! ()

Krvavá romance pro Kristen Stewart

Krvavá romance pro Kristen Stewart

22.11.2007

Dnes vám nechceme kazit náladu a tak se nebudeme rozepisovat o Nezvratném osudu 4, který bude pod dohledem režiséra dvojky Davida R. Ellise dál ždímat vstupné z krvelačných dorostenců, jimž nestačil… (viac)