Nováček Brad Renfro hraje jedenáctiletého Marka Swaye, který váhá mezi tím co ví a co nemůže nikdy říct. Pokud řekne to, co ví o vraždě mafiána, hrozí mu smrt z rukou najatého zabijáka. Avšak ambiciózní federální prokurátor tlačí tak dlouho, dokud mu Mark všechno neprozradí. Tak se z něj stává cíl ve smrtelné hře. A jeho jediným spojencem je odvážná advokátka (Susan Sarandon), která pro něj riskuje svoji kariéru - a neočekávaně také svůj život. (oficiálny text distribútora)

carnacv

Opět z mého pohledu nedotažený film. Téma střetu dětského vidění problémů s viděním dospělých je samo o sobě zajímavé. Ovšem nepodařilo se ho dobře vystihnout. Režisér chce bezesporu rozvinout své drama v thrillerovém kabátku, jenže volí ryze dětskou optiku, jež vyznívá spíše ve prospěch rodinného snímku. Obdobně je tomu i s jednotlivými scénami, kdy chvílemi vystupuje pan Břitva jako chladnokrevný ostřílený zabiják a o chvíli se mění na polodementa, který si neumí utáhnout tkaničku u bot. Právnické hádky místy hraničí s dokonalostí a prýští vtipem ze všech stran, na to aby o moment později kapitulovali na dementní zvrat děje, který by snad ani ten mladý kluk nevymyslel. A tak se to v tomto snímku střídá jako při aprílovém deštíku. Místy bych dal i čtyři hvězdy, místy bych se hrůzou propadl a raději nehodnotil. Po všech možných úvahách lepší trojka. ()

mlock

Blbej kluk a blbá advokátka maří práci FBI a soudu. Tam jsou ale také všichni neschopní, takže je nedokážou např. přesvědčit, že jde klukovi o kejhák. Už jsem fandil mafiánům, ať spratka konečně sejmou, jenže to je taky sbírka retardů, takže nakonec všechno dobře dopadne a socky z karavanu si v katalogu vyberou super haus a jdou žít svůj vysněný život za státní prachy v ochraně svědků. ()

EricNor

Grishama mám načteného. Naštěstí jsem film viděl až po knížce, takže se mi líbilo oboje. U Firmy jsem nejdřív četl knížku a pak film, co zklamal. ()

Bránolog

Přišlo mi to na pomezí krimi, soudního dramatu a černé komedie, ale bavil jsem se jak já, tak moje desetileté děti. Renfro, Sarandon i Jones skvělí a neméně skvělá byla i Parkerová jako Renfrova máma. Takhle si představuji méně náročný, ale přesto inteligentní a kvalitní film na sobotní večer. ()

Cassovian

Oproti knižnej predlohe je filmové spracovanie v niektorých momentoch pozmenené, ale na celkovom dojme z filmu to neuberá. Mladý Brad Renfro predviedol jeden zo svojích najlepších výkonov. Tommy Lee Jones hral ako vždy, ničím novým neprekvapil. Susan Sarandon rola právničky Reggie Love sadla ako uliata. Dejová línia je však zachovaná pomerne dobre, veci majú primeraný spád. "The Client" možno priveľmi neoslní, ale ani nesklame. Pohodový film na popoludnie. ()

jarod13

Trošku mi to připomnělo filmy s Tommy Lee Jonesem jako jsou uprchlíci...i když děj je jiný, tak hodně podobný. Filmá má spád a řekl bych, že výkony herců jsou velice kvalitní a to zejména Susan Sarandon. Film doporučuji shlédnout, myslím si, že určitě neprohloupíte, není to sice film, který musíte vidět každý den, ale jsem si jist, že za rok se na něj určitě rád podívám znovu. ()

jurijuri

Vlastne ani neviem presne pomenovať, prečo som išiel len na tri hviezdy. Jones bol super, rovnako ako aj Sarandon, ale nie vždy je to len o hercoch. Nemôžem sa zbaviť pocitu, že celý film je straaašne rozvlečený a nedokáže rozprúdiť krv v žlách (teda aspoň mne). Ale ako oddychovka pre nenáročného diváka? Prečo nie? ()

jayjay11

Celkom napínavý thriler len s miestami fakt katastrofálnych scén a blbého scenára ( hlavne čo sa týka matky). No v celku spokojnosť. ()

JARDAHONDA

Přichází jedna z nejlepších adaptací románu Johna Grishama. Držitelé Oscara Susan Sarandon a Tommy Lee Jones rozehrávají herecký koncert v tomto bouřlivém thrilleru. Mladý Brad Renfro ztvárnil jedenáctiletého chlapce Marka Swaye, který nesmí prozradit, co ví, pokud se nechce stát obětí nájemného vraha. Ctižádostivý prokurátor ( Jones ) na chlapce tlačí, dokud nepoví všechno. Z Marka se tak stává pěšák ve smrtící hře. Jeho jediným spojencem je odvážná advokátka ( Sarandon ), která pro něj riskuje kariéru - a nakonec i svůj život.. Velmi podařený snímek plný napětí, který tvůrci doplnili výborným námětem. Skvělý herecký ansábl už je jen třešničkou na dortu **** ()

rhodos

Tento thriller je pro mne nejlepší z filmů podle předlohy Johna Grishama. Napínavá podívaná, které přidávají body zkušená Susan Sarandon a mladičký talent Brad Renfo, který bohužel tragicky zahynul. K tomuto thrilleru se ráda vracím. ()

PORTER44

Průměrný krimi thriller,jedenáctiletý kluk který ví kde je schovaná mrtvola mafiána jenže nechce nic prozradit tak po něm jde jak policie v čele s prokurátorem (T.L.Jones) tak mafie,jenže vychytralí kluk si najme právničku (S.Sarandon)která ho nakonec ze všeho dostane.Sice žádná akční scéna se nekonala ale napětí to mělo,herecké obsazení dobrý. ()

viax

Neodolala jsem jménům Susan Sarandon a Tommy Lee Jones a viděla báječný film o klukovi, co se nevzdává, o advokátce, co má měkké srdce, pevné zásady a velkou kuráž, o prokurátorovi, co je nejtvrdší ze všech a zároveň je taaak sexy. Nejslabší byli mafiáni, nevím, zda to byl záměr, je mi to jedno, stejně dávám čtyři hvězdy. ()

CSGoddess

Docela dobrej thriller o tom že být ve špatnou dobu na špatným místě se nevyplácí. Za mě nadprůměr. Herecké výkony všech byli dobré a to včetně dětských herců. Škoda že hlavní představitel dětské role už není dnes naživu, mohl si zahrát ve více takových filmů. ()